Το ξέρατε ότι mochiron σημαίνει φυσικά,βεβαίως;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 3 από 5
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Συζητήσεις    γιατι οσοι ειναι ασχετοι σνομπαρουν τα anime και τα manga
MoBoRoS
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 12, 2006 10:36 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 602 Τόπος: Athens
Exeis dikio re neo, ta kinoumena ths ellhnikhs tv (vlepe pokemon) einai psiloeleos....
Anyway re c ama meneis konta sto kentro ths athinas na synantithoume!!
Exw hdh synanththei mia fora me ton phantom... an einai na kanonisoume kati oloi mazi!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 13, 2006 1:13 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
neo έγραψε:
θελω να ευχαριστησω δημοσια τον phantom για τα DVD με τον kabamaru που μου εδωσε.


Σιγά το πράμα. Απλά το μόνο που θέλω είναι όταν μαζέψεις και εσύ πολλά Anime να τα δίνεις τζάμπα όπως έκανα και εγώ (Στα πλαίσια της λογικής πάντα .Μην καταλήξουμε και κορόιδα που ξοδεύουν τα λεφτά τους σε DVD Razz)

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
neo
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 13, 2006 9:31 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 12 Ιαν 06 Δημοσιεύσεις: 116 Τόπος: λαμια-αθηνα Τώρα Βλέπω: ξανα death note,hellsing ultimate
Μηπως ξερει κανεις αν και ποτε θα ξαναγινει συναντηση των μελων του animeplanet.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 13, 2006 9:54 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
Διάβασέ το όλο και αποφάσισε http://www.animeplanet.gr/forum/viewtopic.php?t=3851&start=0

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Darcia
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 14, 2006 12:41 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 782 Τόπος: Θεσσαλονίκη, μεγάλη φραπεδομάνα Τώρα Βλέπω: την τύφλα μου
κάνοντας ζαπινγκ το Σάββατο να δω τι παίζεται ξεχώρισα στο Σταρ το Shaman King. Mόνο ένα επεισόδιο είδα αλλά από ότι κατάλαβα η σειρά είναι καλή και την πετσόκοψαν διπλά. Μιας και το One Piece σταματησε, προς το παρόν αυτή η σειρά είναι ίσως η καλύτερη από την Ιαπωνία που προβάλεται στην ελληνική τηλεόραση. O λόγος που την πετσόκοψαν είναι ότι δεν πήραν την ιαπωνική έκδοση αλλά την ήδη ρημαγμένη αμερικάνικη από το 4Kids TV. Τα αγγλικά dubs είναι χάλια οπότε αν τα ελληνικά παίρνουν από αυτά φαντάσου. Η αμερικάνικη εισαγωγή καταρχήν είναι απαίσια με τους αγγλικούς στίχους και την άσχετη μουσική. Είδα την ιαπωνική εισαγωγή που τραγουδά η Megumi Hayashibara και ήταν αρκετά καλή.

Για το είδος της είναι αρκετά καλή σειρά και ίσως κατεβάσω μερικά επεισόδια στα Ιαπωνικά (64 στο σύνολο) και το μάνγκα που αποτελείται απο 32 τόμους. το ανιμε τελειώνει απότομα και το μάνγκα είναι απαραίτητο για το τέλος της σειράς
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
neo
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 14, 2006 4:47 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 12 Ιαν 06 Δημοσιεύσεις: 116 Τόπος: λαμια-αθηνα Τώρα Βλέπω: ξανα death note,hellsing ultimate
Το Shaman King το ειχα πετυχει και εγω πριν απο καποιο καιρο αλλα δεν ξερω τι ωρα προβαλλεται.Τωρα σχετικα με το πετσοκομα που λεει ο Darcia δεν ξερω εμενα μου αρεσε
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Darcia
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 14, 2006 9:23 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 782 Τόπος: Θεσσαλονίκη, μεγάλη φραπεδομάνα Τώρα Βλέπω: την τύφλα μου
neo έγραψε:
Το Shaman King το ειχα πετυχει και εγω πριν απο καποιο καιρο αλλα δεν ξερω τι ωρα προβαλλεται.Τωρα σχετικα με το πετσοκομα που λεει ο Darcia δεν ξερω εμενα μου αρεσε




sta ellhnika einai kalh an analogisteis oti eixan to xalia aggliko dub kai oxi to iapwneziko.

pantws des kai to iapwneziko intro. Kamia sxesh me to aggliko. Tha katebasw th seira sta iapwnezika moy fainetai

http://pummeldex.netzgames.net/downloads.php?action=list&list=Shaman%20King&cid=83
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
neo
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 14, 2006 10:18 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 12 Ιαν 06 Δημοσιεύσεις: 116 Τόπος: λαμια-αθηνα Τώρα Βλέπω: ξανα death note,hellsing ultimate
Phantom εσυ εχεις τιποτα απο Shaman ή καποιο link για να το κατεβασει ο καθε ενδιαφερομενος
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 15, 2006 2:07 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
Από Shaman King δεν έχω τίποτα, ούτε καν έτυχε να το δω στην τηλεόραση. Τώρα σε torrents κυκλοφορεί η σειρά. 13 Gb είναι. Δες [url=http://srs.targetpoint.com/external.htm?url=http%3A//monova.org/i/15128&nw=0&uid=230806$119&cid=-1&tp=1&ps=2!1!%23CAD9EA$$3!1!%23006699$$3!4!12$$3!6!1$$4!1!0$$4!4!12$$5!1!%23006699$$6!3!%23006699$$6!4!%23003366$$6!6!16$$7!1!%23EDF6F9$$7!4!11$$8!1!%23006699$$&wd=760&hg=78&lo=http%3A//isohunt.com/btDetails.php%3Fihq%3DShaman+King%26id%3D4975125#exit]εδώ[/url]

Νομίζω πως αυτή είναι η καλύτερη ποιότητα που κυκλοφορεί

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
neo
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 16, 2006 3:18 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 12 Ιαν 06 Δημοσιεύσεις: 116 Τόπος: λαμια-αθηνα Τώρα Βλέπω: ξανα death note,hellsing ultimate
Παιδια μηπως εχει παει κανεις σας στην gamics στο HELLEXPO.Αν ναι πειται μου εντυπωσεις.Εχω κανει θεμα στην κατηγορια games του forum
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Kienzan
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 16, 2006 5:21 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 24 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 316 Τόπος: Gianena-Athina Τώρα Βλέπω: Oti katsi^^
Pantos pedia ego exo anaptiksi mia prosxediasmeni sizitisi pou ''ksekatharizi'' to provlima anime=paidika

pai kapos etsi

ASXETOS-Ti tha kanis tora
OTAKU-Tha pao na do Π.Χ.Berserk
A-ti ine to Berserk?
O-Eine ena diasimo anime
A-kai ti ine ine to anime?
O-Iaponiko kinoumeno sxedio
A-a paidika thes na pis

''Edo o otaku kani ton vlaka kai rotai me fisikotita Razz ''
O-Pou kseris oti to Berserk eine pediko?
''edo iparxei mia mikri pithanotita o ''A''na kotepsi kai na apantisi arloubes opote o dromos exei aniksi omos xriazete aftosxediasmos analoga me to ti tha apantisi o alos gia na vgei to sosto symperasma
An afto den simvei logika tha apantisei kapos etsi''


A-Eee ne paidika... kinouimena... ti diafora exei
''O otaku sinexizei na kani ton vlaka''
O-ti na sou po emena de mou fenete katholou pediko
''i enalaktika''

O-Ego de tha edixna Berserk sto pedi mou pantos
''An o ''A'' den ine Zwo exei pleon katalavei ti malakia tou Very Happy
Peretero sizitisi ine epivlavis kathos o ''A'' sinithos moularoni opote telionei kapou edo.
Tin apomeni fora pou tha thixti to thema omos exoun mpi ta themelia gia ton diafotismo tou ''A'' kai an pi ta anime paidika mprosta sas mia matia sinithos ine arketi gia na to diorthosei Razz ''


Neo tha gini sinantisi tou animeplanet stin athina stis 26 tou mina.tsekare to sta Genika themata an endiiaferese
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
neo
Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 17, 2006 10:32 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 12 Ιαν 06 Δημοσιεύσεις: 116 Τόπος: λαμια-αθηνα Τώρα Βλέπω: ξανα death note,hellsing ultimate
Ευχαριστω για την πληροφορια και ωραιος διαλογος καπου θα χρησιμευσει
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
AtErMoNo
Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 17, 2006 10:41 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 08 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 540 Τόπος: Λάρισα Τώρα Βλέπω: Noein
http://www.animeplanet.gr/forum/viewtopic.php?t=2887&highlight=%E1%E4%E5%F1%F6%DE

Παραθέτω ένα παλαιότερο και παρόμοιο thread με τις απόψεις μου - οδηγίες καθώς και άλλων σεβαστών μελών του forum μας.

Be happy Cool Smile

_________________

"...Too much love will kill you..."
"...Αν μου δείξεις υπερβολική αγάπη θα σε κερατώσω..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
neo
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 18, 2006 8:26 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 12 Ιαν 06 Δημοσιεύσεις: 116 Τόπος: λαμια-αθηνα Τώρα Βλέπω: ξανα death note,hellsing ultimate
Πηγα στην gamics την Κυριακη και βρηκα παρα πολλα tankoubon.Βρηκα NGE Dragonball,Rurouni Kenshin(που αγορασα),One piece και πολλα αλλα.Ηταν φοβερα οποιος δεν πηγε πραγματικα εχασε
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MoBoRoS
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 19, 2006 6:51 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 602 Τόπος: Athens
Phga Savvato - Kyriakh.....
Epaikses sto tournoua Tekken pou egine??? Phges gia manga ston pagko tou solaris??? Trelj fash milame.. Very Happy Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 3 από 5
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης