Το ξέρατε ότι irrashaimase σημαίνει καλωσήρθατε (στο κατάστημα);


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 2 από 3
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    TV & Anime    Tokyo Mew Mew
Vanpureblood
Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 28, 2005 2:10 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 27 Νοέ 05 Δημοσιεύσεις: 106 Τόπος: Athina
Pantws mou tin spaei ekeini i psilomita kala kala tin esose kai paei na tis dwsei to xeri ekeini tis leei(epeidi me eswses den simenei pws giname kai files) akous ekei!

_________________
Vanpureblood
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Irine
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 04, 2006 11:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 09 Δεκ 04 Δημοσιεύσεις: 767 Τόπος: Θεσσαλονίκη
Αυτό το anime έχει και ένα αδερφάκι ή καλύτερα, αδερφούλα: "Το Χρονικό Της Νάρνια"! Exclamation Νιαρ, νιαρ, νιαρ, Νιάρνια! [COPYRIGHTED]

_________________
Α:Look up in the sky! Is it a bird? Is it a plane? Is it Superman?
B:No! It's a cat!
A:A cat?
B:Yeah! The Samurai Pizza Cats!
Vodafonη, ΤΙΜαριθμος, COSMOTEλος, πατQτ
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
noname
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 24, 2006 9:09 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
Egw mia dio fores to ida mono ... thn prwti malista htan protoxronia ... gia kapoio periergo logo eixa xipnisei prwi prwi ... opote anigw thn tileorash kai to petixenw ena episodeio kapou sthn mesh ... sto opoio prwto emfanizotan (apo oti katalava ) mia apo ths Mew Mew (h opoia apo fanike argotera htan kai kala diasimh !)... sigekrimena to petixa se mia skini opou den upirxan logia kai mesa apo to misoskodado (h skini htan nixta ) fainotan mia siloueta
pou xekathara eixe gatisia aftia sto kefali (to exaskimeno to mati !! ... amesos ) kai me astrapies kiniseis kai xari nikise kati ... ... loipon me to pou ida thn skini nomisa oti eixe ginei thavma kai eixan ferei kapia kali seira ... ligo argotera pou proxorise to episodeio kai akoustikan kai oi metaglotismenes fones ... katalava ... oti tha axize na xana xipnisw prwi Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
maraki
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 29, 2006 1:48 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.FaN :: :: ANiME.FaN ::

Συμμετέχει από: 19 Νοέ 05 Δημοσιεύσεις: 360 Τόπος: Mesa sto ntoulapi ths kouzinas me thn nuxterida mou ton Klamoudio Τώρα Βλέπω: Oneira, sa tainies einai
Irine έγραψε:
Αυτό το anime έχει και ένα αδερφάκι ή καλύτερα, αδερφούλα: "Το Χρονικό Της Νάρνια"! Exclamation Νιαρ, νιαρ, νιαρ, Νιάρνια! [COPYRIGHTED]


twra mou hr8e mia kalh idea na steiloume autous pou kanan to dub sthn makrinh Narnia na pane na broun to liontari thn maggisa kai thn papoutso8hkh!!!!!!!!!(lol) Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________

"Ειμαι ο μεγαλυτερος, κατα 10 μερες, ενα ευτυχισμενο ορφανο που αγαπα την Λεϊλα,που αγαπα τον Αμιρ,που αγαπα τον θορυβο του οργισμενου ουρανου"
Enki Bilal-Le Sommeil du Monstre
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Shinji
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 13, 2006 4:41 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 28 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 113 Τόπος: Originaly Μυτιλήνη!!! current UK Τώρα Βλέπω: Maria-Sama Ga Miteru - Spring
Αυτο το anime δυστυχως για τους fan του (μη με κρα3ετε!!! Razz) δε μου αρεσε κα8ολου.. Καλα, μπορει ναφταιει κ το Γρικ Νταμπ που ανεφερε καοιος παραπανω, αλλα εχουν βγει ΤΟΣΑ πολλα kawai ^^ (nyah!) anime με γατοκοριτσα *sic* κανοντας το να μη δειχνει ιδιαιτερα πολλα υποσχομενο..
Κ εγω πρώτη φορα την Πρωτοχρονια νομιζω το ειδα, οπως κ ο noname!! (αν εισαι Η noname, τοτε σορυ ^^)
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Stella Nox Fleuret
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 07, 2006 8:50 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 26 Νοέ 05 Δημοσιεύσεις: 512 Τόπος: Tenebrae Τώρα Βλέπω: One Piece, YGO 5D's, Beelzebub, Freezing, D. Gray Man, k.a.
Krima,to agapimeno mas Altari ekopse to Mew Mew Power...
Iremiste,iparhei kai i Maya i melissa... Laughing
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mauve_permanent
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 11, 2006 4:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 10 Μάϊ 06 Δημοσιεύσεις: 25
egw to xa dei mia kiriaki prwi alla imoun misokoimismeno.. ixe plaka re Razz alla dn ematha pote ti wra itan k etsi dn to ksanada.

_________________
couleur a l'huile pour artistes
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Irine
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 03, 2006 6:00 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 09 Δεκ 04 Δημοσιεύσεις: 767 Τόπος: Θεσσαλονίκη
Έχω την υποψία ότι το ALTάρι έκοψε ΚΑΙ ΑΥΤΗΝ τη σειρά; Twisted Evil

_________________
Α:Look up in the sky! Is it a bird? Is it a plane? Is it Superman?
B:No! It's a cat!
A:A cat?
B:Yeah! The Samurai Pizza Cats!
Vodafonη, ΤΙΜαριθμος, COSMOTEλος, πατQτ
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Stella Nox Fleuret
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 04, 2006 12:17 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 26 Νοέ 05 Δημοσιεύσεις: 512 Τόπος: Tenebrae Τώρα Βλέπω: One Piece, YGO 5D's, Beelzebub, Freezing, D. Gray Man, k.a.
Mesa epeses.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
CM Punk
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 13, 2006 12:31 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 18 Αύγ 05 Δημοσιεύσεις: 427 Τόπος: Athens
mia mera dn me eperne o ypnos kai kathisa na dw ta pedia programmata kai epesa panw sto sygekrimeno anime.dn kserw poso poli mporei na to petsokopse to alter alla itan apla athlio.spastikes fwnes kai xazo action...
eytixws meta allaksa kanali ebala to star kai eida bananes me pitzames kai eniwsa ligo Wink

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 29, 2007 2:53 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Παίρνοντας το fansub είπα "Οκ, θα δω τα πρώτα επεισόδια, θα το βαρεθώ αμέσως και θα το βάλω στην άκρη για να δω κάτι καλύτερο." Παραδόξως, μου άρεσε αρκετά και συνεχίζω να το βλέπω μέχρι να το τελειώσω (please μην αρχίσετε το δούλεμα). Eντάξει, δεν φτάνει τα επίπεδα του CCS αλλά για magical girl shoujo βλέπετε αρκετά ευχάριστα σ' αντίθεση με άλλα του είδους όπως το Ultramaniac ή το Magical Girl Lyrical Nanoha που τα βαρέθηκα από τα πρώτα πέντε επεισόδια. ΟΚ, γούστα είναι αυτά, θα μου πείτε. Αλλά δεν φταίω εγώ! Φταίει αυτή η Ichigo (η πρωταγωνίστρια με τα nekomimi) που είναι απίστευτα kawaii! Όταν το τελειώσω, όμως, οπωσδήποτε θα δω κατευθείαν Blood+ για να στρωθώ (το οποίο περίμενα εδώ και πολύ καιρό να ολοκληρωθεί για να το δω μονοκοπανιά χωρίς να είμαι με την ανυπομονησιά πότε θα βγει το επόμενο επεισόδιο). Πάντως, αν το έβλεπα κι εγώ μεταγλωττισμένο στο Αlter πιθανώς θα το συχαινόμουν κι εγώ. Άσε δε που 4Kids Entertainment είναι αυτή, όλο και κάποιο κόψιμο θα του κάνανε: το Τόκυο θα έγινε Νέα Υόρκη, ο Πύργος του Τόκυο θα έγινε Άγαλμα της Ελευθερίας, τα ράμεν θα έγιναν σούπα κ.ο.κ. Ξέρετε τώρα, όπως έγινε και στο One Piece. Απορώ παλιότερα πως έβλεπα το Yugioh με το πανάθλιο dub του.

Videl έγραψε:
Vetus έγραψε:

Αλλά να το μετονομάσουν σε Mew Mew Power; Τι τους πείραξε το Tokyo;


apo to na to kanoyn ''ta niaoyrizmata toy Tokyo'' kalo einai kai ayto... Razz

"Για την προστασία του κόσμου στις υπηρεσίες σας! Νιαααααα!" Laughing Laughing Laughing Το φαντάζεστε; Δεν ξέρω πως το μεταφράσαν στα ελληνικά.

Hazuki έγραψε:
Miaou miaou miaou tha to kanoniso miaou Laughing

Re an einai dinaton, pente lepta adexa, ektos apo to elliniko dub [brrrrrr Confused] poli iiiiiiihhhhhhhhhhhhhh.

Ευχαριστώ Θεέ μου που το κόψανε στο Alter!

Hazuki έγραψε:
As do kana episode apo Berserk na sineltho. Cool

Βλέποντας μερικά επεισόδια από Aishiteruze Baby τσακίστηκα να δω κατευθείαν Serial Experiment Lain το οποίο παραδόξως τελείωσα γρήγορα (με πρήζανε όλοι πόσο βαρύ ήταν αλλά εγώ δεν μάσησα) κι ήθελα κι άλλο.

Videl έγραψε:
Vetus έγραψε:

Πείτε μου ότι έκαναν κι ελληνική μεταγλώτισση στο opening και πάω αμέσως να το δω...για να λυθώ στα γέλια. Laughing


oxi eytixos ayto den to ekanan alios 8a eitan apesio.

Μπαααααα;!; Kαι τι έπαιζε; Το αμερικάνικο; Ή ήταν στην μούγκα;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Red Ranger
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 01, 2008 2:36 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 07 Δημοσιεύσεις: 152
Tin idia ora eihe YU-GI-OH, tha afisume loipon to gamo na pame gia purnaria?
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Muguruma_taicho
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 24, 2009 3:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 31 Δεκ 08 Δημοσιεύσεις: 122 Τόπος: elefsinaXO Τώρα Βλέπω: μετά το Code Geass αστεράκια ,Katekyo hitman reborn,Gintama,
Vetus έγραψε:
ΝΑGATOOOOOOOOOOO??? Το Tokyo Mew Mew στο Alter; Αυτό κι αν είναι από τα άγραφα. Άμα φέρουν και το Full Moon Wo Sagashite (το manga θα εκδοθεί από την Viz, οπότε δεν θ'αργήσουν να μεταφράσουν και το anime), θα τους στήσω άγαλμα (λέεεεεεεεμε τώρα...).


Bασικά, αποτελεί παραγωγή του 2002, άσχετα που το έφεραν πρόσφατα στην Αμερική (περίεργο...τέτοιο χαριτωμένο, πιασιάρικο anime νόμιζα ότι είχε ήδη προβληθεί εκεί). Αλλά να το μετονομάσουν σε Mew Mew Power; Τι τους πείραξε το Tokyo;

ξέρω ξέρω θέμα 4 χρόνων,αλλά τι γαμάτο θα ταν να βάλουν το full moon,εδώ Razz

_________________
'έχω και Lancelot,πάμε μια βόλτα?'
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Helen@kiLittlePony
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 15, 2010 6:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 29 Δεκ 09 Δημοσιεύσεις: 1 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: σέιλορ μουν
einai pl wraio anime!!!!!!!!!!!!! dn m aresei p ta alla3an ola sta agglika
krima p t alter (t ili8io) to ekopse ki ayto Crying or Very sad aman, ola ta kobei Mad
tecpa, dn to 8umame twra pia pws einai sta ellhnika kai twra eida ola ta agglika kai yaponika afou ta agglika htan mexri to 26o epeisodio (gt oi yapones dn afisan ts amerikanous na ta metafrasoun ola isws epeidi ta allazoun ola) sto youtube kai paxnw sta ellhnika ( ti na brw 8a m peis?)
makari na yphrxan pragmata me tmm edw
dn 3erw poies einai oi agaphmenes m

teleio anime!!!!!!!!!!!!!! Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 24, 2010 2:14 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Helen@kiLittlePony έγραψε:
makari na yphrxan pragmata me tmm edw

Όταν λες πράγματα εννοείς προϊόντα όπως φιγούρες, κουκλάκια, μπλουζίτσες και τα συναφή; Kάποτε είχα πετύχει στο μοναστηράκι μια μπλούζα Tokyo Mew Mew η οποία όμως ήταν τελείως ροζ και μικρή. Razz Μην ρωτήσεις που ακριβώς, αποκλείεται να την έχουν ακόμα. Laughing

Αν σ' ενδιαφέρει, πάντως, θα βρεις εύκολα σε μαγαζιά που πουλάνε manga όπως το Public και το manga του Tokyo Mew Mew στα αγγλικά. Ψήνομαι να το διαβάσω σε κάποια φάση.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 3
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης