Το ξέρατε ότι iie σημαίνει όχι;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Δημοσκοπήσεις    Cosplay Anime/Manga Festival
cyborg
Δημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 18, 2004 1:15 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 31 Αύγ 04 Δημοσιεύσεις: 70
Τι Θα λέγατε αν γίνοταν σε διάφορες περιοχές της Ελλάδος ένα τέτοιο γεγονός στην περίοδο της Απόκριας? Οχι οτι αυτα τα πράματα είναι για τα καρναβάλια ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ! αλλά η περίοδος ενδύκνειται!

( Σημ. : Για όσους ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ, Cosplay είναι η ενδυμασία-υποκριτική κάποιου ατόμου ως προς "όσο το δυνατόν" την καλύτερη απεικόνιση κάποιου χαρακτήρα του Αnime/Manga Universe στον Πραγματικό μας κόσμο.-Ελπίζω αυτό να βοήθησε μερικούς να καταλάβουν και όχι να τους μπερδέψουν- εάν βέβαια και εγώ έδωσα έναν σωστό ορισμό)
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα ICQ Αριθμός
Dark Angelic
Δημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 18, 2004 4:38 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 244 Τόπος: hellas
vasika leo oti prota prepei na edraiothoune taktika anime cons kai siga siga na proetoimastei to edafos gia cosplay sauta . den pistevo pos edo o kosmos einai etoimos gia kati tetio akoma

_________________

For a blackened heart can only find beauty in darkness
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Xod
Δημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 18, 2004 8:35 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.FaN :: :: ANiME.FaN ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 04 Δημοσιεύσεις: 395 Τόπος: Αθήνα, Ελλάδα
Εγώ λατρεύω να βλέπω τα νηπιαγωγάκια να ντύνονται ποκεμόν στο καρναβάλι! |:D

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 21, 2004 7:32 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Δεν ξέρω πως ακριβώς διεξάγεται το cospaly -αν κι έχω δει αρκετές φωτογραφίες στο Internet και στο Newtype ατόμων με σχετικές ενδυμασίες- αλλά αποτελεί καλή, ενναλακτική λύση να κυκλοφορούσαμε σε αποκριάτικα πάρτυ και καρναβάλια ανα group ντυμένοι σε anime ήρωες. Στ'αλήθεια, μου'χει περάσει πιο πριν απ' το μυαλό μου αυτή η ιδέα και μάλιστα την είχα συζυτήσει με τον NoctReX.

Άραγε πως θα το πετύχω το κούρεμα του Yu-Gi-Oh; Laughing
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Summoner
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 21, 2004 8:15 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Σεπ 03 Δημοσιεύσεις: 2801 Τόπος: the blue planet
Cosplay ruls alla gia thn fash pou vriskete h ellada afthn thn stigmi kai gia poly kairo akoma simfono me ton dark angelic . Kai oxi den leei na kanoume cosplay tis apokries , to cosplay den einai karnavalismos h toulaxiston etsi to leo mias pou etsi einai evreos gnosto sthn xora pou zoume (oi apokries vevea) .

P.S : Apokries..bliax,ksenerosa vradiatika kai mono me thn skepsh. Sad

_________________
夜露死苦
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Areklis
Δημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 25, 2004 1:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 10 Σεπ 04 Δημοσιεύσεις: 122 Τόπος: Unreal Universe Τώρα Βλέπω: ...
Vetus to koyrema toy Yu-Gi-Oh tha to paithxeis me 2 tropous:
1)lousou me mpogia & vale to xeraki sti mpriza Very Happy
2) Perna 1 mhna sto kommothrio Laughing
omws meta mh moy zhtas malli gia perouka,ok? Razz
just jogging Smile
h idea toy cosplay me vriskei +fwno
mono mhn atonisei san Idea
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
utsutsu
Δημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 25, 2004 9:21 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 29 Φεβ 04 Δημοσιεύσεις: 1762 Τόπος: Αθήνα
Vetus έγραψε:
Στ'αλήθεια, μου'χει περάσει πιο πριν απ' το μυαλό μου αυτή η ιδέα και μάλιστα την είχα συζυτήσει με τον NoctReX


vre vetus, vrikes atomo na sizitisis Laughing Laughing Laughing autos ine apo monos tou animofatsa Razz

den ine k ashimi idea alla ohi gia emena ton papou Razz ego tha kikloforousa san ton kakashi pantos Razz

_________________
https://soundcloud.com/pressure-spirals/tracks
https://www.pressure-spirals.club/
http://pressuridion.blogspot.com/

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Videl
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 08, 2004 8:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 03 Σεπ 03 Δημοσιεύσεις: 197 Τόπος: thessaloniki Τώρα Βλέπω: Naruto 2
den einai kakia eidea.Na fantastite skeytome na paragkilo stoli gia tis apokries i na tin raψv.pragmati omos i Ellada den einai akoma etimi gia kati tetio an k uelv poly na ginei
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MyStIc_GoHaN
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 10, 2004 3:47 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 19 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 830 Τόπος: Thess
rompa

enough said Exclamation

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
cyborg
Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 13, 2004 1:32 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 31 Αύγ 04 Δημοσιεύσεις: 70
MyStIc_GoHaN_16 έγραψε:
rompa

enough said Exclamation



Tha katalabw ton xaraktirismo pou e3efrases mono an mou anapti3eis mia dikaiologia !

Oi parapanw users htan katatopistikotatoi.

alla malon ise ( xwris na 8elw na dimiourgisw 8ema diamaxis meta3y mas ) apo aytoys poy einai akoma pisw akoma kai sta pistebw.

Mia kakioyla : Distixws an skeftomaste etsi kai oxi PROODEYTIKA 8a menoume XRONIA PISW .. kai edw mesa 8a milousame prin apo 4 xronia nwritera an den ipirxan teties SKEPSIS se mas tous amesa endiaferomenous me thn Anime/Manga SubCulture.

Na nai kala o kataskeyasths toy enlogo enxirimatos pou mporome na leme ta tou xwrou kai na epikoinwnoume ( me simfwnies kai antimaxies ) gia ena kalitero Anime/Manga Scene-Status in Greece .

Thanks, ( and sorry my Friend )
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα ICQ Αριθμός
MyStIc_GoHaN
Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 13, 2004 2:15 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 19 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 830 Τόπος: Thess
Παράθεση:
ha katalabw ton xaraktirismo pou e3efrases mono an mou anapti3eis mia dikaiologia !


me to xaraktirismo auto ennow oti.....esi tha ntunosoun p.x. leme twra sasuke k tha bgaines e3w?egw pantws oxi.an deis kati cosplay pou exei dei tha frikareis...pws ta kanoun k den ntrepontai Shocked

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Hafapoi
Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 13, 2004 8:03 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ReVieWeR :: :: ReVieWeR ::

Συμμετέχει από: 05 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 145 Τόπος: Cyprus->Greece->Crete->Hrakleio Τώρα Βλέπω: Naruto
MyStIc_GoHaN_16 έγραψε:
esi tha ntunosoun p.x. leme twra sasuke k tha bgaines e3w?egw pantws oxi.an deis kati cosplay pou exei dei tha frikareis...pws ta kanoun k den ntrepontai Shocked


Το ότι ΕΣΥ ντρέπεσαι να κάνεις κάτι τέτοιο δεν σημαίνει ότι και οι άλλοι νιώθουν το ίδιο.
Ίσα ίσα που οι απόκριες είναι μια ιδανική ευκαιρία να εξωτερικεύσεις τις επιθυμίες σου και να μασκαρευτείς αυτό που σε εκπροσωπεύει.

Συγγνώμη δηλαδή, το να δεις κάποιον ντυμένο Σάσουκε ή Σακούρα θα σε κάνει να φρικάρεις, ενώ άμα δεις ολόκληρη παρέλαση από τις συνηθισμένες μεταμφιέσεις σε τραβεστί και αντρο-γκομενάκια θα αρχίσεις να γλεντάς; Shocked


Anyway... cyborg, εγώ συμφωνώ μαζί σου.
Πρέπει να έχουμε θετικό πνεύμα και να σκεφτούμε με ποιους τρόπους μπορούμε να κάνουμε ευρέως αποδεκτό στην Ελλάδα (και γιατί όχι και στην Κύπρο) το γεγονός ότι τα Anime υπάρχουν και αρέσουν!
Επίσης συμφωνώ με την άποψη
"Αντίκρουσε τις απόψεις μου, αλλά με επιχειρήματα".
Το εφαρμόζω σε κάθε forum Cool

_________________

If you're not the one who pulls the strings,
then you're the puppet...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 15, 2004 4:02 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Και τώρα θα βάλω κάτω στο τραπέζι την πιο τρελή ιδέα:
ως Αnimeplanet, να κατεβούμε τις αποκρίες στο καρναβάλι της Πάτρας με το δικό μας άρμα!
....
Καλά, μην βαράτε!!! Embarassed


Areklis έγραψε:
Vetus to koyrema toy Yu-Gi-Oh tha to paithxeis me 2 tropous:
1)lousou me mpogia & vale to xeraki sti mpriza Very Happy
2) Perna 1 mhna sto kommothrio Laughing
omws meta mh moy zhtas malli gia perouka,ok? Razz
just jogging Smile

Θ' ακολουθήσω πιστά την συμβουλή σου. Κι αν πετύχει, θα σου συστήσω τον κομμωτή που φρόντισε το μαλλί μου για να κάνει κάτι αντίστοιχο και στο δικό σου μαλλί. Just kidding, too! Razz

utsutsu έγραψε:
Vetus έγραψε:
Στ'αλήθεια, μου'χει περάσει πιο πριν απ' το μυαλό μου αυτή η ιδέα και μάλιστα την είχα συζυτήσει με τον NoctReX


vre vetus, vrikes atomo na sizitisis Laughing Laughing Laughing autos ine apo monos tou animofatsa Razz

Animofatsa, ειπές; Για δες σύμπτωση! Το ίδιο είχε πει και για μένα ένας τύπος που γνώρισα το καλοκαίρι - ασχολείται με comics και ξέρει κατί λίγα από anime - κάθε φορά που φόραγα εκείνο το κοντό καλοκαιρινό καπελάκι που συνηθίζουν να φοράνε οι ιάπωνες τουρίστες. Laughing

Αλήθεια, δεν μου είπες: ποιον ήρωα σου θυμίζει ο Noctrex;

Hafapoi έγραψε:
cyborg, εγώ συμφωνώ μαζί σου.
Πρέπει να έχουμε θετικό πνεύμα και να σκεφτούμε με ποιους τρόπους μπορούμε να κάνουμε ευρέως αποδεκτό στην Ελλάδα (και γιατί όχι και στην Κύπρο) το γεγονός ότι τα Anime υπάρχουν και αρέσουν!
Επίσης συμφωνώ με την άποψη
"Αντίκρουσε τις απόψεις μου, αλλά με επιχειρήματα".
Το εφαρμόζω σε κάθε forum Cool


To 'θεσες πολύ σωστά, Ηafapoi-san!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MyStIc_GoHaN
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 15, 2004 4:56 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 19 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 830 Τόπος: Thess
Παράθεση:
Ίσα ίσα που οι απόκριες είναι μια ιδανική ευκαιρία να εξωτερικεύσεις τις επιθυμίες σου και να μασκαρευτείς αυτό που σε εκπροσωπεύει.


aa ama einai apokries ok.egw nomiza kathimerines meres Razz tha goustara analoga bebaia an ntitheis kati sto opoio moiazeis k o euatos sou.

Παράθεση:
Συγγνώμη δηλαδή, το να δεις κάποιον ντυμένο Σάσουκε ή Σακούρα θα σε κάνει να φρικάρεις, ενώ άμα δεις ολόκληρη παρέλαση από τις συνηθισμένες μεταμφιέσεις σε τραβεστί και αντρο-γκομενάκια θα αρχίσεις να γλεντάς; Shocked


u're right.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Areklis
Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 20, 2004 6:25 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 10 Σεπ 04 Δημοσιεύσεις: 122 Τόπος: Unreal Universe Τώρα Βλέπω: ...
Vetus έγραψε:
Και τώρα θα βάλω κάτω στο τραπέζι την πιο τρελή ιδέα:
ως Αnimeplanet, να κατεβούμε τις αποκρίες στο καρναβάλι της Πάτρας με το δικό μας άρμα!

+fwnw me tin idea & den ti vriskw katholou treli! Idea
to mono trelo einai pws tote den the eimai patra alla ksanthi Exclamation

Hafapoi έγραψε:
Συγγνώμη δηλαδή, το να δεις κάποιον ντυμένο Σάσουκε ή Σακούρα θα σε κάνει να φρικάρεις, ενώ άμα δεις ολόκληρη παρέλαση από τις συνηθισμένες μεταμφιέσεις σε τραβεστί και αντρο-γκομενάκια θα αρχίσεις να γλεντάς;

ase pou tha mas vgaloune & stis eidiseis ama kanoume kati tetoio,
prospathw apo twra na skeftw ton titlo Razz

Vetus έγραψε:
Κι αν πετύχει, θα σου συστήσω τον κομμωτή που φρόντισε το μαλλί μου για να κάνει κάτι αντίστοιχο και στο δικό σου μαλλί

ok, egw thelw na ginw Tetsuo Very Happy

_________________
my way IS the highway

pleazed 2 meet u ,
hope u guess my name
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 3
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης