Το ξέρατε ότι mirai σημαίνει μέλλον;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Games    Dumpster Dives
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 20, 2010 10:06 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Xexexe de xero alla gia kapoio logo eimai fan autou tou athlimatos kirios ex apostaseos, apo diaforous tipous sto youtube pou vriskoun petamenes konsoles sta skoupidia. Elega auta, gmten, ginontai mono stin Iaponia opos to parakato


http://www.youtube.com/watch?v=XLaOafrDlMc


Tespa, proxtes piga na afisw mia tileorasi stin anakiklosi se kontino supermarket, mpainw mesa, anoigw to kado na valo mesa tin tv kai voila ena ps1 me kradasmiko analogiko xeiristirio, memory card, link cable (wtf o.0) gia sindesi dio ps1 kai scart kalodio. To oti eixe skart mou eftiaxe akoma perissotero ti diathesi giati opou scart tote paizei kai tsipaki, paw spiti anoigw to kapaki kai voila mia kopia mesa. Yessss ok, opote i exo ena ps1 me tsipaki pou douleuei i apla exo ena tsipaki na to xeharvaloso kai na to valw sto katharw ps1 pou exo. Telika omos de xreiastike giati to ps1 paizei mia xara, tou dokimasa kai mia kopia pou eixa gia na dw oti genika paizei isos pera apo auto pou eixe mesa. So opote mono katharisma. An exete kapoia analogi empeiria peite Razz

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 20, 2010 8:46 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Τι κωλοφαρδία είναι αυτή που έχεις ρε Hazuki! Άμα είναι έτσι να πάω να πετάξω κι εγώ την παλιά μου τηλεόραση μπας και βρω στα σκουπίδια κανά Sega Saturn (η όλη φάση μου θυμίζει τον ιαπωνικό μύθο με το χρύσο και το ασημένιο τσεκούρι στην λίμνη). Razz

Σκηνικά σαν κι αυτά έχω ακούσει διάφορα όπως ένας τυπάς που βρήκε πεταμένο στον δρόμο ένα Vectrex ( http://en.wikipedia.org/wiki/Vectrex ) τ' οποίο με την ευκαιρία είχα την τύχη να δοκιμάσω στο Sligomania Gathering ( http://www.mame.gr/forum/viewtopic.php?f=7&t=3583 ). Eπίσης, ένας φίλος μου επί εποχής Saturn/Playstation είχε βρει πεταμένο στο δρόμο το Tomb Raider για Saturn σε διαφανές θήκη για cd. Kι επειδή ο φίλος μου είχε Saturn το μάζεψε, το δοκίμασε και του έπαιζε μια χαρά.

Πλάκα στην πλάκα πως νομίζετε ότι καταλήγουν στα χέρια διαφόρων συλλεκτών beta εκδόσεις παιχνιδιών κι ακυκλοφόρητα παιχνίδια; Ψάχνοντας στους κάδους απορριμάτων μεγάλων εταιρειών βιντεοπαιχνιδιών. Γι' αυτό Hellbroth μιας και μένεις Αγγλία όπου εδρεύουν αρκετές εταιρείες άρχισε το ψάξιμο. Cool

Η ειρωνεία της υπόθεσης: τις arcade καμπίνες είτε θα βρείτε ντουζίνες απ' αυτές πεταμένες στις χωματερές είτε θα σας ζητάνε τα μαλλιά της κεφαλής τους όταν ρωτάτε άτομα που κανονικά θα τις πέταγαν στα σκουπίδια. Hazuki, είσαι να πάρουμε σβάρνα όλες τις χωματερές; Razz Mπορεί να βρούμε και κασέτες του ET για το Αtari 2600. Laughing
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
noname
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 21, 2010 11:13 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
Vetus έγραψε:
Hazuki, είσαι να πάρουμε σβάρνα όλες τις χωματερές; Razz Mπορεί να βρούμε και κασέτες του ET για το Αtari 2600. Laughing

well εγώ είμαι μέσα , να αποθανατίσω τις στιγμές XDDDDD . . . Vetus k Hazuki με τα φτυάρια στις χωματερές και υπάλληλους του δήμου και γύφτους να κοιτάνε περίεργα ...

πέραν της πλάκας πολύς κόσμος δεν εκτιμάει τις παλιές κονσόλες ( και εγώ είμαι ένας από αυτούς λολ ) οπότε λογικό είναι να καταλήγουν σε ανακυκλώσεις στην καλύτερη ...

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 22, 2010 10:20 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
noname έγραψε:
Vetus έγραψε:
Hazuki, είσαι να πάρουμε σβάρνα όλες τις χωματερές; Razz Mπορεί να βρούμε και κασέτες του ET για το Αtari 2600. Laughing

well εγώ είμαι μέσα , να αποθανατίσω τις στιγμές XDDDDD . . . Vetus k Hazuki με τα φτυάρια στις χωματερές και υπάλληλους του δήμου και γύφτους να κοιτάνε περίεργα ...

πέραν της πλάκας πολύς κόσμος δεν εκτιμάει τις παλιές κονσόλες ( και εγώ είμαι ένας από αυτούς λολ ) οπότε λογικό είναι να καταλήγουν σε ανακυκλώσεις στην καλύτερη ...


Thimise mou pote tha petaxeis to ps2 sou na eimai apo kato na to paralavo, min kourazomai kiolas Razz

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 23, 2010 3:20 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Hazuki έγραψε:
Thimise mou pote tha petaxeis to ps2 sou na eimai apo kato na to paralavo, min kourazomai kiolas Razz

Εμένα μου έδωσε το SNES του που δεν το 'θελε πλέον (sorry για το ρουφιάνευμα no name). Razz Όσοι έχουν και παλιές κασέτες SNES για πέταμα ας μου στείλουν pm για να 'ρθω να τις παραλάβω. Laughing

noname έγραψε:
πέραν της πλάκας πολύς κόσμος δεν εκτιμάει τις παλιές κονσόλες ( και εγώ είμαι ένας από αυτούς λολ ) οπότε λογικό είναι να καταλήγουν σε ανακυκλώσεις στην καλύτερη ...

Θα μπορούσαν έστω να τις πούλαγαν στις μικρές αγγελίες για μερικά ψωρο-ευρώ (ίσα-ίσα για να το ξεφορτωθούν) ή να το βάλουν στις αγγελίες με την ένδειξη "Χαρίζεται Playstation" ή να το χαρίσουν σε κάποιον γνωστό τους...Αλλά τι λέμε τώρα: πιο εύκολο είναι να το πετάξουν κατευθείαν στα σκουπίδια παρά όλα τα υπόλοιπα.

Σκέφτομαι πάντως την εξής κομπίνα: να δημιουργήσω μια ιδιωτική υπηρεσία για ανακύκλωση παλιών παιχνιδομηχανών που στην πραγματικότητα θα καταλήγουν στην συλλογή μου ή θα τις πουλάω σε τρίτους. Kukukuku! Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 09, 2013 11:46 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Επιστροφή γιατί εχτές είχαμε πάλι ανασκαφές στο ίδιο supermarket αλλά στον δίπλα κάδο.

Γενικά το τελευταίο καιρό έλεγα τι ωραία που θα ήταν να βρω κανά ps2 (ή κάποια άλλη κονσόλα) γιατί έχω λιώσει με το ps1. Τέσπα πήγα να πάρω μία σκούπα για το σπίτι και μια κόλλα να κολλήσω τα κουμπιά στο κινητό μου Razz

Όσο περίμενα κοίταζα τους κάδους της ανακύκλωσης, ο διαφανής δεν είχε τίποτα ενδιαφέρον. Έβλεπα κάτι dvd players και καφετιέρες. Πληρώνω, πάω να τσεκάρω από κοντά τον διαφανή, τίποτα. Πάω στο δίπλα, πράσινου χρώματος που με εμπόδιζε να δω μέσα. Ανοίγω το καπάκι καιιιιιιιιιι βουαλα ένα ps2 slim πάνω πάνω.

Τραβάω την κονσόλα και μαζί βλέπω έχει και χειριστήριο. Συνεχίζω να τραβάω και τελικά είχε scart, καλώδιο ρεύματος μαζί απλά είχαν πέσει πιο μέσα.

Χαρούμενος πάω σπίτι, ανοίγω το καπάκι pro evolution 2008 μέσα. Ωραία λέω μπορώ να το δοκιμάσω. Το συνδέω στην TV και τατανννν, δουλεύει μια χαρά.

Κατεβάζω μια copia αλλά δεν δούλευε, επίσης no memory card. Τεσπα άντε πάμε για κανά Wii τώρα.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kabez
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 09, 2013 9:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Αντε και σε 3 χρονια με το καλο να βρεις και ενα ps3 ετσι οπως το πας! Cool


Θυμηθηκα τωρα σκηνικο οταν ειχα πεταξει το πρωτο μου xbox 360 στα σκουπιδια. Ειχε χτυπηθει απο RRoD , το ειχα επαναφερει στη ζωη για καμποσους μηνες με xclamp fix , αλλα μια μερα οταν το ξαναχειρουργουσα ξεχαστηκα ελαχιστα εξτρα δευτερολεπτα με κατι χρονους και το εψησα γκρρ

Θυμαμαι το κατεβασα πανω στον καδο ενα μεσσημερι, δεν το πεταξα μεσα, αλλα το εστησα ορθιο αφου το ειχα κανει σαν καινουριο (ηθελα αξιοπρεπη κηδεια) και αφου βεβαιως του ειχα αφαιρεσει οτι ηθελα απο πανω του (σκληρο δισκο, καλωδια κτλ)

Ετυχε να περασω απο το ιδιο σημειο 6 λεπτα αργοτερα επειδη ηθελα να περασω και απο ενα περιπτερο που ειχα ξεχασει να παρω κατι.
Το 360 μου δεν υπηρχε..

Ελπιζω να ειναι σε καλα χερια και καποιος με εξοπλισμο θερμοκολησης και εργαστηριο επεξεργασιας τρανσιστορ στο κρυφο του υπογειο να το επανεφερε στην ζωη, για δευτερη φορα να το χαιρεται και να παιζει το FOTNS:Ken's Rage 2!

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης