Το ξέρατε ότι kusuri σημαίνει φάρμακο;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 1 από 4
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Fan-Subbing    Favorite Fansub group.
Summoner
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 13, 2005 5:48 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Σεπ 03 Δημοσιεύσεις: 2801 Τόπος: the blue planet
Pio einai to agaphmeno sas fansub group kai giati?
Prosopika den exo kapio favorite . ^_^;;

_________________
夜露死苦
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AtErMoNo
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 14, 2005 2:04 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 08 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 540 Τόπος: Λάρισα Τώρα Βλέπω: Noein
Ούτε εγώ έχω κάποιο αγαπημένο, αλλά τα "Live-Evil" και "Animecraze" με βοήθησαν στο να επιλέξω κάποιους τίτλους για "κατέβασμα" (από kazaa πάντα) κατά τα άλλα, ούτε με torrent έχω ασχοληθεί ποτέ. Αυτά...

_________________

"...Too much love will kill you..."
"...Αν μου δείξεις υπερβολική αγάπη θα σε κερατώσω..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
elissaios
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 14, 2005 3:04 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: administrator ::
喜多野 栄治
:: administrator ::<br>喜多野 栄治

Συμμετέχει από: 29 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 1440 Τόπος: Thessaloniki
Kai egw mia apo ta idia, alla ksexorizw kapos tin Anime-Kraze, quality releases opos monster, xenosaga kai gankutsuou kai genika einai poli sostoi stin metafrasi kai sto Qcheck.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
KoStIsTR
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 14, 2005 4:51 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
Co-Founder - ViP Co-Founder - ViP

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 355 Τόπος: Neverland :O
Lol what else??? Iy4ever Smile giati?? ma giati eimai o encoder tous Razz Razz (pswnio?? Razz)
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Shuei Tenshi
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 14, 2005 5:17 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ReVieWeR :: :: ReVieWeR ::

Συμμετέχει από: 11 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 136
Ta remalia tu Lunar! Afu ine treli na pume..
To Bleach provalete sti Iapwnia stis 8 ka8e Triti.
Meta apo 3-4 wres to exun etimo sto sub X3
Apo ekei to pernw egw se 6 lepta me tin 3Mbps
tu panepistimiu XD Opote pes vlepw Bleach me 5 wres
ka8isterisi directly apo iapwnia. Ade trela!!!
Osiris, biriwig etc @ Lunar <-- Treli gia desimo =P
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dalamar_GR
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 14, 2005 6:01 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 27 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 195 Τόπος: Athens-Eksarxeia. Τώρα Βλέπω: none
Mallon rice box gia mena.An kai me pe8anane me to melody of oblivion kai telika to kanane drop:p (nai kserw..licence klpklp)

_________________
Ahh, it does not seem fair, does it? That you must stay here but want to be there.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Menghus
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 15, 2005 11:17 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 30 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 481 Τόπος: Ξάνθη Τώρα Βλέπω: Πολλά και διάφορα
Δεν θα έλεγα πως έχω "αγαπημένο" group αλλά γενικά υπάρχουν κάποια groups που μ' αρέσει η δουλειά τους, τώρα το αν είναι καλή ή όχι είναι άλλη ιστορία.
Ας πούμε σε Naruto fansubs προτιμώ ANBU (I know, they stopped) με AnimeONE παρά Dattebayo. Οι Lunar είναι στις πρώτες επιλογές, οι IY4EVER στάνταρ, ενώ και οι Anime-Keep μου αρέσουν γιατί θεωρώ πως δεν τρελαίνονται στην ταχύτητα για να ξέρουν τι βγάζουν. Τώρα τους Anime Kraze δεν τους είχα σε μεγάλη εκτίμηση αλλά αφού το λένε άτομα που καταλαβαίνουν κάτι παραπάνω από μεταφράσεις, τότε θα πρέπει να αρχίσω να κατεβάζω.

Γενικά πολύ δύσκολα αλλάζω group αν έχω αρχίσει να κατεβάζω από ένα, εκτός και αν έχουν μείνει πολύ πίσω (και φυσικά οι ενναλακτικές αξίζουν όχι... katana Razz) ή αν επιβεβαιωμένα κάποιο άλλο group κάνει καλό/καλύτερο subbing.

_________________


Βαρύς ο κόσμος να τον ζήσεις, όμως για λίγη περηφάνεια - τ' άξιζε!
Γ. Σεφέρης
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
hikaru
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 16, 2005 1:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 06 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 85
Iy4ever ^^ Because I work as translator there <33
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Alex Rou
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 16, 2005 5:12 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 16 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 132 Τώρα Βλέπω: Anime ti allo?
ANBU alla xwris idietero logo

_________________
Aku Soku Zan
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MyStIc_GoHaN
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 20, 2005 3:02 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 19 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 830 Τόπος: Thess
Kaizoku-Fansubs.kanoun ta kalutera subs pouxw dei sti zwi mou.to one piece pou kanoun einai apexta.k metafrash,xrwmata,gramatoseires ola!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
xHATEBREEDx
Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 04, 2005 11:52 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 07 Ιούλ 04 Δημοσιεύσεις: 171 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Τους λογαριασμούς του σπιτιού....
MyStIc_GoHaN έγραψε:
Kaizoku-Fansubs.kanoun ta kalutera subs pouxw dei sti zwi mou.to one piece pou kanoun einai apexta.k metafrash,xrwmata,gramatoseires ola!


Συμφωνω απολυτα, εντασσοντας και τις δουλειες της Anime-Kraze.
Οσο για τα εφφε που χρησιμοποει η Kaizoku στους υποτιτλους, μηπως ξερει κανεις, περαν του SubStationAlpha(ssa), ποιο προγραμμα ειναι πιθανον να χρησιμοποιουν? (μπηκα στο φορουμ τους για να μαθω,αλλα φαινεται να το κρατανε επτασφραγιστο μυστικο)

_________________

AnimeClipse Fansubs
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 04, 2005 12:15 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Menghus έγραψε:
Δεν θα έλεγα πως έχω "αγαπημένο" group αλλά γενικά υπάρχουν κάποια groups που μ' αρέσει η δουλειά τους, τώρα το αν είναι καλή ή όχι είναι άλλη ιστορία.
Ας πούμε σε Naruto fansubs προτιμώ ANBU (I know, they stopped) με AnimeONE παρά Dattebayo. Οι Lunar είναι στις πρώτες επιλογές, οι IY4EVER στάνταρ, ενώ και οι Anime-Keep μου αρέσουν γιατί θεωρώ πως δεν τρελαίνονται στην ταχύτητα για να ξέρουν τι βγάζουν. Τώρα τους Anime Kraze δεν τους είχα σε μεγάλη εκτίμηση αλλά αφού το λένε άτομα που καταλαβαίνουν κάτι παραπάνω από μεταφράσεις, τότε θα πρέπει να αρχίσω να κατεβάζω.

Γενικά πολύ δύσκολα αλλάζω group αν έχω αρχίσει να κατεβάζω από ένα, εκτός και αν έχουν μείνει πολύ πίσω (και φυσικά οι ενναλακτικές αξίζουν όχι... katana Razz) ή αν επιβεβαιωμένα κάποιο άλλο group κάνει καλό/καλύτερο subbing.

και τα δικαμου ειναι πανο κατο τα ιδια εκτος απο το IY4EVER που απλα δεν ετιχε τα το χριαστω μεχρι στιγμην. Και προσθετο τους anime pcihlo που μας εδοσαν το "Vision of Escaflowne".
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Steiner_Zidane
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 05, 2005 7:38 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 03 Αύγ 03 Δημοσιεύσεις: 76
Χμ δεν προσέχω ιδιαίτερα τα ονόματα των fansub groups, γι' αυτό δεν έχω κάποια ιδιαίτερη προτίμηση. Παρόλ' αυτά, με επιφύλαξη, ξεχωρίζω τους AnimeONE (AoNE) γιατί στο Naruto και το Gungrave έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger ICQ Αριθμός
phoenix_fire
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 23, 2005 6:48 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 18 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 30 Τόπος: 40.80°N~22.05°E Τώρα Βλέπω: Tsubasa, Futakoi Alternative, Speed Grapher, Aquarion k.a.
Gia mena oi Shinsen einai poli kalloi exw meinei arketa eyxaristimenos apo ta projects tous, oi static subs k triad kanoun kali douleia
k telos oi mahou einai kalloi k exoun k poli organomeno site k apo ta kallitera pou exw episkeftei na min ksexasw k tous iy4e, exoun kanei kali douleia ws twra k elpizw sto mellon na veltiwthoun akoma perissotero k na ginoun n.1. ayta, pantws ena terastio eyxaristo se ola ta fansub groups k sto kopo tous giati xari se ayta eimaste emeis edw twra k milame gia anime (giati alliws tha kserame tin tifla mas peri anime a! k ta pokemon Very Happy ) na nai kala and keep up the good work.

_________________

"How do you prove that we exist? Maybe we don't exist......"
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Naira
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 26, 2005 12:05 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 02 Απρ 05 Δημοσιεύσεις: 21 Τώρα Βλέπω: Bleach, Saiyuki
Προσωπικά, εφόσον δεν ξέρω Ιαπωνικά ώστε να μπορώ να κρίνω την μετάφραση, όλα το ίδιο μου φαίνονταιι. Αρκεί να μην χρησιμοποιούν τίποτα καλλιγραφικά(!) fonts για τους υπότιτλους.

Έχει τύχει να δω αρκετά fansubs από AnimeONE πάντως και τους προτιμώ όταν έχω δίαφορες επιλογές.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger ICQ Αριθμός

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 4
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης