Το ξέρατε ότι masaka σημαίνει απίστευτο;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Σελίδα 1 από 6
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    Void Hole - Πρώην Christmas/New year thread [2017]
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 28, 2016 5:25 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Χρόνια πολλά σε όλους, όσοι διαβάζουν ακόμα το forum!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Hazuki στις Δευ Φεβ 13, 2017 10:53 am, 2 φορές συνολικά
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 01, 2017 9:25 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
ενντ ε χαπι νιου γιαρ Very Happy

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Re Kane Niaou
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 07, 2017 12:40 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 561 Τόπος: Αθηνα
Very Happy Very Happy Very Happy χρονια πολλα τα φορουμ ζουν ακομα

_________________
Spoiler:

Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
kabez
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 15, 2017 2:03 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
ποτε μπηκαμε στο 17 ε.. πωω

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
aeron
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 25, 2017 3:50 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 27 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 252 Τόπος: Στο κρεβατι μ ξαπλα! Τώρα Βλέπω: Το μελλον...
Xρονια πολλα και καλα! Ειχα πολλα χρονια να μπω στ φορουμ κ συγκινηθηκα π ειδα τους "παλιους" με τα ιδια αβαταρ και τις ιδιες υπογραφες...Μπραβο ρε παιδια που το κρατατε ακομα και μακαρι να μεινει ζωντανο για πολυ καιρο ακομα!!! Very Happy Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 26, 2017 10:18 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Τι κρατάμε μωρέ, έχει ψοφήσει το forum απλά μπαίνουμε που και που τίποτα ρομαντικοί. ~Καλά βασικά μπαίνω κάθε μέρα αλλά αφού δεν μπαίνει κανάς άλλος κάνω κανά θέμα για τα τυπικά! Very Happy

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
aeron
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 27, 2017 3:02 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 27 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 252 Τόπος: Στο κρεβατι μ ξαπλα! Τώρα Βλέπω: Το μελλον...
Παντα χρειαεται και λιγος ρομαντισμος Very Happy . Η αληθεια ειναι οτι επεσα στην "παγιδα" των 5000 ανιμε φανς στ φεισμπουκ (shame on me...) και αφου απογοητευτηκα πληρως απο τις απαντησεις τους σε μια ερωτηση π τους εκανα , θυμηθηκα που πριν χρονια ηταν active τ forum και υπηρχαν ατομα που οντως μπορουσαν να συζητησουν για τα anime και οχι μονο και ειπα να ξαναμπω... Χαρηκα που υπαρχει ακομα κ υποσχομαι να μπαινω πιο συχνα Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 27, 2017 10:52 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Άντε για πες ποια ήταν ερώτηση να κάνουμε κουβέντα~!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
aeron
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 27, 2017 6:58 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 27 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 252 Τόπος: Στο κρεβατι μ ξαπλα! Τώρα Βλέπω: Το μελλον...
Ζήτησα να μου προτείνουν καλό αλλά, πολύ καλό comedy anime και όχι mainstream... Έχω δει τα περισσότερα και μάλλον τα πολύ γνωστά θα τα έχω δει οπότε γ αυτό κ ρώτησα. Ε από τις 40 απαντήσεις οι 25 ήταν Gintama και konosuba... Ένας μόνο μ είπε για τ Fullmetal panic (το οποίο και ξεκίνησα ).. Απο ευγενεια απαντησα σε ολα τα σχολια ευχαριστω ή τ εχω δει αυτο θενκς ή τ εχω δει αυτο και δεν μ αρεσε (θεωρω καλο το να σχολιασεις κατι που εχεις δει )... Μια τυπισσα ομως της οποιας μαλιστα της ριχνω κ 5-6 χρονια μ εγραψε τ εξης : ε χεσε μας ρε φιλε , το ενα το εχεις δει το αλλο δν σ αρεσει τ ενα σ ξινιζει οποτε τι θες να κανουμε....

Το θέμα με αυτο το γκρουπακι ειναι οτι δεν μπορεις να συζητησεις γενικα διοτι αρχικα δν ειναι forum και ειναι πολυ κουραστικο να συζητας στα σχολια του φβ και επισης οι τυποι απλα ανεβαζουν φωτο τυπου αναμεσα στν goku και τ luffy ποιος θα κερδιζε (απειρα τετοια ποστ) ή απλα ακυρες φωτο με πρωταγωνιστες με καρδουλες ή σχολια τυπου πωπω ο ταδε γ@μ@ει κτλ... Οι ηλικιες , με πολυ λιγες εξαιρεσεις , ειναι απο 15 εως βια 20 απ ο τι εχω καταλαβει , οχι οτι καποιος σε αυτην την ηλικια δν εχει αποψη αλλα υποθετω τα ξερεις και συ τι παιζει στ φβ ..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 28, 2017 8:52 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Μπα, δεν χρησιμοποιώ τόσο facebook, έχω μπει κανά δυο φόρες στο συγκεκριμένο group και διαπίστωσα αυτά που λες, Δεν μπορείς να κάνεις συζήτηση, επειδή ακριβώς δεν είναι forum όποτε όλη η κουβέντα γίνεται με μικρά comments και όχι με μια δομή.

Ε κοίτα το σπορ των anime είναι κυρίως για νεαρές ηλικίες, το είχα διαπιστώσει από τα τελευταία jparty που είχα πάει το 2011, που πλέον όλο και μικρότερα πιτσιρίκια ερχόντουσαν.

Τώρα σχετικά με comedy, αφού έχεις δει τα περισσότερα αν θες τσέκαρε το

https://myanimelist.net/anime/9834/Level_E

που είναι πιο πρόσφατο και από τα παλιά με καφρίλες και άγνωστο είναι το

https://myanimelist.net/anime/914/Ike_Ina-chuu_Takkyuubu

αλλά ετοιμάσου για φοβερές χοντράδες! Παρόλα αυτά αρκετά αστείο.

Τέλος αν και μάλλον θα το χεις δει και είναι all time classic απλά όποτε με ρωτάνε για υπερβολικά αστείο anime πάντα προτείνω το excel saga. Οι ατάκες που υπάρχουν εκεί μέσα είναι άπειρες.

Πες μερικά που έχεις δει σε περίπτωση που δεν σε κάλυψα, να θυμηθώ και γω κανένα γιατί πάει καιρός που ήμουν full on otaku οπότε ξεχνάω μερικές καλές σειρές.
Laughing

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
aeron
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 28, 2017 7:38 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 27 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 252 Τόπος: Στο κρεβατι μ ξαπλα! Τώρα Βλέπω: Το μελλον...
Δεν ήξερα ότι το excel saga είναι comedy και μιας που το είπες θα το δω άμεσα όπως και τ Ike Ina chuu!!

Στα αγαπημένα μ είναι απ τα πολύ γνωστά azumanga daioh, Ouran high host club, mitsudomoe, και φυσικά genshiken!! Νταξ κ GTO.. Επίσης δεν ξέρω αν θα τα έχεις δει Yamato nadeshiko shichi henge, kurage hime, acchi kocchi, και απ τα λίγο πιο χαζά yuru yuri, aiura... Αα και το Karin!

Βέβαια η all time classic comedy character είναι η usagi!! Οι εκφράσεις της ήταν καταπληκτικες και ίσως γ αυτό να φταίει και το ότι είναι πολύ παλιά σειρά. Οι παλιές γενικά είχαν πιο πολύ χιούμορ απ τις καινούριες.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 29, 2017 8:49 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Τα ouran, mitsudomoe και acchi kocchi δεν τα έχω δει. Αλλά μάλλον θα τα τσεκάρω. Ωραία τώρα έχω μια ιδέα περίπου τι σου αρέσει.

Αφού σου άρεσε το GTO τότε δες το Gokusen, αν και είναι μικρό θα σου αρέσει πάρα πολύ. Αν βλέπεις jdoraram έχει και τρεις σεζόν. Επίσης και το GTO έχει jdorama.

Έτσι ποιο school φάση μπορείς να δεις κανά school rumble ή το oreimo

https://myanimelist.net/anime/8769/Ore_no_Imouto_ga_Konnani_Kawaii_Wake_ga_Nai

αν και το premise φαίνεται αρκετά χαζό τελικά η σειρά είναι πολύ καλή και αστεία.

Τα excel και ping pong είναι gag humor οπότε αν δεν το αντέχεις το συγκεκριμένο είδος μπορεί να μην το αντέξεις αν και το excel saga στην ουσία είναι παρωδία των cliche που έχουν τα anime. Τέλος τσέκρα και τα cromartie high school και το ακόμα παλιότερο sakigake cromartie. Αυτά Confused

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
aeron
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 29, 2017 2:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 27 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 252 Τόπος: Στο κρεβατι μ ξαπλα! Τώρα Βλέπω: Το μελλον...
School rumble και oreimo τα εχω δει ... το πρωτο πολυ πολυ καλο το δευτερο οπως ειπες ηταν χαζο .
Οπωσδηποτε αφου δεν το εχεις δει πρεπει να το δεις https://myanimelist.net/anime/853/Ouran_Koukou_Host_Club?q=ouran

και οταν τ τελειωσεις μπορεις να δεις αυτο https://myanimelist.net/anime/1562/Yamato_Nadeshiko_Shichihenge%E2%99%A5?q=yamato%20


Δεν εχω συγκεκριμενο πλαισιο π θελω να διαδραματιζεται τ στορυ , απλα θελω να εχει χιουμορ.
Btw ειδα το πρωτο επ απο ike ina chuu και λυθηκα Very Happy ! Δεν ηξερα οτι υπαρχουν και τετοιες καφριλες αλλα ειναι ηδη φοβερο. Επισης το excel αρκετα υποσχομενο και η excel εχει την ιδια seiyu με την usagi (την αγαπαμε αλλα μπορει να γινει πολυ πολυ εκνευριστικη Razz )


Αν παρακολουθεις τα seasonal το Nanbaka που βγαινει τωρα ειναι αρκετα καλο gag anime και ενω ειναι σπανιο να συμβει, η δευτερη σεζον ειναι καλυτερη απο την πρωτη
https://myanimelist.net/anime/30016/Nanbaka?q=nanb


Αρκετα καλο (εγω τ χω βαλει 9 ) ηταν και το Moetan , δν ξερω αν τ χεις δει https://myanimelist.net/anime/2367/Moetan
Επισης πολυ καλο
https://myanimelist.net/anime/2166/Doujin_Work

Δν ξερω αν εισαι των τοσο soft
https://myanimelist.net/anime/6574/Hanamaru_Youchien
https://myanimelist.net/anime/488/Ichigo_Mashimaro

Και τελος υποθετω πως εχεις δει Golden Boy οποτε δν στο λεω καν Razz

Τελος τελος Razz δεν ξερω αν εχεις δει το Arakawa under the bridge.. Εμενα προσωπικα δεν μου αρεσε.. Ισως να μην μπορω να το εκτιμησω σωστα ή ισως απλα να μην ηταν καλο . Αν το εχεις δει πως σ φανηκε??
https://myanimelist.net/anime/7647/Arakawa_Under_the_Bridge?q=arakawa
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 29, 2017 2:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
To wallflower το χω δει και νομίζω είναι από τα κορυφαία comedy που μπορεί να δει κανείς.
Το golden boy το χω δει είχα κάνει και τα subs για την animeclipse στα τελευταία δύο, αν θες δες τα ότι βλακεία μου ερχόταν σαν μετάφραση την έγραφα, λέω θα τα δει κανένας διορθωτής και θα τα αλλάξει αλλά πέρασαν τελικά μέσα. Smile

Από arakawa έχω δει και τις δύο σεζόν, να σου πω δεν είναι ότι είναι άσχημο απλά το humor του βασίζεται πολύ σε ιαπωνικά pans που πρέπει να είσαι πολύ διαβασμένος για να τα πιάσεις και να γελάσεις. Τουλάχιστον προσωπικά έπιανα κάποια από δω κι από κει αλλά ένιωθα ότι χάνω πολύ πράμα. Έχει και τις gag στιγμές του αλλά δεν βασίζεται σε αυτές σε όλα τα επεισόδια. Δες το, η δεύτερη σεζόν μου άρεσε περισσότερο.

Τα kodomo γενικά τα αποφεύγω αλλά μάλλον το Hanamaru μπορεί να το δω κάποτες, αν το θυμηθώ! Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
aeron
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 29, 2017 7:02 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 27 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 252 Τόπος: Στο κρεβατι μ ξαπλα! Τώρα Βλέπω: Το μελλον...
Αα ναι θέλω να τα δω Razz, έκανα κ γω κάποτε fansub αλλά πήγαινα λύκειο τότε και δν προλάβαινα οπότε τ σταμάτησα.. Με πίεζε κιόλας ο άλλος ε και βαρέθηκα αλλά θα ήθελα να ξανακάνω τώρα που έχω χρόνο.

Πολύ χάρηκα π βρήκα κάποιον που οι μόνο ξέρει τ wallflower, αλλά έχουμε κ την ίδια άποψη γ αυτό Very Happy Very Happy

Εν τω μεταξύ, μου κάνει πραγματικά μεγάλη εντύπωση το ποσοστό των πιτσιρικίων που δεν ξέρουν αγγλικά.. Παρατηρω στ φβ ότι οι περισσότεροι ζητάνε λινκ για επεισόδια με ελληνικούς υπότιτλους. Ίσως βέβαια γι αυτό να μην ξέρουν τις παλιές σειρές. Τα περισσότερα fansub groups ασχολούνται με τα πιο γνωστά ή τα καινούρια seasonal.... Απ τη μία είναι κρίμα γιατί υπάρχουν τόσο ωραίες σειρές κ απ την άλλη τα αγγλικά είναι παντού. Σε όλο τ ίντερνετ και όλο τ φβ και γενικότερα στη ζωή μας εδώ και πολλά πολλά χρόνια. Πάνω απ όλα είναι χρήσιμα...

Βέβαια αν θυμηθώ την τάξη μ στ γυμνάσιο κ τ λύκειο η ώρα των αγγλικών ήταν πάντα η ώρα τ παιδιού ( Kodomo no jikan Razz )..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 6
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης