Το ξέρατε ότι kiru σημαίνει κόβω(ρήμα);


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Συζητήσεις    ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ SPAWN: GODSLAYER
Euthimisk
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 22, 2007 5:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 19 Μάϊ 05 Δημοσιεύσεις: 25 Τόπος: Xalandri-Greece
Spawn: Godslayer

Σεναριο: Βrian Holguin
Μολύβια: Jay Anacleto με Lan Medina και Brian Haberlin
Χρώμα: Brian Haberlin, Andy Troy
Εξώφυλλο¨Jay Anacleto, Brian Haberlin
Eναλλακτικά εξώφυλλα: Νίκος Κούτσης, Γιάννης Ρουμπούλιας
Μετάφραση: Πεφάνης Αντρέας
Εγχρωμο 64 σελίδες
Τιμή: 6,90 €


Mεχρι τώρα η ιστορία του Hellspawn είναι κάτι παραπάνω απο μυθική: ένας άντρας που πεθαίνει πλημμυρισμένος από αγάπη, κάνει μια συμφωνία με τις σκοτεινές δυνάμεις και ξαναγεννιέται ως απέθαντο τέρας, ένας στρατιώτης στον πόλεμο ανάμεσα στις δυνάμεις της Κόλασης και του Παραδείσου. Στο Spawn: Godslayer ξαναπαρουσιάζεται ο μύθος του Spawn που δημιούργησε ο Todd McFarlane αυτή την φορά σε ένα επικό κόσμο που δεν υπάρχει Παράδεισος και Κόλαση. Στον κόσμο του Spawn: Godslayer υπάρχουν αμέτρητοι μικροί και μεγάλοι θεοί που κυριαρχούν στα βασίλεια των ανθρώπων. Σε αυτό τον κόσμο καλείται μια μυστήρια και πανίσχυρη φιγούρα από το χάος να σκοτώσει έναν προς ένα όλους τους θεούς του μυθικού αυτού κόσμου....

Το Spawn: Godslayer είναι το πρώτο μεταφρασμένο κόμικ των εκδόσεων Comicworld σε συνεργασία με την Todd McFarlane Productions. Κυκλοφόρησε το 2006 από την Image Comics με την μορφή μιας one-shot επικής ιστορίας κόμικ με ήρωα έναν Spawn διαφορετικό από αυτόν που είχαμε μέχρι τώρα δει αλλά εξίσου ενδιαφέρον σαν χαρακτήρα! Η επιτυχία του κόμικ ήδη έχει εμπνευσει μια μηνιαία σειρά που θα κυκλοφορήσει σύντομα στην Αμερική.


H παρουσίαση του κόμικ Spawn Godslayer θα γίνει στο Comicdom Con Athens 2007 που θα πραγματοποιηθεί στις 3 &4 Μαρτίου στην Ελληνοαμερικάνικη Ένωση. Καθ’ όλη την διάρκεια του διημέρου οι έλληνες δημιουργοί των εναλλακτικών εξώφυλλων Νίκος Κούτσης και Γιάννης Ρουμπούλιας θα ειναι παρόντες στο περίπτερο του Comicworld και θα υπογράφουν αντίτυπα του κόμικ! Στα πλαίσια του Comicdom Con Athens 2007 το Spawn Godslayer θα πωλείται στην ειδική τιμή των 6 ευρώ!






_________________
Φυσάει κόντρα...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Erisabetsu
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 01, 2007 1:14 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 416
τιμή 6,90 ? η σελίδα;

δε είναι λίγο φθηνό είσαι σίγουρος..
Θέλω και εγωωωωωωωωωωωω

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Missing_Score
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 01, 2007 2:33 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 16 Σεπ 06 Δημοσιεύσεις: 592 Τόπος: Narshe Τώρα Βλέπω: South Park (μη βαρατε!)
Tοση απηχηση εχει ο Κοναν πια;

_________________

Μελος της Αγιας Τριαδας: Gatts, Zengar, Kenshiro
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Erisabetsu
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 01, 2007 10:19 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 416
Missing_Score έγραψε:
Tοση απηχηση εχει ο Κοναν πια;


ποιος Κόναν.. για Spown γράφει

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Missing_Score
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 02, 2007 1:39 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 16 Σεπ 06 Δημοσιεύσεις: 592 Τόπος: Narshe Τώρα Βλέπω: South Park (μη βαρατε!)
Απ'οτι θυμαμαι, ο Spawn δεν ειναι ο μονος χαρακτηρας που εχω δει σε barbarian μετατροπη, γι'αυτο εχω αυτη την απορια...

_________________

Μελος της Αγιας Τριαδας: Gatts, Zengar, Kenshiro
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
hellmasker2002
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 11, 2007 1:42 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 01 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 218 Τόπος: καπου αναμεσα στην πραγματικοτητα και την φαντασια Τώρα Βλέπω: τα δακτυλα των ποδιων μου...
Χαχαχαχα...καλο...αλλη μια ξεδιαντροπη προσπαθεια να απομυζησουν το κουφαρι του Spawn...μετα τα χιλιαδες spinoff /sidestories κτλ κτλ τα οποια εφτιαξαν τωρα ερχεται μια ακομη σειρα που πλημμυριζει απο την πρωτοτυπια της με τον spawn, για του οποιου την κακη τυχη ειναι η πεντακοσιοστη-εξηκοστη-τριτη φορα που κανει εκεινη την ρημαδα συμφωνια με τον Malebolgia και γυρναει στη γη να παρει εκδικηση/φτιαξει εναν στρατο στις υπηρεσιες του διαολου για εκεινον το καταραμενο πολεμο/να βρει παλιες αγαπες (και να τις χασει εννοειται-διοτι ειναι τραγικα καταδικασμενος να μην βρει μεταθανατια ευτυχια ΠΟΤΕ) , να κανει δηλαδη οτι συνηθως κανει...

Αλλα θα μου πειτε...σιγα τα ωα...οποτε το βουλωνω και παμε να σκασουμε 6 ευρουλακια για το κομικ διοτι αν δεν το διαβασουμε θα σκασουμε απο την περιεργεια Wink
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Erisabetsu
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 11, 2007 10:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 416
βασικά πως θα γίνει να βρω τα τεύχη του sandman ρε μαμοτο δεν μ'εκοψε να τα αγοράσω τότε και τώρα κλαίω την μοίρα μου

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Perverted-sennin
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 12, 2007 7:45 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 17 Σεπ 06 Δημοσιεύσεις: 125 Τόπος: Patra
Re paidia o spawn den einai aytos o typas?



Mporei na koroidepsete oso thelete den exw prob Razz

Pote den diavasa alla ap tin emfanisi eixa tin entypwsi oti spernei!(elpizw oxi koukia)

As me diafwtisei kapoios plz

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
hellmasker2002
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 12, 2007 9:51 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 01 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 218 Τόπος: καπου αναμεσα στην πραγματικοτητα και την φαντασια Τώρα Βλέπω: τα δακτυλα των ποδιων μου...
http://rapidshare.com/files/20627720/spawn.rar

τσιμπα τα πρωτα 5 chapters να δεις τι εστι spawn
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Perverted-sennin
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 13, 2007 6:24 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 17 Σεπ 06 Δημοσιεύσεις: 125 Τόπος: Patra
hellmasker2002 έγραψε:
http://rapidshare.com/files/20627720/spawn.rar

τσιμπα τα πρωτα 5 chapters να δεις τι εστι spawn


kai meta???

M afises me tin... Razz

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
hellmasker2002
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 19, 2007 9:48 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 01 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 218 Τόπος: καπου αναμεσα στην πραγματικοτητα και την φαντασια Τώρα Βλέπω: τα δακτυλα των ποδιων μου...
και μετα εφυγε ο todd... Mad
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Perverted-sennin
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 19, 2007 9:59 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 17 Σεπ 06 Δημοσιεύσεις: 125 Τόπος: Patra
Efyge ap to diko tou comic??? Kai meta ti egine? To ekanan agnwristo? Crying or Very sad

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
ShinnAsuka
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 19, 2007 11:12 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 28 Μάϊ 06 Δημοσιεύσεις: 492 Τόπος: Brighton Uk Τώρα Βλέπω: To spam sta threads.
Efige giati twra diikei olokliri tin image Razz an kai nomizw pws akoma exei ena diko tou story me ton Spawn...an kai dn ime sigouros....exw paaaara poli kairo na diavasw...btw thnx gia to link
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
hellmasker2002
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 19, 2007 7:30 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 01 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 218 Τόπος: καπου αναμεσα στην πραγματικοτητα και την φαντασια Τώρα Βλέπω: τα δακτυλα των ποδιων μου...
Βασικα αν και ειμαι εντελως off -topic ζητω την κατανοηση των moderators και με την ευκαιρια αυτου του νεου κλωνου (πανω στον οποιο φαινομενικα εβγαλα το αχτι μου Laughing Razz ) να πω 2 πραγματακια για τον spawn που μερικοι μπορει να ξερουν , μερικοι οχι ομως...Το spawn ξεκινησε ως δημιουργια του Τοdd MacFarlane-ο οποιος στην αρχη εκανε και τα pencils και το στορυ κτλ- (τωρα θα μου πειτε και παλι σιγα τα ωα αλλα συνεχιζω) και οπως καθε δημιουργια που γινεται δημοφιλης, ετσι και αυτο απαιτουσε και καποιο προσθετο προσωπικο.Οντως στη διαρκεια του Spawn ηρθαν ατομα οπως ο Capullo και αργοτερα ο Holguin και ο Medina ,αλλα για καμποσο καιρο ηταν καλο...Αυτο ομως που παρατηρουνταν οσο περνουσε ο καιρος ειναι ο Todd να απομακρυνεται συνεχεια απο το Spawn και να καθεται να πρoωθει action figures (βλεπε το site spawn.com ) ωσπου τελικα το ονομα του να μεινει στο copyright και μονο.

Και δεν θελω καν να αναφερω την "νομικη" διαμαχη του Todd με τον Gaiman (δημιουργο της Angela και του Cogliostro).

Γι'αυτο μολις ειδα το συγκεκριμενο "Godslayer" εκανα τα σχολια αυτα...
Μετα λυπης μου ενα comic το οποιο θα μπορουσε να γινει κλασσικο βεβηλωθηκε με τον χειροτερο τροπο... Sad

(και αυτα τα λεω εχοντας διαβασει αρκετα spawn για να ξερω τι μου γινεται, οπως και αρκετα spinoff)
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Erisabetsu
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 22, 2007 9:55 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 416
hellmasker2002 έγραψε:
Βασικα αν και ειμαι εντελως off -topic ζητω την κατανοηση των moderators και με την ευκαιρια αυτου του νεου κλωνου (πανω στον οποιο φαινομενικα εβγαλα το αχτι μου Laughing Razz ) να πω 2 πραγματακια για τον spawn που μερικοι μπορει να ξερουν , μερικοι οχι ομως...Το spawn ξεκινησε ως δημιουργια του Τοdd MacFarlane-ο οποιος στην αρχη εκανε και τα pencils και το στορυ κτλ- (τωρα θα μου πειτε και παλι σιγα τα ωα αλλα συνεχιζω) και οπως καθε δημιουργια που γινεται δημοφιλης, ετσι και αυτο απαιτουσε και καποιο προσθετο προσωπικο.Οντως στη διαρκεια του Spawn ηρθαν ατομα οπως ο Capullo και αργοτερα ο Holguin και ο Medina ,αλλα για καμποσο καιρο ηταν καλο...Αυτο ομως που παρατηρουνταν οσο περνουσε ο καιρος ειναι ο Todd να απομακρυνεται συνεχεια απο το Spawn και να καθεται να πρoωθει action figures (βλεπε το site spawn.com ) ωσπου τελικα το ονομα του να μεινει στο copyright και μονο.

Και δεν θελω καν να αναφερω την "νομικη" διαμαχη του Todd με τον Gaiman (δημιουργο της Angela και του Cogliostro).

Γι'αυτο μολις ειδα το συγκεκριμενο "Godslayer" εκανα τα σχολια αυτα...
Μετα λυπης μου ενα comic το οποιο θα μπορουσε να γινει κλασσικο βεβηλωθηκε με τον χειροτερο τροπο... Sad

(και αυτα τα λεω εχοντας διαβασει αρκετα spawn για να ξερω τι μου γινεται, οπως και αρκετα spinoff)



Θέλω να μάθω και άλλα

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης