Το ξέρατε ότι byouin σημαίνει Νοσοκομείο;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
Σελίδα 1 από 9
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    ANiME Συζητήσεις    Παλιά Anime μεταγλωτισμένα. VHS --> DVD
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 02, 2006 4:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
Με αφορμή την δημοσίευση "Παλιά Anime και νοσταλγία" θυμήθηκα πως στο Video Club της γειτονειάς μου είχε πάρει το μάτι μου μερικά παλιά Anime και γενικά, παλιά κινούμενα σχέδια σε Βιντεοκασέτες. Πήγα λοιπόν ξανά χθες και βρήκα την 1η βιντεοκασέτα του Kabamaru με 3 ή 4 επεισόδεια, την ταινία Transformers, και την 4η βιντεοκασέτα με τα επεισόδεια Saber Rider. Μόλις πήγα να τα νοικιάσω με ρώτησαν αν θέλω να αγοράσω τις βιντεοκασέτες. Αντί δηλαδή για 1,5 € έδωσα 2,5€ και τις αγόρασα. (Εκτός του Kabamaru που τα έχω τα επεισόδεια ) Είδα και μια βιντεοκασέτα με τον Captain Harlock αλλά δεν την πήρα επειδή έλεγε μέρος Β' και δεν ήξερα αν ήταν ταινία ή επεισοδεια. Αν κάποιος άλλος έχει το Α΄μέρος ή τίποτα άλλο σχετικό πείτε το μου για να την πάρω. Επίσης έχω έναν φίλο μου που μετατρέπει όλες τις βιντεοκασέτες σε DVD αφιλοκερδώς. Δεν ζητάει 7 και 8 € την βιντεοκασέτα όπως στα Video Club.
Τώρα δηλαδή έχω την ταινία Transformers με την παλιά ελληνική μεταγλώτιση. Razz

Και ξαφνικά μου ήρθε μια ιδέα Idea Αν πάρουμε όλοι σβάρνα τα Video Club τις περιοχής μας τότε θα μαζέψουμε πολύ πράμα. Αν δουλέψουμε συλλογικά ίσως καταφέρουμε να μαζέψουμε ,αν όχι όλλες, πολλές βιντεοκασέτες με τις αγαπημένες μας παλιές σειρές. Τις οποίες θα τις μετατρέψουμε στην συνέχεια σε DVD. Σκεφτείτε μόνο πόσοι από μας βλέπουν μικρά Video Club που έχουν πιο πολλές βιντεοκασέτες από DVD. Θα μπορούσαν όλοι όσοι έχουν κάνει κάτι παρόμοιο να postάρουν εδώ και να πουν τι έχουν. Είναι ο μόνος τρόπος που έχει μείνει να μην ξεχαστούν οι παλλιές μας αναμνήσεις. Αν περιμένουμε από τα ελληνικά κανάλια σωθήκαμε Laughing

P.S. 1 Ακόμα και στα Seven Video Club υπάρχει πολύ υλικό!! Shocked
P.S. 2 Ένας φίλος μου είχε αναφέρει κάποτε έναν ελληνικό tracker που κυκλοφορούσαν τέτοια παλιά κινούμενα σχέδια. Αν ξέρει κάποιος την διεύθυνση ας την πει


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Phantom Duck στις Κυρ Απρ 02, 2006 9:35 pm, 1 φορά

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
kenji
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 02, 2006 5:02 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 30 Σεπ 04 Δημοσιεύσεις: 911 Τόπος: Θεσ/νικη / Πάτρα Τώρα Βλέπω: Ton kafe pano sto grafeio
www blue-whitegt com

Σε μερικά threads έχει αναφερθεί. Τον είχα αναφέρει για το lensman και για την Candy Candy, για την οποία έχει 19 επεισόδια μέχρι στιγμής. Smile
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 02, 2006 5:30 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
Υπάρχουν 2 προβλήματα
Το ένα είναι ότι έχει φτάσει στο max το όριο εγγεγραμένων χρηστών
Το άλλο είναι ότι δεν ξερω για τι αναφέρεται το Ratio. Εγώ για παράδειγμα έχω λίγο πεσμένο το Ratio στον Azureus Embarassed Αν μοιράζομαι στον συγκεκριμμένο Tracker το 100 % των αρχείων που κατεβάζω θα θεωρείται ότι έχω Ratio 1 ? Ή λιγότερο ?

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MoBoRoS
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 02, 2006 7:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 602 Τόπος: Athens
Phantom eisai koryfh!! Kairos htan na ftiaxtei ena tetoio thread....
Btw an telika den meneis limnoupolh kai meneis athina prepei na vrethoume
kai na dhmiourghsoume mia ekstrateia gia free distributing paliwn aristourgimatwn..... Crying or Very sad Mpravo kai pali mpravo pou ekanes ton kopo na pas sto videoclub... Smile
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
katra
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 02, 2006 8:13 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 01 Απρ 06 Δημοσιεύσεις: 3 Τόπος: αθηνα
phantom duck το video club που αναφερεις ποιο ειναι και σε ποια περιοχη βρισκετε? Με ενδιαφερει γιατι μαζευω παλιες vsh και αν ξερεις και κανενα αλλο ευπροσδεκτο.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
hajate
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 02, 2006 8:25 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 14 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 158 Τόπος: sleepy hollow Τώρα Βλέπω: τον λογαριασμό της Δ.Ε.Η @_@
εγώ πάλι παιδιά τις διακοπές του πάσχα θα πάω στην πατρίδα μου όπου ένα φιλαράκι μου έχει video-club εδώ και 20 χρόνια.από κει έπερνα thundersub,jumaru και kabamaru.μακάρι να τις έχει ακόμα γιατί παίζει πολύ πράμα Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 02, 2006 10:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
Ωραία, χαίρομαι που βλέπω ανταπόκριση στο θέμα. Smile
MoBoRoS έγραψε:
Btw an telika den meneis limnoupolh kai meneis athina prepei na vrethoume
kai na dhmiourghsoume mia ekstrateia gia free distributing paliwn aristourgimatwn.....


Laughing Γαλάτσι μένω, απλά στην Λιμνούπολη μεταφέρομαι κάθε φορά που διαβάζω τα Κόμιξ μου

katra έγραψε:
phantom duck το video club που αναφερεις ποιο ειναι και σε ποια περιοχη βρισκετε? Με ενδιαφερει γιατι μαζευω παλιες vsh και αν ξερεις και κανενα αλλο ευπροσδεκτο.


Στο Seven της Γαλατσίου πήγα και είδα μερικά πράγματα. Επίσης και σε ένα άλλο βιντεοκλαμπ εκεί κοντά που δεν θυμάμαι αυτήν την στιγμη πως το λένε. Πάντως αν έχεις κάτι που να μας ενδιαφέρει οφείλεις να τα μοιραστείς μαζί μας Wink (όπως θα κάνω και εγώ και όπως πρέπει να κάνει και ο οποιοσδήποτε)

hajate έγραψε:
εγώ πάλι παιδιά τις διακοπές του πάσχα θα πάω στην πατρίδα μου όπου ένα φιλαράκι μου έχει video-club εδώ και 20 χρόνια.από κει έπερνα thundersub,jumaru και kabamaru.μακάρι να τις έχει ακόμα γιατί παίζει πολύ πράμα Very Happy


Αν βρεις ή εσύ ή κάποιος άλλος τέτοιες βιντεοκασέτες πρέπει να το πείτε αμέσως. Φαντάζομαι πως εκτός από μένα θα υπάρχουν και άλλα παιδιά που αναλαμβάνουν (Αφιλοκερδώς πάντα) να μετατρέψουν κασέτες σε DVD.

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
amyntas
Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 03, 2006 1:58 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 03 Ιαν 05 Δημοσιεύσεις: 62 Τόπος: amyntaio
Phantom Duck έγραψε:
Υπάρχουν 2 προβλήματα
Το ένα είναι ότι έχει φτάσει στο max το όριο εγγεγραμένων χρηστών
Το άλλο είναι ότι δεν ξερω για τι αναφέρεται το Ratio. Εγώ για παράδειγμα έχω λίγο πεσμένο το Ratio στον Azureus Embarassed Αν μοιράζομαι στον συγκεκριμμένο Tracker το 100 % των αρχείων που κατεβάζω θα θεωρείται ότι έχω Ratio 1 ? Ή λιγότερο ?


Ratio einai to pososto pou vgainei apo to upload/download se megthos an katevaseis 10 gb kai anevaseis 8 gb to ratio sou einai 0.8 den exei simasia an katevaseis 100 torrents kai seedareis 1 akei autos o 1 na kalyptei to megethos ton arxeio pou exeis katevasei
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MoBoRoS
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 04, 2006 6:30 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 602 Τόπος: Athens
Meta apo mia epidromh sta videoclub ths geitonias mou vrhka ta ekseis se VHS:
1) 2 tenies captain harlock
2) taro o gios ths drakainas
3) astroboy
4) saber riders
5) kabamaru
6) jumaru
7) 1 palia tenia robotech
Cool to akira
9) to metropolis
kai alla....... Peite mou oti dn meinate kagkelo!!!! Smile Epitelous tha THYMHTHOUME ta palia!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
hajate
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 04, 2006 6:53 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 14 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 158 Τόπος: sleepy hollow Τώρα Βλέπω: τον λογαριασμό της Δ.Ε.Η @_@
ρε φίλε μπράβο σου που βρήκες το γιο της δράκαινας.μιλάμε για πανάρχαιο anime :shock
εγώ μέχρι στιγμής έχω βρει μόνο την πριγκήπησα mononoke.
που θα μου πάει όμως όλο και κάτι θα πέσει στα χέρια μου! Smile
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Gohan-the mystic power
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 04, 2006 9:00 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 01 Ιούν 04 Δημοσιεύσεις: 224 Τόπος: thassaloniki
Kai ego ekana mia epidromi se ena video club alla tipota.Tha pao na psakso se ena akomi na do ti tha bro. Cool

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MoBoRoS
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 04, 2006 9:43 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 602 Τόπος: Athens
Hmoun trela tyxeros epeidh to videoclub apenanti apo to spiti mou htan ena apo ta parakmiaka videoclub ekinhs ths epoxhs kai ws ek thaymatos... EPIVIWSE!!!! E, loipon ekana kai gw mia epidromh kai ta sarwsa ola!!!!
Avrio tha paw na ta agorasw... tous eipa na mou ta krathsoun... Smile
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 04, 2006 11:27 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
Λοιπόν τα Kabamaru κυκλοφορούν από διάφορα παιδιά που τα έχουν κάνει DVD από VHS. 2 DVD μαζί με 12 επεισόδεια Plawress Shashiro. Όλα με ελληνική μεταγλώτιση. Άρα τo Kabamaru δεν είναι ανάγκη να το πάρεις. Wink Μπορείς να το αφήσεις για κάποιον άλλον φουκαριάρη που το ψάχνει, αν θες. Το Jumaru καλύτερα να το πάρεις αν δεν ξέρεις ποια επεισόδεια είναι. Επίσης Saber Rider έχω την 4η κασέτα και ένα παιδί θα μου δώσει την 1η κασέτα. Αν βρεις κάποια άλλη, καλώς. Μπορούμε όμως πάλι για να είμαστε σίγουροι, να παίρνουμε ότι βρίσκουμε ο καθένας και να κρατάμε την κασέτα με την καλύτερη ποιότητα

Τώρα το Akira και το Metropolis δεν ήξερα ότι είχε βγει σε κασέτα Shocked

Tο Princess Mononoke το έχω βρει και εγώ σε κασέτα αλλά δεν το πήρα γιατι έχω την εντύπωση ότι έχει βγει και σε DVD. Δεν είμαι όμως καθόλου σίγουρος.

Τα υπόλοιπα τα παίρνεις έτσι όπως είσαι Very Happy Κάποια μέρα πρέπει να βρεθούμε να μου τα δώσεις να τα DVDripάρω και να σου δώσω και το Kabamaru. Τώρα βρήκα και εκεινο το φίλο μου και μου είπε ότι θα ψάξει να δει αν έχει ακόμα την ταινία Kabamaru

Moboros μην αρχίσεις να τα βλέπεις μανιοδώς όλα αυτά που αγοράσεις και μείνουν στον τόπο. VHS είναι. Περίμενε πρώτα να τα κάνουμε DVD και μετά μπορείς να λιώσεις όσο θέλεις Wink Παρεμπιπτόντως τώρα που το θυμήθηκα, έχω και την ταινία Lensman στα ελληνικά (με ψιλοάθλια εικόνα αλλά τι να κάνουμε)


Αυτό το Post έχει γραμμένη την λέξη "Κασέτα" περισσότερες φορές από όλα τα posts του forum μαζεμένα Razz


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Phantom Duck στις Σαβ Μάϊ 06, 2006 1:49 am, 2 φορές συνολικά

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MoBoRoS
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 04, 2006 11:51 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 602 Τόπος: Athens
to koryfaio einai oti vrhka tritwna kai harlock!!!
dn yparxei kindynos na tis dw giati to VHS player mou einai sto ekswxiko mou looool!!!
Anyway an einai me to pou ta parw kanonizoume na ta rippareis... ok?
Btw. to lensman to exw sto ekswxiko mou mazi me tis vhs se aristh katastash (oute kan anoigmeno) me thn zelatina...
An einai mou les na sou to dwsw kai to rippareis kai ayto...
(Be gentle, ok??)
Oso gia thn mononoke dn hksera oti einai toso palia....
(thn exw se .avi format)
Ayta.....
Anamenw apanthsh...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
amyntas
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 05, 2006 11:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 03 Ιαν 05 Δημοσιεύσεις: 62 Τόπος: amyntaio
to kabamaru opos kai merika alla exoun vgei se dvd version apo tin fm records kai kukloforoun se arketa supermarket [carrefur]
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 9
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης