Το ξέρατε ότι onsen σημαίνει λουτρά (hot spring);


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Μουσική    Musician's Corner
Lost Reflection
Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 23, 2007 4:31 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 1067 Τόπος: Encircled by sea
Το topic αυτό αποτελεί μια γενίκευση των διαφόρων topics που δημιουργήθηκαν κατά καιρούς και είχαν σχέση με τις μουσικές ικανότητες/δραστηριότητες/φιλοδοξίες των χρηστών του forum. Αν κάποιος παίζει κάποιο όργανο, τραγουδάει η σχετίζεται με κάποιο δημιουργικό τρόπο με τη μουσική μπορεί να το δηλώσει εδώ. Αν κάποιος ψάχνει μέλη για κάποια συνεργασία σε μουσικό τομέα, μπορεί να ψάξει εδώ. Αν κάποιος έχει κάποια μουσική δημιουργία που θέλει να τη μοιραστεί με τους υπόλοιπους, επίσης μπορεί να το κάνει εδώ. Θα παρακαλούσα θερμά τους χρήστες που έχουν κάποια σχέση με τα παραπάνω και έχουν ήδη postarei σε κάποιο άλλο από τα διάφορα topics, να το κάνει και εδώ, για να έχουμε μια σαφέστερη εικόνα των μελών που ασχολούνται με τη μουσική σε επίπεδο εκτέλεσης ή δημιουργίας.

Ευχαριστώ.

_________________
Waves sweep the sand from my island.

R.I.P. Midnight
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Lost Reflection
Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 23, 2007 4:44 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 1067 Τόπος: Encircled by sea
Kai as kanw kai edw thn arxh.

Asxoloumai me thn hlektrikh kithara edw kai 2,5 xronia peripou kai an kai de thewrw ton eayto mou idiaitera kalo, mou aresei h didikasia ths dhmiourgias kai etsi anhkw se dyo sygkrothmata se diaforetiko yfos metaxy tous. Me to ena den exoume hxografhsei kati akomh, alla plhsiazei o kairos, kai me to allo exoume bgalei hdh ena demo self financed(oxi idiaitera kalo na leme kai th mayrh alitheia), kai se ligo kairo tha bgaloume kai ena epishs self financed full length album(kapws kalutero ante). To site mas einai ypo kataskeyh kai me to pou tha einai etoimo to album tha dwsw kai to link gia to site kai edw pera, an kaneis endiaferetai na rixei ena blefaro.

Apo exoplismo twra, mias kai yphrxe ena analogo thread, exw ta exhs. Mia Cort X-6 hlektrikh kithara(e den eixame lefta otan agorazame Razz), h opoia bebaia emeine kai ena xrono konta se axrhsteia, kai kithara me floyd rose eidika ena xrono se axrhsteia, einai polyyyy kako pragma. Osoi xeroun katalabainoun nomizw. Exw parageilei kai mia Mexikanikh Stratocaster apo Germania kai thn perimenw entos twn hmerwn, kai fysika panta oneireyomai mia kalh kithara pou tha agorasw kapote. Apo enisxytes epishs liga pragmata. Tranzistor panta, ena Behringer 30Watt(ekeino to modelo-psema me ta effects panw pou psarwnei tous neous agorastes, kai mena mazi) pou thn paleyei den thn paleyei stis probes kai ena Marshall MG 15Watt, pou gia exaskish sto spiti mia xara einai. Exei kai to pseytoreverbaki tou panw ntax. Exw epishs to MT-2 Distortion Pedal ths Boss(Metal Zone), pou para ta poly kaka logia peri mpixlas mpixlas kai mpixlas, mia xara mou kathetai emena stis probes, kai mporw na pw oti einai poly kalytero apo to antistoixo "kafriko" distortion petali ths Ibanez pou exei poly megalyterh "psifiakoura" ston hxo. Telos exw kai thn GT-8 petaliera ths Boss, pou otan eixa thn orexh eixa psaxei kai eixa ftiaxei merikous wraious hxous, alla twra th xrhsimopoiw mono gia na pernaw samples sto pc gia na ta moirazw stous diaforous dexia kai aristera. Fysika to oneiro(kai stoxos) edw einai enas lampatos enisxths, kata protimhsh hi-gain, kai kapote kai enas gia pio kathara pragmata, panta lampa.
Exw epishs ena midi keyboard an kai den xerw na paizw, mia flogera, mia fysarmonika kai ena tragiko mpasso Harley Benton(opoios katalabe katalabe) pou akougetai ligo sa kremastra otan paizw giati den exw enisxyth.

Ayta. Prwth fora grafw tosa polla gia ton eayto mou. Seira sas.

_________________
Waves sweep the sand from my island.

R.I.P. Midnight
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Estorial
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 27, 2007 5:12 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 22 Φεβ 07 Δημοσιεύσεις: 42 Τόπος: Somewhere Lost In Tanelorn
sira mas ... Razz
Lipon kai ego kitharistas eimai kai skopeuo na gino kai saksofonistas!!!

pao se wdeio edo kai 3 xronia ...exo 2 katapliktikous kathigites pou mou mathenoun M.O.U.S.I.KH.

tora gia na po tin allithia den poli diabazo ...kako ston eauto mou kano .thelo na pekso kai Vai tromara mou Cool ...tespa keep working your finger !

tora oson afora ton eksoplismo pou exo tpt to idietero : mia starfire , ena 15wt enisxiti Samick kai ena pod Line6

tora pao gia agora mias Ibanez ! sigkekrimena tis JEM555 BK montelo Steve Vai .
tha tin ixa pari alla xalao ta lefta mou se sklirous diskous gia ta anime Razz Cool

_________________
God's in his heaven, all's right with the world.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Razorhound-cy
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 07, 2007 8:31 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 12 Ιούλ 06 Δημοσιεύσεις: 305 Τόπος: Lemesos Τώρα Βλέπω: Athkiaseros!---Naruto....
Eimai one man band called Burning instability , parapanw ftiaxnw electronic/industrial/heavy style

edw einai i selida mou sto myspace , etoimazw ena neo demo syntoma.
www.myspace.com/burninstability

_________________
www.urbsamurai.tk
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email AIM διεύθυνση MSN Messenger
ATANASHIOSU
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 28, 2007 3:31 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 22 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 723 Τόπος: Σαππόρο Τώρα Βλέπω: Την οθόνη του υπολογιστή μου.
Έχω ένα synthesizer που το αγόρασα μεταχειρισμένο στην Ιαπωνία με 5.000 γιεν. Μοντέλο δεκαετίας 80 όταν πρωτοβγήκε έκανε γύρω στα 180.000 γιεν.

Καλό πράμα αλλά πολύ βαρύ. Sad

Έχω κάνει μερικές σκοτεινές συνθέσεις. Laughing

Επίσης όταν ήμουν Ελλάδα έκανα μουσική με υπολογιστή, όχι κάτι το ιδιαίτερο.

Τι άλλο... α! Έχω και ενα Kazoo!

_________________
ΤΑΠΑΝΤΑΡΕΙ
諸行無常
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Kain
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 06, 2007 3:31 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
Ρε σεις για βοηθήστε λίγο.
Ψάχνω τις νότες για τη μουσική των γενεθλίων, είτε την Ελληνική (Να ζήσεις ταδάκη και χρόνια πολλά...) είτε την ξένη (Happy birthday to you...).
Με τις απλές νότες (Ντο μέχρι Σι).
Αν μπορείτε να βρείτε και fingerings ή όπως αλλιώς λέγονται για φλάουτο (5 τρύπες για τα δάχτυλα) θα ήμουν ευγνώμων.

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pap13
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 09, 2007 8:16 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 28 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 50 Τόπος: Αθήνα/Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Yakitate Japan!, Monster
Παίζω ηλεχτρικο μπάσσο εδώ και 5 χρονάκια. Χρησιμοποιώ ένα musicman stingray που συνδέω καρφί σε έναν ampeg ba115 combo ενισχυτή. Σπάνια χρησιμοποιώ εφφέ (αλλωστε στο μπασσο δεν πολυχρειαζονται) αν και εχω παρει μια φτηνη πεταλιεριτσα korg για να παίζω σαν παιδί που είμαι και γω

Να και τα μανάρια μου Razz :



Κουιζ: Τι σας θυμίζει το μπάσσο μου? ε?ε? Cool

@Kain: Ταμπλατούρα για το happy birthday σε κιθαρα μπορεις να βρεις εδω http://www.ultimate-guitar.com/tabs/m/misc/happy_birthday_tab.htm

Δες τις νότες και παιξε τις αντιστοιχες στο φλάουτο. Αν έχεις πρόβλημα pm

_________________
Cookie?
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kain
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 09, 2007 10:45 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
Thanx, αυτό ήθελα. Αν μόνο μπορείς να μου πεις και πώς μεταφράζω αυτο το... ό,τι είναι σε νότες θα ήσουν τέλειος.

Ε... Πρώτη μου επαφή με τη μουσική, οπότε δεν έχω ιδέα πώς να το διαβάσω...

YΓ: Εμένα πάντως το μπάσο σου μου θυμίζει τη Lucille από το beck.

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lost Reflection
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 10, 2007 1:30 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 1067 Τόπος: Encircled by sea
oi xordes einai E->Mi , A-> La, G-> Sol, B->Si, E-> Mi kai metriountai apo katw pros ta panw sthn tablatoura opws ta blepeis.

Twra, se mia xordh, to 0 symbolizei th xordh opws parapanw, kai apo ekei kai pera pane oi notes. Diladi gia paradeigma sthn E string pou deixnei to sygkekrimeno paradeigma, einai :
0-> mi, 1->fa, 3->sol, 5-> la , 7-> si , 8->nto klp. Endiamesa einai oi dieseis.

Bebaia to tab sto link einai se A major, kai eipes oti theleis na to paixeis xwris dieseis klp, opote tha mporouses na paixeis th metatropia se C major, pou tha htane :

Παράθεση:
Sol - Sol - La - Sol, Nto - Si
Sol - Sol - La - Sol, Re - Nto
Sol - Sol - Mi - Nto - Si - Si - La
Fa - Fa - Mi - Nto - Re - Nto


H sol einai pio mpassa nota pou tha paixeis gia na mhn psaxnesai me tis oktabes.

_________________
Waves sweep the sand from my island.

R.I.P. Midnight
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Bibo
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 13, 2007 9:46 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 30 Μάϊ 07 Δημοσιεύσεις: 599 Τόπος: Fokida Τώρα Βλέπω: Shugo Chara IKUTOXAMU
Egw epaiza armonio 2 xronia.....
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
PsychoGoth
Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 08, 2007 10:37 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 04 Αύγ 07 Δημοσιεύσεις: 42 Τώρα Βλέπω: to tavani >>
kai egw arxisa na paizw organo *-* hehe~
hlektrikh kithara
eimai akomh arxaria vv" exei peripou enan mhna pou mathainw?! x___X
eeexwww drooomooo~

_________________
THE DARK, DARK SUNDAY THE BLOOD STAINS... ONE DAY I WILL...

おほ“えて いる の て“しおう???

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Lost Reflection
Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 08, 2007 2:52 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 1067 Τόπος: Encircled by sea
Ypomonh prepei na xeis giati o prwtos kairos einai kai o pio baretos(oxi o pio dyskolos bebaia), me tis askhseis gia ta daxtyla kai ta sxetika.

_________________
Waves sweep the sand from my island.

R.I.P. Midnight
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
PsychoGoth
Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 08, 2007 3:04 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 04 Αύγ 07 Δημοσιεύσεις: 42 Τώρα Βλέπω: to tavani >>
varetos??? XDDDDD

mpaaaaaaaaa
symvainei to entelws anti8eto ^________^

mallon epeidh sugxronos ma8ainw kai diafora tragoudia kai sygxordies..
einai endiaferon ^.^

_________________
THE DARK, DARK SUNDAY THE BLOOD STAINS... ONE DAY I WILL...

おほ“えて いる の て“しおう???

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Kain
Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 10, 2007 5:50 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
Παίδες SOS!
Ψάχνω πάλι νότες, πάλι σε απλή μορφή (Ντο Ρε Μι κτλ) ή απλώς με εικόνες για τα δάχτυλα, πάλι κατά προτίμηση για φλάουτο.
Μόνο που τώρα ψάχνω για διάφορες μουσικές, είτε Ινδιάνικες (Ananau ananau και δεν συμμαζεύεται), είτε κέλτικες (An Emigrant's Daughter, Star of the County Down κτλ), είτε Romantic (εδώ δεν ξέρω παραδείγματα). Γενικά θέλω κάτι σχετικά αργό, που να ακούγεται ευχάριστα σε φλάουτο. Όσο το δυνατόν περισσότερα.

ΥΓ: Και Ασιάτικη μουσική δεν θα με χάλαγε, καθώς έχω και Κινέζικο Dizi φλάουτο.

Σόρι αν γίνομαι κουραστικός, αλλά η μουσική των γενεθλίων δεν μου είναι πλέον αρκετή.

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Smaragdia
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 28, 2008 8:18 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: Angel of Wrath::
::Moderator::<br>:: Angel of Wrath::

Συμμετέχει από: 14 Απρ 08 Δημοσιεύσεις: 641 Τόπος: Peiraus
εγω εκανα 2 χρονια ηλεκτικη κιθαρα και 1 ακουστικη αλλα σταματησα λογω πανελληνιων και η bc rich μου ειναι ακομα χωρις χορδες _ουτε καν σερβις Embarassed _ στη ντουλαπα και με περιμενει... εχουν περασει και 2 χρονια και ακομα παιξω,,, κ ομως θυμαμαι ακομα μερικα τραγουδια που επαιζα Razz Razz Razz

_________________
http://smaragdia.deviantart.com
http://www.conceptart.org/forums/showthread.php?p=2169677#post2169677
http://www.animeplanet.gr/forum/viewtopic.php?t=7517&start=0
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 2
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης