Το ξέρατε ότι bokken σημαίνει ξύλινο σπαθί;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 1 από 4
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Συζητήσεις    Μαγαζία με Manga
merlin
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 29, 2006 8:06 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 18 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 106 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: School Rumble
Απλά θα ήταν ωραίο να έχουμε 1 θέμα με μαγαζία που ξέρουμε που πουλάνε manga.

Είναι λίγα αυτά τα μαγαζία, και μέρικές φορές δύσκολα να βρεθούν ειδικότερα στην ελλάδα.

Οπότε εδώ μπορούμε να τα παραθέτουμε επίσης αν και θα είναι δύσκολο να παραθέτουμε και τιμές για διάφορα manga επείδη πολλές φορές οι τιμές κυμένοντε πολύ από μαγαζί σε μαγαζί.

Λοιπόν εγώ μέχρι τώρα ξέρω αυτά :

Ότι μαγαζία λέω είναι για Αθήνα

To Solaris κοντά στην Στουρνάρη έχει μεγάλη συλλογή από manga
Το Fnac στο The Mall αλλά δεν έχει πολλά
Στο Μαρούσι κοντά στον σταθμό του τρένου, δίπλα από τα Goudy's (δεν θυμάμαι όνομα, αλλά θα το ελέγξω και θα το βάλω), έχει και αυτό αρκετά manga.

Αυτά μέχρι τώρα.

Υπόψην δεν θέλω να προμοτάρω δίαφορα μαγαζία, απλά τα αναφέρω για να είναι πιο εύκολο να τα βρούμε, έτσι και αλλίως όλοι δεν μπορούν να αγοράσουν από το νετ.

Αν συμβαίνει το αντίθετο με το θέμα μου παρακαλώ τον moderator του forum να το σβήσει.

_________________
Τελικά οι διάφορες σειρές ανίμε είναι μίκρες ή εγώ της τελείωνω πολύ γρήγορα...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Dm_Skouliki
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 29, 2006 8:38 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 15 Ιαν 05 Δημοσιεύσεις: 77 Τόπος: Πειραιάς Τώρα Βλέπω: Akihabara@Deep
Na prosthesw opote ta katasthmata Jema ston Peiraia kai Kallithea.
Twra teleutaia me protroph arketwn apo emas (bouahahahah Razz ) exoun arxisei na xtizoun mia aksioprosexth sullogh kai einai anoixtoi se paraggelies opote.... Smile

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Legend89
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 31, 2006 2:45 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 30 Δεκ 06 Δημοσιεύσεις: 2 Τώρα Βλέπω: Bleach, Suzumiya Haruhi no Yuuutsu, School Rumble, Air Gear
Κοιτάξτε και αυτά τα links για online ordering:
ComicsCave
ComicWorld
Solaris
JemmaComics
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ertai
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 31, 2006 7:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 06 Δεκ 06 Δημοσιεύσεις: 257 Τόπος: Grand Line
Ayto pou leei o filos oti einai sto marousi dipla sta goodys einai to DOJO Very Happy

_________________

A dream that will come true is not a real dream
私は新しい世界の神である
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
KuroiTsubasa
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 19, 2007 11:16 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 19 Ιαν 07 Δημοσιεύσεις: 16 Τόπος: London, UK / Θεσσαλονίκη, Ελλάδα Τώρα Βλέπω: K-ON!/Eden of the East/Haruhi Suzumiya 2
Sth Thesslaoniki mporeite na vrhte manga, se kalyteres times apo to Comics Cave (pou proswpika nomizw oti to parakanei) sto emporiko Cosmos. An pate sto Public, tha vrhte mpolika! Kai apo oso kserw mporeite na na paraghlete.

Edw sto Lodnino pou einai, h ta pernw ta manga online mesw Amazon.co.uk h paw sto Forbidden Planet (ena katasthma pou mporw na pw oti einai paradisos gia anime/manga k comic fans)

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση MSN Messenger
powerboy
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 17, 2007 9:27 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 01 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 1351 Τόπος: Ρόδος Τώρα Βλέπω: Hayate No Gotoku, Ichigo Mashimaro, Seto No Hanayome
Ρε παιδιά το TILT γιατί δεν το ανέφερε ακόμα κανένας; Ασκληπειού 29 κοντά στην στάση μετρό του Πανεπιστημίου. Τα Manga πυ θα βρείς εκεί έχουν αρκετά προσιτές τιμές.

_________________

Θέλετε να δείτε την κορούλα μου;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
goth-goth-lollie-lollie
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 01, 2007 3:28 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 01 Μάϊ 07 Δημοσιεύσεις: 6 Τόπος: Thessaloniki
Ξερει κανεις κανενα στη Θεσσαλονικη εκτος απο το Public?Εδω βρισκεις μονο κατι Air Gear η Negima! και αυτα με το ζορι.Ντροπης πραγματα....
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
yami-chan
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 01, 2007 4:22 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 1132 Τόπος: tooku basho de..
goth-goth-lollie-lollie έγραψε:
Ξερει κανεις κανενα στη Θεσσαλονικη εκτος απο το Public?Εδω βρισκεις μονο κατι Air Gear η Negima! και αυτα με το ζορι.Ντροπης πραγματα....

http://comicscave.gr

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Cougar
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 06, 2007 4:16 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 06 Μάϊ 07 Δημοσιεύσεις: 162 Τόπος: Watashi no ie ni desu
Απ' ότι κοίταξα στο Comics Cave πάντως, οι τιμές είναι αρκετά "προς τα πάνω"! Smile

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Erisabetsu
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 07, 2007 1:58 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 416
θεέ μου η σπηλιά των κόμικς απο πότε έγινε Comic's Cave δηλαδή για ακόμη μια φορά αποδυκνείουμε ποσο ψωνισμένοι είμαστε.

γενικά οι τιμές ειναι τσιμπιμένες σε αυτό το μαγαζί.
απο κομικς μέχρι τα t-shirt. τα πάντα.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Cougar
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 07, 2007 4:41 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 06 Μάϊ 07 Δημοσιεύσεις: 162 Τόπος: Watashi no ie ni desu
Γι αυτό πρέπει να του ρίξετε ένα X για να δεις για πότε θα τις κατεβάσει!! Είχα τσεκάρει τιμές πριν κανα μήνα και είχα πεθάνει στα γέλια... κλέφτες! Μ' αρέσει που στο site έχουν δύο τιμές και την μία σβησμένη λες και σου κάνουν και καλύτερη τιμή! Twisted Evil

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
light&ryuk
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 17, 2007 9:58 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 07 Δημοσιεύσεις: 250 Τόπος: Μάλλον θα μείνω στα Χανιά Τώρα Βλέπω: Naruto Shippuuden,Serial Experiments Lain
θα αναφέρω κι εγώ 2 μαγαζιά με manga και comics, αν και δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι προσιτά από πολλούς,
Στα Χανιά το βιβλιοπωλείο "Σχήμα",oδός Δημοκρατίας
Και το "Stomp",οδός Δασκαλογιάννη, το οποίο πουλάει ουσιστικά μόνο comics και manga

Δεν μπορώ να πω ότι έχουν την τεράστια ποικιλία αλλά για επαρχιακά καταστήματα είναι μια χαρά
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
izo
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 18, 2007 5:47 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 14 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 900 Τόπος: Αμφισα
αν ειναι ευκολο μπορει καποιος να μου πει manga που εχουν μεταφραστει στα ελληνικα και που μπορω να τα βρω??
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Erisabetsu
Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 19, 2007 4:18 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 416
τι εννοείς;
στην ελλάδα κυκλοφορεί μόνο το Princess Ai που είναι ιαπωνικό,
και ότι άλλο έχει εκδώσει η Anubis που είναι φτιαγμένα απο κάτι γερμανίδες πιτσιρίκες.
και απο όσο ξέρω υπάρχει και manga ανεβασμένο σε τράκερ αλλά είναι μόνο ένα τεύχος νομίζω
και δεν θυμάμαι και ποιο είναι.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Puppetmaster
Δημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 23, 2007 4:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 02 Αύγ 07 Δημοσιεύσεις: 612 Τόπος: Thesaloniki Τώρα Βλέπω: Τα ραδύκια ανάποδα!!!
Μπορείς να τα βρεις στο Battleground στο κέντρο! Εκεί βρήκα κάποια μεταφρασμένα, αλλά δεν θα αγόραζα ποτέ μεταφρασμένο manga! Confused

_________________
Fear nothing but fear.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 4
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης