Το ξέρατε ότι hakaba σημαίνει νεκροταφείο;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Sneak Peaks    DieBuster! (Gunbuster 2/Top wo Nerae! 2)




Πως σας φανικε?

WTF!?
0%
 0%  [ 0 ]
Απηστευτο!
100%
 100%  [ 4 ]
Καθε φωρα που περνουν αδια απο το τρελοκομιο καθοντε και σχεδιαζουν!
0%
 0%  [ 0 ]
It goes to far!
0%
 0%  [ 0 ]
Πρωτιμω το παλιο!
0%
 0%  [ 0 ]
Με αφισε παντελος αδιαφορο!
0%
 0%  [ 0 ]

Σύνολο Ψήφων : 4


Kite
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 26, 2006 12:05 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Η GAINAX εκλισε 20 χρωνια υπιρεσιας και αποφασισε να το γιορτασει με τον καλιτερο δυνατο τροπο! Περισοτερα anime! Και δεν ευγαλε ενα συνιθισμενο anime, μα ενα δευτερο Top wo Nerae!



Το προηγουμενο Top wo Nerae ηταν η δουλια που εφερε στο προσκηνιο τον δημιουργο του NGE, η οποια πια δυστυχως διχνει τα χρωνια της (καθως και το γεγονος οτι δεν ειχε buget).
Αυτην την φωρα οι gainax δοσαν τα ρεστα τους με αυτες τις 6 oves (αργωτερα κυκλοφορισαν ως ενιεα ταινια), χρησιμοποιοντας υπερμοντερνο animetion, πολα χρωματα και τονους απο φαντασια.
Το αποτελεσμα ειναι αυτο που θα εβγαζες αν συνδιαζες το Neon genesis evangelion με το FLCL. Φυσικα οπως και ο πρωκατοχος του δεν μπορεις να πρωβλεψεις την απηστευτη εξελιξη που θα εχει βλεποντας μονο το πρωτο επισοδιο, καθως οσο περναν τα επισοδια το μεγεθος του μακελιου μεγαλονει, σε σημιο που λες "Τι αλλο θα δουμε...".



Παράθεση:
While Gunbuster`s final mission destroyed the space monsters` star system, the intergalactic war still continues. Earth`s only hope lies in the hands of "TOPLESS", an elite mecha group with children possessing supernatural powers and new Buster Machines. Among their ranks is a rookie named Nono and the ace pilot Raruku - whom Nono looks at as a "big sister." Together with their teammates Nicola and Chiko, they must aim for the top and protect all of mankind from the wrath of the space monsters.




Για τους λατρες του Spoiler τραβιξα ενα cap απο το τελευτεο επισοδιο το οποιο εχει ενα δηγμα του μπουρδελου που γινετε στην σειρα. Πρωσοχη: ειναι ΧΟΝΤΡΟ SPOILER
http://img215.imageshack.us/img215/6027/bscap027sc6.jpg
End of spoiler

Πληροφοριες στο http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=2120

Οι Lunar εχουν fansubαρει και τα 6 OVA μα εχουν ενα μικρο προβλιμα με τον ηχο και αν δεν το παιξεις με το windows media player δεν θα ακουγοντε οι ομηλιες!http://www.boxtorrents.com/details.php?id=129579


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Kite στις Τετ Νοέ 08, 2006 1:08 pm, 1 φορά

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Dante80
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 26, 2006 4:04 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 1052 Τόπος: Ima, Sokoni Iru Boku. Τώρα Βλέπω: Bounen no Xamdou
Μράβο man, πολύ καλό preview για ένα anime που τυπικά έγινε...gainaxed...Cool

Αν θες πρόσθεσε ενα torrent link που να μην δείχνει σε private tracker, καθώς πολλά παιδιά δεν έχουν πρόσβαση εκεί....

Για το release των Lunar, προτείνω αυτό...(σου δίνει μαζί με το box και 4 άλλους tackers)...Wink

http://tinyurl.com/y3jvwa

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 27, 2006 12:04 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Dante80 έγραψε:
Μράβο man, πολύ καλό preview για ένα anime που τυπικά έγινε...gainaxed...Cool

Αν θες πρόσθεσε ενα torrent link που να μην δείχνει σε private tracker, καθώς πολλά παιδιά δεν έχουν πρόσβαση εκεί....

Για το release των Lunar, προτείνω αυτό...(σου δίνει μαζί με το box και 4 άλλους tackers)...Wink

http://tinyurl.com/y3jvwa

Νομιζα οτι το μονο που κερδιζεις απο το να γινεις μελος στο boxtorrents ειναι η δηνατοτιτα αναζιτισης! Ηχα κατευασει πολες σειρες πρην γηνω μελος...
Τελως παντων! Diebuster κανει το gunbuster να φενετε αστιο! Πολες καταρες σε οπιον εχει δει το gunbuster και αμελισε να δει το diebuster!
Αν και μεχρη στιγμης εχω την εσθιση οτι ειμαι ο μονος που το εχει δει.... Crying or Very sad

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Darcia
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 16, 2006 12:22 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 782 Τόπος: Θεσσαλονίκη, μεγάλη φραπεδομάνα Τώρα Βλέπω: την τύφλα μου
Πλέον σύντροφε δεν είσαι μόνος!

Εκανα και εγώ τον κόπο να δω το περιβόητο OVA.

Πολες καταρες σε οπιον εχει δει το gunbuster και αμελισε να δει το diebuster!

A,ώστε έτσι;! Evil or Very Mad
Aν και υπάρχουν κάποιες μικρές διαφορές στην ιδεολογία μας, μπορώ να πω πως μου άρεσε αλλά αν θες να βάλεις και το παλιό Gunbuster θα το συνόψιζα κάπως έτσι (προσωπική μου γνώμη και μην επηρεάζεστε από αυτή):

Gunbuster 1988 - Gunbuster 2006
πρώτο ημίχρονο (δηλ. 3 πρώτα επεισοδια) λήγει 0-3.
Στο δεύτερο ημίχρονο όμως το Gunbuster 1988 κάνει τη μεγάλη ανατροπή, ρίχνοντας επιπλέον και 3 γκολάκια στο τελευταίο δεκάλεπτο, νικώντας συνολικά 7-3.

Το πρώτο επεισόδιο, χάρις και στο αλα FCLC animation μου κέρδισε τις εντυπώσεις. Απίστευτα πράγματα. Οι χαρακτήρες ενδιαφέροντες. Μάχες εντυπωσιακές. Το δεύτερο επεισόδιο: Πολύ ωραίο OP με μουσική Round Table, όπως και στο Chobits. ED επίσης καλό. Η υπόθεση και οι χαρακτήρες ακόμα πιο ενδιαφέροντες. 3ο επεισόδιο το ίδιο. GUNBUSTER, BUSTER BEAM κραυγές και εφφέ άπαιχτα. Τώρα δε μου άρεσε όπως εξελίχθηκε η ιστορία στο φινάλε και το πρώτο Gunbuster είναι κλάσεις ανώτερο στο story και τους χαρακτήρες, ιδίως στα τελευταια επεισόδια

Δυστυχώς για το ανιμε αυτό το εφφετζίδικο animation δε με εντυπωσιάζει τόσο ώστε να μου αλλάξει τη γενική εικόνα.

Αν σας άρεσε το Gunbuster 1, ή δεν το έχετε δει και σας άρεσε και το FCLC δείτε το Gunbuster 2 χωρίς ενδoιασμούς. Αν δε σας άρεσε το FLCL μη βιάζεστε να το δείτε, αν και δε χάνετε να του ρίξετε μια ματιά. Και σε καμιά περίπτωση (σε ότι αφορά τη γενική εικόνα) δε το βρηκα καλυτερο απο το 1, αλλά απλά είναι ένας καλός τίτλος για το 2006.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 15, 2009 6:40 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Heh ti na po an kai apo ipothesi me kerdizei to gunbuster apo wow/omfg/wtf factor klp diebuster Very Happy

Tespa kai oi dio seires einai apisteutes, must gia olous.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης