Το ξέρατε ότι nande σημαίνει γιατί;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
Σελίδα 6 από 10
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    TV & Anime    Έλληνες voice actors.
Irine
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 05, 2006 1:17 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 09 Δεκ 04 Δημοσιεύσεις: 767 Τόπος: Θεσσαλονίκη
Αυτή που κάνει την Μπόνι στο One Piece έπαιξε πρόσφατα σε μία διαφήμιση δημητριακών μαζί με τον Γιάννη Μπέζο.

_________________
Α:Look up in the sky! Is it a bird? Is it a plane? Is it Superman?
B:No! It's a cat!
A:A cat?
B:Yeah! The Samurai Pizza Cats!
Vodafonη, ΤΙΜαριθμος, COSMOTEλος, πατQτ
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 08, 2006 12:35 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Αυτή που έκανε τη Μπόνι κάνει και την Tea στο Yu-Gi-Oh;

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
PortgasDAce
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 08, 2006 3:11 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 21 Απρ 06 Δημοσιεύσεις: 967 Τόπος: Podos Τώρα Βλέπω: One piece(monimo auto)
Nomizw oxi.....

_________________


I will make Whitebeard....the King
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Irine
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 12, 2006 11:33 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 09 Δεκ 04 Δημοσιεύσεις: 767 Τόπος: Θεσσαλονίκη
Tristessa_326 έγραψε:
Αυτή που έκανε τη Μπόνι κάνει και την Tea στο Yu-Gi-Oh;

Έχω την εντύπωση πως ναι, αλλά δεν είμαι 100% σίγουρη. Πάντως οι φωνές τους μοιάζουν. Έχω την εντύπωση πως το STAR και το ALTER μοιράζονται τους ίδιους voice actors. To STAR, μάλιστα, χρησιμοποιεί κάποιους από αυτούς στα latin σίριαλ που προβάλλει. Embarassed

_________________
Α:Look up in the sky! Is it a bird? Is it a plane? Is it Superman?
B:No! It's a cat!
A:A cat?
B:Yeah! The Samurai Pizza Cats!
Vodafonη, ΤΙΜαριθμος, COSMOTEλος, πατQτ
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
PortgasDAce
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 12, 2006 12:35 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 21 Απρ 06 Δημοσιεύσεις: 967 Τόπος: Podos Τώρα Βλέπω: One piece(monimo auto)
Ta xoun kanei madara! Confused Confused Confused ! H8opoios se cartoons opws....Franklin kai..tridimoules Surprised paizei se anime Shocked , Anipotaktes kardies Shocked mexikanika Shocked kai den sumazeuetai Surprised Surprised Surprised !!!!!

_________________


I will make Whitebeard....the King
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 14, 2006 1:18 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Όντως το Alter και το Star έχουν πολλούς ίδιους ηθοποιούς (voice actors δε τους λέω που να σκάσουν! Razz ) αλλά μάλλον απλά οφείλεται στο γεγονός ότι είναι πολύ λίγοι. Και άλλωστε, αν θυμάμαι καλά, το Alter πρέπει να είχε αγοράσει διάφορα κινούμενα, τα Ζουζούνια Razz και τα συναφή από το Star, οπότε λογικό είναι οι φωνές να είναι ίδιες.

Και κάτι άλλο. Θυμάστε το "Φτωχή μου Αναστασία"; Εκεί είχα αναγνωρίσει ένα σωρό φωνές από κινούμενα σχέδια και μάλιστα στο τέλος κάθε επεισοδίου έγραφε (ασυνήθιστο ε; Razz ) τα ονόματα όσων ακούγονταν. Το θέμα είναι πως περνούσαν πολύ γρήγορα και τώρα δε μπορώ να βρω με τίποτα σχετικές πληροφορίες. Evil or Very Mad Έχω ψάξει σε site με τέτοιο περιεχόμενο, nada. Για όνομα δηλαδή, ούτε το ίδιο το site του Mega δεν έχει πληροφορίες! Evil or Very Mad (Άντε μην αρχίσω που στα λατινοαμερικάνικα δεν αναφέρουν ούτε για δείγμα τις φωνές που ακούγονται!)
Τώρα, το πώς το θυμήθηκα το "Φτωχή μου Αναστασία"; Αυτή που κάνει την Tea είναι 100% η Παυλίνα στο σίριαλ (και άρα η Μπόνι, αν όντως μιλάμε για την ίδια ηθοποιό). Αλλά δεν μπορώ να βρω το όνομά της αφού φρόντισε το Mega να με διευκολύνει τόσο. Evil or Very Mad

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
PortgasDAce
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 14, 2006 1:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 21 Απρ 06 Δημοσιεύσεις: 967 Τόπος: Podos Τώρα Βλέπω: One piece(monimo auto)
Vasika eixe kai mia elliniki seira sto ALTER me ta Imiskoubria Wink !! Twra den kserw an tin kserete Razz ...S' auti ti seira loipon einai auti i i8opoios pou kanei tis boooolikes fwnes Surprised !!!!!.............Ti kanoun oi an8rwpoi gia to xruma Cool !!!!!

Psakse an boreis sto youtube Wink ...8a dw ki egw an exei tpt Very Happy ....

_________________


I will make Whitebeard....the King
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Irine
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 14, 2006 2:56 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 09 Δεκ 04 Δημοσιεύσεις: 767 Τόπος: Θεσσαλονίκη
Το σπαστικό είναι ότι ούτε στις latin series γράφουν στους τίτλους τέλους τους Έλληνες ηθοποιούς ή τους κόβουν πολύ πριν δείξουν τα ονόματά τους. Sad Κάποιοι ηθοποιοί αναγκάζονται να υποδυθούν 2 ή και περισσότερους λόγους. Embarassed Οικονομία, οικονομία και πάλι οικονομία...

_________________
Α:Look up in the sky! Is it a bird? Is it a plane? Is it Superman?
B:No! It's a cat!
A:A cat?
B:Yeah! The Samurai Pizza Cats!
Vodafonη, ΤΙΜαριθμος, COSMOTEλος, πατQτ
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 15, 2006 11:05 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Irine έγραψε:
Κάποιοι ηθοποιοί αναγκάζονται να υποδυθούν 2 ή και περισσότερους λόγους.


Θυμάμαι πως με έκπληξη είχα διαπιστώσει πως στα anime δεν γίνεται ποτέ αυτό (στην Ιαπωνία εννοώ) και είχα μείνει με το στόμα ανοιχτό! Laughing

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Irine
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 17, 2006 11:28 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 09 Δεκ 04 Δημοσιεύσεις: 767 Τόπος: Θεσσαλονίκη
Στην Ιαπωνία υπάρχει μία τεράστια βιομηχανία του anime&manga, ενώ εδώ τα κανάλια απλά προσπαθούν να γεμίσουν το πρόγραμμά τους με τον οικονομικότερο τρόπο. Embarassed

_________________
Α:Look up in the sky! Is it a bird? Is it a plane? Is it Superman?
B:No! It's a cat!
A:A cat?
B:Yeah! The Samurai Pizza Cats!
Vodafonη, ΤΙΜαριθμος, COSMOTEλος, πατQτ
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
PortgasDAce
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 17, 2006 12:48 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 21 Απρ 06 Δημοσιεύσεις: 967 Τόπος: Podos Τώρα Βλέπω: One piece(monimo auto)
Kai ton gemizoun opws na nai Mad Evil or Very Mad ! Ma einai dunaton adi gia anime na vazoun...Pigou Shocked Confused ????? Ti m@l@keia einai auti diladi Twisted Evil ??????? E L E O S Mad !!!

_________________


I will make Whitebeard....the King
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 17, 2006 2:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Ιrine έγραψε:
Στην Ιαπωνία υπάρχει μία τεράστια βιομηχανία του anime&manga, ενώ εδώ τα κανάλια απλά προσπαθούν να γεμίσουν το πρόγραμμά τους με τον οικονομικότερο τρόπο.


Αυτό ήταν που μου έκανε εντύπωση...

PortgasDAce, δεν βλέπουμε μόνο εμείς τηλεόραση Wink και τα παιδάκια πρέπει να δουν κάτι. Προφανώς αυτό είχαν πρόχειρο, αυτό έβαλαν.

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
PortgasDAce
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 17, 2006 3:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 21 Απρ 06 Δημοσιεύσεις: 967 Τόπος: Podos Τώρα Βλέπω: One piece(monimo auto)
Ta paidakia na vlepoun kati pou 8a boroume na vlepoume ki emeis Mad !! Giati den vazoun kana anime esto kai gia mikra Wink ...(oxi hamtaro Razz ) alla One Piece Rock On Dude! Rock On Dude! mia xara vazan Pio palia Dragonball Smile , Sailor Moon Very Happy , akoma kai Megaman Metabots Laughing ....tasa exoun...........katalavaineis Wink ? To...Pigou efkola borei na adikatasta8ei Smile !!

_________________


I will make Whitebeard....the King
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Darcia
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 17, 2006 9:51 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 782 Τόπος: Θεσσαλονίκη, μεγάλη φραπεδομάνα Τώρα Βλέπω: την τύφλα μου
PortgasDAce έγραψε:
Ta paidakia na vlepoun kati pou 8a boroume na vlepoume ki emeis Mad !! Giati den vazoun kana anime esto kai gia mikra Wink ...(oxi hamtaro Razz ) alla One Piece Rock On Dude! Rock On Dude! mia xara vazan Pio palia Dragonball Smile , Sailor Moon Very Happy , akoma kai Megaman Metabots Laughing ....tasa exoun...........katalavaineis Wink ? To...Pigou efkola borei na adikatasta8ei Smile !!


βάζουν απλές και δοκιμασμένες λύσεις. Εστω οτι δε βάζουν ανιμε, μπορουν να βάλουν διάφορα αριστουργηματα αλλά φαίνεται ότι σκέφτονται μόνο τις διαφημίσεις και να μη κάνουν τα παιδάκια να θλίβονται με κάτι σοβαρότερο.

Πάντως από τη Νόβα περίμενα κάτι με τόσα λεφτά που τσεπώνει από τους συνδρομητές της, ιδίως τους Ελληνες του εξωτερικού. Μπορούν να προβάλουν καμιά καλή σειρά ανιμε, έστω και μεταγλωττισμένη.

Ήδη το γαλλικό Canal+ δείχνει το Fullmetal Alchemist το βράδυ.

Βέβαια εκεί και το κρατικό France 2 είχε βάλει το απόγευμα Fruits Basket (πολύ καλή σειρά για τηλεόραση) και Getbackers και τώρα το France 4 βάζει Love Hina (αν και δεν μου αρέσουν τέτοιες σειρές, που να τολμήσουν να το δείξουν εδώ). Εδώ μας έφαγε η Ντισνευ, που εγώ τη σκυλοβαρέθηκα
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Glastenen
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 18, 2006 8:21 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 17 Απρ 05 Δημοσιεύσεις: 116 Τόπος: the deep well of desire
Irine έγραψε:
Tristessa_326 έγραψε:
Αυτή που έκανε τη Μπόνι κάνει και την Tea στο Yu-Gi-Oh;

Έχω την εντύπωση πως ναι, αλλά δεν είμαι 100% σίγουρη. Πάντως οι φωνές τους μοιάζουν. Έχω την εντύπωση πως το STAR και το ALTER μοιράζονται τους ίδιους voice actors. To STAR, μάλιστα, χρησιμοποιεί κάποιους από αυτούς στα latin σίριαλ που προβάλλει. Embarassed


nai, afth einai, kai ekane kai thn makoto sto sailor moon dub tou star Razz

paidia, h matina karra ekane kai thn sakura sto sakura wars mhn to xsexnate AHAHAHAH Laughing Laughing twra gia tis alles prepei na psaksw na vrw to dvd gia na sas pw kai den xerw pou einai xwmeno >_> btw marese polu to tragoudaki sthn tainia, paradoxws KAI h ellhniki version tou O_O htan aksioprephs anyway -__-;;;;

epishs sto spirited away htan gnwstoi hthopoioi alla den thumamai ta onomata tous >_< h yubaba einai afth h lwlh pou den proferei to ro kai o kamaji aftos me thn kotsida pou einai kai sthn vera sto deksi Razz

_________________
アフロ軍曹!!! (であります) XD
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 6 από 10
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης