Το ξέρατε ότι chi σημαίνει αίμα;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
Σελίδα 8 από 9
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    ANiME Συζητήσεις    Παλιά Anime μεταγλωτισμένα. VHS --> DVD
Halford
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 24, 2008 12:08 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 20 Απρ 06 Δημοσιεύσεις: 7 Τόπος: galatsi
Pathia ekliparo Opios ehi to jurassic Trippers to thelo plirono ki olas gia thn exipiretisi PLz paithia grapste mou
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mindscape
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 23, 2008 6:18 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 23 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 3
Παίδες, υπάρχει κάτι από Grand Prix ή κάποιο link για download?

http://www.animeplanet.gr/776_grand_prix.html
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Cassiel
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 06, 2008 9:32 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 04 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 459 Τόπος: Κατερίνη , Ελλάδα Τώρα Βλέπω: Σειρές Shonen
Παίδες,θα ανεβάσω ένα νέο θέμα κατά το βραδάκι με πλήρη (ελπίζω) λίστα με οτιδήποτε anime/manga έχει εμφανιστεί στην Ελλάδα σε τηλεόραση,κινηματογράφο,βίντεο,DVD,internet και περίπτερα.Για όσους θημούνται είχα ξεκινήσει πριν αρκετά χρόνια ένα τέτοιο θέμα στο www.animexclusive.com, αλλά πλέον δεν υπάρχει φυσικά.Με την συμβολή όλων των μελών από μικρή λίστα έγινε τεράστια και είναι κρίμα να χαθεί τέτοιο -ιστορικό ντοκουμέντο- για την "κοινότητα" μα,ς εφόσον βγήκε η ψυχή σε πολλά άτομα για να φτάσει σε σημείο που να είναι σχεδόν πλήρης.Αυτές τις μέρες την κάνω ένα σημάζεμα,διόρθωση και update και σύντομα θα έχω τελειώσει (η παλιά την μορφή ήταν ολίγο μπάχαλο Razz ).Ελπίζω να βοηθήσετε όλοι όσοι γνωρίζετε κάτι επιπλέον σχετικά με οτιδήποτε διορθώσεις ή προσθήκες που παραλήφθηκαν.Το βραδάκι λοιπόν εκτός απροόπτου.

_________________

Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude


Greek Otaku's Essential Threads
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας || Όλα τα Cosplays της Ελλάδας || Όλα τα jRPGs τελευταίας γενιάς
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
oscar273
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 16, 2008 8:37 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 10 Αύγ 08 Δημοσιεύσεις: 18
έχω το jura tripper τα επεισόδεια από 3-29 και οποιος θέλει του τα στέλνω σε dvd αλλά αμα ξέρει κανείς πως να βρω τα υπόλοιπα επεισόδεια γιατί μου καταστραφηκαν....

Στείλτε μου email oscar273@otenet.gr
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 12, 2009 5:09 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Έχει κάνει κανείς σας VHS-rip ή DVD-rip της σειράς "Οι περιπέτειες της Νίκης" ή αλλίως "Cardcaptor Sakura" όπως είναι γνωστό σε όλο τον κόσμο; Aν και υπάρχει φυσικά fansub της original, ιαπωνικής έκδοσης και κυκλοφορεί uncut και σε dvd (και πρόσφατα σε blu-ray στην Ιαπωνία) στην Αμερική (η τηλεοπτική version που προβαλόταν στην Ελλάδα ήταν η αρχική, αμερικάνικη λογοκριμένη έκδοση) θα 'θελα να το ξαναδώ με την υπέροχη, ελληνική του μεταγλώτισση. Αν δεν το 'χει ριπάρει κανείς ας μου πει που μπορώ να το βρω.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Z.E.D
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 14, 2009 5:10 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 04 Φεβ 09 Δημοσιεύσεις: 169 Τόπος: larissa
Phantom Duck έγραψε:
Με αφορμή την δημοσίευση "Παλιά Anime και νοσταλγία" θυμήθηκα πως στο Video Club της γειτονειάς μου είχε πάρει το μάτι μου μερικά παλιά Anime και γενικά, παλιά κινούμενα σχέδια σε Βιντεοκασέτες. Πήγα λοιπόν ξανά χθες και βρήκα την 1η βιντεοκασέτα του Kabamaru με 3 ή 4 επεισόδεια, την ταινία Transformers, και την 4η βιντεοκασέτα με τα επεισόδεια Saber Rider. Μόλις πήγα να τα νοικιάσω με ρώτησαν αν θέλω να αγοράσω τις βιντεοκασέτες. Αντί δηλαδή για 1,5 ? έδωσα 2,5? και τις αγόρασα. (Εκτός του Kabamaru που τα έχω τα επεισόδεια ) Είδα και μια βιντεοκασέτα με τον Captain Harlock αλλά δεν την πήρα επειδή έλεγε μέρος Β' και δεν ήξερα αν ήταν ταινία ή επεισοδεια. Αν κάποιος άλλος έχει το Α΄μέρος ή τίποτα άλλο σχετικό πείτε το μου για να την πάρω. Επίσης έχω έναν φίλο μου που μετατρέπει όλες τις βιντεοκασέτες σε DVD αφιλοκερδώς. Δεν ζητάει 7 και 8 ? την βιντεοκασέτα όπως στα Video Club.
Τώρα δηλαδή έχω την ταινία Transformers με την παλιά ελληνική μεταγλώτιση. Razz

Και ξαφνικά μου ήρθε μια ιδέα Idea Αν πάρουμε όλοι σβάρνα τα Video Club τις περιοχής μας τότε θα μαζέψουμε πολύ πράμα. Αν δουλέψουμε συλλογικά ίσως καταφέρουμε να μαζέψουμε ,αν όχι όλλες, πολλές βιντεοκασέτες με τις αγαπημένες μας παλιές σειρές. Τις οποίες θα τις μετατρέψουμε στην συνέχεια σε DVD. Σκεφτείτε μόνο πόσοι από μας βλέπουν μικρά Video Club που έχουν πιο πολλές βιντεοκασέτες από DVD. Θα μπορούσαν όλοι όσοι έχουν κάνει κάτι παρόμοιο να postάρουν εδώ και να πουν τι έχουν. Είναι ο μόνος τρόπος που έχει μείνει να μην ξεχαστούν οι παλλιές μας αναμνήσεις. Αν περιμένουμε από τα ελληνικά κανάλια σωθήκαμε Laughing

P.S. 1 Ακόμα και στα Seven Video Club υπάρχει πολύ υλικό!! Shocked
P.S. 2 Ένας φίλος μου είχε αναφέρει κάποτε έναν ελληνικό tracker που κυκλοφορούσαν τέτοια παλιά κινούμενα σχέδια. Αν ξέρει κάποιος την διεύθυνση ας την πει


Το έχω σκεφτεί και εγώ τώρα τσεκάρω video clab εδω Λάρισα...επειδή είμε αι μόλις δ΄θο χρονία εδώ (και όμως ειμαι ΑΕΛ).Έχω κάνει μια λίστα απο διάφορες περιοχές...

ΥΓ. Αυτό ειναι ενα souper θέμα για απάντηση σε κάτι 15χρονα με Θολή μνήμη, που επειδή είδαν NARUTO (οχι οτι εχει κατι κακο η σειρα) νομίζουν πως τα ξέρουν όλα...

_________________
Έτσι που λέτε φιλαράκια μου!
MONSTERS
HISTORY MAKERS-1-

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Z.E.D
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 14, 2009 5:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 04 Φεβ 09 Δημοσιεύσεις: 169 Τόπος: larissa
MoBoRoS έγραψε:
Meta apo mia epidromh sta videoclub ths geitonias mou vrhka ta ekseis se VHS:
1) 2 tenies captain harlock
2) taro o gios ths drakainas
3) astroboy
4) saber riders
5) kabamaru
6) jumaru
7) 1 palia tenia robotech
Cool to akira
9) to metropolis
kai alla....... Peite mou oti dn meinate kagkelo!!!! Smile Epitelous tha THYMHTHOUME ta palia!!



Ρε φίλε με αυτά που βρίκες, μουσίο ανοίγουμε.Για σκεφτείται το...

Το μουσίο των γλύκων μας αναμνήσεων!!!! Crying or Very sad

_________________
Έτσι που λέτε φιλαράκια μου!
MONSTERS
HISTORY MAKERS-1-

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Z.E.D
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 15, 2009 9:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 04 Φεβ 09 Δημοσιεύσεις: 169 Τόπος: larissa
Στόχος Νο1 εξουδετερώθηκε...

Αποτελέσματα...

1)kabamaru μέρος 1ο
2) >> >> 2ο
3) >> >> 3ο
4) >> >> 4ο
5) >> >> 5ο
6)Prince of mononoke
7)Robotech μέρος 2ο
8)Thandercats "ο ιππότης του διαστήματος"
9)Age of greate dinosaurs
10)Metropolis
11)TMNT (χελονονιτζάκια) μέρος 1ο
12) >> >> 3ο
13) >> >> 4ο
15) >> >> 6ο

Αυτά πρόσ το παρόν....θα συνεχίσω και θα σας πω...

ΥΓ. Ασχολείται κανείς με το θέμα, ή τζάμπα γράφω....?

_________________
Έτσι που λέτε φιλαράκια μου!
MONSTERS
HISTORY MAKERS-1-

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
sartorious
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 03, 2009 8:11 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 03 Απρ 09 Δημοσιεύσεις: 17 Τώρα Βλέπω: Yu-Gi-Oh! 5DS
Ψάχνω τα επεισόδια Queen Millenia. Αν τα έχει κάποιος..........ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΙ!!!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
devil666
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 26, 2009 12:00 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 24 Μάϊ 09 Δημοσιεύσεις: 3 Τώρα Βλέπω: yu gi oh gx
pedia egw psaxno to saber rider mipos to exi kanis??
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
cherry_blossom
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 27, 2009 6:18 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 18 Απρ 08 Δημοσιεύσεις: 325 Τόπος: Somewhere over the Rainbow
devil666 έγραψε:
pedia egw psaxno to saber rider mipos to exi kanis??


mporeis na to vreis to http://www.gamato.info/ SmileSmile

_________________



"It's the first day of the rest of your life"Timo Maas

Teithes my profile
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
icesnowflame
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 29, 2010 2:59 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 27 Ιαν 10 Δημοσιεύσεις: 3
ΠΑΛΙΚΑΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΕΙΣΑΚΟΥΣΤΗΚΑΝ ΟΙ ΠΡΟΣΕΥΧΕΣ ΣΑΣ....(σόρρυ για τα κεφαλαία αλλά τώρα πήρα απάντηση...)
σε ένα forum ένας τύπος είχε ανεβάσει το intro του ashita e freekick και αφού του έστειλα μνμ μ έβγαλε λινκ για ένα site που έχει όλα τα λινκ και για τα 52 επισόδεια της σειράς μόνο που είναι στα ιαπωνικά(άλλα σε άριστη ποιότητα!!!)...
θέλω να σας δώσω το λινκ αλλά προτιμώ να βρούμε μια αξιοπιστη ομάδα που να μπορεί να μεταφράσει κ να υποτιτλίσει τη σειρά(δλδ να μην ξεκινήσουμε όλοι κ τα κατεβάζουμε κ στο τέλος το παρατήσουμε το θέμα)
αν ξέρετε άτομα τα οποία να μπορούν να αναλάβουν τη δουλειά έχει καλώς αλλιώς θα ψάξω και σε άλλα forum για να γίνει η δουλειά και τότε θα τα βγάλω απευθείας ή στο youtube ή σε torrent!!!

Υ.Γ.
θα το ανέβαζα στο youtube για να δείτε οτι σας λέω αλήθεια αλλά δυστηχώς δεν έχω πρόγραμμα που να σπάει τα βιντεάκια έτσι ώστε να το ανεβάσω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dmtrster
Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 08, 2010 6:47 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 15 Δεκ 06 Δημοσιεύσεις: 4
έχω και εγώ το ashita e free kick (και τα 52 επεισοδια),εχω λιώσει στο ψάξιμο στο διαδύκτιο για υπότιτλους αλλα τίποτα...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
icesnowflame
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 10, 2010 3:46 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 27 Ιαν 10 Δημοσιεύσεις: 3
και ούτε πρόκειται να βρεις γιατί απλά δεν υπάρχουν. απευθήνθηκα σε ένα site που υποτιτλίζει anime και μ είπαν πως πρέπει να περιμένω γιατί προηγούνται άλλα projects... οπότε μέχρι τότε...ΥΠΟΜΟΝΗ
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
lolofaoudi
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 28, 2010 10:05 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 26 Φεβ 09 Δημοσιεύσεις: 15 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: Full metal alchimist
Ρε παιδια θυμαται κανεις ενα ανιμε με κακους εναν τυπα με μπλε δερμα και κεφαλι κριαριου,που πεθαινει οταν εκρηγνειται ο αστεροειδης που μενει και εναν με καφαλι αβγου και ροζ χρωμα δερματος που πεθαινει οταν καταστρεφουν το στρατοπεδο του απο μια ομαδα ηρωων με αρχηγο μια ξανθια πριγκιπισσα?

Σας λεει κατι αυτο η μπα?

_________________
Αισθάνομαι πως πάει να κόψει η μαγιονέζα
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 8 από 9
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης