Το ξέρατε ότι oba σημαίνει γιαγια;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Δημοσκοπήσεις    Warner Bross VS Disney




Warner Bross VS Disney

Warner Bross
31%
 31%  [ 6 ]
Disney
57%
 57%  [ 11 ]
Kanena apo ta 2 (aitiologiste)
10%
 10%  [ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 19


utsutsu
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 20, 2006 11:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 29 Φεβ 04 Δημοσιεύσεις: 1762 Τόπος: Αθήνα
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 21, 2006 12:14 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
Ο Duffy είναι χαλαρά ο καλύτερος χαρακτήρας της Warner. Όσοι έχουν δει και την ταινία Ρότζερ Ράμπιτ, θα θυμούνται και την κόντρα του στο πιάνο με τον Donald για αντίπαλο Smile
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 18, 2006 12:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Gohan-the mystic power έγραψε:
TIIIIIIIIIIII??????????????Den to iksera.Tora sigoura tha pesei polli i poiotita ton cartoon tis disney(sxediastika) ektos ama sinergastei me kamia dreamworld(kapos etsi legete).


Dreamworks ονομάζεται η εταιρία. Και δε βλέπω γιατί αυτό είναι απαραίτητα κακό. Αν θέλει, μπορεί να συνεργαστεί και με άλλες ανάλογες εταιρίες. Η αλήθεια είναι πως η Disney έχει αρχίσει να βασίζεται υπερβολικά στους υπολογιστές για τα cartoon της. Δε γίνεται να γυρίσει πάλι στο σχέδιο αποκλειστικά με το χέρι, αλλά το κλασικό 2D είναι σταθερή αξία, και δε θα με χάλαγε καθόλου να δω κάποια καινούρια δουλειά της Disney σχεδιασμένη έτσι. Στο κάτω-κάτω είναι εξαιρετική σε αυτό.

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 18, 2006 2:05 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
WB
Δεν ξερω γιατι, μα γελαω πολυ περισοτερο με τα LT. Λατρεβω τo περιοδικο Κομιξ και αρκετα εργα της disney αλλα να μην ξεχναμε οτι η WB δεν φτιαχνει μονο cartoon αλλα και εργα οπος Matrix, Constantin, και αλλα παρομια. Γενικα αν εξερεσεις μερικα LoneyToons η WB κανει πιο μεγαλιστικες παραγογες.

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Lyra Science
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 19, 2006 8:25 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.FaN :: :: ANiME.FaN ::

Συμμετέχει από: 22 Απρ 06 Δημοσιεύσεις: 365 Τώρα Βλέπω: Soul Eater||Asu no Yoichi!||Gintama||Kurokami||Skip Beat!||Munto TV||White Album
Disney
Ήμουν, είμαι και θα είμαι(?) fun της... Άσε που 'χει συνεργαστεί και με Miyazaki Hayao... I don' t know for you but for me he is the best Rock On Dude! Rock On Dude!

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gonzo
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 20, 2006 5:37 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 29 Απρ 06 Δημοσιεύσεις: 28 Τόπος: Ψάξε ... ψάξε, δεν θα με βρεις .
Δεν έχω πρόβλημα και τις 2 γιατί κληρονομικά έχω να χωρίσω μαζί τους και πρέπει να διαλέξω ή την 1 ή την άλλη Confused Razz .

Τώρα από ήρωες προτιμώ τους ακόλουθους και από τα 2 Laughing .

Από ή από τα ακόλουθα :









Τώρα αν ξέχασα κανένα εδώ είμαστε Confused ααα ο Droopy μπουυυ Razz από ποιά εταιρία είναι ;;;

_________________
Κανείς δεν είναι κανενός .

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
narkalios
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 23, 2006 5:35 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 03 Μάϊ 05 Δημοσιεύσεις: 228 Τόπος: Terra Prime Τώρα Βλέπω: The Twelve Kingdoms - Berserk - School Rumble 2nd Term
psifisa kanena apo ta 2 giati poli apla... mou aresoun kai ta 2 Shocked

den paizei meta3i ton 2 na kano sigrisis... eixan ola tis megales stigmes tous kai mporo na pw oti se autes tis 2 eteries exw enapo8esi terastio komati tis paidikis mou mnimis (osi epezise)

_________________
>>> My Anime Album <<<



- Οι τουρίστες στην ρεσεψιόν ετοιμάζονται να με λιντσάρουνε και η γυναίκα μου να με βράσει...
- Θέλω να δω την Hinata ενήλικη γαμώτο...
- με ακούτε?... - Σας ακούμε, προφανός σας ακούμε, για να απαντάμε σας ακούμε
THE GATES ARE OPEN
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 02, 2006 2:19 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Παράθεση:
Γενικα αν εξερεσεις μερικα LoneyToons η WB κανει πιο μεγαλιστικες παραγογες.


Η Warner Bros. είναι και κινηματογραφικό studio αλλά εξακολουθεί να δημιουργεί cartoon. Ρίξε και μια ματιά στο site: http://kidswb.warnerbros.com/web/home/home.jsp

Το Star προμηθεύεται όλα τα cartoon που προβάλλει από το Kids WB (ακόμα και το Yu-Gi-Oh! και τα Pokemon από 'κει μας έρχονται). Και οι παραγωγές της είναι εξαιρετικά προσεγμένες: Batman, Superman, Teen Titans, Justice League κ.ά.

Από την άλλη, η Disney που επικεντρωνόταν μόνο στα cartoon, κάνει επίσης ανοίγματα στον κινηματογράφο (π.χ. το Pirates of the Caribbean και το Χρονικό της Νάρνια)

Γενικά και οι δύο εταιρίες δραστηριοποιούνται τόσο στον κινηματογράφο όσο και στα κινούμενα σχέδια. Μόνο που οι ταινίες της WB είναι όλων των ειδών, ενώ της Disney περισσότερο οικογενειακές.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Tristessa_326 στις Δευ Ιούν 05, 2006 4:55 pm, 3 φορές συνολικά

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
ioannemi42
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 04, 2006 10:00 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 06 Δημοσιεύσεις: 82 Τόπος: Thessaloniki
kai ta dio!!!!!!!!!!!!!!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 2
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης