Το ξέρατε ότι rin σημαίνει φώσφορος;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    OST/J-Pop/J-Music    Τι σας λένε οι φίλοι σας για την jpop-jrock;
spirus
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 07, 2005 6:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 05 Φεβ 05 Δημοσιεύσεις: 170 Τόπος: Athens
emena mono me tis petres den me exoun parei, wraia h ayumi einai pop - an kai ginetai pio rock me to kairo Cool -, h boa den to syzhtw!!..alla ti problhma exoun kai me tous xjapan h ton gackt h ton miyavi?...afou apla ena eidos rock apla se mia allh glwssa apla diakinoumeno mono sto internet (gia emas). emena proswpika me lypei to oti den dokimazoun kan na akousoun katii, aytoi xanoun..kai den pisteyw pws to na akous ayu h mika nakashima h boa den se kanei antra..egw kai kopela exw brei me ta xronia, aytoi einai akoma mpakouria Very Happy .. mono ekeinh me katalabvainei - exei ola ta cd ths ayumi heh heh kai terastia gkama apo jrock Shocked alla tespa esas ti sas lene?

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
koznissj4
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 07, 2005 7:05 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 10 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 706 Τόπος: Θεσσαλονίκη
simfono spirus
kai emena me fonazoun me diafora onomata epeidi akouo jap-songs!!!
Eleos
na tous koroideuo ki ego ama einai gia tis kafriles kai ta psoro-english-pop(an kai merika einai kala) pou akoune???

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
spirus
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 07, 2005 8:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 05 Φεβ 05 Δημοσιεύσεις: 170 Τόπος: Athens
to thema winai pws den akoun pop..akoune kati blekes mayrous, kai kati mousikes tou kwlou mono me krayges.... Rolling Eyes

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
koznissj4
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 07, 2005 9:27 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 10 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 706 Τόπος: Θεσσαλονίκη
re si
ki ego akouga rap mia fora ki enan kairo
den mporoume na katigoroume olous tous allous epeidi den akoun j-music!

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
spirus
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 07, 2005 11:10 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 05 Φεβ 05 Δημοσιεύσεις: 170 Τόπος: Athens
den kathgorhsa kanena..apla eipa oti kinda kathgoroun emena

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Summoner
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 07, 2005 11:35 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Σεπ 03 Δημοσιεύσεις: 2801 Τόπος: the blue planet
Valtous na akouso kana dir en grey(na proteino eks arxhs zan,filth,child pray,berry,umbrella...) na gustaroun kai an den gustaroun akoma tote min asxolise.Des sto kato kato an kapios den gustarei den boreis na to kaneis,an den gustarei afto pou gustareis esi kai se prizei me to giati to gustareis tote ksereis ti na tou pis,vevea allo an einai kalos filos alla anyway,o kathenas sta gusta tou ne?

_________________
夜露死苦
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Garrett
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 08, 2005 4:23 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 19 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 337 Τόπος: Μy little fantasy world
Κοιτα οπως εχω πει και αλλοτε ο καθενας με τα γουστα του!!Απο την αλλη αν μερικοι στην λενε ασχημα για τα γουστα σου πρεπει να κοιταξεις αν ειναι πραγματικα φιλοι σου ή οχι.Γιατι αλλο σχολιαζω ή διαφωνω με τα γουστα σου και αλλο αρχιζω να στην λεω ασχημα και τα λοιπα.
Παντως η J-Pop δεν με χαλαει καθολου και παντα προσπαθω να ειμαι αντικειμενικος και δεκτικος σε νεα ακουσματα!

Αα και παρεπιπτωντος η Ayumi λεει..... Smile Exclamation

_________________
Like my old grand daddy used to say, "The less a man makes declarative statements, the less apt he is to look foolish in retrospect"
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
ATANASHIOSU
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 09, 2005 12:31 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 22 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 723 Τόπος: Σαππόρο Τώρα Βλέπω: Την οθόνη του υπολογιστή μου.
JROCK-ΘΡΗΣΚΕΙΑ-ΑΝΕΞΑΡΤΗΣΙΑ (για αρχή αυτό)

Λοιπόν δε θα επεκταθώ στο θέμα της μουσικής ελευθερίας (μπλα-μπλα..)
Απλά έχω να πω πως στην Ελλάδα δεν υπάρχει παιδεία για να ακούσει ο άλλος κάτι που δεν προωθείται ευρέως. Με άλλα λόγια αν δεν υπάρχει χοντρή προβολή της μουσικής θα είμαστε μειονότητα. Ωστόσο τα πρώτα θετικά βήματα έχουν ήδη γίνει στην Ευρώπη (π.χ: συναυλίες Ιαπωνικών συγκροτημάτων όπως των Mois Dix Mois, Kagerou και Despairs Ray, δημιουργία της online αγοράς του JaME και δημιουργία αρκετών Ευρωπαϊκων συγκροτημάτων με επιρροές από Ιαπωνική μουσική.) και στην Ελλάδα με την απόκτηση σελίδας http://www.jmusiceuropa.com , φόρουμ http://forum.jmusiceuropa.com και διοργανώσεις συναντήσεων των φίλων της Ιαπωνικής μουσικής.

Αυτά για τώρα, θεωρώ τιμή μου που ακούω ιαπωνική μουσική και δεν είναι απλά ένας πελάτης που παίρνει ότι του πασάρουν.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ATANASHIOSU στις Τετ Μάρ 09, 2005 7:17 pm, 1 φορά

_________________
ΤΑΠΑΝΤΑΡΕΙ
諸行無常
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Blademaster_X
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 09, 2005 3:56 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
Official AP GFX Artist
::Moderator::<br>Official AP GFX Artist

Συμμετέχει από: 30 Απρ 04 Δημοσιεύσεις: 1933 Τόπος: Athens - city of no refund
Εγω απο την αλλη δεν εχω τοσο κακες εμπειριες...

Βεβαια δεν ειμαι ψαγμενος σαν εσας διοτι ακουω οσα ξερω απο anime...

Κι επειδη εχω καποιους φιλους που βλεπουν καπως anime τους αρεσει...

Αλλα περα απ'αυτο καταριεμαι τον εαυτο μου που δεν εχω χρονο να ακουσω και τπτ αλλο απο J/music Crying or Very sad Oh well...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Adventurer
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 14, 2005 2:56 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 16 Ιαν 05 Δημοσιεύσεις: 111 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Slayers Try
Καλώς ή κακώς, τα Ιαπωνικά τραγούδια είναι παντελώς διαφορετικά από τα συνηθισμένα μουσικά ακούσματα του 99,9% των Ελλήνων, και όπως συνηθίζεται το διαφορετικό συνήθως το βλέπουν και ως κατώτερο. Προσωπικά τους έχω πει ότι ακούω Ιαπωνικά τραγούδια αλλά δεν έχω επεκτείνει το θέμα ούτε τους έχω δείξει κανένα κι έτσι έχω αποφύγει τις άσκοπες λογομαχίες.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Glastenen
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 17, 2005 6:46 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 17 Απρ 05 Δημοσιεύσεις: 116 Τόπος: the deep well of desire
εγω οποτε τους λεω "να σας βαλω να ακουσετε γιαπωνεζικη ροκ?" μου λενε να μας λειπει...οσοι δε εχουν ακουσει, γελανε...η μανα μου νομιζε οτι ηταν γιουγκοσλαβικα or something... Crying or Very sad δεμ ξερω γιατι αλλα ειναι πολυ αρνητικοι, ακομη και αυτοι που ξεψαχνιζουν τη μουσικη...οπως αντιμετωπιζουν και τα anime ως κατι αποκλειστικα παιδικο τους φαινεται οτι κατι αντιστοιχο θα ειναι κ η μουσικη Confused
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
polaralex
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 22, 2005 12:57 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 07 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 27
kanete les kai den kserete...

Ean den vlepate anime sas DIAVEVAIWNW pws tha gelousate me thn kardia sas otan akougate oti kapoios akouei Japanese mousikh...

Einai fysiko... Oi iapwnes einai entelws diaforetikoi apo emas opws kai h glwssa tous. Oloi tous kseroume ws tous SXOSTOMATHDES kai polloi den tous ksexwrizoun apo tous kinezous....

Egw akouw sxedon 5 wres/hmera Jpop - Jrock - Anime OSTs kai mou aresei poly... =Epishs ekana enan filo mou porwmeno me anime kai Jpop... Alla otan o pateras mou thymwnei mou leei: "Stamata na akous auta ta paraksena..."

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
stam
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 22, 2005 9:32 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 03 Απρ 05 Δημοσιεύσεις: 20
Emena to kserei mono o aderfos mou kai o kollitos mou. O aderfos mou sixainetai thn j-music giati kat'arxas den tou aresei h glossa alla kai giati nomizei oti einai einai mia pseytiki mousikh.O kollitos mou eide mono kati photos ths ayumi kai mou eipe oti kserei na kerdixeo oxi me tin foni ths alla me proklitikes fotografiseis.
Ego DIAFONO me olous osous ypostirizoun oti h j-music einai aplos ena skoupidaki oso gia tin apopsi to oti den eisai antras...Ego exo dei dwmatio agoriou me afises thn Avril Lavigne kai gi'ayton oloi theoroun oti einai fisiologikos.E,epidh emeis protimamame anti gia thn Avril mia Iaponeza tragoudistria einai toso kako?Aplos akoume kati diaforetiko apo tous allous.Ola ayta toulaxiston kata thn gnomi mou... Exclamation

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MyStIc_GoHaN
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 30, 2005 2:32 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 19 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 830 Τόπος: Thess
basika poli pou einai asxetoi para3eneuontai entelws mias k exoun sinithisei sta amerikanika i sta ellinika k alloi pou einai porwmenoi me amerikanika mou lene "niwtheis?" alla oti k na mou lene egw tous grafw k porwnomai Laughing

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Alex Rou
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 30, 2005 7:47 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 16 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 132 Τώρα Βλέπω: Anime ti allo?
Kai egw gelaw me tin kardia mou otan akouw JPop h JRock kai exw dei arketa anime. Mono klassikh mousikh exoun kalh kai ta diafora OST. Bebaia an kai den akouw den 8a ekraza kanenan pou akouei(gia panw apo 5 lepta enww)

_________________
Aku Soku Zan
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 3
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης