Το ξέρατε ότι tamago σημαίνει αυγό;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Culture & Life Style    Νεα σελίδα Ελληνικής Ομοσπονδίας Γκο
Zanzavar
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 19, 2006 1:38 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 26 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 28 Τόπος: Αθήνα
Χαίρεται! Είμαι μέλος του (μοναδικού απο όσο ξέρω) συλλόγου γκο στην Ελλάδα και webmaster του δικτυακού του τόπου www.greek-go.org Οι περισσότεροι απο εσάς ίσως να γνωρίζετε το γκο λόγω Hikaru No Go γι αυτό και πήρα το θάρρος να κάνω αυτό το post! Θα ήθελα να καλέσω όσα απο τα μέλη του Animeplanet.gr θέλουν και ενδιαφέρονται να μάθουν γκο να έρθουν απο το σημείο των συναντήσεων μας. Αναφέρω οτι ο σύλλογος είναι καθαρά μη κερδοσκοπικός και μοναδικός του στόχος είναι η προώθηση του γκο στην Ελλάδα. Ο σύλλογος έχει έδρα την Αθήνα και συναντιώμαστε κάθε δευτέρα απο τις 8 και μετά στο bar Καλλιδρόμιο στα Εξάρχεια. Περισσότερες πληροφορίες για μας και για το παιχνίδι του γκο υπάρχουν στην ιστοσελίδα.

Εάν δεν μπορείτε να έρχεστε στις συναντήσεις η δεν σας καίγεται και πολύ καρφί για το γκο, ρίξτε τουλάχιστον μια ματιά στην ιστοσελίδα και πείτε μου τη γνώμη σας! Smile

_________________
-- No point introducing myself to the Dead --
- Seijiro Hiko -
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Razorhound-cy
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 19, 2006 8:43 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 12 Ιούλ 06 Δημοσιεύσεις: 305 Τόπος: Lemesos Τώρα Βλέπω: Athkiaseros!---Naruto....
ti sto kalo einai to go?
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email AIM διεύθυνση MSN Messenger
MoRmEnGiL
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 19, 2006 11:29 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 05 Δημοσιεύσεις: 1702 Τόπος: Kuraikako.. Mirai.. Risoukyou.. Ikijigoku.. Τώρα Βλέπω: Rome. :P
ena iapwniko paixnidi xmm,moiazei liiigo me othelo an exeis ypopsh sou Razz

_________________




Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 20, 2006 9:17 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Δεν το ήξερα πως είχαμε και ομοσπονδία γκο στην Ελλάδα, μπράβο!
Η ιστοσελίδα είναι πολύ καλόγουστη, μου άρεσαν οι πληροφορίες για την ιστορία και το πώς παίζεται το γκο (μια και δεν ξέρω πώς και τι).
Μπράβο και πάλι. Αξιόλογη προσπάθεια.

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Zanzavar
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 21, 2006 1:57 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 26 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 28 Τόπος: Αθήνα
Ναι, δεν έχει θεσμοθετηθεί 100% ακόμα αλλά τώρα τρέχουμε με τα νομικά.. δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο πρήξιμο είναι να ιδρύσεις ένα σύλλογο! Τουλάχιστον υπάρχει κόσμος που ενδιάφερεται και έρχεται στις συναντήσεις (είμαστε καμιά 20αριά άτομα) και μας έχει βοηθήσει και πολύ η ιαπωνική ομοσπονδία γκο στέλνοντας μας υλικό και professionals για να μας κάνουν μαθήματα.
Ευχαριστώ πολύ για τα site comments, είναι η πρώτη μου (ουσιαστικά) προσπάθεια web design! Smile

_________________
-- No point introducing myself to the Dead --
- Seijiro Hiko -
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
holborn
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 21, 2006 10:55 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 1036 Τόπος: Thessaloniki
Πάρα πολύ όμορφο το site και συγχαρητήρια για την πρωτοβουλία σας στο να δημιουργήσετε τον σύνδεσμο. Smile
Πάντως μερικά σχόλια για το site δε γινόταν να μην τα κάνω Laughing Laughing
Η επισκεψιμότητα στο κάτω μέρος νομίζω ότι δεν είναι απαραίτητη.
Και η εικόνα στο header αν και είναι πολύ καλή και διακριτική όσο χρειάζεται το μαύρο δεν μου κάθησε πολύ καλά. Ίσως ένα Γκρι ή Μπεζ να καθόταν καλύτερα σαν σύνολο με το υπόλοιπο site. Wink

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MoRmEnGiL
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 21, 2006 11:59 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 05 Δημοσιεύσεις: 1702 Τόπος: Kuraikako.. Mirai.. Risoukyou.. Ikijigoku.. Τώρα Βλέπω: Rome. :P
egw pali 8a sxoliasw to idio to go.

to paleua enantiwn pc,alla re paidia..8elei trellh analytikh ikanothta h mou fainete..? par oti eimai kalos se tetoia paixnidia synh8ws,me biaze anelehta to pc Razz

_________________




Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Zanzavar
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 21, 2006 1:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 26 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 28 Τόπος: Αθήνα
Παράθεση:
egw pali 8a sxoliasw to idio to go.

to paleua enantiwn pc,alla re paidia..8elei trellh analytikh ikanothta h mou fainete..? par oti eimai kalos se tetoia paixnidia synh8ws,me biaze anelehta to pc Razz


Κοίτα ισχύει το εξής περίεργο πράγμα με το γκο: Ενώ οι κανόνες του είναι πολύ απλοί θέλει πολύ καιρό για να μπορείς να μάθεις να παίζεις ικανοποιητικά, τουλάχιστον να φτάσεις σε επίπεδο να έχεις μια συνολική στρατηγική πάνω στο board. Σκέψου οτι κι απο εμάς στο σύλλογο είναι πολύ λίγοι αυτοί που μπορούν να κερδίσουν τον υπολογιστή στο ανώτατο επίπεδο παρόλο που το software για γκο θεωρείται γενικά πολύ αδύναμο (αυτό οφείλεται μάλλον στο οτι είναι παιχνίδι που βασίζεται κυρίως στο ένστικτο) ενώ στο σκάκι π.χ. υπάρχουν πλέον πολύ δυνατά προγράμματα.
Θέλει αρκετή υπομονή για να μάθεις να παίζεις καλά... Confused

Holborn thanks για το site. Όντως το μαύρο είναι λίγο σκληρό αλλά ήθελα να βασιστώ στο μοτίβο κυρίως στα χρώματα του board (άσπρο, μαύρο, αποχρώσεις κόκκινου και καφέ) γι αυτό και το χρησιμοποίησα έτσι έντονα. Χεχε και η επισκεψιμότητα και το date είναι οι πρώτοι μου πειραματισμοί σε php και δεν άντεξα να μην τα χρησιμοποιήσω! Razz

_________________
-- No point introducing myself to the Dead --
- Seijiro Hiko -
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Kyon
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 21, 2006 3:28 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 04 Ιούν 06 Δημοσιεύσεις: 337 Τόπος: Αθήνα
Συγχαρητήρια για το πολύ καλό site!!

Eχω πάιξει 3 φορές Γκο και μπορώ να πω οτι ειναι πολύ εθιστικό.
Δυστυχώς με την παρατηρητικότητα μηδέν που έχω, δεν ειμαι καθόλου καλός! Crying or Very sad

Zanzavar, ποιό προγραμμα για τον υπολογιστή προτείνεις?
Εγω εχω το aya αλλά νομίζω οτι δεν ειναι και οτι καλύτερο.

_________________
この中に宇宙人、未来人、異世界人、超能力者がいたらでてきなさい。

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Zanzavar
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 22, 2006 2:18 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 26 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 28 Τόπος: Αθήνα
Μμμμ το Aya δεν το έχω ξανακούσει. Το καλύτερο που ξέρω είναι το Many faces of Go, το οποίο έχει και πολλά προβληματάκια και βαριάντες για να σε βοηθήσουν εάν σε ενδιαφέρει. Άλλο ένα αξιόλογο και αρκετά διαδεδομένο engine είναι το Gnu Go, και τα δύο πρέπει να παίζουν σε επίπεδο κοντά στα 12 kyu (σαν άνθρωπος που παίζει ένα χρόνο γκο σχετικά συχνά)

_________________
-- No point introducing myself to the Dead --
- Seijiro Hiko -
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
MoRmEnGiL
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 22, 2006 10:54 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 05 Δημοσιεύσεις: 1702 Τόπος: Kuraikako.. Mirai.. Risoukyou.. Ikijigoku.. Τώρα Βλέπω: Rome. :P
kana link gia download? h einai commercial progs?

_________________




Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Zanzavar
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 23, 2006 12:23 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 26 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 28 Τόπος: Αθήνα
To Gnu Go ειναι freeware με ενα search στο google θα το βρεις πολυ γρηγορα. Το Many faces ειναι commercial... Sad

_________________
-- No point introducing myself to the Dead --
- Seijiro Hiko -
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Six Winged Angel
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 23, 2006 7:19 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 14 Ιούν 06 Δημοσιεύσεις: 458 Τόπος: Athens, Ag.Paraskevi Τώρα Βλέπω: naruto
re pedia molis anoi3a to site o antivirus mou blockare enan Trojan apo ekei!!!! Confused Shocked

kata ta alla oraio site kai terastiaiwn diastasaiwn protovoulia Wink

_________________
"The fate of destruction is also the joy of rebirth"
- Kheel Lorenz

Faith makes the impossible, possible. Courage makes 1% into 100%!
レイ規則! , レイはすべてを所有する!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Zanzavar
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 23, 2006 10:54 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 26 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 28 Τόπος: Αθήνα
E? Trojan? Maaa.... den einai dynaton!
Six Winged mipos mporeis na mou peis ti warning evgale to antivirus sou kai poio antivirus eheis?

Thanks gia to site

_________________
-- No point introducing myself to the Dead --
- Seijiro Hiko -
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
1/7,000,000,000
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 13, 2013 5:31 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 13 Απρ 13 Δημοσιεύσεις: 1
Αν και 7 χρόνια καθυστερημένος στο thread ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει ακόμα αυτός ο σύλλογος και γενικά αν υπάρχουν παίκτες που παίζουν το παιχνίδι. Ψάχνω απεγνωσμένα για συμπαίκτη...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης