Το ξέρατε ότι michi σημαίνει δρόμος;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Σελίδα 7 από 7
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Movies/Series/Cinema    300
Ground_zero
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 20, 2007 11:26 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 2281 Τόπος: Right behind you... Τώρα Βλέπω: Mesa sto myalo sou....
Otan phga na thn dw ego mia apo pisw mou otan o Lewnidas erikse th lonxh sto Kserksh petaxtike kai eipe TI !!! anistoritoi o Lewnidas den skotonei ton Kserksh.
Kai otan h lonxh astoxise eipe: EEEEE to vlaka den ton petyxe ksenerosa.

O kosmos merikes fores ginete poly paraksenos.

_________________

www.finalfantasy-gr.tk
http://www.youtube.com/user/GamersOdyssey
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
amoa
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 20, 2007 5:56 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 17 Φεβ 07 Δημοσιεύσεις: 2
Αν διαβασατε το κομικ ξερετε οτι δεν εχει καμμια σχεση

_________________
Azeia
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
utsutsu
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 20, 2007 6:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 29 Φεβ 04 Δημοσιεύσεις: 1762 Τόπος: Αθήνα
ok guys o kathenas me ti gnomi tou sti teliki.
den sinehizo, kourastika me to thema. eutihos pou eho para polous pou goustaran tin tenia k malista o enas ine apo tous pio diskolous krites. k to Hero pou to imnite ehi megales anakrivies k to Braveheart. Parolauta theorounta apo tis top tenies. Kai ta 2 ine ta agapimena mou.
Apo oti fenete mono an itan se anime tha isatan euharistimenoi merikoi, i me ntokimanter-tenia, i an i tenia itan apo japan. To ena vromaei to allo xinizi.
I rest my case Cool zito o liakopoulos, i ellas k min tin agkizete!!! Razz Rolling Eyes

_________________
https://soundcloud.com/pressure-spirals/tracks
https://www.pressure-spirals.club/
http://pressuridion.blogspot.com/

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Erisabetsu
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 22, 2007 9:54 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 416
Βασικά δεν έχω διαβάσει το comics, με την ιστορία τα πάω τραγικά χάλια.

Μου άρεσε όλη η ταινία, μου άρεσε η φωτογραφία της, μου άρεσε η μουσική της (αν και σε μερικά σημεία ήταν τελειωμένη αμερικανιά). Λυπάμαι μόνο που δεν έχω διαβάσει το κομικς.

Μου άρεσε που κανείς δεν μιλούσε στο cinema δεν μου άρεσε το διάλυμα στην μέση.

Γενικός απλά την λάτρεψα. Κρίμα όμως που δεν εχω καταφέρει να διαβάσω το comics.

Για ιστορικές ανακρίβιες δεν θα μιλήσω, επειδή συμφωνώ με τον απο πάνω. Απλά δεν μπορεί να υπάρξει ταινία χωρις ανακρίβειες, στην τελική οι ταινίες δεν είναι αυτές που θα πρέπει να καταγράφουν την ιστορία αλλα τα βιβλία.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
jojimbo_project'03
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 22, 2007 10:05 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 10 Δεκ 06 Δημοσιεύσεις: 767 Τόπος: thessaloniki Τώρα Βλέπω: berserk
Bασικα η μονη διαφορα ταινιας-κομικ ειναι ο ρολος της γυναικας του λεωνιδα.

Α, και κατι αλλο.
Οτι στο κομικ δικαιολογουντε οι ιστορικες ανακριβιες, ενω στη ταινια οχι.
Δεν το λεω εγω αυτο. Ακουτε ολους που κατηγορουν την ταινια του 2007
ενω το κομικ του 1999 την βγαζει καθαρη

_________________
The blossom of the blossoms is the chery blossom.
Samurai is the man among men.


Spoiler:

http://www.youtube.com/watch?v=mHLob2mFE1E
Fear of the apex predator
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
utsutsu
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 24, 2007 6:27 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 29 Φεβ 04 Δημοσιεύσεις: 1762 Τόπος: Αθήνα
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
powerboy
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 01, 2007 10:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 01 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 1351 Τόπος: Ρόδος Τώρα Βλέπω: Hayate No Gotoku, Ichigo Mashimaro, Seto No Hanayome
Συμφωνώ με όλους ότι η όλη ιστορία με την γυναίκα του Λεωνίδα δεν χρειάζονταν και μάλλον αφαιρούσε παρά πρόσθετε στην ταινία.

Ναί, βασικά η ταινία παρουσιάζει του Σπαρτιάτες πολύ παραπάνω δημοκράτες από ότι παρουσιάζονταν στον κόμικ. Στην σκηνή πχ όπου ο στρατιώτης έλεγες "είμαστε μαζί σου μέχρι το τέλος" ο Λεωνίδας απαντά "Δεν σε ρώτησα, άσε την δημοκρατία για τους Αθηναίους. Επίσης στο κόμικ υπήρχε μια πιο καθαρή εικόνα της σκληραγώγησης των Σπαρτιατών, με μια σκηνή όπου τιμωρούν κάποιον επειδή σκόνταψε, και με μια άλλη όπου δείχνουν τα στρατιωτικά καψώνια που έκαναν μεταξύ τους. Επίσης απουσιάζουν οι ιστορίες του Ηρόδοτου που έλεγε ο Δήλιος σε κάποια φάση. Απουσιάζει επίσης η αναφορά στην νίκη της Σαλαμίνας (εκεί όπου κρίθηκε ο πόλεμος)

Τώρα όσο για τα τέρατα και τους καλλικάντζαρους, παιδιά υποτίθεται ότι όλα ήταν μια ιστορία που έλεγε ο Δήλιος. Μπορεί να μην υπήρχαν αλλά η αλήθεια ήταν ότι οι Έλληνες δεν είχαν και πολύ καλή ιδέα για τους Πέρσες μπορεί να τους έβλεπαν έτσι. Δείτε λίγο και την τραγωδία του Αισχύλου "Πέρσες"

http://www.angelfire.com/ut2/athens5thcentury/PERSES.htm

Και όσο για τις ιστορικές ανακρίβιες... Παιδιά από το σινεμά κανεις δεν έμαθε ιστορία.

_________________

Θέλετε να δείτε την κορούλα μου;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
ghostdog
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 02, 2007 1:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 13 Ιούλ 06 Δημοσιεύσεις: 658 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: X_x
Πάντως εγώ το κόμικ το είχα βρει καλύτερο , είχε καταφέρει να με συγκινήσει , ενώ η ταινία δεν το κατάφερε αυτό. Το βασικό ατού της ταινίας είναι οι εντυπωσιακές σκηνές μάχης αλλά πέρα από αυτό μοιάζει να χάνει κάπου. Άντε τουλάχιστον να δούμε περισσότερες πετυχημένες μεταφορές "ανεξάρτητων" κόμικ , γιατί η marvel μετά τους x-men και το πρώτο spiderman τα έχει κάνει μαντάρα.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 7 από 7
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης