Το ξέρατε ότι yuugi σημαίνει παιχνίδι;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Μουσική    Rhapsody
Kite
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 06, 2005 11:40 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Δεν ακουγα ποτε μεταλ. Για να πω την αληθια ειμαι της κλασικης (Betoven,Motzard..) αλλα μια μερα τους ακουσα λιγο κατα τυχη και πιρα απο τον ξαδελφο μου ολα τα CD τους.

Προκιτε για ενα epic-metal συγκροτιμα που την ηδαν Tolkin και εφτιαξαν εναν δικο τους κοσμο (με χαρτη, μυθους και τοποθεσιες) οπου στα τραγουδια τους αφιγουντε μια ισορια στο κοσμο αυτο.
Σε αντιθεση με αλους εγω σκοτιστικα για την τρελα τους ή την ιστορια που αφιγουντε. Αυτο που με ενδιαφερει ειναι οτι κανουν γ*μ*τη μουσικη και θα αρεσουν και σε αυτους που δεν ακουνε metal (κατι ξερω). Εχουνε βγαλει μεχρι στιγμης 6 CD oπου για το 6ο νικιασαν μια ορχιστρα και ενα μεγαρο για τα οργανα που μεχρι τοτε εβγαζαν με πλικτρα, και εβαλαν να κανει τον αφιγιτη ο...."ο ιθοποιος που παιζει τον Saruman στο LOTR"(μου διαφεβγει τ'ονομα του).

Σε οσους θελουν να τους ακουσουν δοκιμαστικα να ψαξουν στο κατευαστηρι τους για "Dawn of Victory" και "Eternal Glory" που νομιζω οτι ειναι καλο παραδιγμα.

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Lost Reflection
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 06, 2005 11:54 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 1067 Τόπος: Encircled by sea
pote de mou aresan. flyaroi kai xwris idiaiterh ousia, patane panw stis klassikes power metal formes twn megalwn Helloween kai tis epikes notes twn antistoixwn megalwn onomatwn tou eidous, xwris na prosferoun tpt idiaitero. Isws na htan kapws pio anektoi an eixan kalytero tragoudisth, kathws kata th gnwmh mou o kyrios Lione einai men swstos tonika alla poly "apsyxos", kati pou gia to sygkekrimeno eidos, ton kanei ena apo tous pollous kakous mimhtes twn megalwn tragoudistwn.

_________________
Waves sweep the sand from my island.

R.I.P. Midnight
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
AtErMoNo
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 07, 2005 1:52 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 08 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 540 Τόπος: Λάρισα Τώρα Βλέπω: Noein
Δεν ανήκω στους πορωμένους μεταλάδες αλλά το συγκεκριμένο συγκρότημα το αγαπώ πολύ. Ιδιαίτερα το album τους “Symphony of Enchanted Lands” για μένα είναι κάτι το αριστουργηματικό. Ναι, πολλοί τους λένε αντιγραφείς αλλά hey, πάντα κάποιος παλιός υπάρχει που βάζει τις βάσεις για κάποιον νέο. Έτσι λοιπόν το συγκεκριμένο album το βρήκα μελωδικότατο, άριστο στον τομέα της παραγωγής, ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΙΚΟΤΑΤΟ και πλούσιο σε σύνθεση. Η μουσική βαδίζει τέλεια με το concept των στίχων. Στην τελική οι Ιταλοί Rhapsody, κάνανε και ένα δικό τους στυλ. Αυτό το Epic Hollywood Metal που λένε ισχύει. Στον συγκεκριμένο δίσκο υπάρχουν τόσα πολλά ορχηστρικά brakes που νομίζεις ότι ακούς soundtrack από ταινία. Μπράβο. Η φωνή του κυρίου Leone, είναι κατά την άποψη μου ό,τι πρέπει. Μόνο ένα κακό έχει ο άνθρωπος. Δεν έχει προφορά! Αρκετά χάλια τα πάει στα αγγλικά. Δίνει δε έναν πιο Prussian epic τόνο στη μουσική. Έχω το Symphony σε limited box edition με χάρτες, μεταγιόν, τατουάζ, αυτοκόλλητα, και όλα αυτά από ένα άτομο (εγώ δηλαδή) που αγαπημένη του μουσική είναι η disco! Το έχω κυριολεκτικά λιώσει στην ακρόαση.

Τα υπόλοιπα album τους όμως… Το πρώτο καλό μεν αλλά η φτηνιάρικη παραγωγή το θάβει τελείως. Το τρίτο, το “Dawn of Victory” που το πήρα και αυτό σε limited edition δεν το αγάπησα. Πολύ ξεραΐλα και συνεχώς επαναλαμβανόμενο. Του λείπει το συμφωνικό στοιχείο και αυτό με χάλασε. Όλο κιθαριστικά ριφ και με το ρεφρέν να ακούγεται καμιά δεκαριά φορές σε κάθε κομμάτι. Τσκ τσκ τσκ. Ήθελαν λέει να το κάνουν πιο «οργανικό». Μα βρε παιδιά, ο κόσμος σας αγάπησε για τις συμφωνικές προσθήκες τις οποίες τις «γράψατε» κανονικά εδώ. Έχω μερικά κομμάτια του “Dawn” σε συμφωνική εκτέλεση που πραγματικά σπέρνουν, αλλά δυστυχώς οι Rhapsody προτίμησαν να παίζουν πιο άνετα στα live παρά να δώσουν στον κόσμο ένα πιο όμορφο αποτέλεσμα μέσω του album.

Από ‘κει και πέρα νομίζω βγάλανε και άλλα δύο album τα οποία όμως δεν έχω ακούσει. Θα τα ψάξω. Να δούμε μήπως στρωθήκανε και πάλι στην δουλειά.

Ναι σε ένα από αυτά αφηγητής είναι ο Saruman και πρώην Δράκουλας Christopher Lee.

Προτιμήστε και το πρώτο προσωπικό album του κιθαρίστα τους Luca Turrily. Άκρως ατμοσφαιρικό! Το πρώτο, γιατί για το δεύτερο δεν ξέρω… Και φυσικά το “Symphony of Enchanted Lands”. Τι αριστούργημα!

_________________

"...Too much love will kill you..."
"...Αν μου δείξεις υπερβολική αγάπη θα σε κερατώσω..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 07, 2005 7:26 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Kapote eiha porothei kai ego me autous alla edaxei meta tin 150h fora pou akousa tin kasseta tous varethika Cool. Kaloi einai alla isos gia kapoion pou xekinaei na akouei metal [kala ohi oti eimai metalas, apla nomizo oti einai arketa kaloi gia arhi] ME auto pou eiha pathei mania itan to emerald sword [kapos etsi mou fainetai o titlos] Poli epic. Ama thes kati paromoio, apo tin apopsi oti ehoun kai autoi kapoia shesi me classiki mousiki, dokimase strativarious [an ta leo kala vevaia, as protinei kapoios kana album tous]

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
koznissj4
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 07, 2005 12:10 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 10 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 706 Τόπος: Θεσσαλονίκη
kairo perimena na anoixtei ena tetoio topic... loipon, oi Rhapsody einai ena apo ta sigkrotimata pou mou iperaresoun, kathos petixainoun na me anatrixiasoun kai se kapoies faseis ton tragoudion tous... Einai poli idietairo to silaki tous, kai oso kai an exo psaksei, den exo vrei kati analogo pouthena.... exoun kai ligo pio sklira kommatia, px: Holy Thunderforce, kathos kai pio apala, opos ta: Forest of Unicorns, Lamento Eroico... ktl ktl...
Kai to thema einai oti sta teleutaia tous CD, kleineis ta matia sou kai fantazesai ti erigrafoun... Den einai auto pou zitane oloi apo to kathe eidos mousikis???? Afigountai meta mousikis kai esi to akous me deos, poronesai, kai to dineis kai se filous... ktl ktl...
Goustareis kai ligo pou pairnoun xorodies kai orxisters kai paizoun sta kommatia tous...
Prosopika tous protoeida apo ena vidoclip pou mou eixe dosei ena filaraki, to "Rain Of A Thousand Flames", kai meta ton parakalousa na mou pei pio sigkrotima einai... Otan ematha, pira 2 CD mazi apo ena katastima... ta akouga gia kamia vdomada to kathena sinexeia... kai sto leoforeio, kai pantou... Kai i plaka einai pos otan akous terma kommatia opos to "Queen Of The Dark Horizons" i to "Tears Of A Dying Angel" pou fonazoun mesa diafora latinika, se koitane oloi giro sou me ena parakseno ifos.... les kai eisai tpt periergos allothriskos me klisi ston diaola... Tespa, paidia, opoios den exei akousei akoma, na min paralipsei!!!

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Uchiha Sasuke
Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 09, 2005 8:23 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.FaN :: :: ANiME.FaN ::

Συμμετέχει από: 09 Μάϊ 05 Δημοσιεύσεις: 383 Τόπος: thess Τώρα Βλέπω: D-greyman , Naruto s , Bleach ++++
file mou xari -KITE oi rapshody einai ena fobero epic-metal syggrothma spernoune astamathta einai 8eoi amma den akoute parte cd kai akouste einai tromeroi

_________________
I will become strong in my own way.................................

stronger than u BROTHER!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
baka-neko
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 10, 2005 10:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 464 Τόπος: my own world... Τώρα Βλέπω: eeeeee..nai, auto akrivws.
Xm..ok exoun merika kala kommatia, ok thn prwth fora pou akousa mou aresan...alla an 8elete magikous kosmous kai apisteuto pa8os sth fwnh, akouste to nightfall in middle earth twn blind guardian. An 8elete epic metal toso dunato pou na sas erxetai na spasete to spiti, akouste manowar. Oi Rhapsody einai kaloi gia na gelas me ta video klips tous (krima pou den exw dei polla) kai me th fwnh tou tragoudisth...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 11, 2005 12:45 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
baka-neko έγραψε:
Xm..ok exoun merika kala kommatia, ok thn prwth fora pou akousa mou aresan...alla an 8elete magikous kosmous kai apisteuto pa8os sth fwnh, akouste to nightfall in middle earth twn blind guardian. An 8elete epic metal toso dunato pou na sas erxetai na spasete to spiti, akouste manowar. Oi Rhapsody einai kaloi gia na gelas me ta video klips tous (krima pou den exw dei polla) kai me th fwnh tou tragoudisth...

Αντιθετα βρισκω τους Manowar υπερβολικα φονακλαδες και δεν θα πιγενα σε συναβλια ουτε γι'αστιο, αφου πεθενει κοσμος απο την ενταση του υχου. Περ'απ'αυτο δεν μπορω να τους βλεπω που επιδικνιουν τα μουσκουλα τους, αϊδιαζω! Τους Rhapsody θα τους λατρεψουν αυτοι που δεν ακουν τοσο Metal και ειναι σχετικα ποιο υπιων τονων οπος εγω. Περ'απ'αυτο δεν δινω δεκαρα για τους μαγικους κοσμους, αυτο που με ενδιαφερει ειναι η μουσικη.

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Lost Reflection
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 11, 2005 12:52 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 1067 Τόπος: Encircled by sea
Pethainoun apo thn entash tou hxou?

Louder than Hell loipon.

_________________
Waves sweep the sand from my island.

R.I.P. Midnight
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Shinji
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 03, 2006 1:29 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 28 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 113 Τόπος: Originaly Μυτιλήνη!!! current UK Τώρα Βλέπω: Maria-Sama Ga Miteru - Spring
Γενικα δεν ειμαι fan αυτου του ειδους.. Συγκροτιματα οπως Phapsody, Hammerfall, Blind Guardian δεν μου αρέσουν... Κ μη πει κανεις για Iced Earth, σας παρακαλω!!! Βεβαια, οι Helloween ειναι μαματοι, οκ, αλλα οχι και 8εος ο Lucca εεε, δε θυμαμαι επωνυμο.. No disrespect αλλα αυτη ειναι η γνωμη μου...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Lost Reflection
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 06, 2006 6:46 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 1067 Τόπος: Encircled by sea
Luca Turilli legetai, theos den einai pou na xtypietai katw, alla einai exairetikos kitharistas pou poly tha ithelan na paizoun opws ekeinos.

Epishs h omadopoihsh se triada Rhapsody - Hammerfall - Blind Guardian nomizw mporei na exei mono th logikh ths elleiphs enasxolhshs panw sto eidos, synepeia twn ftwxwn kai feygalewn akousmatwn panw sth diskografia twn parapanw sygkothmatwn.

Kai de nomizw na kanw lathos.

_________________
Waves sweep the sand from my island.

R.I.P. Midnight
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Shinji
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 06, 2006 7:29 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 28 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 113 Τόπος: Originaly Μυτιλήνη!!! current UK Τώρα Βλέπω: Maria-Sama Ga Miteru - Spring
Εγώ απλα αναφερω οτι αυτο το στυλακι epic κ ετσι δε μαρεσει κ οπως ειπα ειναι η γνωμη μου ^^ Το οτι δεν 3ερω απε3ω τα αλμπουμ δε σημαινει οτι δεν τακουσα, διοτι απλα αν ηταν ετσι ουτε καν 8α μιλουσα. Ακουσα, εκρινα κ ειπα. Απλα δε μπορω να τακουσω.. Οι Blind Guardian μαρεσε ετσι οπως παιζαν, αλλα τη φωνη του singer δεν την αντεχω.. Δεν επιτι8εμαι στο ειδος, κα8ως εγω ειμαι περισσοτερο της σχολης Burzum, Mayhem, Beherit, Dodheimsgard, Thorns, Marduk κα8ως κ αλλα πολλα ακουσματα εντος κ εκτος χωρου της μεταλ κ ροκ (πχ, εκει που ακουω Marduk, 8α βαλω Ministry κ Vanessa Mae...).. Heh, μαρεσουν πολυ κ οι Manowar.. Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Kite
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 09, 2006 8:27 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Yep!
Ευβαλαν τον εβδομο δισκο τους "Triumph of Agony"! Ομος δεν ονομαζοντε πια Rhapsody! Καπιοι καχεκτικοι ετυχε να εχουν το ονομα στην αμερικη. Το συγκροτιμα πια λεγετε "Rhapsody... of fire!

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Lost Reflection
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 10, 2006 6:26 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 1067 Τόπος: Encircled by sea
Kai prosfata o kyrios Turilli dhlwse pws brhke to neo Michael Kiske sto proswpo tou Olaf Hayer(twra ton phres prefa ton Hayer Louka ? & den eimaste kala mou fainetai) kai pws exei skopo na synthesei ayto pou gia ton idio tha eprepe na einai o diadoxos twn dyo Keeper of the Seven Keys twn Helloween, diladi tha prospathisei na grapsei ena album pou na akougetai opws o idios tha fantazotane to keepers 3, panta me th synodeia orxhstras.

Mia apo ta idia dhladh.

_________________
Waves sweep the sand from my island.

R.I.P. Midnight
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Sharingan
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 01, 2007 6:05 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιαν 06 Δημοσιεύσεις: 145 Τόπος: Αθηνα Τώρα Βλέπω: Get Backers
Pragmati oi Rhapsody of Fire einai apo tous kaluterous ekproswpous tou epic metal . Egw protimw Blind Guardian pou erxontai 28 - 29 apriliou . Rhapsody tha phgena prin miso xrono pou tha erxontan me tous manowar alla o kitharistas twn teleutaiwn ekane gkazies kai espase to xeri tou asxhma kai h sunaulia anavlhthke . Gia osous den akoun rhapsody of fire kai theloun na asxolhthoun as xekinhsoun apo ta teleutaia tous album pou einai kai poio epic kai as sunexhsoun me ta poio palia .

_________________

Naruto-Arena.com - Your #1 Online Multiplayer Naruto Game !
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 2
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης