Το ξέρατε ότι himitsu σημαίνει μυστικό;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Σελίδα 2 από 6
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    Void Hole - Πρώην Christmas/New year thread [2017]
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 30, 2017 10:19 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Κοίταξε, εμείς ασχοληθήκαμε με τα παλιά anime γιατί είχαμε δει τόσα μικρότεροι και με την περιορισμένη πρόσβαση που είχαμε σε πληροφορία σε προ (και αρχές) adsl εποχής το μόνο που είχαμε σαν στοιχείο ήταν αυτές οι σειρές, οπότε ξεκινούσαμε με αυτές. Αν κάποιου του άρεσε το σπορ έβλεπε και άλλα anime.

Επίσης ένα άλλο στοιχείο είναι ότι επειδή ακόμα και όταν έφτασε το adsl στην Ελλάδα, οι ταχύτητες ήταν αστείες για να κατεβάσεις full σειρές μέσα σε μία μέρα. Έτσι ότι έπεφτε στο χέρι σου το έβλεπες.

Τέλος τα digital fansubs είναι κάτι που στην ουσία ξεκίνησε περίπου στο 2000 με 2002 οπότε τα groups ήταν λίγα για να καλύψουν όλες τις σειρές όπως επίσης και η εύρεση raws ήταν πολύ δύσκολη, ακόμα δηλαδή και να υπήρχαν τα groups αν δεν υπάρχουν τα raws τότε όλοι κάνουν τις ίδιες σειρές.

Τώρα τα πράγματα είναι πολύ διαφορετικά, ταχύτητες πλέον υπάρχουν ώστε να μπορείς να streamαρεις τα επεισόδια, groups στα Αγγλικά άπειρα που σχεδόν κάνουν όλες τις σειρές, η πρόσβαση στα raws είναι πολύ πιο εύκολη όπως επίσης ότι γενικότερα η Ιαπωνία έχει αρχίσει και σπρώχνει τα anime στο εξωτερικό κάνοντας πιο εύκολη από ποτέ την πρόσβαση.

Επειδή ακριβώς υπάρχει πληθώρα releases στα Αγγλικά και αλλαγή κουλτούρας ας πούμε στο Ελληνικό κοινό δεν νομίζω ότι θα βρεις κάποιο άτομο που ψάχνει σειρά με Αγγλικά subs να κάνει request για links μιας και που με ένα search στα γνωστά μέρη θα το βρει πολύ εύκολα. Οπότε μένουν αυτοί που δεν ξέρουν τόσο καλά Αγγλικά.

Παραδόξως, αν και μας έχουν μάθει ότι τα Αγγλικά είναι απαραίτητα υπάρχει αρκετός κόσμος που δεν ξέρει. Όσο ήμουνα στο μικρόκοσμο του σχολείου πίστευα ότι λίγοι δεν ήξεραν αλλά όσο μεγάλωνα διαπίστωνα ότι όλο και περισσότεροι δεν ξέρουν ακόμα και σε περιπτώσεις που δεν θα έπρεπε να ισχύει κάτι τέτοιο, π.χ. στο ΤΕΙ μου, Πληροφορική Λαμίας υπήρχαν παιδιά που δεν ήξεραν Αγγλικά και πάλευαν σε μια ειδικότητα που τα Αγγλικά είναι αναγκαστικά! Τέσπα αυτά, είπα να γράψω κάτι παραπάνω!

Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
aeron
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 30, 2017 4:23 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 27 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 252 Τόπος: Στο κρεβατι μ ξαπλα! Τώρα Βλέπω: Το μελλον...
Τα anime είναι η κορυφή του παγόβουνου...(αν και ίσως έπρεπε να ανοίξουμε thread γ αυτό το θέμα αλλά...)
Το θέμα είναι οτι τα σημερινά παιδιά , γιατί τα παιδιά ειναι στο στόχαστρό μου τώρα τελευταία, τα θέλουν όλα μασημένη τροφη. Εμείς αναγκαστήκαμε να ψάξουμε και να μάθουμε γ αυτά που μας ενδιεφεραν σε εποχή που όπως είπες οι ταχύτητες ήταν αστείες. Μιλάω γενικά για τα χόμπυ μας είτε αυτά ήταν anime έιτε βιβλία , ταινίες , συναυλίες, μουσική κ.ο.κ

Βάσει λογικής λοιπόν, θα έπρεπε τώρα που η ταχύτητα δεν ειναι πια πρόβλημα και που ο ιστός κατακλύζεται απο πληροφορίες , τα παιδιά να είναι πλήρως ενημερωμένα για τα πάντα. Και να που εδώ χρειάζονται και τα αγγλικά ώστε να μπορείς να καταλαβαίνεις τι διαβάζεις..

Μεσα στο (τρισκατάρατο αλλα ενίοτε χρήσιμο) facebook παρατηρώ ολο και περισσότερα παιδιά να ρωτάνε : σε ποιό site βλέπετε anime, που μπορώ να διαβάσω manga online , από που αγοράζω φιγούρες και τελος ενας φοβερος ρώτησε πόσο περίπου κοστίζει ένα ταξιδι στην Ιαπωνία....

Σου λεει ο άλλος εγώ θα ρωτήσω και ο τι μου πουν θα κάνω. Πού να κάθομαι τώρα να ψάχνω στ goοgle.. ασε θα ψάξει καποιος άλλος και θα μου πει.

Δεν θα σου συζητήσω για γραμματική και συντακτικό τα οποία απουσιάζουν παντελώς..
Το καλύτερο που είδα ηταν ένας που έψαχνε μια σειρά και προσπαθούσε να τους δώσει στοιχεία, γιατι δεν θυμόταν και πολλά , και έγραψε : θυμάστε εκείνη τη σειρά που ο πρωταγωνιστής λίγο πριν πεθανει τα last λεξεις του ήταν f@ck you και μετά πέθανε??

Δεν ξέρω αν φταίει η παιδεία , το επίπεδο , η ακόμα και η ηλικία αλλά ρε παιδί μου εμείς στην ηλικία τους δεν ήμασταν έτσι . Ψάχναμε τα πάντα και ήταν και μαγκιά να ξέρεις οσο το δυνατόν περισσότερα πράγματα για κάτι που σου άρεσε..
Γράφαμε ,καλη ώρα,σε forum, ψάχναμε σε περιοδικά , αποθηκεύαμε εικόνες (λες και δεν θα τις ξαναβρίσκαμε ποτέ), και πάνω απο όλα φιλτράραμε..

Είμαι με παρέα γ καφέ και συζητάμε γ anime και μ λεει ένας πωω το είδες το ταδε anime ? Φοβερό μ λεει..
Όχι του απανταω δεν το είδα. Α μου λεέι , δες το είναι γαμάτο. Και εκεί κλείνει η κουβέντα.
Πες μου βρε παιδακι μου , γιατί είναι γαμάτο ? Έχει καλές μάχες? Ωραία χρώματα , character development? Βαθύ story? Πως θα με πείσεις οτι είναι τόσο καλό για να το δω δεδομένου οτι δεν με ξέρεις και αρα δεν ξέρεις τα γούστα μου??

Έχω πολύ καιρό να βρω άτομο απο 20 και πάνω που να μπορει να σταθεί σε μια κουβέντα. Να συζητήσει σοβαρά βρε παιδί μου , να έχει επιχειρήματα , να έχει γνώσεις, να μπορεί να συντάξει μια πρόταση (πολλά ζητάω ε Razz )..


(Συνάδελφος στη δουλειά , κοπέλα 23 χρονών , αν ειναι ποτέ δυνατόν με ρώτησε πως λύνουμε το σταυρόλεξο... Confused Ψάχνουμε συνώνυμα ? με ρώτησε... Confused )

Πότε σταματήσαμε άραγε να γινόμαστε καλύτεροι , να έχουμε χόμπυ , όνειρα , εσωτερικές αναζητήσεις??
(Νόμιζες οτι μόνο εσύ είσαι ρομαντικός Razz )

Υ.Γ. Σε θαυμάζω να ξέρεις που απαντάς τόσο νωρίς Razz Εγώ τέτοιες ώρες , ακόμα κ όταν δουλέυω , λειτουργώ μηχανικά. Το μυαλό μου ξυπνάει μετά τις 12 τουλάχιστον Razz
Υ.Γ.2 Είχα και εγώ όρεξη να γράψω.. Embarassed
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 30, 2017 5:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Έλα 10:20 είναι καλά να γράφεις, ξυπνάω κάθε μέρα στις 7:30 οπότε 10:30 είναι η ώρα που καλμάρω μετά την καθημερινή πάλη με τα ούρουκ χαι στο μετρό! Laughing

Είναι αλήθεια ότι η πρόσβαση στην πληροφορία είναι πολύ πιο εύκολη και μπορεί κάποια παιδιά να περιμένουν μασημένη την τροφή αλλά σκέψου κι αυτό, για κάθε έναν που ψάχνει κάτι υπάρχουν χιλιάδες άλλοι που έχουν ψάξει και βρει την πληροφορία που θέλουν άρα δεν χρειάζεται να ζητήσουν περαιτέρω βοήθεια.

Αυτό που έχει αλλάξει είναι ότι με την ευκολότερη πρόσβαση στο internet αυτοί που παλιά δεν έβρισκαν την πληροφορία που ήθελαν και απλά τα παρατούσαν χωρίς κανένας να τους πάρει πρέφα τώρα φαίνονται αλλάζοντας την οπτική του συνόλου. Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι λέω! Confused

Πιστεύω ότι δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα αλλά από την άλλη δεν έχω facebook. Ε τα περί ορθογραφίας κλπ σημεία των καιρών. Κάποτε γράφαμε μόνο με greeklish οπότε το μπαστάρδεμα που μπορεί να υπάρχει τώρα δεν μου φαίνεται τόσο περίεργο. Πιο πολύ με ενοχλεί η έλλειψη προσέγγισης δηλαδή ρε φίλε ή γράψε Ελληνικά ή greeklish! Very Happy

Τέλος δεν νομίζω ότι η "απάθεια" στο να σε πείσει κανένας στο να δεις ένα anime έχει να κάνει με τα άτομα αυτά καθεαυτά αλλά στο ότι τα anime πλέον είναι αρκετά mainstream. Σε παλιότερες εποχές ήταν πιο geek οπότε υπήρχε και η ανάλογη hardcoriλα, με αποτέλεσμα ο άλλος να τα δίνει όλα στο να σαι πείσει ότι τα anime που έχει δει είναι τα καλύτερα!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
aeron
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 31, 2017 4:19 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 27 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 252 Τόπος: Στο κρεβατι μ ξαπλα! Τώρα Βλέπω: Το μελλον...
Συμφωνώ στο οτι έχουν γίνει mainstream αλλα όταν κάνεις μια πρόταση πρέπει να κάνεις και μια μικρή περίληψη αυτού που προτείνεις.
Το να μ πεις ,τετ α τετ όχι σε μνμ ή γραπτό τελος πάντων, οτι δες αυτό γιατι ειναι σουπερ δν με καλύπτει . Θέλω να μ πεις δες το γιατι έχει αυτό , αυτό κ αυτό και καπως έτσι γίνεται κουβέντα.

Σκέψεις κάνω...
Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 31, 2017 11:57 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Ε την άλλη φορά πες τους το, ρε φιλάρα πες τίποτα παραπάνω. Απλά έμενα μου φαίνεται φυσικό ότι θα πρέπει να σε πίσω.

Βασικά το ίδιο διαπίστωσα σε κάτι πιτσιρικάδες που κάνουν video στο youtube.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kabez
Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 13, 2017 1:27 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Spoiler:
απιστευτο. ο πρωτος διαλογος πανω απο 4 ποστ μετα απο τοσα χρονια Cool


Πολυ ενδιαφερον αρθρο ειναι αυτο

https://www.reddit.com/r/anime/comments/37nhlh/hideaki_anno_says_anime_is_dying_and_heres_some/

Παράθεση:
It's a state of creative bankruptcy. There's no incentive to finish the adaptation if it's already run for a season or two. This is leading to a progressively more sterile and generic anime market. Small studios not making original content in the age of ballooning animation costs? Yeah, I get that. Larger, successful studios not flexing their creative muscles? There's no excuse. Creative, original stories are the lifeblood of any successful medium. For instance, right now, we're swimming in superhero films, but I can promise you that won't last. Once people get sick of it all, they'll hit the producers where it hurts: their wallets. They'll stop seeing the movies. (Trends like these have existed throughout cinematic history, see: live-action musicals)


Ο λογος που οι σημερινες γενιες δεν εχουν να προτεινουν κατι ουσιαστικο στα anime και οχι μονο, ειναι επειδη η μοναδικοτητα και η διημιουργικοτητα εχουν παρει την κατω βολτα εδω και καμποσα χρονια οχι μονο σε ανιμε αλλα και σε αλλους τεχνο-τομεις διασκεδασης οπως video games, ταινειες κτλ.

Τελειωσα τις προαλες το macross delta και ακομα κλαιω τον χαμενο μου χρονο. Ουτε που καταλαβα ποιος/τι ηταν ο κεντρικος χαρακτηρας, ποιος ηταν ο κακος της υποθεσης, ποια ηταν η υποθεση, γιατι αυτο, γιατι το αλλο. Αλλα ειχε ωραια εφε και μπαμ μπουμ και αυτο μετρουσε ε?
Αν με ρωταγε καποιος για ποιον λογο δε μου αρεσε το delta θα του ελεγα οτι ειπα παραπανω , δηλαδη μια προταση λιγων δευτερολεπτων. Βεβαια αν καποιος με ρωταγε για ποιο λογο μου αρεσε το NGE εκει θα του εκανα ολοκληρη περιληψη επειδη ειχε ψωμι ολο το σκηνικο: τεχνη, μουσικη, νοημα, ναρκωτικα (αμετρητα), υποθεση, χαρακτηρες, απο που να πρωτοξεκινησεις!

Πως να πιασεις κουβεντα λοιπον για κατι που ειναι εξαρχης αταλαντο???

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 13, 2017 10:52 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Ε μπορείς να πεις για ποιο λόγο είναι κακή σειρά. Όχι σε φάση κράξιμο αλλά να πεις για ποιο λόγο είναι άσχημο. Δεν νομίζω ότι έχει σαφή σχέση. Το ότι κάποιος δεν μπορεί να σε πείσει για μία σειρά έχει να κάνει με το ότι ή βαριέται ή έτσι έχει μάθει να εκφράζεται. Υπάρχει πρόβλημα με την βιομηχανία των anime αλλά όχι ότι ευθύνεται σε τέτοιο επίπεδο. Επίσης κάποιος μπορεί να δει παλιότερες σειρές και να μιλήσεις γι αυτές, αν νομίζει ότι τα τωρινά anime του φαίνονται αδιάφορα.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 04, 2017 11:49 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Με εκπλήσσει πάντως ότι ακόμα γίνονται εγγραφές χρηστών. Μα γράφονται και δεν λένε ένα γεια!

Btw το furin kazan στην Απόλλωνος στο Σύνταγμα έκλεισε μετά από έξωση που έγινε στις αρχές του μήνα από τον ιδιοκτήτη. Κρίμα μιας και που εκεί έγιναν κάποια από τα ποιο επικά meetings του animeplanet. Surprised

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 07, 2017 10:46 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Σήμερα ξεκινάει το Comicdom, αν διαβάζει κανείς!!!!!!!!! Laughing

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 17, 2017 1:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Καλό Πάσχα, απορώ πόσο αρνί μπορώ να αντέξω. Έχουμε απόθεμα για μια εβδομάδα! Laughing

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
aeron
Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 24, 2017 5:38 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 27 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 252 Τόπος: Στο κρεβατι μ ξαπλα! Τώρα Βλέπω: Το μελλον...
Χρονια πολλα!! Εγω δουλευα το Πασχα οποτε δεν ευχαριστηθηκα το τραπεζι αλλα το αρνακι ηταν υπεροχο !!

Βεβαια με τα πακμαν που απαρτιζουν το σοι μου δεν περισσεψε σχεδον τιποτα :'(
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 24, 2017 6:16 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Haha pacman καλό όρος να περιγράψεις συγγενείς που τρώνε τα πάντα.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
aeron
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 26, 2017 3:25 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 27 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 252 Τόπος: Στο κρεβατι μ ξαπλα! Τώρα Βλέπω: Το μελλον...
Εχουμε το κατοχικο συνδρομο.. Φαε ο τι υπαρχει γιατι αυριο μπορει να μην υπαρχει Razz Ε και μετα ξερεις , αμα μεινει κατι αρχιζουν ολοι : ε ντροπη να παει χαμενο , κριμα να τα πεταξουμε (το ψυγειο νιωθει αδειο Razz ) , ε τελευταιο κομματακι της ντροπης κτλ κτλ ..

Βεβαια κατι μου λεει οτι δεν ειμαστε ο μονοι. Σιγουρα υπαρχουν κ αλλες αδηφαγες οικογενειες καπου εκει εξω
Laughing
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 26, 2017 5:52 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Από κατοχικό άλλο τίποτα, μερικές φορές μοιάζω με σκούπα!
Βέβαια με το αρνί δεν μπορώ, μετά από ένα σημείο και πέρα τερματίζω δεν πάει άλλο.
Από την άλλη πατσίτσιο κλπ ζυμαρικά με μικρά διαλείμματα έχω καλύτερες αντοχές.
ΕΚΑΣΤΟΣ ΣΤΟ ΕΙΔΟΣ ΤΟΥ.

Πάρε και ένα videaki με μια otaku ice scater

http://www.youtube.com/watch?v=m2im6ka2UoQ

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
aeron
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 27, 2017 2:26 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 27 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 252 Τόπος: Στο κρεβατι μ ξαπλα! Τώρα Βλέπω: Το μελλον...
Αχ αυτο το op της sailor moon με συγκινει, ακομα μετα απο τοσα χρονια και τοσες φορες που το εχω δει , απο την πρωτη κιολας νοτα...

Και μιας που ειπες βιντεο

https://www.youtube.com/watch?v=_WXwHJkjrNw
Δεν ξερω αν εχεις δει τη σειρα (7/10 εβαλα εγω) αλλα εδω ειναι το κομματι του Yuri:Eros



Και πιο πριν ειχες πει οτι δν πολυχρησιμοποιεις το fb οποτε δες κ αυτο αν θες ..
Εγω στο fb τ βρηκα αλλα κυκλοφορει γενικα οποτε μπορει κ να τ χεις δει .. Εγω γελασα παντως Razz



Τ εβαλα σε σποιλερ γιατι ειναι αθυροστομο Razz μην παρεξηγηθει κανενας απο τους πολλους επισκεπτες που εχουμε Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 6
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης