Το ξέρατε ότι usotsuki σημαίνει ψεύτης;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 2 από 5
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    The pirate bay -Μαγκιά και συγχώριο
Kite
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 01, 2006 6:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Kαι εγω παρακαλαω σαν μαλακας τη namco να στιλει το Xenosaga1 στην ευροπη.

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kenji
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 31, 2006 8:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 30 Σεπ 04 Δημοσιεύσεις: 911 Τόπος: Θεσ/νικη / Πάτρα Τώρα Βλέπω: Ton kafe pano sto grafeio
Τώρα αρχίζουν τα δύσκολα, τώρα ...

Μετά τις μηνύσεις στη Γερμανία σειρά πήρε το Piratebay

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Pirate_Bay
http://thepiratebay.org/

Κάτι έχει πάρει το αυτί μου για τα P2p επόμενης γενιάς με anonymous network, και encryption.
http://en.wikipedia.org/wiki/Anonymous_P2P


Έχει επεξεργασθεί από τον/την kenji στις Πεμ Ιούν 01, 2006 7:39 am, 2 φορές συνολικά
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
baka-neko
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 01, 2006 12:01 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 464 Τόπος: my own world... Τώρα Βλέπω: eeeeee..nai, auto akrivws.
8a eimai offtopic.. alla to 3erate oti einai apolutws nomimo sthn ellada na antigrafeis cd?? arkei na mhn ta poulas.. lol! an 8elete sas deixnw kai to ar8ro.. allh fora omws, na mou to die3ei o aderfos mou e Razz

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Dante80
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 01, 2006 6:32 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 1052 Τόπος: Ima, Sokoni Iru Boku. Τώρα Βλέπω: Bounen no Xamdou
kenji έγραψε:
Τώρα αρχίζουν τα δύσκολα, τώρα ...

Μετά τις μηνύσεις στη Γερμανία σειρά πήρε το Piratesbay

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Pirate_Bay
http://thepiratebay.org/


Επιτέλους!!!.........την πάτησαν!!

Λοιπόν ακούστε inside info να καεί το πελεκούδι...

Οπως ειναι φυσικο και επόμενο, το staff του Piratebay περίμενε τέτοια κίνηση εδώ και ενα χρόνο...και μάλιστα με ανυπομονησία!!...

Με το που συνέβη το γεγονός, μίλησα με εναν φίλο μου δικηγόρο (τελειώνει το δεύτερο μεταπτυχιακό του στο δίκαιο του internet στην Γλακσκώβη) καθώς και με μία φίλη μου (αχ...Marisa...) sto Χαλμστάντ...

Για κάποιον περίεργο (!) λόγο λοιπόν, στο ίδιο set servers που υπάρχουν οι servers του Pirate Bay υπήρχε και ο SCSI του Piratpartiet, ενός νεοσύστατου ΠΟΛΙΤΙΚΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ στην Σουηδία, το οποίο και έχει επιδώσει στην σουηδική κυβέρνηση petition με 550χιλ. υπογραφές υπέρ της αποποινικοποίησης του filesharing.
Και οι μαλάκες οι αστυνομικοί κατέβασαν μαζί με τους άλλους σκληρούς και αυτόν.

Το τι τσόντα έχει να πέσει στα σουηδικά δικαστήρια, με το θέμα να αναβιβάζεται σε πολιτικό ζήτημα και τα πρώτα bulletins να δείχνουν κατευθυνόμενο ένταλμα εξ αλλοδαπής (βλ. USA), δεν λέγεται...
ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ (το τονίζω και να το θυμάστε) είναι πως αυτοι που θέλαν το κλείσιμο την πάτησαν...
Φωνές στο Halmstad μάλιστα θέλουν την όλη πράξη να αποτελεί ΠΡΟΒΟΚΑΤΣΙΑ του ίδιου του Piratpartiet (σε συνεργασία με το Pirate Bay), το οποίο θα χρησιμοποιήσει πολιτικά το θέμα για να "αποτελειώσει" τις όποιες ασάφειες του Σουηδικού Δικαίου (το πιο ενδελεχές σε θέματα internet btw) όσον αφορά το bittorrent filesharing και τον νόμο για το indirect download linking policy....(μιλάμε για την χώρα με τους πιο σκληρούς privacy protection laws στον κόσμο)...

Θα ενημερώσω για το θέμα ξανα, καθώς αποτελεί κάτι τρομαχτικά ενδιαφέρον για το μέλλον του filesharing.

Προς το παρόν τσιμπάτε μερικά links...
http://piratbyran-in-eng.blogspot.com/
http://en.wikipedia.org/wiki/Pirate_Party
http://www.wired.com/news/technology/0,70358-0.html

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
kenji
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 01, 2006 7:00 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 30 Σεπ 04 Δημοσιεύσεις: 911 Τόπος: Θεσ/νικη / Πάτρα Τώρα Βλέπω: Ton kafe pano sto grafeio
Dante μακάρι να είναι έτσι τα πράγματα. Μακάρι το piratebay, μαζί με το torrentspy να δικαιωθούν σε αυτό που πάνε να κάνουν.

Εγώ πάντως από λίγα που διάβασα(αν googlarei κάποιος το θέμα παίζει αρκετά στο net) η RΙΑΑ και ΜPAA θεωρούν ότι η μόνη χώρα στην οποία δεν έχουν βάλει χέρι ακόμα είναι ο Καναδάς, που έχει και αυτός παρόμοιους νόμους περί προστασίας της ιδιωτικής ζωής κτλπ.

Κοντός ψαλμός αλληλούια θα μου πεις, ο χρόνος θα δείξει. Πάντως το όλο θέμα να είναι προκοβάτσια μου ακούγεται too much. Η RIAA και ΜPAA έτσι και αλλιώς εδώ και καιρό έχουν βάλει στο μάτι ta p2p. Και εδώ και καιρό έχουν κλείσει αρκετά site, server ασχέτως αν στο τέλος ανοίγουν άλλα. Time will tell.

Εγώ νομίζω ότι στην επόμενη φάση τα p2p θα πάνε όλα σε anonymity και encryption έτσι και αλλιώς για να έχουν για κάποιο διάστημα την ησυχία τους. Τώρα για τους μεγάλους servers, trackers έχω περιέργεια τι θα ανακαλύψουνε για να καλύψουνε τα νώτα τους.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dread
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 01, 2006 11:11 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 26 Μάϊ 06 Δημοσιεύσεις: 65
Όπως και να'χει, ότι ασσους στο μανίκι και αν έχει κάθε πλευρά, τα πράγματα πλέον είναι πολύ κρίσιμα. Όχι μόνο μία αρνητική απόφαση θα έσπερνε τον πανικό σε όλα τα σουηδικά και μη torrent sites αλλά και τα υπόλοιπα p2p θα επιρεαστούν. Μπορεί να είναι η αρχή του τέλους για την κοινότητα file-sharing και ας λένε ότι θέλουν μερικοί υπεραισιόδοξοι... Αν καταδικασθεί το piratebay μας βλέπω να ψάχνουμε ανάμεσα στις πορνοδιαφημίσεις για κάνα file και αυτό με το δίκανο Sad

_________________

Pandamonium Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
powerboy
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 01, 2006 4:15 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 01 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 1351 Τόπος: Ρόδος Τώρα Βλέπω: Hayate No Gotoku, Ichigo Mashimaro, Seto No Hanayome
Εγώ προσωπικά έχω σιχαθεί την MPAA, την RIAA, την βιομηχανία του κινηματογράφου και τις τακτικές τους. Μακάρι να την πάθουν χοντρά με το όλο ζήτημα του Piratebay.

Από εκεί και πέρα οπωσδήποτε είμαι με το μέρος του Piratebay, αλλά η ιστορία μου έχει δείξει ότι δεν πρέπει να υποτιμάμε τις ικανότητες των διαφόρων λόμπυ να επιρρεάζουν νόμους και κυβερνήσεις.

Για δείτε λίγο και την υπόθεση του Ζήνωνα Πανούση ενάντια στην $cientologia:

http://en.wikipedia.org/wiki/Zenon_Panoussis

_________________

Θέλετε να δείτε την κορούλα μου;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Celestial_Maiden
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 01, 2006 10:10 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: NeTWoRK.STaFF ::
:: iN.IY ::
:: NeTWoRK.STaFF ::<br>:: iN.IY ::

Συμμετέχει από: 24 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 708 Τόπος: IY4ever Τώρα Βλέπω: NANA,Gokinjo,Chevalier,YamaNade,Nodame and various doramas and jtv shows
Panta otan sumbainei kati tetoio oi perissoteroi users panikobalontai kai 8eoroun oti teleiosan ola ktl ktl. Kai auto akribos 8eloun oi diafores RIAA na sas kanoun na pisteuete. H istoria omos leei allo. Panta erxetai kati kainourgio na antikatastisei auto pou xanetai.

_________________

http://www.iy4ever.net - come join the madness ^^
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
hellmasker2002
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 02, 2006 12:04 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 01 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 218 Τόπος: καπου αναμεσα στην πραγματικοτητα και την φαντασια Τώρα Βλέπω: τα δακτυλα των ποδιων μου...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την hellmasker2002 στις Τετ Μάϊ 16, 2012 9:56 pm, 1 φορά
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Dante80
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 02, 2006 12:22 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 1052 Τόπος: Ima, Sokoni Iru Boku. Τώρα Βλέπω: Bounen no Xamdou
hellmasker2002 έγραψε:

Οι υποστηρικτές του δικτυακού τόπου είχαν δημιουργήσει ακόμα και πολιτικό κόμμα, το οποίο θα κατλεβει στις φετινές εκλογές με ριζοσπαστικές θέσεις όσον αφορά την πνευματική ιδιοκτησία.

Κώδικας:
The Pirate Bay (often abbreviated TPB) bills itself as the world's "largest BitTorrent tracker", and also acts as an index for .torrent files that it tracks. It was started by the Swedish anti-copyright organization Piratbyrån in early 2004, but since October 2004 has been a separate organization run by dedicated individuals.


To ανάποδο έγινε...πολιτικό κόμμα ίδρυσε το TPB. Wink

Επίσης, διαβάστε και γελάστε (σας υποσχεθήκαμε live coverage...)

Κώδικας:
So now that ThePirateBay.org is offline, the celebration can go into high gear, right?

Remember we?re dealing with file-sharing, the ubiquitous hydra that simply cannot die no matter how many press releases you throw at it. If you destroy one file-sharing network, another will take its place. Remove ten BitTorrent indexing sites, 20 more will pick up the slack. ThePirateBay.org is no different, but in holding true to their nature as defiant to the entertainment industry, this BitTorrent tracker and indexer is scheduled to return within two days.

Although all tracking and indexing abilities are currently offline, [url]www.ThePirateBay.org[/url] domain is still functioning. For the last 36 hours, it has been providing various updates on the raids and status of its administration. And true to their nature as being defiant in the face of the entertainment industry, ThePirateBay.org?s days are far from over.

In large, bold text, the following text is scrolled mid-screen:

“SITE DOWN - WILL BE UP AND FULLY FUNCTIONAL WITHIN A DAY OR TWO”

Yesterday, ThePirateBay.org spokesperson “brokep” informed Slyck.com “we are moving it to another country if necessary.” It appears ThePirateBay.org is making good on this promise. Carl Lundström, president of Rix|Port80 told Slyck.com “As I take it, they have bought new servers, installed back-ups and are already up and running tests in at least one foreign server centre.”

It seems once again the entertainment industry is about to shoot itself in the foot, unable to stop the global spread of file-sharing. Considering the speed in which ThePirateBay.org is scheduling its return, (which requires a substantial amount of logistics, organization, leadership, and not to mention equipment), it would appear they were well prepared for this event. The same cannot be said about the entertainment industry.


Κώδικας:
The aftermath is just getting bigger and bigger.Here in Sweden,now with the prime television stations reporting that Mpaa,Hollywood,Us government,AntiPiratByrån and their other cronies have been in collabration and pressuring to take down TPB,In so doing,disrupted and caused economic upheaval to 300 other businesses.Which were also taken down.
What right does any foreign power have to force or direct others,for their own greed.
Sometimes it takes just a little pebble to create a massive landslide !
And it seems Swedish people are not happy about this,at all!!


Διαβάστε σχετικά...
ThePirateBay Strikes Back
Aftermath of The Pirate Raids
United States Pressured Pirate Bay Closure

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 02, 2006 1:40 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Καλά, μόλις σήμερα το πήρα χαμπάρι...
Κρίμα τα παλικάρια, αλλά they had it coming... Όχι ότι δεν θα τα καταφέρουν, αφού στο site είναι μια χαρά αισιόδοξοι! (ακόμα βγάζουν τη γλώσσα σε όλους Razz )
"SITE DOWN - WILL BE UP AND FULLY FUNCTIONAL WITHIN A DAY OR TWO"
(Όπως είπες κι εσύ, AtErMoNo, όντως το net χρειάζεται και άλλους τέτοιους τύπους!)

Ελπίζω μόνο να μη μπλεχτούν πολύ νομικά και μετά τρέχουν και δε φτάνουν... (Οι δικηγόροι των εταιριών πάντως τώρα πρέπει να έχουν πολλή, μα πολλή δουλειά! Laughing Laughing )

Παράθεση:
Εγώ προσωπικά έχω σιχαθεί την MPAA, την RIAA, την βιομηχανία του κινηματογράφου και τις τακτικές τους. Μακάρι να την πάθουν χοντρά με το όλο ζήτημα του Piratebay.


Ακριβώς... Rolling Eyes

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
kenji
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 03, 2006 9:32 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 30 Σεπ 04 Δημοσιεύσεις: 911 Τόπος: Θεσ/νικη / Πάτρα Τώρα Βλέπω: Ton kafe pano sto grafeio
Το πειρατικό πλοίο είναι πάλι Online. Διάβασα στο adslgr ότι μετεφέραν τους servers στην Ολλανδία και ξεκίνησαν ξανά "δουλειά". Αν πάτε να τσεκάρετε το site του έχει αλλάξει όνομα σε police bay. Laughing
http://www.slyck.com/news.php?story=1209
http://thepiratebay.org/

Έχει περιέργεια να δω η ιστορία με τα torrents και την νομιμότητα των trackers που θα καταλήξει.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
noname
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 03, 2006 10:19 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
exelixeis vlepw Razz
oti kai na ginei ... to katevasma den tha stamatisei me teties mlks ...
xthes diavaza gia freener darknet kai alla endiaferonta pramata ... sthn xiroterh na allaxei otropws Razz

@hellmasker2002
vlepw twra pou evales dsl epanirthes drimiteros Razz

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 04, 2006 2:41 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Aυτο τωρα το ευχαριστηθικα. Laughing Laughing
σηγα μην καταφερουν να ρηξουν ενα νομημο πηρατικο siye... Απορω πως οι pirate bay δεν εκαναν καμια μηνιση για την ταλεπορια που υπεστησαν... Very Happy

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Dante80
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 04, 2006 5:06 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 1052 Τόπος: Ima, Sokoni Iru Boku. Τώρα Βλέπω: Bounen no Xamdou
Επίσης δείτε τις χώρες που μετανάστευσε το PB...εδώ...

Kite έγραψε:
Aυτο τωρα το ευχαριστηθικα. Laughing Laughing
σηγα μην καταφερουν να ρηξουν ενα νομημο πηρατικο siye... Απορω πως οι pirate bay δεν εκαναν καμια μηνιση για την ταλεπορια που υπεστησαν... Very Happy


Δεν χρειάζεται. Το ανέλαβαν ήδη περίπου 300 εταιρίες τα site των οποίων πέσανε όταν μπούκαραν οι αστυνομικοί και αφαίρεσαν τα ΠΑΝΤΑ απο τον Rex|Port80.
Επίσης, το Piratpartiet, ξεκίνησε την επίθεση του στον υπουργό Δικαιοσύνης της Σουηδίας,Thomas Bodström, μαζί με τους πράσινους...ενα poll που έγινε χθές, εξασφαλίζει στο νεότευκτο κόμμα έδρα στην βουλή ήδη...

Όταν έγραφα για προβοκάτσια την πέμπτη,...απλά μετέφερα τα λόγια της φίλης μου...δεν το πολυπίστευα...αν κρίνω όμως απο το ανέβασμα του TPB δύο μέρες μόλις μετά την απώλεια όλων των server του καθώς και το σκάνδαλο που έχει ξεσπάσει στην Σουηδία (με τηλεοπτικά κανάλια να το έχουν στείλει στην πρώτη θέση της δημοσιότητας και τις πρώτες ΕΔΕ να στήνονται στην αστυνομία)...δεν ξέρω πια τι να πιστεψω....

Ακολουθεί ένα report Σουηδικής εφημερίδας. (μεταφρασμένο)

Κώδικας:
 http://www.aftonbladet.se/vss/rss/story/0,2789,835996,00.html

Published: 2006-06-03

Filesharers and politicians demonstrated
Hundreds joined up in Stockholm and Gothenburg.

On the saturday afternoon demonstrations against the police razzia against the filesharing site Pirete Bay were held in Stockholm and Gothenburg,
In Gothenburg a couple of hundred persons gathered, aswell as around 500 persons at Mynttorget (Coinsquare) in Stockholm, to hear the demands for the return of the sezied servers and the cancelation of the preliminary investigations of the suspects. During the meeting Fredrik Neij gave a message to the authorities:
- Abort and stop fighting the internet, it is a war you will never win.
Johan Höglund, 17 years old, explained to TT[1] that he was at the demonstration because it is important to protect our legal securities[2]. He also adds:
- It is also important that we investigate wether the USA were behind the raid.


Money in the lake[3]
The demonstration, which was arranged by The Pirate Bureau, The Pirate Party, Green Youth, The Liberal Youth League (LUF) and Young Left, had a number of speakers. Amongst these were LUF's chairman Fredrik Malm, who pointed out that despite the raid the Pirete Bay was up and running, and that the money spended on it had been "thrown in the lake". He says:
- The time when police and politicians could restrain the technologial development is past.
Ida Gabrielsson, chairman of Young Left, states:
- It is important to point out the unreasonableness of using 50 policemen to hunt down three young men who run a link site.

Text accompanying the photo:
Filesharers and politicians co-operated at Gustaf Adolf's square in Gothenburg.


Translator's notes:
[1] Tidnigarnas Telegrambyrå, the Newspapers Telegram bureau, a private news organ.
[2] Transparency of the legal system, open courts, etc. A fundamental prerequisite for democracy, according to the UN.
[3] Throwing the money in the lake, expression for wasting money.


Υποσχεθήκαμε live coverage του θέματος, οπότε τσιμπάτε δύο διαφωτιστικά video καθώς και μια ραδιοφωνική συνέντευξη στα αγγλικά.... Cool

~ Inside coverage της επιχείρησης της Σουηδικής ασφάλειας στον Rex|Port80...ρίχτε μια ματιά στο πως καλύπτουν τις κάμερες του Σουηδικoυ highway...εδώ...

~ Τιμή και δόξα στους τρελους Σουηδούς του PB...εδώ...

~ Εδώ θα βρείτε μια ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΙΚΟΤΑΤΗ συνέντευξη του Peter ενος στελέχους του PB στον Tim Pritlove του διαδικτυακού ραδιοφωνικού σταθμού chaosradio, με θέμα την επίθεση στο piratebay, τις πολιτικές και νομικές εξελίξεις, καθώς και το μέλλον του torrent movement....επίσης, τα links που δίνονται στο τέλος αυτής της σελιδας είναι πραγματικά διαμάντια για τον κάθε ενδιαφερόμενο για το ζήτημα...εδώ



Long live the Pirates!!.... Rock On Dude! Rock On Dude!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 5
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης