Το ξέρατε ότι warui σημαίνει κακός;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Δημοσκοπήσεις    Sumomo mo Momo mo ~The Strongest Bride on Earth~




Ο Κοushi θα το πάρει το κορίτσι, αλλά ποιο κορίτσι;

Ηello, harem anime είναι... και τις τρεις!
44%
 44%  [ 4 ]
Τη Momoko, που είναι και κορίτσι για σπίτι :P
22%
 22%  [ 2 ]
Την Iroha, για να έχει και πλάκα το θέμα...
0%
 0%  [ 0 ]
Την Sanae! (ξέρουμε γιατί... ;)
0%
 0%  [ 0 ]
Καμία, τις θέλω για μένα!
33%
 33%  [ 3 ]

Σύνολο Ψήφων : 9


Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 06, 2007 2:48 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Ένα anime με αλλοπρόσαλλο story το οποίο, κατά το AniDB, είναι βασισμένο σε seinen manga, το Sumomo mo Momo mo είναι από τα αγαπημένα μου αυτής της σεζόν Very Happy

Για όσους δεν ξέρουν περί τίνος πρόκειται, η Kuzuryuu Momoko (η πρωταγωνίστριά μας και moe όσο δεν παίρνει Laughing ), μέλος μιας μεγάλης φυλής πολεμιστών, θέλει να συνεχίσει την παράδοση της οικογένειας κάνοντας το δυνατότερο παιδί στον κόσμο. Και γι' αυτό πρέπει να παντρευτεί τον δυνατότερο άντρα στον κόσμο, τον Inuzuka Koushi. Εδώ γελάμε Laughing , γιατί ο Koushi, λόγω μιας τραυματικής παιδικής εμπειρίας, έχει παρατήσει τις πολεμικές τέχνες, έχει γίνει λίγο λαπάς Razz και διαβάζει για να γίνει δικηγόρος. Άσε που δεν της κάθεται με τίποτα της Momoko... Laughing
Kι έτσι παρακολουθούμε τις προσπάθειες της Momoko να τον ρίξει, δοκιμάζοντας κάθε δυνατό τρόπο Razz , ενώ τον Koushi τον κυνηγάνε από άλλες φυλές για να τον σκοτώσουν (γιατί, δεν σας το 'πα Razz , έχει ξεσπάσει πόλεμος μεταξύ των φυλών).
Το anime έχει στοιχεία κωμωδίας, romance, ecchi, harem και ιστοριών ninja, και μάλιστα τα παρωδεί με μεγάλη επιτυχία. Very Happy Μια δοκιμή θα σας πείσει εδώ!

ΥΓ. Η seiyuu της Momoko τα σπάει big time! Very Happy
YΓ 2. Ξέρετε κανένα link για το manga;
YΓ 3. Με ποια πρέπει να καταλήξει τελικά ο Koushi; Ψηφίστε! Very Happy


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Tristessa_326 στις Σαβ Ιαν 06, 2007 3:00 am, 1 φορά

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MoRmEnGiL
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 06, 2007 2:53 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 05 Δημοσιεύσεις: 1702 Τόπος: Kuraikako.. Mirai.. Risoukyou.. Ikijigoku.. Τώρα Βλέπω: Rome. :P
kala exw ri3ei to gelio ths polikhs arkoudas me to sumomono,na to deite oloi asap. Razz

_________________




Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Dante80
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 06, 2007 5:48 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 1052 Τόπος: Ima, Sokoni Iru Boku. Τώρα Βλέπω: Bounen no Xamdou
Δύσκολο και το pollάρι ρε πστ μ....

Απο την μία, η λογική λέει Momoko....όχι μόνο τέτοιο devotion δεν ξαναβλέπεις σε γκόμενα...άσε που θα σωθεί το έθνος και με τον γάμο...

Αλλά τώρα που είδα το 9...η Sanae...όμορφα πράματα ρε παιδιά...

Αναποφάσιστος here... Confused

Πάντως όποιος δεν έχει δει, τρέχει, απο τις καλύτερες κωμωδίες της season...^^

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 06, 2007 7:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Eμένα η ψήφος μου πήγε στη Momoko-chan, που την αγαπάω πολύ κι ας πρήζει τον Koushi! Laughing

Fun fact: Το ξέρατε ότι υπάρχει ταινία Sumomomomomomo, του 1995; Δεν πρέπει να έχει σχέση με το anime, και μάλλον δε θα μάθαινα ποτέ την ύπαρξή της, αν δεν έπαιζε η Ayumi Hamasaki (αφού παράτησε το μόντελινγκ και πριν αρχίσει το τραγούδι Razz )
http://www.eneabba.net/ayu/disco/video/00A.movie2-front.jpg
(αυτή είναι στο εξώφυλλο! Αλήθεια!)

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Mr Ayu-Mania
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 19, 2007 3:36 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιαν 07 Δημοσιεύσεις: 258 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Death Note, FMA, Yakitate Japan
OH MY GOD!!!! Is this Ayu???? It is indeed....

Τελικά από τι φαίνεται μια jpop καριέρα κάνει πολύ καλό στην εμφάνιση κάποιας Laughing Laughing Laughing

Καμία σχέση με την Ayu του Avatar μου...

Οσο για την Sumomo, είδα το πρώτο επεισόδειο της σειράς και είναι promising... Σιγουρα όμως είναι ένα απο τα ανιμέ που θα καουν ετσι και περασει ο νομος που θα απαγορευει ολικως την κατοχη η διακινηση "computer-generated images that depict underage nudity of a sexual nature" που προταθηκε απο το αγγλικο κοινοβουλιο...

_________________
Ayumi will be my wife and Namie will be my mistress
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
noname
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 19, 2007 7:43 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
mono ta 2 prwta episodia exw dei akoma ^^ opote tha kanw thn provlepsi mou argotera Razz .... an kai sunithos peftw mesa se teties provlepseis Razz

Παράθεση:
"computer-generated images that depict underage nudity of a sexual nature" που προταθηκε απο το αγγλικο κοινοβουλιο...
... gia afto den kanoun anime oi egglezoi Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 25, 2007 3:03 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Kι ενώ ήμουν all the way με τη Momoko, έρχεται το 9 και το 10 που επικεντρώνονται στη Sanae! Δύσκολο όντως το poll... Razz

ΥΓ. Mr Ayu-Mania, έχεις δει αυτό το συλλεκτικής αξίας video; Laughing
http://www.youtube.com/watch?v=9v_QhUs7uDE
(αγνώριστη! Razz )

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Mr Ayu-Mania
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 25, 2007 7:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιαν 07 Δημοσιεύσεις: 258 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Death Note, FMA, Yakitate Japan
πρωτη φορα το βλεπω, και ειναι σιγουρα μεγαλης αξιας. Πρωτη φορα την βλεπω εν κινηση σε αυτη την ηλικια, μεχρι τωρα την ειχα δει μονο σε φωτογραφιες. ειναι μαλλον φανερο οτι εχει κανει διορθωτικη επεμβαση στα ματια. Την μυτη δεν νομιζω οτι την πειραξε, ειναι η κλασικη μυτη Ayu. Και σιγουρα εχει κανε ορθοδοντικη επεμβαση. Και τοτε ηταν παντως kawaii κοριτσακι.

Δεν με χαλανε οι πλαστικες της, I like the result Razz Razz

_________________
Ayumi will be my wife and Namie will be my mistress
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 26, 2007 3:15 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Nαι, η επέμβαση στα μάτια φαίνεται. Αλλά είναι πολύ της μόδας στην Ιαπωνία, νομίζω Razz

ΥΓ. Hehehe, πλάκα θα είχε η Ayu με σιδεράκια! Laughing

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 05, 2007 7:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Έχοντας φτάσει περίπου στη μέση της σειράς (επεισόδιο 14) μου φαίνεται πως τα πράγματα ξεκαθαρίζουν Razz O Koushi και η Momoko belong together, πάει και τελείωσε Laughing
Πλάκα-πλάκα, την έχω καταβρεί με το να παρακολουθώ πώς προχωράει μεταξύ τους, το ίδιο και με την Iroha και τον Hanzo Razz Και η Momoko δεν σταματάει να με εκπλήσσει με τους τρόπους που την πέφτει στον Koushi Laughing Laughing

Για το καινούριο OP τώρα... άντε, ξυπνούν και τα ninja ένστικτα του Koushi, hehehe Razz

Fun fact: Οι MOSAIC.WAV που έκαναν το πρώτο OP, είναι moe-pop συγκρότημα (δεν ξέρω αν υπάρχει σαν genre, αλλά silly-kawaii j-pop ftw!) που έχει κάνει OP και για hentai!; Shocked

ΥΓ. Δεδομένου ότι είμαι στο 14, ακόμα να καταλάβω τι βρίσκουν στον Koushi όλες και έχουν κολλήσει με Logo στιγμής Razz
YΓ. Άλλη silly απορία που μου έχει δημιουργηθεί: Γιατί η Momoko δε φοράει ποτέ παπούτσια; Laughing

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 16, 2007 5:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Έχω δει ολόκληρη την σειρά. Αν και δεν ξετρελάθηκα ιδιαίτερα ήταν αρκετά απολαυστικό. Η seyuuu της Momoko-chan όντως τα σπάει κι η Sanae είναι ο μεγάλος μου έρωτας.

Tristessa_326 έγραψε:
YΓ. Άλλη silly απορία που μου έχει δημιουργηθεί: Γιατί η Momoko δε φοράει ποτέ παπούτσια; Laughing

Μήπως επειδή είναι παιδί της επαρχίας; Laughing Ή επειδή έκανε εκπαίδευση στα βουνά;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης