Το ξέρατε ότι oni σημαίνει δαίμονας;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
Σελίδα 6 από 8
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Συζητήσεις    Akasuki: Shojo Manga απο την Anubis
PortgasDAce
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 18, 2006 9:28 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 21 Απρ 06 Δημοσιεύσεις: 967 Τόπος: Podos Τώρα Βλέπω: One piece(monimo auto)
To 8ema einai pws POLLA atoma stin Ellada den gnwrizoun gia anime Sad ...den tous aresoun kai oxi mono auto alla den sevodai tous fans kai ta vrizoun Twisted Evil Twisted Evil !!!!! Opote logiko einai afou den upostirizodai ki apo tin TV den exoun megali zitisi! Padws to pio spastiko prama einai na vrizoun to agapimeno sou anime Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Mad .....

_________________


I will make Whitebeard....the King
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 18, 2006 11:49 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Κι εγώ αυτό σκεφτόμουν, πως επειδή (εχμ, για να το θέσω κομψά) τα anime δεν είναι τόσο διαδεδομένα στην Ελλάδα, το γεγονός αυτό θα αποθάρρυνε μια κυκλοφορία σχετικού περιοδικού. Θα μου πεις, γιατί, τα πολύτελή σκάφη πιο διαδεδομένα είναι;

(κι εμένα μου τη δίνει όταν ο άλλος δε σέβεται τα γούστα μου, αν και εγώ δε λέω τίποτα για τα δικά του/της Rolling Eyes )

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Dm_Skouliki
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 18, 2006 2:43 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 15 Ιαν 05 Δημοσιεύσεις: 77 Τόπος: Πειραιάς Τώρα Βλέπω: Akihabara@Deep
H dynatothta ekdoshs enos tetoiy periodikoy 8a fanei kai apo tis pwlhseis toy Akasuki.To mellon 8a dei3ei......

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Irine
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 29, 2006 4:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 09 Δεκ 04 Δημοσιεύσεις: 767 Τόπος: Θεσσαλονίκη
Εγώ βλέπω ότι τον Σεπτέμβριο οι 3 σειρές του Akasuki θα κυκλοφορήσουν σε tankoubon και αυτό με χαροποιεί ιδιαίτερα, γιατί δείχνει πως υπάρχει μία - σχετικά - καλή ζήτηση. Επιπλέον, η Anubis Manga έχει αρχίσει να φέρνει και κάποια άλλα manga -από τον Σεπτέμβριο κι αυτά. Βέβαια, το Akasuki δε διαφημίζεται καθόλου σε αντίθεση με το Winx και άλλα αντίστοιχα περιοδικά. Embarassed Δεν ξέρω αν η εταιρεία σκοπεύει να διαφημίσει αργότερα τα tankoubon.

_________________
Α:Look up in the sky! Is it a bird? Is it a plane? Is it Superman?
B:No! It's a cat!
A:A cat?
B:Yeah! The Samurai Pizza Cats!
Vodafonη, ΤΙΜαριθμος, COSMOTEλος, πατQτ
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Dm_Skouliki
Δημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 01, 2006 1:47 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 15 Ιαν 05 Δημοσιεύσεις: 77 Τόπος: Πειραιάς Τώρα Βλέπω: Akihabara@Deep
Htan na mhn ginei h arxh..Apla elpizw se analogh synexeia.
Parola ayta a3izei ena megalo bravo se ayta ta paidia kai mono gia thn prwtovoulia toys.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 01, 2006 3:01 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
Πρόσφατα πήρα το 5ο τεύχος του Akasuki. Ανακοινώθηκε ότι μετά το τελευταίο τεύχος, το Akasuki θα επανακυκλοφορήσει σε 3 Tankoubon. Επίσης από ό,τι κατάλαβα από μία διαφήμιση στο οπισθόφυλο του περιοδικού, η Anubis θα κυκλοφορήσει το manga "Princess Ai". Είδωμεν Cool

Η στήλη της αλληλογραφίας ανέρχεται πλέον σε 3 σελίδες και από ό,τι κατάλαβα, υπάρχουν και πολλοί νέοι αναγνώστες (που δεν έχουν ιδέα τι θα πει manga). Κλασσικά το Ιαπωνικό λεξικό μας έμαθε μερικές καινούργιες λέξεις (τα χρώματα συγκεκριμμένα Razz ). Κατά τα άλλα δεν άλλαξε κάτι άλλο στην δομή του περιοδικού

Όσον αφορά την καθυστέρηση στην επαρχία, διάβασα ότι δεν γίνεται να κυκλοφορήσει την ίδια μέρα με την Αθήνα, γιατί αυτό θα είχε έντονο αντίκτυπο στην τιμή. Κάτι που μετά από το Manga No Sekai δεν το θέλουμε (Έτσι δεν είναι Tristessa ?Razz )


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Phantom Duck στις Τετ Αύγ 02, 2006 1:22 pm, 1 φορά

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
PortgasDAce
Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 02, 2006 8:04 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 21 Απρ 06 Δημοσιεύσεις: 967 Τόπος: Podos Τώρα Βλέπω: One piece(monimo auto)
Nani Shocked ???? Eisai sto pemto e Wink Surprised ???? Egw akoma perimenw to tetarto eleos Sad Laughing !!! Malista loipon ade na doume ti ginetai parakatw Wink (Den 8ewlw na pei kaneis na xoume agwnia Razz )

_________________


I will make Whitebeard....the King
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Irine
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 06, 2006 8:38 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 09 Δεκ 04 Δημοσιεύσεις: 767 Τόπος: Θεσσαλονίκη
Εγώ, μετά από όσα διάβασα στο 5ο τεύχος, θέλω πολύ να δω πώς θα ολοκληρωθούν και οι τρεις σειρές και πιο συγκεκριμένα, αν θα τελειώσουν απότομα ή ομαλά. Cool

_________________
Α:Look up in the sky! Is it a bird? Is it a plane? Is it Superman?
B:No! It's a cat!
A:A cat?
B:Yeah! The Samurai Pizza Cats!
Vodafonη, ΤΙΜαριθμος, COSMOTEλος, πατQτ
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 08, 2006 11:27 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
(Γ@μώτο, έπεσε το ρεύμα, σβήστηκαν όλα και πρέπει να ξαναρχίσω από τη αρχή! Γ@μώτο!)

Εχμ. Συγγνώμη.

Phantom Duck έγραψε:
Όσον αφορά την καθυστέρηση στην επαρχία, διάβασα ότι δεν γίνεται να κυκλοφορήσει την ίδια μέρα με την Αθήνα, γιατί αυτό θα είχε έντονο αντίκτυπο στην τιμή. Κάτι που μετά από το Manga No Sekai δεν το θέλουμε (Έτσι δεν είναι Tristessa ?Razz )


Έτσι, έτσι... Razz

Πωπω, κυκλοφόρησε το 5ο τεύχος; Και το Akasuki θα κυκλοφορήσει σε tankoubon; Και η Anubis θα κυκλοφορήσει το Princess Ai; Και η στήλη της αλληλογραφίας είναι 3 σελίδες και μάλιστα από άτομα που δεν έχουν ιδέα περί manga;
Ρε παιδιά, 10 μέρες έλειψα! Πότε συνέβησαν όλα αυτά; Razz

Btw, όσο ήμουν στη Γερμανία πήρα το Daisuki, από το οποίο δανείζεται τις ιστορίες του το Akasuki. Δομή πάνω-κάτω ίδια. Μόνο που είχε Fruits Basket! (μακάρι να έρθει κι από δω, έστω κι από σπόντα...) Αν δεν ήταν και στα γερμανικά (που δεν έχω ιδέα τι και πώς) θα ήμουν πολύ ευτυχισμένη... Razz

Επίσης πήρα το Y-Square σε tankoubon. Επίσης στα γερμανικά εννοείται, οπότε περιμένω τα επόμενα τεύχη μπας και καταλάβω τι ακριβώς έγινε... Razz

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Irine
Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 09, 2006 10:02 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 09 Δεκ 04 Δημοσιεύσεις: 767 Τόπος: Θεσσαλονίκη
Tristessa_326 έγραψε:

Btw, όσο ήμουν στη Γερμανία πήρα το Daisuki, από το οποίο δανείζεται τις ιστορίες του το Akasuki. Δομή πάνω-κάτω ίδια. Μόνο που είχε Fruits Basket! (μακάρι να έρθει κι από δω, έστω κι από σπόντα...) Αν δεν ήταν και στα γερμανικά (που δεν έχω ιδέα τι και πώς) θα ήμουν πολύ ευτυχισμένη... Razz

Επίσης πήρα το Y-Square σε tankoubon. Επίσης στα γερμανικά εννοείται, οπότε περιμένω τα επόμενα τεύχη μπας και καταλάβω τι ακριβώς έγινε... Razz

Μφ, τι να πω κι εγώ που είδα την ταινία Shoujo Kakumei Utena χωρίς υπίτιτλους; Πάλι καλά που υπάρχουν και τα fanfics και καταλαβαίνουμε στο περίπου τι συμβαίνει. Smile Πάντως το Fruits Basket είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ δύσκολο να το δούμε στην Ελλάδα, και μάλιστα στα Ελληνικά. Embarassed Είναι ΠΟΛΥ ασύμφορο. Sad Embarassed Γι'αυτό, άλλωστε, υπάρχουν και τα site με αρχεία torrents. Idea
Πάντως η δεύτερη ιστορία έχει γίνει πολύ χαζή και ανιαρή. Ένας εξολοθρευτής μας λείπει. Laughing

_________________
Α:Look up in the sky! Is it a bird? Is it a plane? Is it Superman?
B:No! It's a cat!
A:A cat?
B:Yeah! The Samurai Pizza Cats!
Vodafonη, ΤΙΜαριθμος, COSMOTEλος, πατQτ
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Αύγ 10, 2006 3:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Ιrine έγραψε:
Μφ, τι να πω κι εγώ που είδα την ταινία Shoujo Kakumei Utena χωρίς υπίτιτλους;


Αν ήταν raw manga, θα μπορούσες να πεις ό,τι κι εγώ: "Κοιτάω τις εικόνες!" Laughing Laughing

Όντως, είναι απίθανο να δούμε Fruits Basket κι από δω, αλλά δεν είναι κακό να ονειρεύεσαι... (ασύμφορο με ποια έννοια; )

Για τη δεύτερη ιστορία, ε, δεν έδειχνε και ιδιαίτερα πρωτότυπη ούτως ή άλλως. Μόλις όμως πάρω στα χέρια μου τα δύο επόμενα τεύχη θα πω κι εγώ τις εντυπώσεις μου...

*edit*
OK, I give up. Μόλις πήρα τα δύο επόμενα τεύχη και ακόμα τα επεξεργάζομαι...
Τι διάολο ήταν αυτό στη 2η ιστορία; Τώρα το έπιασα αυτό με τον "εξολοθρευτή"! Razz
Και όσο για την τρίτη ιστορία, ε, φτιάξτε τα επιτέλους, Μάτσου και Σόγιο! Razz
(Φωνάζει από μακριά η υπόθεση... Razz )

Tα αφιερώματα όμως είναι πολύ ωραία...

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Irine
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Αύγ 17, 2006 2:31 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 09 Δεκ 04 Δημοσιεύσεις: 767 Τόπος: Θεσσαλονίκη
Στη 2η ιστορία, στο 6ο τεύχος, θα εμφανιστεί ως guest star η Dolly. You know, το κλωνοποιημένο πρόβατο. Laughing Laughing Laughing {Το πιάσατε, ε;}

_________________
Α:Look up in the sky! Is it a bird? Is it a plane? Is it Superman?
B:No! It's a cat!
A:A cat?
B:Yeah! The Samurai Pizza Cats!
Vodafonη, ΤΙΜαριθμος, COSMOTEλος, πατQτ
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
BlackRose
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 19, 2006 4:44 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 18 Απρ 06 Δημοσιεύσεις: 217 Τόπος: Athina
Pali kala na lete pou vgike manga stin Ellada.An kai exei pros to parwn mono shoujo Wink eipan pws uparxei i periptwsi na valoun shounen Rock On Dude! Padws eskise i AnubisManga!

P.S. Na erthei to shounenJump....

[/img]
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 19, 2006 10:40 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Irine έγραψε:
Στη 2η ιστορία, στο 6ο τεύχος, θα εμφανιστεί ως guest star η Dolly. You know, το κλωνοποιημένο πρόβατο. Laughing Laughing Laughing {Το πιάσατε, ε;}


Θεά και πάλι! Razz Πάντως έχω περιέργεια να δω πού διάολο το πάει η δεύτερη και η τρίτη ιστορία...

BlackRose έγραψε:
Pali kala na lete pou vgike manga stin Ellada.


That we do (αν και δεν είναι manga, technically speaking)

Κοιτούσα το tankoubon του Y-Square συγκρίνοντας το με το Akasuki και παρατήρησα κάποιες μικρολογοκρισίες. Ελπίζω να μην το ξαναδώ από δω και πέρα...

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Irine
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 20, 2006 4:44 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 09 Δεκ 04 Δημοσιεύσεις: 767 Τόπος: Θεσσαλονίκη
Πήρα τον 1ο τόμο του ROBOTECH και τι να πω; Αηδία! Sad Καλύτερα να έβλεπα το anime - αν μπορεί να ονομασθεί έτσι, μετά από όσα του έκαναν οι Αμερικάνοι. Μου θύμιζε αμερικάνικο comic. Mad
Ελπίζω η ANUBIS να φέρει σύντομα κι άλλα είδη manga, αρκεί να μην είναι ευρωπαϊκά. Δε νομίζω πως είναι αρκετά δύσκολο και δραχμοβόρο να πάρουν manga από την Ιαπωνία που να μην είναι και τόσο γνωστά.
Υ.Γ: Άντε να δω πότε θα'ρθει το 6ο τεύχος στην επαρχία, ε, στην υπόλοιπη Ελλάδα ήθελα να πω.

_________________
Α:Look up in the sky! Is it a bird? Is it a plane? Is it Superman?
B:No! It's a cat!
A:A cat?
B:Yeah! The Samurai Pizza Cats!
Vodafonη, ΤΙΜαριθμος, COSMOTEλος, πατQτ
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 6 από 8
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης