Το ξέρατε ότι kiku σημαίνει χρυσάνθεμο;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Sneak Peaks    Gankutsuou : The Count of Monte Cristo Preview........:)




Σας άρεσε αυτό το Adaption?....

Τρίζουν τα κόκκαλα του Δουμά στον τάφο του...
9%
 9%  [ 1 ]
Πραγματικά φοβερό...
81%
 81%  [ 9 ]
Άμα το δώ θα σας πώ...
9%
 9%  [ 1 ]

Σύνολο Ψήφων : 11


Dante80
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 07, 2006 7:56 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 1052 Τόπος: Ima, Sokoni Iru Boku. Τώρα Βλέπω: Bounen no Xamdou
Γιατί τα Anime είναι τέχνη ρε γαμώτο!.......



_______________________________________________


Gankutsuou : The Count of Monte Cristo


_______________________________________________





Το studio GONZO, ένα απο τα μεγαλύτερα production studios της Ιαπωνίας έδωσε στην βιομηχανία του Anime κάτι για να παραμιλάει τον Οκτώβριο του 2004...





Γνωστό για παραγωγές όπως το FMP και το Saikano, το στούντιο προσέλαβε τον κύριο Mahiro Maeda (των Blue Submarine No.6 και Αnimatrix) και του έδωσε μια πολύ δύσκολη αποστολή....να συνδυάσει το "poetry" ενός απο τους μεγαλύτερους κλασσικούς συγγραφείς της Ευρώπης, με το "motion" της Japanimation.... το αποτέλεσμα....





Κώδικας:
Trying to escape his uneventful life, Albert, the son of a renowned general from Paris, makes a journey with his friend Franz. During his travels, he meets an immensely wealthy nobleman named The Count of Monte Cristo.






Κώδικας:
Living in luxurious hotels, surrounded by beautiful women and strong bodygaurds, the charming but enigmatic count fascinates Albert. Albert invites the count to join the high society of Paris. However, unknown to Albert, his father had once framed the count and took the count's fiancee as his own.







Κώδικας:
In a world made of betrayal...a story of revenge  unfolds...and a mystery better left untold forever...is unleashed...Only through loss can someone understand the granted...only through pain can the clock start ticking again...the loss....of our innosence...and the pain...of our deception...wellcome to Gankutsuou....






Το Gankutsuou αποτελεί ένα αριστούργημα αισθητικής και σίγουρα ένα απο τα καλυτερα adaptions που έχω δει στον χώρο του παγκόσμιου κινηματογράφου...Όποιος έχει διαβάσει το κλασσικό βιβλίο του Δουμά, θα βρεί αυτή την ιστορία να αναπτύσσεται μπροστά στα μάτια του με ένα τρόπο οπτικά που δεν έχει ξαναγίνει ποτέ σε Anime....δείτε τα screenshots για να καταλάβετε...αυτό το αριστούργημα δεν κάνει εκπτώσεις πουθενά...και άμα το ευχαριστηθήτε στο 1/2 απο ότι εγώ...τότε θα γίνει απο τα αγαπημένα σας...






Βρείτε το έπος αυτό και ξεζουμίστε το....εδώ...





Προσοχή: Αυτό το Anime δεν είναι για όλους...αν σας αρέσει η δράση και η γρήγορη πλοκή...μάλλον θα βαρεθείτε...το Gankutsuou θέλει υπομονή γιατί όπως λέει και ο σοφός λαός "η εκδίκηση είναι ένα πιάτο που τρώγεται κρύο..." αλλά...όταν τελικά κρυώσει γίνται της....ΧΧΧ....Smile
Σε κάθε περίπτωση...θα μείνετε ευχαριστημένοι....





My solitude has ceased to be solitude. I am surrounded by the goddesses of revenge...
You won't see me coming....Till I strike...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Dante80 στις Πεμ Μάϊ 18, 2006 9:21 am, 2 φορές συνολικά

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
noname
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 07, 2006 11:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
lol kapoios to exei parei zesta to thema me ta review !! ena akoma uperoxo review apo ena uperoxo anime

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 08, 2006 12:14 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
Τι έγινε, σε έπιασε μια μανία να μας ενημερώσεις για τα αγαπημένα σου ανιμε τον τελευταίο καιρό ? Razz Όσο διαβάζω τα Review σου τόσο μου έρχεται η επιθυμία να δω αυτά που παρουσιάζεις. Και όλο αλλάζει η λίστα με το τι θέλω να δω πρώτο. Συνέχιζε να μας ενημερώνεις για ό,τι καλό βρίσκεις Wink
Βέβαια αν το κάνεις αυτό η μόνη λύση θα είναι να τα δούμε ΟΛΑ!!!!! Γιατί δεν θα ξέρουμε από που να πρωτοαρχίσουμε Razz

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
narkalios
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 09, 2006 8:15 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 03 Μάϊ 05 Δημοσιεύσεις: 228 Τόπος: Terra Prime Τώρα Βλέπω: The Twelve Kingdoms - Berserk - School Rumble 2nd Term
ergo texnis! .. poli swsta...
Doste liiiiigo xrono sto sxedio tou kai 8a ginei ena apo ta agapimena sas anime (se mena aniki sto top 5).Oso gia to sxedio... opos kai poloi prin apo mena to 8eorisa asximo kai asxeto... kiomos!

wait and hope!

_________________
>>> My Anime Album <<<



- Οι τουρίστες στην ρεσεψιόν ετοιμάζονται να με λιντσάρουνε και η γυναίκα μου να με βράσει...
- Θέλω να δω την Hinata ενήλικη γαμώτο...
- με ακούτε?... - Σας ακούμε, προφανός σας ακούμε, για να απαντάμε σας ακούμε
THE GATES ARE OPEN
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MoRmEnGiL
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 09, 2006 5:21 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 05 Δημοσιεύσεις: 1702 Τόπος: Kuraikako.. Mirai.. Risoukyou.. Ikijigoku.. Τώρα Βλέπω: Rome. :P
ante ante,enamish xrono twra krazw gia to gankutsuou,deite to epitelous OLOI Razz

dante fine choice to review,gia mena einai ena apo ta 2 anime-sok
apo thn apopsh oti den perimena me tpt na einai toso kala
to allo htan to gkoux*last exile*gkoux Razz

_________________




Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 23, 2006 8:56 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Ξεκινισα να το βλεπω! Δεν μου αρεσουν τα ψυφιακα μα το συγκεκριμενο εχει γινει εργο τεχνης! Στην αρχη το animetion δεν ειναι τοσο καλο (πηθανοτατα γιατι πρωσπαθουν να συνιθησουν να δουλευουν με αυτον τον καλιτεχνικο τρωπο), Στην συνχεχια ομος βελτιονετε με το παραπανο!

Dante80 εχεις κανει ενα major spoiler στο prevew που χαλαει αφανταστα οσους δεν ξερουν την original ιστορια του βιβλιου. Βριδκετε σε ενα Quote που γραφεις για το σεναριο!

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Dante80
Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 23, 2006 9:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 1052 Τόπος: Ima, Sokoni Iru Boku. Τώρα Βλέπω: Bounen no Xamdou
Αγορίνα, τα quote είναι η σύνοψη του έργου απο το ANN...Δεν εμπεριέχει spoiler IMO πουθενά (και φυσικα αν είχε, θα το είχαν αποσύρει απο το ANN εδώ και καιρό). Το (αδρό μάλιστα) outline της ιστορίας είναι... Wink

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Αύγ 24, 2006 1:17 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Dante80 έγραψε:

Κώδικας:
Living in luxurious hotels, surrounded by beautiful women and strong bodygaurds, the charming but enigmatic count fascinates Albert. Albert invites the count to join the high society of Paris. However, unknown to Albert, his father had once framed the count and took the count's fiancee as his own.

Αυτο το κοματι λεει πολα! Φυσικα λεει γνωστα κοματια απο τo βιβλιο του Monte Cristo, αλλα για οποιον δεν εχει διαβασει το βιβλιο ειναι spoiler καθος στο επισοδιο 7 που βρισκομαι πολα απο αυτα δεν εχουν αναφερθει.

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Kite
Δημοσιεύθηκε: Παρ Αύγ 25, 2006 2:37 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Moλις τελιοσα και με αυτην την σειρα! Απο ενα σημιο και μετα μου εκανε την καρδια κουρελι. Πρωτιμω τον τρωπο που τα λεει το βιβλιο μα και αυτη η εκδοση δεν ειναι ασκιμη.

Μπερδεψαν λιγο τον κομη Montecristo με τον κομη Drakula. Και οι δυο κομιδες ειναι παντος.... Razz

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
valarauko
Δημοσιεύθηκε: Παρ Αύγ 25, 2006 11:15 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.FaN :: :: ANiME.FaN ::

Συμμετέχει από: 03 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 350 Τόπος: thessaloniki
kala,... eixe mia afirimeni aisthitiki,.. ena diko tou tropo gia na diigithei tin istoria, profanos kai den emeine pisto sto vivlio(ena apo ta agapimena mou parakalo!!)

ostoso kalo, me kratise eyxarista!!

SPOILER..oxi poli kako omos Smile


me xalase se ena simio mono.,.. stin monomaxia,.oxi gia kati allo,,. alla MECHA??imarton[/b]

_________________



Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul!!!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης