Το ξέρατε ότι tatsumaki σημαίνει τυφώνας;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Συζητήσεις    Γενικές προτάσεις manga
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 17, 2008 3:17 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Σας αρέσει μια συγκεκριμένη manga σειρά και ψάχνετε κάποια παρόμοια; Ψάχνετε τις καλύτερες προτάσεις σε συγκεκριμένου είδος manga; Αυτό το thread είναι για σας. πριν αρχίσετε όμως να ποστάρετε να έχετε κάποια πράγματα υπόψην σας :

- Δεν ρωτάμε σ' αυτό το thread από που θα κατέβασουμε κάποιες σειρές manga.
- Δεν ξεκινάμε διαφωνίες ως προς αν κάποιο manga αξίζει πραγματικά ή όχι.
- Κοιτάμε προηγούμενα posts προκειμένου να δούμε αν κάποιος έχει κάνει παρόμοια ερώτηση με εμάς όσο είναι δυνατόν.
- Σε περίπτωση που διαβάζετε μονάχα scanlations (δηλαδή, κατεβασμένα από το internet) ή έντυπα manga (όπως τ' αγοράζετε από διάφορα μαγαζιά) καλή ιδέα θα ήταν να το αναφέρετε καθώς υπάρχουν σειρές που δεν έχουν γίνει ακόμα licensed (ή δεν πρόκειται να γίνουν ποτέ) ή δεν έχει μεταφραστεί ή σκαναριστεί από κάποιο group. Για να το τσεκάρετε αυτό ρίξτε μια ματιά στο Βaka Updates Manga ή στο Αnime News Network.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
XxWhiteDragonxX
Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 29, 2008 7:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 322 Τόπος: My world Τώρα Βλέπω: Βαριέμαι να τα γράψω -_- άσε που δε θα χωρέσουν 8D
Εμ μπράβο σου που άνοικσες ένα τέτοιο thread, ωραία ιδέα. Και πιστεύω ότι θα βοηθήσει αρκετά.....

Εμ....τώρα εγώ βασικά ψάχνω περισσότερο manga κωμωδία συγκεκριμένα. Εντάξει αυτό είναι πολύ γενικό. Κωμωδία και adventure δε θα με χάλαγε ή comedy, school life ή και ένα slice of life.Ε αυτά ^^

Ευχαριστώ..^^ Ελπίζω να ποστάρουν και άλλοι γιατί πιστεύω ότι θα βοηθήσει παιδιά που ψάχνουν manga για να διαβάσουνε.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 30, 2008 12:59 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Xμμμμμμ...από κωμωδίες άλλο τίποτε. Δεν ξέρω ειλικρινά τι να πρωτοπροτείνω. Για school comedy κορυφαίες επιλογές που κυκλοφορούν σε manga books στην αγγλική γλώσσα αποτελούν τα:

- School Rumble
- Cromartie High School
- Full Metal Panic Overload (με αρκετή δόση θεοπάλαβης δράσης)
- Azumanga Daioh
- Ranma 1/2 (με μπόλικα δείγματα ασυνήθιστων πολεμικών τεχνών)
- Great Teacher Onizuka
- Kare Kano
- Great Teacher Onizuka: The Early Years (όπως καταλαβαίνεις από τον τίτλο, αποτελεί prequel του Great Teacher Onizuka).
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
XxWhiteDragonxX
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 30, 2008 4:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 322 Τόπος: My world Τώρα Βλέπω: Βαριέμαι να τα γράψω -_- άσε που δε θα χωρέσουν 8D
Ευχαριστώ πολύ!!! Βοήθησες πολύ!! Αν και τα περισσότερα τα ξέρω θα τσεκάρω το Ranma 1/2 και το Great Teacher Onizuka. Για το δεύτερο (GOT) δεν ήμουν αρκετά σίγουρη, γιατί έχω το άνιμε. Είχα ακούσει ότι είναι καλό και ο καθηγητής είναι pervert και καταχάρηκα αλλά έχω ακούσει και άσχημα λόγια. Αφού με το πρότεινες θα το τσεκάρω. Χμ...τώρα είδα και το Kare Kano. Θα το ψάξω και αυτό!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Very Happy Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 01, 2008 12:58 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Για το Shonan Junai Gumi έχεις αρνητικά λόγια όσο αφορά το anime ή το manga; Διότι το anime αν και πολύ πιστή ως μεταφορά (κατά την γνώμη μου πιο πιστό απ' ότι αυτή του Great Teacher Onizuka) απλά σου δίνει μια πολύ μικρή γεύση για το τι θα δεις στο manga. Προσωπικά προτιμώ το Shonan Junai Gumi για δυο λόγους: Πρώτον, μου αρέσουν τρελά τα manga με αλητήριους μαθητές που κάνουν τρελές καφρίλες (π.χ. Cromartie High School). Δεύτερον, βλέπουμε τον Onizuka ως μαθητή όταν ήταν σε συμμοριά, πράγμα που σημαίνει ότι θα τον δεις να κάνει ακόμα πιο τρελές καφρίλες, τρελό βρωμόξυλο κι έχει περισσότερες ερωτικές κατακτήσεις. Φυσικά δεν λείπουν και τα δραματικά σκηνικά του είδος που είναι πολύ καλά.

Υπόψην, εαν τυχόν δεις το anime του Kare Kano θα ξενερώσεις απίστευτα με το τελείως απότομο τέλος του. Αλλά και πάλι αξίζει να το δεις.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
XxWhiteDragonxX
Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 03, 2008 4:46 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 322 Τόπος: My world Τώρα Βλέπω: Βαριέμαι να τα γράψω -_- άσε που δε θα χωρέσουν 8D
Αχα βασικά άκουσα γενικά για το GTO, δεν ήταν συγκεκριμένα για το Shonan Junai Gumi. Αλλά δε πήρα πολύ υπόψη μου τις γνώμες τους. ^-^ Αχα λολ, μπορεί να το κάτσω να το διαβάσω και το Cromartie, προς το παρόν το είχα στη λίστα. Δεν είχα ασχοληθεί πολύ με το GTO τόσο πολύ αλλά τον να τον δω μαθητή πιστεύω θα έχει πιο πολύ φάση.

LOL. Θα το έχω στα υπόψην το Kare Kano. Τουλάχιστον με προετοίμασες για να μη με έρθει κάπως το απότομο τέλος του. Thanks πάντως για τη βοήθεια!!



Edit by Vetus: Εφόσον σχολιάζεις το post που είναι ακριβώς πάνω από το δικό σου και μάλιστα ολόκληρο δεν χρειάζεται το quote. Wink
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 03, 2008 5:45 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Apo kwmwdies manga pou malista den einai toso gnwstes(den exounginei anime) egw tha protina:

[1] Pretty Face: Einai gender-blender/ peftei fan service/ kai exei polu gelio. O prwtagwnisths ta vlepei ola ws koritsi XD
[2] Addicted to curry: Kala pefti toso curry pou sou anoigei thn oreksh alla exei arketa kwmika stoixeia, o prwtagwnisths thumizei GTO emfanisiaka kai apo oti exw akousei kai se xarakthra, einai arketa exaristo.
[3]Lilim Kiss: Eimai akoma sta prwta ch alla mexr twra einai arketa kalo.

Mia geush apo manga pou den einai kai toso gnwsta Razz

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 04, 2008 12:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Ωστέ λέει αρκετά το Pretty Face, ε; Kαλή φάση, και το είχα στα υπόψην μου. Ευτυχώς κυκλοφορεί και στην Αμερική από την Viz (βασικά από διαφήμισή του σε διάφορα volumes του Jojo's Bizarre Adventure πρωτοέμαθα για το Pretty Face). Very Happy Aν δεν βαριέσαι φτιάξε και κανα σχετικό thread να μας πεις κι άλλα για το manga. Σίγουρα θα υπάρχουν κι άλλοι fans στο forum.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ground_zero
Δημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 21, 2008 7:29 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 2281 Τόπος: Right behind you... Τώρα Βλέπω: Mesa sto myalo sou....
An kai arxh akomh giafto to mang, exw na proteinw to "Liar Game".

Den exw na pw polles leptomeries, apla oti osoi goustaran me to Death Note tha goustaroun kai me afto.

Kalh diaskedash.

_________________

www.finalfantasy-gr.tk
http://www.youtube.com/user/GamersOdyssey
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
silver
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 04, 2009 7:37 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 03 Ιαν 09 Δημοσιεύσεις: 154 Τόπος: athina,Zanarkand Τώρα Βλέπω: naruto,bleach,onepiece,fairytail,finalfantasy
thelw na vrw manga pou na einai peripou idia me naruto,bleach
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 04, 2009 8:46 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
Hajime No Ippo, Hunter X Hunter, Yu Yu Hakusho

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
noname
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 07, 2009 6:46 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
well έχω καιρό να αρχίσω κάποια σειρά manga και έχω χάσει τις εξελίξεις στο χώρο ... κάνα καλό romance comedy -harem σε στιλ love hina Ichigo100% (not negima or school rumble ) έχετε να προτείνεται ??? κατά προτίμηση όχι πάρα πολύ μεγάλο

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
billmcnik
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 07, 2009 7:40 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 24 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 812 Τόπος: Salonika Τώρα Βλέπω: Δεν έχω χρόνο!
noname έγραψε:
well έχω καιρό να αρχίσω κάποια σειρά manga και έχω χάσει τις εξελίξεις στο χώρο ... κάνα καλό romance comedy -harem σε στιλ love hina Ichigo100% (not negima or school rumble ) έχετε να προτείνεται ??? κατά προτίμηση όχι πάρα πολύ μεγάλο


Δεν είναι ακριβώς 100% αυτό που ζητάς αλλά Pretty Face έχεις διαβάσει;;;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
noname
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 07, 2009 7:45 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
nop I'll check it. others options ?
EDIT
checked seems as perverted as Inu Neko jump I'll try it XD

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Garden
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 12, 2009 5:26 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 19 Μάϊ 06 Δημοσιεύσεις: 132 Τόπος: ΡΟΔΟΣ Τώρα Βλέπω: one piece,gakuen heaven,
Egw pali psaxnw kati paromoio me to Hellsing xwris na exw omws megales elpides... kai an eixame kati kai se Western den 8a me xalage giati kanw mia ereuna kai exw petyxei mono to Et Cetera to opoio ekana to la8os na agorasw ta 2 prwta volumes (exei merika kaloutsika stoixeia alla to variemai eleina!)

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 2
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης