Το ξέρατε ότι genzai σημαίνει παρόν;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 3 από 5
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    The pirate bay -Μαγκιά και συγχώριο
Kite
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 04, 2006 11:30 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Oι ανθρωποι δεν παιζωντε!!


Long Live the Pirates!! Rock On Dude! Rock On Dude!

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kabez
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 04, 2006 5:52 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Χαρ χαρ χαρ Laughing

Να τι παθαίνει κανείς αν τα βάζει με την πειρατεία...
Αν μόνο είχε αντιδράσει έτσι ηρωικά και το Napster..

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dante80
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 05, 2006 9:49 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 1052 Τόπος: Ima, Sokoni Iru Boku. Τώρα Βλέπω: Bounen no Xamdou


Συνεχίζοντας το live coverage του θέματος, να σας δώσουμε και τις πρώτες φωτογραφίες απο την πορεία στην Στοκχόλμη...την στιγμή αυτου του ποστ, περιμένουμε ακόμα τις photo απο την αντίστοιχη πορεία στο Γκέτεμπουργκ...





Οποιος θέλει να βοηθήσει τους τρελοσουηδούς, μπορεί να αγοράσει κάτι απο το e-shop (Piratshoppen) που έχουν ανοιξει...ρίχτε μια ματιά εδώ... (εγω πήρα μια μπλουζίτσα...ποίημα!!)

Διαβάστε για τις εξελίξεις και την πορεία...

http://www.slyck.com/news.php?story=1210

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
kenji
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 05, 2006 9:59 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 30 Σεπ 04 Δημοσιεύσεις: 911 Τόπος: Θεσ/νικη / Πάτρα Τώρα Βλέπω: Ton kafe pano sto grafeio
Τελικά φαίνεται ότι οι απόγονοι του asterix και του ovelix μεταναστεύσανε πιο βόρεια, σε ένα μικρό σουηδικό χωριό και είναι οι μόνοι που αντιστέκονται στην αμερικάνικη αυτοκρατορία. Είναι τρελοί αυτοί οι Σουηδοί! Laughing

Dante ηλεκτρονικές αγορές πώς κάνεις? Θέλω να βγάλω μια χρεωστική κάρτα και εγώ και έχω ψιλομπερδευτεί Confused γιατί λένε ότι την electron-visa δε τη δέχονται όλα τα e-shops. Εσύ τι κάρτα έχεις αν επιτρέπεται?
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dante80
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 05, 2006 10:12 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 1052 Τόπος: Ima, Sokoni Iru Boku. Τώρα Βλέπω: Bounen no Xamdou
kenji έγραψε:
Dante ηλεκτρονικές αγορές πώς κάνεις? Θέλω να βγάλω μια χρεωστική κάρτα και εγώ και έχω ψιλομπερδευτεί Confused γιατί λένε ότι την electron-visa δε τη δέχονται όλα τα e-shops. Εσύ τι κάρτα έχεις αν επιτρέπεται?


Χμ....
έχω μια Visa Electron της Πειραιώς (μας την δώσανε τσάμπα μιας και είναι στον λογαριασμό μισθοδοσίας μου ~ εκεί μας πληρώνουν στην δουλειά), και για το net χρησιμοποιώ μια mastercard που έχω βγάλει απο την Eurobank (και αυτή τσάμπα)

Βασικά, έχω συνδέσει την mastercard με το paypal (την Διαδικτυακή τράπεζα) και δεν αχολούμαι κάν με ζητήματα ασφάλειας κτλ...απλά όταν δεν έχει paypal...δεν αγοράζω.

Αν χρειαστείς περισσότερο info για διαδικασίες κτλ...ping me... Wink

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Avenger
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 05, 2006 12:29 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 03 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 695 Τόπος: Thessaloniki Τώρα Βλέπω: Apeires grammes kwdika ....
Electron Visa kai paypal pane mia xara.Egw etsi agorazw apo net.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 05, 2006 5:11 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Ώστε η αγαπημένη όλων, η αμερικανική κυβέρνηση, έβαλε πάλι το χεράκι της... (In your face, hehehe... Laughing )

Πάντως, powerboy, βγήκες σωστός. Την έπαθαν όντως χοντρά! Laughing
Το τι πίεση έχει να φάει ακόμα η σουηδική κυβέρνηση και αστυνομία δε λέγεται! Μα ήταν όντως χοντρό να πέσουν μαζί με το Pirate Bay και ακόμα 200-300 domain, από τη στιγμή κιόλας που ο σουηδικός νόμος είναι ασαφής πάνω στο ζήτημα αυτό. Άντε τώρα να δικαιολογήσει η αστυνομία την έφοδο...

Enjoy piracy, enjoy torrents! Laughing (τα μπλουζάκια είναι τρομερά! )

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
powerboy
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 06, 2006 10:52 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 01 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 1351 Τόπος: Ρόδος Τώρα Βλέπω: Hayate No Gotoku, Ichigo Mashimaro, Seto No Hanayome
Ένα σκιτσάκι του Maddox το οποίο ταιριάζει με την περίσταση:


_________________

Θέλετε να δείτε την κορούλα μου;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
KabaMaroudis
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 06, 2006 6:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 18 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Αιγάλεω προς το παρόν, Ιαπωνία σε 1 χρόνo ελπίζω...
Parathesi to press release tis MPAA mia mera meta to arxiko raid http://www.mpaa.org/press_releases/2006_05_31.pdf opou paradexontai pieseis pros tin Souidiki kybernisi kai (an einai dynaton) katigoroun to TPB pws ekmetalleyetai tous xristes gia na bgazei xrimata mesw ton ad banners - les kai yparxei tsaba site xwris adds Razz

_________________

Γιώργος KabaΜαρούδης
"Would someone PLEASE explain to this dragon
that there's no such thing as MAGIC?"
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger ICQ Αριθμός
powerboy
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 07, 2006 9:01 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 01 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 1351 Τόπος: Ρόδος Τώρα Βλέπω: Hayate No Gotoku, Ichigo Mashimaro, Seto No Hanayome
Η RIAA κρατά το 95% των κερδών ενός δίσκου ενώ ο καλλιτέχνης πεθαίνει της πείνας δεν είναι εκμεταλλευτές;

Η MPAA που αποφασίζει και λογοκρίνουν ότι δεν της αρέσει στις ταινίες και περιορίζει την καλλιτεχνική έκφραση δεν καταστρέφει τον κινηματογράφο, αναγκάζοντας τα στούντιο να βγάζουν μόνο εμπορικές ταινίες προκειμένου να επιβιώσουν;

Η RIAA που αποφασίζει πριν από εμάς για εμάς τι θα ακούσουμε και τι μας αρέσει παραγκονίζοντας πραγματικούς καλλιτέχνες και προβάλλοντας τις μαριονέτες τους δεν καταστρέφει την μουσική;

Οι ταινίες που μεταδίδονται μέσω Bittorrent στο Piratebay δεν απειλούν την βιομηχανία του κινηματογράφου για έναν απλούστατο λόγο-ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΕΣ ΜΕ ΚΑΜΕΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΧΑΛΙΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑ. Αυτός που βλέπει την ταινία στο σπίτι, σε χαμηλή ποιότητα στον κινηματογράφο θα πάει να δεί την ταινία στο σινεμά ή στο DVD, AN πιστεύει ότι είναι καλή. Μήπως η MPAA φοβάται επειδή οι ταινίες που έχει βγάλει τελευταία είναι για τα μπάζα;

Τα ΜΡ3 που κατεβαίνουν από το internet δεν απειλούν την βιομηχανία της μουσικής γιατί ακόμα και σε υψηλά KBps να τα κατεβάσεις, και πάλι κάτι "χάνουν" στην ποιότητα. Κάψτε ένα CD και δοκιμάστε να ανεβάσετε το Volume και θα δείτε τί εννοώ. Επιπλέον σύμφωνα με πρόσφατες έρευνες το άτομο που κατεβάζει και ακούει μουσική είναι πιο πιθανό να αγοράσει τον δίσκο του καλλιτέχνη, ΑΝ του αρέσει ο δίσκος. Μήπως η RIAA φοβάται επειδή ξέρει ότι τα τραγούδια που προβάλλει συνεχώς είναι βλακείες;

"Καλλιτέχνες" όπως οι Metallica, ο Eminem και ο Dr Dre, έχουν εδώ και καιρό χάσει τον σεβασμό μου για ένα απλούστατο λόγο: Προτιμούν να δούν τους θαυμαστές τους πίσω από κάγκελα, παρά στις συναυλίες τους. Θέλουν να αγοράζουν τα "Επίσημα T-Shirts" τους για 50 Ευρώ το καθένα, και πειράζονται όταν οι θαυμαστές τους πάνε να κατεβάσουν την μουσική τους. Δεν με νοιάζει εάν είστε Χεβιμεταλλάς ή όχι. Για μένα, το τελευταίο πραγματικά μουσικό album των Metallica ήταν το Black Album. Από την στιγμή που πρoδώσαν τα άτομα που ακούν την μουσική τους έπαψαν να είναι καλλιτέχνες (και η μουσική που βγάζουν τώρα το αποδεικνύει με τον καλύτερο τρόπο).

_________________

Θέλετε να δείτε την κορούλα μου;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Dante80
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 07, 2006 9:06 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 1052 Τόπος: Ima, Sokoni Iru Boku. Τώρα Βλέπω: Bounen no Xamdou
powerboy έγραψε:


"Καλλιτέχνες" όπως οι Metallica, ο Eminem και ο Dr Dre, έχουν εδώ και καιρό χάσει τον σεβασμό μου για ένα απλούστατο λόγο: Προτιμούν να δούν τους θαυμαστές τους πίσω από κάγκελα, παρά στις συναυλίες τους. Θέλουν να αγοράζουν τα "Επίσημα T-Shirts" τους για 50 Ευρώ το καθένα, και πειράζονται όταν οι θαυμαστές τους πάνε να κατεβάσουν την μουσική τους. Δεν με νοιάζει εάν είστε Χεβιμεταλλάς ή όχι. Για μένα, το τελευταίο πραγματικά μουσικό album των Metallica ήταν το Black Album. Από την στιγμή που πρoδώσαν τα άτομα που ακούν την μουσική τους έπαψαν να είναι καλλιτέχνες (και η μουσική που βγάζουν τώρα το αποδεικνύει με τον καλύτερο τρόπο).


Sad but True...(αν και το load ακουγότανε...)

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
kenji
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 07, 2006 9:17 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 30 Σεπ 04 Δημοσιεύσεις: 911 Τόπος: Θεσ/νικη / Πάτρα Τώρα Βλέπω: Ton kafe pano sto grafeio
θεωρώ ότι ουσιαστικά το black album ήταν το ξεκίνημά τους για να πουλάνε αντί να φτιάχνουν μουσική, μιας και σε σχέση με τα προηγούμενα απέχει αρκετά παρόλο που εξακολουθεί να είναι κάπως "σκληρός" ο ήχος. Το load κάτι σε cranberries μου θυμίζει. Razz

Το καλύτερό τους για μένα φυσικά το And Justice for All.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την kenji στις Τετ Ιούν 07, 2006 9:44 am, 2 φορές συνολικά
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
powerboy
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 07, 2006 9:36 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 01 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 1351 Τόπος: Ρόδος Τώρα Βλέπω: Hayate No Gotoku, Ichigo Mashimaro, Seto No Hanayome
kenji έγραψε:
θεωρώ ότι ουσιαστικά το black album ήταν το ξεκίνημά τους για να πουλάνε αντί να φτιάχνουν μουσική, μιας και σε σχέση με τα προηγούμενα απέχει αρκετά παρόλο που εξακολουθεί να είναι κάπως "σκληρός" ο ήχος. Το load κάτι σε granberries μου θυμίζει. Razz

Το καλύτερό τους για μένα φυσικά το And Justice for All.


Συμφωνώ απόλυτα. Πάντως το Black Album δεν ήταν και τόσο άσχημο, απλά ήταν προσιτό ακόμα και σε άτομα τα οποία δεν πήγαιναν πολύ το Heavy Metal έχοντας ακόμα και τραγούδια (όπως το Nothing Else Matters) τα οποία δεν ήταν ακριβώς "σκληρά".

Από εκεί και πέρα, τα album που έβγαλαν μετά με έκαναν να νιώθω μια ακατανίκητη επιθυμία να ταξιδέψω στην Αμερική και να επισκεφτώ την μπάντα με μια "νυχτερίδα" στο χέρι (άντε για να μην ξεχνάμε της ρίζες μας Razz )


Έχει επεξεργασθεί από τον/την powerboy στις Τετ Ιούν 07, 2006 9:48 am, 1 φορά

_________________

Θέλετε να δείτε την κορούλα μου;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
kenji
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 07, 2006 9:38 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 30 Σεπ 04 Δημοσιεύσεις: 911 Τόπος: Θεσ/νικη / Πάτρα Τώρα Βλέπω: Ton kafe pano sto grafeio
Powerboy το διόρθωσα πριν postareis. Ξέρω τι δισκογραφία τους. Άλλο ήθελα να πω, αλλά έκανα την αλλαγή για να την προσαρμόσω σε αυτό που είπες αρχικά. Wink
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Summoner
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 07, 2006 9:44 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Σεπ 03 Δημοσιεύσεις: 2801 Τόπος: the blue planet
The cranberries legonte apooso kserw.
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Cranberries
:p ror

_________________
夜露死苦
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 3 από 5
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης