Το ξέρατε ότι hata σημαίνει σημαία;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Movies/Series/Cinema    Tangled
Kite
Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 07, 2011 9:46 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Ολα τα topic γνωριμιας τα κανω σε FAQ στηλ.

Τι ειναι τουτο?
Πρωκιτε για ενα νεο Animation της Disney... που το εκανε χωρις την βοηθια της Pixar!
Το αρχικο concept ηταν να κανουν την Ιστορια της Rapunzel οπως συνιθιζει να κανει η Disney. Οταν ομως ηδαν οτι οι πριγκιπισες δεν ειναι πια τοσο δημοφιλεις οσο ηταν καποτε, αλλαξαν τελιος τον τιτλο και το still. Το αποτελεσμα θα το διτε στο παρακατω trailer.

http://www.youtube.com/watch?v=pyOyBVXDJ9Q


Τι κριτικες περνει?
Καλες! Αλιος δεν θα μου τραβουσε το ενδιαφερων, ουτε θα εκανα topic γι'αυτο. Ξερετε πως ειμαστε εμεις οι animaτζιδες...
IMDB: 8.1/10
Rotten tomatoes 89%
Quentin Tarantino: "one of my top five favorite films of 2010

Πια ειναι η δικια σου γνωμη?
Δεν ξερω...
Δεν το'χω δει...
Ο λογος γι'αυτο ειναι οτι δεν μπορω να το βρω πουθενα στη βορια Ελλαδα αμεταγλοτιστο! Οι κοπιες στο internet ειναι ολλες απο καμερες οποτε δεν αξιζει και πολυ.

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Kain
Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 07, 2011 10:01 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
Περιμένω πώς και πώς να βρω την ευκαιρία να το δω, δείχνει αρκετά ενδιαφέρον και μου φαίνεται και πως Dreamworks-ίζει λίγο.

Από το Trailer και τις εικόνες πάντως, προβλέπεται να γίνει η αγαπημένη Animated ταινία του Quentin Tarantino... Razz (Πάντα το μυαλό μου στο πονηρό! Rolling Eyes )

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kite
Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 07, 2011 10:51 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Kain έγραψε:
Περιμένω πώς και πώς να βρω την ευκαιρία να το δω, δείχνει αρκετά ενδιαφέρον και μου φαίνεται και πως Dreamworks-ίζει λίγο.

Από το Trailer και τις εικόνες πάντως, προβλέπεται να γίνει η αγαπημένη Animated ταινία του Quentin Tarantino... Razz (Πάντα το μυαλό μου στο πονηρό! Rolling Eyes )
Εχει ερθει!
Ο ελληνικος τιτλος ειναι "Μαλια κουβαρια" και αν το βρεις πουθενα αμεταγλοτιστο, γραψε μου! Evil or Very Mad

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
HeadH-Truth
Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 07, 2011 11:17 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 24 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 314 Τόπος: θεσσαλονικη
to vrika egw se arketa kali analisi me agglika.apo torrent ..opios 8elei link pm..ama epitrepete afto Razz

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 08, 2011 3:42 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Kain έγραψε:
Περιμένω πώς και πώς να βρω την ευκαιρία να το δω, δείχνει αρκετά ενδιαφέρον και μου φαίνεται και πως Dreamworks-ίζει λίγο.

H αλήθεια είναι ότι από το character design και μόνο θυμίζει απίστευτα μια παλιά cartoon ταινία της Dreamworks (δεν θυμάμαι τίτλο, κάτι με Ελ Τορόντο είχε να κάνει).

Anyway, από το trailer δείχνει ενδιαφέρον κάτι τ' οποίο δεν περίμενα από δουλεία της ίδιας της Disney (διότι η Pixar είναι που συνήθως βγάζει τα αριστουργήματα για χάρη της Disney). Όταν με το καλό βγει σε dvd/blu-ray θα το τσεκάρω μία.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Wadoria
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 08, 2011 12:10 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 18 Μάϊ 07 Δημοσιεύσεις: 329 Τόπος: Ιωάννινα Τώρα Βλέπω: bleach,Hero Tales,Elemental Gelad
Την είδα στον κινηματογράφο (πήγα με τα ξαδερφάκια μου) και να πώ την αλήθεια μου άρεσε!Και της πλάκες της είχε , και τα τραγουδάκια όπως συνηθίζεται στις ταινίες Disney και ωραίο σχέδιο.Η ιστορία είναι πράγματι η ιστορία της Ραπουνζέλ με τις μόνες διαφορές ότι τα μαλλιά είναι μαγικά και ο πρίγκιπας είναι κλέφτης.

(Άποψή μου όμως είναι να βλέπει κανείς τις ταινίες στην γλώσσα που φτιάχτηκαν και όχι μεταγλωτισμένες γιατί χάνουν μερικές φορές οι ατάκες την σημασία τους.)
Spoiler:
Αν και μου άρεσε η Άλκηστις Πρωτοψάλτη στη φωνή της μάγισσας Embarassed

_________________

See my Anime list!!
To decide what to do with the future is to be human.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
AngelinaGalaxy2
Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 11, 2011 7:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 05 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 85 Τόπος: Nikaia Τώρα Βλέπω: Chi's sweet home (balibedismos), Vampire Knight Guilty
Είχα δει το trailer πριν έρθει εδώ, ήτανε στα previews μιας ταινίας που είχα νοικιάσει και νομίζω πως πρέπει να είναι καλο, δίχνει να έχει γέλιο.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Itachi_kun1990
Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 11, 2011 7:44 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 17 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 3134 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Naruto,One piece,toriko,hunterXhunter,buddy complex,space dandy και πολλά ακόμα
Πολύ καλή δουλειά το είδα και είχε τρελές ατάκες, από μουσική κλασικά πράγματα από animation πιστεύω ο,τι σε πουλά σημεία ξεπερνούσε και την ρεαλιστικότητα του ratatouille και από χρώματα φωτισμούς κτλ απλά τέλειο combination

_________________
oruka karu ota tatoyito, koro noreo koros taka. urame, nikume, soste mini kouiki oni mai. nigete, nigete sein shiomi tsokumai. soste itsu kara, oreta nazi omote oreno mai koi
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης