Το ξέρατε ότι hachu-rui σημαίνει ερπετό;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 1 από 4
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Movies/Series/Cinema    Harry Potter and the Prizoner of Azkaban-Θα το δείτε;
powerboy
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 25, 2004 11:48 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 01 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 1351 Τόπος: Ρόδος Τώρα Βλέπω: Hayate No Gotoku, Ichigo Mashimaro, Seto No Hanayome
Δεν ξέρω για εσάς παιδιά, αλλά εγώ ανυπομονώ να δώ την τρίτη ταίνία Harry Potter για του εξής λόγους:


  • Από το συγκεκριμένο βιβλίο τα πράγματα γίνονται αρκετά πιο σκοτεινά και σοβαρά, και όχι πλέον και τόσο παιδικά.

  • Αλλάζει ο σκηνοθέτης. Την σκηνοθεσία δεν την κάνει πλέον ο "ζαχαρένιος" Chris Columbus αλλά ο Alfredo Cuaron που έχει κάνει το "θέλω και την μαμά σου"

  • Οι πρωταγωνιστές της ταινίας αρχίζουν να χτυπάνε εφηβεία κάτι το οποίο, λέει ο σκηνοθέτης, χρησιμοποίησε στην ταινία.

  • Κάνουν την εμφάνισή τους οι Dementors ("Παράφρονες" στα Ελληνικά) κάτι ανατριχιαστικά πλάσματα που τρέφονται με ψυχές.

  • Ο Garry Oldman παίζει τον Sirius Black.


Εσείς τί λέτε, θα την δείτε;

(Παρεπιπτόντως οι πρώτες δύο ταινίες Harry Potter είναι φόλες, και δεν σας τις συνιστώ και τόσο...)

_________________

Θέλετε να δείτε την κορούλα μου;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Juntaro
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 25, 2004 11:53 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 20 Ιούλ 03 Δημοσιεύσεις: 225 Τόπος: Chiba City
Den 3erw an 8a paw sto cinema na thn dw, molis vgei se DVD omws sigoura 8a thn dw, gia tous logous pou k esy aneferes. Ta prohgoumena omws den mou aresan ka8olou ;P

_________________
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

じゅんたろ
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
naga
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 25, 2004 12:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 05 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 59 Τόπος: Maple Town Τώρα Βλέπω: Yakitate, Gakuen Heaven, Ranma
Opwsdhpote thelw na thn dw, afou einai kai to agaphmeno mou vivlio ths seiras. Exei thn kalyterh plokh ap'ola. Gary Oldman eipes? WOW!

Pantws oi dyo prwtes tainies mou aresan poly, proxtes malista eixa noikiasei na ksanadw th deuterh. Einai ap' tis liges fores pou m'arese mia metafora apo vivlio. Bebaia ta vivlia ths J.K. einai allh upothesh Smile alla pisteuw oti oi tainies htan aksioprepestates.

Dystyxws ap' oti eida sth diafhmish emeis tha to doume septemvrh to 3o...ADIKO Crying or Very sad Crying or Very sad !!!!!

_________________

Expect the Unexpected!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vamp|Re
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 25, 2004 1:19 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 21 Φεβ 04 Δημοσιεύσεις: 194 Τόπος: Θεσσαλονίκη
Εμένα μου άρεσε πολύ η πρώτη ταινία...μάλιστα την ξαναείδα πρόσφατα που την έδειξε στην TV....την 2η δεν την είδα ακόμα αλλά κάποια στιγμή θα γίνει και αυτό Cool

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hikotsimaru
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 25, 2004 1:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 22 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 52 Τόπος: Τριτη πορτα δεξια
Eγω σταντε θα τη δω για τον μονο λογο οτι εχω δει ολες τις προηγουμενες ταινιες και εχω διαβασει ολα τα βιβλια.

_________________
From green to red our days pass by waiting for a sign to tell us why are we dancing all alone. Collect some stars to shine for you and start today 'cause there're only a few...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Menghus
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 25, 2004 5:09 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 30 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 481 Τόπος: Ξάνθη Τώρα Βλέπω: Πολλά και διάφορα
Φυσικά και θα το δω. No apparent reason. Δεν με τρελαίνει ο Harry Poter αλλά έχει καλό feeling από αυτά που μου αρέσουν. Δεν έχω διαβάσει τα βιβλία. Κάποια στιγμή στο μέλλον ίσως το κάνω αν και απολαμβάνω το γεγονός πως δεν ξέρω τι θα συμβεί. (Και ναι αυτό είναι τρομερά παράξενο για μένα, συνήθως δεν έχω πρόβλημα να ξέρω το τέλος, με ενδιαφέρει το πως θα φτάσει το τέλος)

_________________


Βαρύς ο κόσμος να τον ζήσεις, όμως για λίγη περηφάνεια - τ' άξιζε!
Γ. Σεφέρης
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kyo
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 25, 2004 5:52 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 109 Τόπος: Thessaloniki Τώρα Βλέπω: Gakuen Alice, Monster
Egw xalara 8a paw na to dw. Exw diabasei OLA ta biblia sta agglika kai sta ellhnika kai ta bazw me thn ekshs seira: 4,3,5,1,2. Sigoura to 3o htan apo ta pio skoteina, alla de sygkrinetai me to 4o, pou elpizw na ginei epishs tainia giati anypomonw na to dw! Oso gia tis 2 prwtes tainies, egw tis 8ewrhsa arketa kales gi' ayto pou htan kai gi' ayto pou h8elan na deiksoun kai sto koino sto opoio h8elan na to deiksoun. Allwste h 2h htan arketa pio skoteinh. H J.K Rowling (h syggrafeas) eipe pws 8elei na kanei ton anagnwsth na megalwnei prallhla me ton Harry Potter, eksou kai h mayrila kai sobarothta ka8e neou ths bibliou. Harry Potter RULEZ!

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Loukia
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 25, 2004 6:11 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 04 Απρ 04 Δημοσιεύσεις: 134 Τόπος: Hinata Inn/Sake bar
An kai ta vivlia mou aresoune para poly , oi dyo protes tainies itane kapws paidiastikes apo pleyra skinothesias....alla eihane katapliktiki atmosphera !!

Vevaia tha to dw gia olous tous olous pou eipe o Powerboy, alla episis epeidi m'aresei poly o Alan Rickman ws ithopoios kai vriskw oti kanei enan fovero Snape !! Very Happy

Kai o ithopoios pou paizei ton Potter den akougetai pia san 5-hrono...

Elpizw na deiksoune to Quidditch match me tin kataigida, kai ennoeite, ton Ct Wood

Edo to ergo vgainei 2 iouniou Razz opote tha to dw mallon tin methepomeni

_________________
Call me LouKitsune-san .
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
maiku
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 25, 2004 10:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 01 Απρ 04 Δημοσιεύσεις: 777
kai egw 8a to dw xalara an kai oi proigoumenes 2 tainies sucked big time se sxesh me ta biblia. ta exw diabasei kai ta 5 kai to kalitero me diafora einai to 4o alla akoma den exw katalabei: ta prwta 2 pou htan 350 selides ta ekanan 3 wres tainia kai htan kai petso komenh. to 4o pou einai 650 selides?? Surprised den 8a blepete h tainia... kala gia to 5o pou einai kai 800... Laughing

_________________
http://tinyurl.com/yqr9jd
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
DarkAngel
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 25, 2004 10:22 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 05 Ιούλ 03 Δημοσιεύσεις: 58
vasika egw distixws den exw diavasei kanena vivlio akoma,alla kamia stigmi euelpistw na to kanw. kata ta alla eida tis 2 prwtes tainies k mou aresan arketa. opote anypomonw gia tin sinexeia Very Happy
an k tha vgei september apo'ti ematha e?krima

_________________
Obsessed to leave the earth
Tragedy has overrun since birth
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
powerboy
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 26, 2004 7:27 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 01 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 1351 Τόπος: Ρόδος Τώρα Βλέπω: Hayate No Gotoku, Ichigo Mashimaro, Seto No Hanayome
Loukia έγραψε:

Elpizw na deiksoune to Quidditch match me tin kataigida, kai ennoeite, ton Ct Wood


Loukia θα σε απογοητεύσω, αλλά οι σκηνές του Quiddich του τρίτου βιβλίου κοπήκανε από το έργο επειδή θέλανε να κάνουν την διάρκεια λιγότερη από τρείς ώρες. Έτσι θα δούμε την Cho Chang και τον Cedric Gregory στην ΤΕΤΑΡΤΗ ταινία.

Πάντως οι θαυμαστές του Potter μαζεύουν υπογραφές ώστε να μην κοπεί τίποτα από την τέταρτη ταινία.

_________________

Θέλετε να δείτε την κορούλα μου;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Suga_Sei
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 26, 2004 10:17 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 24 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 8
Θα το δω, έστω και μόνο απο περιέργεια. Τα βιβλία πάντως ήταν αξιόλογα.
Ασχετο, αλλα συγκινητικό: Στην Ιαπωνία, ο Harry Potter σκίζει, δε σας λέω τίποτε άλλο. Απο doujinshi και fanart γίνεται χαμός. Άμποτε να φωτίσει ο Βούδας την Rowling να δώσει τα δικαιώματα και να δούμε τον Harry σε official anime...

_________________
"Love may certainly kill, but hatred never saved anyone."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 26, 2004 10:27 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Αντε να σας ενημερωσω λιγακι...

Ο Χαρι Ποτερ δεν ερχεται στην Ελλαδα στις 2 Ιουνιου. Ερχετε στις 3 Σεπτεμβριου και πρεπει να πω πως μας εκαναν ρομπα, γιατι η Ελλαδα θα ειναι η τελευταια χωρα που θα παρει την ταινια. Θα παω να τη δω, γιατι ο,τι εχει μεσα μαγεια μου αρεσει. Λυπαμαι που θα καθυστερησουμε να τη δουμε, γιατι πιστευω πως ο Alfredo Cuaron πρεπει να εκανε πολυ καλη δουλεια... Wink

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
yami-chan
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 26, 2004 10:40 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 1132 Τόπος: tooku basho de..
powerboy έγραψε:
Loukia έγραψε:

Elpizw na deiksoune to Quidditch match me tin kataigida, kai ennoeite, ton Ct Wood


Πάντως οι θαυμαστές του Potter μαζεύουν υπογραφές ώστε να μην κοπεί τίποτα από την τέταρτη ταινία.


Etsi,etsi an kopsoun apo tin tetarti tpt tha tous kopsoume emeis kati allo Razz
Ki episis i 5i,6i, kai 7i tainia prepei na einai apo 17 kai panw.... Wink

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
powerboy
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 26, 2004 10:45 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 01 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 1351 Τόπος: Ρόδος Τώρα Βλέπω: Hayate No Gotoku, Ichigo Mashimaro, Seto No Hanayome
[Aoshi] έγραψε:
Αντε να σας ενημερωσω λιγακι...

Ο Χαρι Ποτερ δεν ερχεται στην Ελλαδα στις 2 Ιουνιου. Ερχετε στις 3 Σεπτεμβριου και πρεπει να πω πως μας εκαναν ρομπα, γιατι η Ελλαδα θα ειναι η τελευταια χωρα που θα παρει την ταινια. Θα παω να τη δω, γιατι ο,τι εχει μεσα μαγεια μου αρεσει. Λυπαμαι που θα καθυστερησουμε να τη δουμε, γιατι πιστευω πως ο Alfredo Cuaron πρεπει να εκανε πολυ καλη δουλεια... Wink


Τελικά με βλέπω να την κατεβάζω από το ΚαΖαΑ...

_________________

Θέλετε να δείτε την κορούλα μου;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 4
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης