Το ξέρατε ότι kuni σημαίνει χώρα;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
Σελίδα 7 από 10
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    TV & Anime    Έλληνες voice actors.
Ground_zero
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 18, 2006 8:26 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 2281 Τόπος: Right behind you... Τώρα Βλέπω: Mesa sto myalo sou....
Ligo asxeto alla o Amerikanikos drakos kai h Kim Possible htan poly kales prospatheies ths Disney, egw tis exw poly sto respect aftes tis 2 seires.

_________________

www.finalfantasy-gr.tk
http://www.youtube.com/user/GamersOdyssey
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 18, 2006 11:39 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Πάντως το Alter βάζει τη Χάιντι που είναι anime, για την ακρίβεια λέγεται Alps no Shoujo Heidi. Όλως παραδόξως, εμένα μου αρέσουν και οι φωνές... Razz Και είναι μια χαρά και για παιδάκια.

Στη Γαλλία τα πράγματα είναι πολύ πιο ευνοΐκά όσον αφορά anime και manga. Δεν είναι ν' απορείς λοιπόν που προβάλλονται τόσες anime σειρές. Ζηλεύω... Sad

Καλά, το cast του Spirited Away ήταν και γ@μώ! Και είχε και γνωστούς ηθοποιούς που έκαναν εξαιρετική δουλειά.
Υubaba Arrow Ω, τι έκπληξη! Πάλι δεν μπορώ να βρω το cast μεταγλωττισμένης ταινίας σε όλο το Internet! Mad Αλλά πού θα μου πάει!
Πάντως η ηθοποιός είναι πολύ γνωστή, αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ το όνομά της.
Kamajii Arrow Παύλος Κοντογιαννίδης (good luck! Razz )

Παράθεση:
To STAR, μάλιστα, χρησιμοποιεί κάποιους από αυτούς στα latin σίριαλ που προβάλλει.


Και κάτι που θυμήθηκα τώρα:
Yugi & Yami Yugi=αφηγητής στα Pokemon=πρωταγωνιστής στο "Χουάνα η παρθένα" (βρε τι έχω πάθει, να πρέπει να πάρω τα λατινοαμερικάνικα παραμάζωμα μπας και βρω πληροφορίες για τους ηθοποιούς Razz )

Seto Kaiba & Pegasus=Αctionman=πρωταγωνιστής στο "Κορίνα η αγριόγατα" (μα πού πάνε και τους βρίσκουν τέτοιους τίτλους; hihihi)=Θανάσης Κουρλαμπάς (τον ανέφερα και πιο πάνω)

ΥΓ. Και συμφωνώ με τον Ground_zero, κι εμένα μου άρεσαν οι συγκεκριμένες σειρές της Disney (και όχι μόνο...)

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Ground_zero
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 18, 2006 3:37 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 2281 Τόπος: Right behind you... Τώρα Βλέπω: Mesa sto myalo sou....
Gia osous einai arketa megaloi kai thymountai, o typos pou dinei thn fwnh tou ston Yugi kai ston afhghth twn pokemon exei na emfanistei "zwntanos" apo tote pou eixe mia ekpomph-thlepaixnidi gia paidia sto ET1 h opoia onomazontan "H megalh peripeteia" .

Onomastika den ton kserw alla th fatsa tou tha thn anagnwriza pantou, einai sympathitikos typos.
An kapoios vrei tous syntelestes ths megalhs peripeteias, einai o parousiasths Razz

P.S: Kontogianidhs RULEZ!!! poly kalh fwnh Smile

_________________

www.finalfantasy-gr.tk
http://www.youtube.com/user/GamersOdyssey
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 20, 2006 9:38 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Α, και κάτι άλλο που βρήκα: Tomoyo (ή Tiffany, για εμάς εδώ στις "Περιπέτεις της Νίκι" Confused )=Μαρία Ζερβου (το άφησα άτονο επειδή βρήκα το όνομά της μόνο με κεφαλαία και δε γνωρίζω πού τονίζεται)

ΥΓ. Κοντογιαννίδης rules indeed! Very Happy Κρίμα που δεν τον ακούμε πιο συχνά...

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Arikkado
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 26, 2006 3:44 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 15 Μάϊ 06 Δημοσιεύσεις: 14
Παράθεση:
Theoxarhs: Area 88, Lensman, Chojin Locke, Robotech, Plawres Sanshiro, Nausicaa of the valey of the wind.


O_O

Αλήθεια έδωσε την φωνή του σ'αυτά τα anime;

_________________
It's not the spoon that bends, it is only yourself!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Ground_zero
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 26, 2006 7:44 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 2281 Τόπος: Right behind you... Τώρα Βλέπω: Mesa sto myalo sou....
Kai sigoura oxi mono, einai kai alla pou den thymamai.
Exei apolyth fwnh gia anime, apo tous kalyterous voice actors ths elladas, proswpika pistevw pws oloi oi roloi pou epaikse tou tairiazan.

_________________

www.finalfantasy-gr.tk
http://www.youtube.com/user/GamersOdyssey
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 30, 2006 1:29 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Ο Θέμης Ψυχογιός μαζί με τον Γιάννη Παπαϊωάννου κάνουν τα ρομπότ στους Power Rangers. Αυτή τη σπαστική φωνή που είναι επεξεργασμένη ώστε ν' ακούγεται σαν μηχανική. Mad

Η Ματίνα Καρρά έκανε κάποια στιγμή και τη Μαρία στη "Μαρία της Γειτονιάς". Ό,τι να 'ναι... Laughing

Α, ο Ντίνος Σούτης κάνει τον Silva στο Shaman King! Shocked (τώρα το κατάλαβα...) Πάντως ήταν ο πιο ταιριαστός στους ηθοποιούς του Rurouni Kenshin, έτσι που έκανε τη φωνή του νόμιζες πως είχε όντως καεί... Laughing Laughing

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Ground_zero
Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 30, 2006 6:38 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 2281 Τόπος: Right behind you... Τώρα Βλέπω: Mesa sto myalo sou....
Nice info.

By the way to stixaki ths ypografhs sou einai to tragoudi twn 80's Samurai?
Ena apo ta agaphmena mou Razz

_________________

www.finalfantasy-gr.tk
http://www.youtube.com/user/GamersOdyssey
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 30, 2006 8:54 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Thanks! Κι εσύ πρέπει να το έχεις ψάξει πολύ το θέμα απ' ότι φαίνεται...

Το στιχάκι στη sig μου το ανέφεραν πρόσφατα. Θα μπορούσε να είναι τραγούδι, αλλά μάλλον remix (λόγω του Γεωργούλη Razz ).
Μήπως το έχεις;

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Ground_zero
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Αύγ 31, 2006 10:49 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 2281 Τόπος: Right behind you... Τώρα Βλέπω: Mesa sto myalo sou....
Exw varethei na akouw mh epagelmaties voice actors kai thymame tous palious pou kanan poly kala thn doulia tous, akomh kai an h metaglotish den htan swsth toulaxisto teriazan oi fones.

To tragoudi pou lew einai to germaniko Samurai, alla to idio sygrotima to evgale kai se agglikh ekdosh,nai to exw kai malista einai kai poly wreo.
Den kserw an einai to idio me to diko sou alla mou to thymhse poly entona.

_________________

www.finalfantasy-gr.tk
http://www.youtube.com/user/GamersOdyssey
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 01, 2006 3:21 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Τώρα πάλι, εκτός του ότι ακούς τους ίδιους και τους ίδιους, αν πού και πού βγει κάποιος καινούριος θα είναι το ίδιο χάλια. Mad Άσε που θα προτιμήσει τα λατινοαμερικάνικα Razz

Μήπως μπορείς να το στείλεις; Ή αν το κατέβασες, να μου πεις από πού;

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Six Winged Angel
Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 04, 2006 9:18 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 14 Ιούν 06 Δημοσιεύσεις: 458 Τόπος: Athens, Ag.Paraskevi Τώρα Βλέπω: naruto
Molis anakalipsa oti mallon o "Yugi" kanei kai tin fwni tou Barney................NOOOOOOOOOOOOOOOOOO *thinks: "Sas agapaw" ruuuuuuuuuuun

o theoxaris mipws ekane tin fwni tou Captain Gloval sto Robotech? poli theiki fwni..

_________________
"The fate of destruction is also the joy of rebirth"
- Kheel Lorenz

Faith makes the impossible, possible. Courage makes 1% into 100%!
レイ規則! , レイはすべてを所有する!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 12, 2006 3:00 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Sorry για το double post, αλλά θα σκάσω αν δε το μάθω! Ποιος κάνει τη φωνή του Batman στα νέα επεισόδια Justice League; Κάνει και φωνές στα λατινοαμερικάνικα (συγκεκριμένα τον έχω ακούσει να κάνει τον πρωταγωνιστή στη Floricienta Mad )

Δε λέω πως ο προηγούμενος Batman ήταν κι ο Kevin Conroy (ο αμερικανός voice actor του Batman, που δίνει ρέστα) αλλά αυτός ο καινούριος είναι ΑΠΑΙΣΙΟΣ! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Missing_Score
Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 13, 2006 12:44 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 16 Σεπ 06 Δημοσιεύσεις: 592 Τόπος: Narshe Τώρα Βλέπω: South Park (μη βαρατε!)
Ειναι σχεδον σιγουρο οτι το τραγουδι του Dragonball το λεει ο Στελιος Μαϊνας.
Παρεπιπτώντως ο τυπας που κανει την φωνή του Shishio μου αρεσε πιο πολυ απο τους ξενους (βριστε, κραταω ομπρελα). Εχει αναφερει κανεις τον Ακινδυνο Γκικα;

_________________

Μελος της Αγιας Τριαδας: Gatts, Zengar, Kenshiro
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 13, 2006 10:59 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Ο Στέλιος Μάινας; Δεν ξέρω... Υπάρχει κανείς άλλος να το επιβεβαιώσει;

Όσο για τον Shishio, αν και σε καμία περίπτωση δε λέω πως η ελληνική φωνή είναι καλύτερη από την ιαπωνική, ήταν στάνταρ πιο καλή από τις υπόλοιπες. Ακουγόταν ο άνθρωπος πως είχε καεί! Laughing Laughing

Χμ, όντως, τον Ακίνδυνο Γκίκα δεν πρέπει να τον έχουμε αναφέρει ακόμα. Πιο πολύ θυμάμαι πως τον άκουγα σε dub κινουμένων σχεδίων της Disney.
A, και τώρα που είπα Disney, τον αφηγητή στο House of Mouse και αλλού τον κάνει ο Ηλίας Ζερβός.
Και θ' αναφέρω επίσης τον Τάσο Κωστή, που μου αρέσει πολύ σαν ηθοποιός γενικότερα. (Αλήθεια, τον έχουμε αναφέρει; )

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 7 από 10
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης