Το ξέρατε ότι kiru σημαίνει κόβω(ρήμα);


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 3 από 5
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Μουσική    Ποσοι ακουν μουσικη απο Video Games / Anime ?
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 31, 2005 11:16 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
powerboy έγραψε:
Πολύ καλό είναι και το Scramble που τραγουδάει η Horie Yui με τους Unscandal στο opening του School Rumble. Το είδος της μουσικής είναι Ska, νομίζω. Τέλος πάντων είναι ένα κομμάτι που σου κολλάει.

Aυτό ξαναπέστο! Από τα Χριστούγεννα που πρωτοείδα το anime συνεχίζω ακόμα ν' ακούω μετα μανίας στο diskman το φοβερό αυτό κομματάκι.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
CuBiCLe
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 21, 2005 3:09 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 18 Απρ 05 Δημοσιεύσεις: 24 Τόπος: Νέα Σμύρνη Τώρα Βλέπω: Onegai Twins, RahXephon, Yumeria, Trigun
Δηλώνω μεγάλος φαν VG μουσικής, ιδιαίτερα δημιουργίες του Koji Kondo (Mario, Zelda). Έχω σε CD to OST του Ocarina of Time όπως επίσης και ένα orchestrated apo OOT, Hyrule Symphony (import right from japan!) Απο άλλα games τρελαίνομαι για μουσική του FF8 (είναι το μόνο FF που έχω παίξει) αλλά και απο Golden Sun. Γενικά έχω και πολλά OCRemix, και ένα απο τα καλύτερα είναι το Blood of Ganon, μέταλ remix απο παλιά παιχνίδια Zelda. Αξίζει είτε δεν σας αρέσει η μουσική απο τα Ζέλντα και σας αρέσει η μέταλ και το αντίστροφο! Trust me...

http://www.vgmix.com/song_view.php?song_id=1986

Είμαι τόσο πορωμένος που έχω πολλά κομμάτια στο κινητό μου για ringtone. Τριπάκι στο vgmusic.com, κατεβάζουμε το μιντι, και μετά το μπλε δόντι αναλαμβάνει...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
HIDEO
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 05, 2005 4:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 06 Απρ 04 Δημοσιεύσεις: 50 Τόπος: Greece Τώρα Βλέπω: Kenshin
KAI EGO AKOUO MOUSIKI APO VIDEO GAMES TA GAMES TA EXEIS IDI GRAMENA Rock On Dude!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
AtErMoNo
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 08, 2005 1:25 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 08 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 540 Τόπος: Λάρισα Τώρα Βλέπω: Noein
www.vgmusic.com Εδώ είχα βρει κάμποσα τραγουδάκια από παλιά games αλλά είναι σε midi. Το Brambles - Stickerbrush Symphony (4) του Donkey Cong Country 2 με συγκινεί ιδιαίτερα όπως και η μουσική του Terranigma. Μικρός είχα συνδέσει το Game Boy με το στερεοφωνικό και είχα φτάξει την κασέτα "Game Boy Hits". Razz
Από anime themes ακούω συνέχεια το "Stray" από το opening του Wolf's Rain. Κομματάρα!

_________________

"...Too much love will kill you..."
"...Αν μου δείξεις υπερβολική αγάπη θα σε κερατώσω..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
SteveCof
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 05, 2005 11:26 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 04 Οκτ 03 Δημοσιεύσεις: 55 Τόπος: Ηρακλειο,Κρητη Τώρα Βλέπω: Noein,One Piece kai perimeno mia terastia stoiva...
Perissotero akouo Rpg music alla an eixa sta xeria mou music apo horro games tha tin xeskiza xalara...

_________________
Have you ever seen the Lain?
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
rouj
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 26, 2005 12:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 08 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 63 Τόπος: Greece Τώρα Βλέπω: Naruto - Bleach - One Piece
exw ki egw kapia komatakia apo anime tragoudia tapio pola einai apo guntam dragon ball kai sailor moon exw kai merika pokemon kai yugioh einai oraia! kapia exoun kalo bit ala an den xereis ta brizeis enw ena xeno tragoudi to akous kai to penebeis molis mathis oti einai aniime lenai ti apo pedika tha akoumai!(to parapanw mou etixe poles fores ala tous taposa!) Wink

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
jaim
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 21, 2005 3:37 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 09 Αύγ 05 Δημοσιεύσεις: 55 Τόπος: athina Τώρα Βλέπω: naruto,nge
Liga pragmata akouw alla a3iologa.Mou aresei mousikh apo metal gear, final fantasy (pou exoun idiaitera a3iologes sintheseis)alla kai apo opio anime h mousikh mou kinhsei to endiaferon(p.x.vampire hunter d:bloodlust,cowboy bebop,record of lodoss war k.a.)

_________________

''Η δύναμη διαφθείρει.......η απόλυτη δύναμη διαφθείρει απόλυτα''
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Uchiha Sasuke
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 21, 2005 11:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.FaN :: :: ANiME.FaN ::

Συμμετέχει από: 09 Μάϊ 05 Δημοσιεύσεις: 383 Τόπος: thess Τώρα Βλέπω: D-greyman , Naruto s , Bleach ++++
egw akouw kati alla oxi poli mono an eimai sto spiti tou bro mou tous flow pou dinoun sto naruto TI????????? na kanw re paideiaq den exw EDCL na katebazw auta pou 8elw Mad Mad Sad Sad

_________________
I will become strong in my own way.................................

stronger than u BROTHER!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
The_Forgotten_One
Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 12, 2005 6:56 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 09 Σεπ 04 Δημοσιεύσεις: 50 Τόπος: Αθηνα
H mousiki apo ola ta Zelda apo tis kalyteres pou exw akousei se paixnidi apo anime akouw arketa kommatia apo Naruto kai FMA.

_________________
"Αν μου κρύβεις την αλήθεια, πες μου ψέματα σωστά"
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Akku Seii
Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 12, 2005 8:16 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 31 Ιούλ 05 Δημοσιεύσεις: 69
Naruto OST 4ever!!!! Rock On Dude!
Bad Situation, Sarutobi, Heavy Violence, Raikiri, Naruto Main Theme, Orochimaru-Fight, Sasuke's Theme, Fooling Mode= Όλα είναι τέλεια!!!

Από games music δεν ασχολούμαι πολύ, έχω μόνο μερικά τραγούδια από Breath of Fire...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 12, 2005 10:47 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Πες μας τωρα οτι δεν σας αρεσουν τα Strong and Strike, Need to be Strong, The 5th's Fight, Jiraiya's Theme, Avenger (Neji & Hinata), Beautiful Green Wild Beast...

Για να μην πω και για τα Openings & Endings, που πολυ απλα... σπερνουν! Laughing

Χμμ... εχω αρκετα τραγουδια απο Games... Θα παρει πολυ ωρα να τα αναφερω... Τα περισσοτερα ομως ειναι απο Final Fantasy, Sonic, και Tales of Symphonia.

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 05, 2008 7:27 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Kι εγω ακουω τραγουδια απο ανιμε:
Τα opening των Gintama, Soul Eater, Dokuro Chan κτλ.
Τα αγαπημενα μου ειναι το "Resonance" (Soul Eater 1st opening) το "Precious time, glory days" (yugioh gx 4th opening) και φυσικα το πρωτο ending του Keroro Gunso "Afro Gunso" XD

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Animated
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 05, 2008 11:10 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 26 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 507 Τόπος: Κατερινη Τώρα Βλέπω: naruto shippuuden, azumanga daioh, FLCL
Aς πουμε πως αυτη τη στιγμη εχω στο κινητο μου πρωτο πρωτο το Ikari, (απο Naruto, ακουγεται κυριως στην μαχη Sakura- Sasori), καθως επισης το Zetsubou Billy(Death note 2nd ending), που ειναι ενα απο τα 10 αγαπημενα μου τραγουδια ανεξαρτητως καλλιτεχνη και γλωσσας.... τι αλλο.... Tokusou kira han απο Death note, Kuusou Rumba απο Zoku Sayonara Zetsubou Sensei, Rewrite (Full metal alchemist 4nd opening), Light's theme- Near's theme- Mello's theme απο Death Note (με το τριτο να ειναι το πιο ατμοσφαιρικο), The light before we land (opening του Gunslinger girl), Sadness and Sorrow απο Naruto.... αρκετα μου φαινεται οτι ειπα, ΜΟΝΟ για το κινητο μου Very Happy

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
XxWhiteDragonxX
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 12, 2008 8:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 322 Τόπος: My world Τώρα Βλέπω: Βαριέμαι να τα γράψω -_- άσε που δε θα χωρέσουν 8D
φυσικά! πάρα πολλοί ακούνε άλλωστε!

εγώ έχω γεμίσει το mp3 μου και το mp4 το έχω για τα υπόλοιπα τραγούδια Razz

Δε ξέρω ποιο είναι τα αγαπημένα μου αλλά κυρίως ακούω από Prince Of Tennis. Και τα υπόλοιπα που με αρέσουν είναι από Beck, Bleach, Death Note, Digimon, Hitman Reborn, Ouran High School Host Club, Samurai X, Full Metal Alchemist (κάποια τα έχω χάσει από FMA),Sayonara Zetsubou Sensei, Naruto, Yugioh. εμ αυτά έχω μαζέψει μέχρι τώρα.

από video games δεν έχω κανένα...α όχι έχω ένα! το theme του Sephiroth από το FF. Razz

πάντως τα τραγούδια από anime και video games είναι φοβερά!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
x_revenge
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 05, 2008 11:48 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 01 Δεκ 08 Δημοσιεύσεις: 15 Τόπος: Αθηνα
leo na mpo sthn parea
ego akouo pollh mousikh apo anime/video games
eidika final fantasy (underworld, one winged angel, real emotion, 1000 wordskai alla), persona (burn my dread final battle edition FTFW), kai polla rpg genikos
epeishs to opening tou metal gear solid 2 sons of liberty m'aresei
kai polla alla...

apo anime olh th mousikh tou bleach, pio pollh to d-technolife, ichirin no hana (eidika to huge hollow mix einai ftw), to invasion (to theme ths 2hs tainias), to opening tou filler arc pou eixai mexri prin ligo de xero onoma, kai diafora bgm

apo death note to thema tou L (ekeino pou paei kapos sa to thema tou x-files, kapos), ola ta openings/endings

kai alla pou bariemai na ta po...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 3 από 5
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης