Το ξέρατε ότι chikushou σημαίνει ανάθεμα;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    Αγορα katana
spunakos
Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 15, 2010 6:09 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 124 Τόπος: Στον κοσμο μου Τώρα Βλέπω: οτι δεν εχω τπτ να δω
Παιδια εχει παραγγειλει κανεις κατανα ?θα εχω προβλημα με το τελωνειο ? μην δωσω τζαμπα τα λεφτα και δεν μου ερθει ποτε.
αφου στα χαρακτιριστικα της λεει
Spoiler:
Specifications:
Overall Length: 41 Inches
Blade Length: 28.5 Inches
Blade: 1045 High Carbon Steel, Razor Sharp, Full Tang
Includes: Sword Bag, Sword Stand, Gift Box
Features: Blood Groove, Oiled Blade
Sword is Fully Functional

το συγκεκριμενο κοστιζει 60 ? ομωςδεν εχω καταληξει ακομα και οι τιμες που κυμενομαι ειναι απο 50 μεχρι 200


αν γνωριζει καποιος ας μου πει ευχαριστω

_________________
"Do, or do not. There is no 'try'." By Yoda
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Itachi_kun1990
Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 15, 2010 6:45 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 17 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 3134 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Naruto,One piece,toriko,hunterXhunter,buddy complex,space dandy και πολλά ακόμα
συνίθως τα ηλεκτρονικά είδη περνάν απο τελωνείο συχνά. εγώ όταν πείρα το shirasaya της o'ren ishii δεν πέρασε τελωνείο

_________________
oruka karu ota tatoyito, koro noreo koros taka. urame, nikume, soste mini kouiki oni mai. nigete, nigete sein shiomi tsokumai. soste itsu kara, oreta nazi omote oreno mai koi
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
kabez
Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 15, 2010 7:01 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Ενας φιλος πριν απο κατι χρονια ειχε παραγγειλει το buster sword του cloud απο το ff7.

Το σπαθι δεν ερχοταν ομως και το ειχε πληρωσει κανονικα. Σκεφτηκε μην τον κλεψανε, αλλα τωρα κοτζαμ σοβαρος ebay πωλητης αποκλειεται να του κανε την λαδια. Τους εστειλε μηνυμα και του απαντησαν οτι το σπαθι του το στειλανε κανονικα στην Ελλαδα.

Περασε κανας μηνας, σπαθι δεν υπηρχε ακομα..


Μια μερα του ηρθε ενα γραμμα, ηταν απο το υπουργειο δικαιωσυνης και του ελεγε να παρουσιαστει στο αστυνομικο τμημα με την κατηγορια αποπειρας εισαγωγης οπλων στην χωρα (δεν κανω πλακα) και πιο συγκεκριμενα του ελεγαν λεπτομερειες οτι την ταδε μερα ταδε ωρα εφτασε στο τελωνειο ενα δεμα με μια "σπαθα" (ετσι οπως το ακους το περιγραψανε!) ταδε διαστασεων, βαρους κτλ.

Ενταξει, λυθηκε το θεμα , αλλα νομιζω σπαθι τελικα δεν πηρε ποτε..!

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spunakos
Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 15, 2010 10:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 124 Τόπος: Στον κοσμο μου Τώρα Βλέπω: οτι δεν εχω τπτ να δω
Ωχ απο οτι καταλαβα με βλεπω να καταληγω με
Spoiler:


Uploaded with ImageShack.us

τουλαχιστον θα γλυτωσω τα δακτυλα μου με απλες μελανιες Razz Razz

p.s:νταξ οχι και σπαθα το daggeraki Embarassed

_________________
"Do, or do not. There is no 'try'." By Yoda
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 16, 2010 2:04 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
spunakos έγραψε:
Ωχ απο οτι καταλαβα με βλεπω να καταληγω με
Spoiler:


Uploaded with ImageShack.us

Μπααααα! Και πάλι τον μπελά σου θα βρεις. Razz Οπότε συμβουλή μου θα 'ταν να κάνεις την παραγγελία κι ο Θεός βοηθός. Rolling Eyes
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kazama Ken-Shin
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 16, 2010 4:43 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 06 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 553 Τόπος: London
Είχα παραγγείλει Κατάνα από Ιαπώνία για Iaido. Ήρθε και κόλλησε στο τελωνείο. Δεν την πήρα ποτέ. Θές είτε άδεια οπλοφορίας είτε αθλητική άδεια...

Ακόμα κλαίω τα λεφτά μου

Συμβουλή είναι να μην το κάνεις. Εκτός και αν η παραγγελίας είναι εντός Ε.Ε.

_________________
I vow to Sword and Soul... this life of battles will be followed through!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kabez
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 16, 2010 6:47 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Παντως τι ακυραδες ειναι αυτο με την αδεια οπλοφοριας..


Αντε με το καλο να βαλουν και αδεια οπλοφοριας και στα μαχαιροπιρουνα που παιρνουμε απο το σουπερ μαρκετ. Επισης και στα βαρια βιβλια'τομους του πανεπιστημιου. Μην γελατε, μια να φας απο αυτα θα σε ξερανουν!

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LUMINA D. SOLEIL
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 16, 2010 9:58 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 09 Δημοσιεύσεις: 139 Τόπος: Kavala Τώρα Βλέπω: Poly mprosta sto mellon
H adeia oploforias tous marane twra.Edw kykloforoun ta misa pistolia kai parapanw stin Ellada xwris adeia oploforias,kai tous peirazei i katana.An einai.An thes na skotwseis kapoion pio eukola briskeis oplo gia na to kaneis para spathi.Mia bolta na bgeis kai na rwtiseis mexri kai me mpazouka mporeis na gyriseis spiti.Ti fobountai dld?Min eisai o Duncan McLeod kai tous kathariseis olous me tin katana gia na pareis tis dynameis tous?

Par'ola auta prin apo xronia eixan paei kati filoi mou diakopes kai o enas eide spathi paromoio me tou Konan tou barbarou kai to pire mias kai eixe trela me tetoia pragmata.Molis pige sto aerodromio pige stin aeroporiki etaireia tous eksigise tin katastasi kai ti lefta eixe staksei kai to perasan sto xwro twn aposkeuwn kai pige meta apo 3 imeres sto grafeio tis aeroporikis kai twra to exei akoma sto dwmatio tou.

Tropoi yparxoun polloi apla emeis den tous kseroume kai briskoun tropo na mas trwne ta pragmata pou exoume kaloplirwsei.Psakse ligaki kai rwta mipws matheis tipota kainourio kai katafereis na to peraseis me plagia odo.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Re Kane Niaou
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 16, 2010 10:56 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 561 Τόπος: Αθηνα
εγω προσωπικα παραγγειλα απο εδω και μου φερανε http://swordcompany.com/
και μου ηρθε κανονικα διοτι μου το φερανε αλιμαριστο και δεν θεωρείται οπλο και μετα αν θες μπορεις εσυ να το λυμαρεις(να ξερεις παντως ειναι πολυ επικινδυνο οπλο μονο και μονο που ειναι αλιμαριστο)....εκτος και οτι μπορεις να βρεις στο μοναστηρακι

_________________
Spoiler:

Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Ground_zero
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 16, 2010 10:57 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 2281 Τόπος: Right behind you... Τώρα Βλέπω: Mesa sto myalo sou....
Mporeis na veis akonismeno Katana kai mesa sthn Ellada, den einai anagh na to peraseis apo telwneio.

_________________

www.finalfantasy-gr.tk
http://www.youtube.com/user/GamersOdyssey
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
spunakos
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 16, 2010 1:25 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 124 Τόπος: Στον κοσμο μου Τώρα Βλέπω: οτι δεν εχω τπτ να δω
Ground_zero έγραψε:
Mporeis na veis akonismeno Katana kai mesa sthn Ellada, den einai anagh na to peraseis apo telwneio.


Ξερεις καποιο καταστημα να προτεινεις που κατα προτημιση να εχει ποικιλια απο replices απο ταινιες και ανιμε και games ?

_________________
"Do, or do not. There is no 'try'." By Yoda
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Ground_zero
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 16, 2010 3:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 2281 Τόπος: Right behind you... Τώρα Βλέπω: Mesa sto myalo sou....
Den thymame to onoma tou magaziou dystixws giati pane kati xronia apo tote pou peira to diko mou.
To eixa parei apo thessalonikh pantos meta apo paraggelia kai to eixa phrwsei 200 euro.

_________________

www.finalfantasy-gr.tk
http://www.youtube.com/user/GamersOdyssey
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 16, 2010 3:42 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Μπας και λες ότι τώρα έκλεισε?

Όσο για την αθλητική άδεια, αυτό ισχύει. έχω πάρει από www.kendo24,com το shinai που έβαλε ο φίλος μας στο πρώτο post. Από το ίδιο μαγαζί έχω ρούχα και πανοπλία και ξύλινα katana(Bokken + Kodachi).

Για άδεια οπλοφορίας, ούτε ξέρω που την βρίσκουν...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kazama Ken-Shin
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 16, 2010 4:28 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 06 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 553 Τόπος: London
Άδεια οπλοφορίας πέρνεις από την ΓΑΔΑ. Για ρέπλικες από anime και ταινίες φέρνει καμιά φορά το figuresworld. Και γενικά για όπλα το πιο κλασσικό στην Αθήνα είναι το Ελλάς στην Ομόνοια...

_________________
I vow to Sword and Soul... this life of battles will be followed through!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
LUMINA D. SOLEIL
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 16, 2010 7:19 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 09 Δημοσιεύσεις: 139 Τόπος: Kavala Τώρα Βλέπω: Poly mprosta sto mellon
Sti Thessaloniki an pas sti Nauarinou nomizw pws exei ena katastima akoma pou poulaei.Einai konta stin Tsimiski.An den ekleise akoma.Poikilia megali ap'oso thimamai den eixe alla eixe sigoura katana.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 3
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης