Το ξέρατε ότι susume σημαίνει συμβουλή;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    Fitness And Pills
GodsGarden
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 27, 2011 1:13 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 27 Νοέ 11 Δημοσιεύσεις: 60
Πρώτα από όλα σωστή διέτα το φαί είναι ότι ποιο σημαντικό μπορείς να γυμνάζεσαι όλη μέρα κάθε μέρα αλλά χωρίς τη σωστή διατροφη δε θα έχεις την απαραίτητη "δύναμη / ενέργεια".
Εγώ για παράδειγμα έχω 6 μέρες οπου κάνω σωστή διατροφή και μια μέρα κυριακή συνήθως όπου τρώω ότι θελω. Άλλωστε άνθρωποι είμαστε και επίσης όπως λέγανε και οι αρχαίοι παν μέτρων άριστων ο οργανισμός μας χρειάζεται λίγο από όλα ακόμα και λυπος.

Γυμναστική 1 ώρα την ημέρα είναι καλό. Δυστηχώς δε μπορώ ακριβώς να σου εξηγήσω τη να κάνεις καθως εγώ δεν έχω την απαραίτητη θέληση και έχω καθηγητές στο γυμναστήριο μου να με προπονούν όπου μένουμε μέσα και μας λένε για μια ώρα ακριβώς τι πρέπει να κάνουμε που είναι ότι καλύτερο.

Παρόλαυτα η συμβουλή μου θα ήταν πόλλες επαναλήψεις λίγα κιλά.
Να κοιτάς τα κιλά σε ότι κανείς να μπορείς να κανείς από 8 έως το πολύ 15 επαναλήψεις αν μπορείς να κανείς παραπάνω τα κιλά είναι πολύ λίγα.

Σε σετ συνήθως κάνω 12 - 10 - 10 - 8 οπότε είναι καλά μοιρασμένα και δεν ταλαιπωρώ τους μυς μου.

Χάπια δε θα επερνα ποτέ όμως περνώ προτείνη η οποία δεν είναι τίποτα και είναι απλά συμπλήρωμα διατροφής " συμπλήρωμα " όμως που σημαίνει ότι το φαγητό είναι πάνω από όλα αλλά είανι δύσκολο να πάρεις την απαραίτητη προτείνη από το φαί λόγο οικονομικών καθώς και επισης λόγο χρόνου λόγους.

Αν μου έρθει κάτι άλλο στο μυαλό θα σου πω. Smile.

Να ξέρεις πάντως ότι οι καλύτερες ασκήσεις είναι αυτές που χρησιμοποιείς το βάρος του σώματος σου καθώς επίσης και οι ποιο δύσκολες.


Και τέλος είναι τρόπος ζωής δε κανείς γυμναστική 2-3 μήνες και είσαι κομπλέ. Πήγα από 82 κιλά 67.8 με 13.5 % λίπος σε 5-6 μηνες οπότε δε μιλάω στον αέρα. Smile
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 01, 2011 3:37 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
River έγραψε:
alla ta xapia iksera oti tin douleia pou mporei na sou kanei to gimnastirio se 3 mines mporei se enan mazi me gimnastirio giauto rotisa

Ε, τότε θα έπρεπε να ήξερες και τις παρενέργειες που έχουν. Μέχρι και σε θάνατο έχουν οδηγήσει.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 2
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης