Το ξέρατε ότι kiku σημαίνει χρυσάνθεμο;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 4 από 5
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Fan-Subbing    Αναζήτηση υποτίτλων Anime (want a subtitle ? )
hzikill
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 16, 2007 12:45 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::BabySitteR::
::Moderator::<br>::BabySitteR::

Συμμετέχει από: 08 Ιούν 06 Δημοσιεύσεις: 674 Τόπος: United Kingdom
Phantom Duck έγραψε:
Να σταματήσεις να γράφεις με κεφαλαία (επειδή είναι σαν να φωνάζεις Confused ), να μην κάνεις το ίδιο post 3 φορές ( Shocked ) , και να εγκαταστήσεις το CCCP (Combined Community Codec Pack).

Αν είναι mkv το αρχείο, τότε πιθανότατα δεν έχεις τους codecs για να δεις τους υπότιτλους που είναι ενσωματωμένοι στο αρχείο.

Ναι αυτό σκέφτηκα και γώ...


Υ.Γ Μιας και είσαι νέος πέρασε απο το Γνωριμία...για να σε γνωρίσουμε.
Stop The Caps
Happy journey!!! Laughing Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
pagorem1213
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 16, 2007 10:45 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 07 Δημοσιεύσεις: 56 Τόπος: Πειραιάς Τώρα Βλέπω: ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ
Ευχαριστώ για την βοήθεια.Το αποτέλεσμα ήταν υπότιτλοι μάλλον βαλκανικοί. Crying or Very sad Μάλλον θα χρειαστεί να το κατεβάσω ξανά σε avi αυτή τη φορά για να είμαι σίγουρος και θυσιάζοντας την ποιότητα του video.Sorry για τα κεφαλαία Embarassed .Ειμαι νέος γενικότερα σε forums και δεν ξέρω.Η γνωριμία που είναι,δεν τη βρίσκω!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
hzikill
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 16, 2007 1:17 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::BabySitteR::
::Moderator::<br>::BabySitteR::

Συμμετέχει από: 08 Ιούν 06 Δημοσιεύσεις: 674 Τόπος: United Kingdom
pagorem1213 έγραψε:
Ευχαριστώ για την βοήθεια.Το αποτέλεσμα ήταν υπότιτλοι μάλλον βαλκανικοί. Crying or Very sad Μάλλον θα χρειαστεί να το κατεβάσω ξανά σε avi αυτή τη φορά για να είμαι σίγουρος και θυσιάζοντας την ποιότητα του video.Sorry για τα κεφαλαία Embarassed .Ειμαι νέος γενικότερα σε forums και δεν ξέρω.Η γνωριμία που είναι,δεν τη βρίσκω!

http://www.animeplanet.gr/forum/viewtopic.php?t=416&start=915 Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
ghostdog
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 16, 2007 1:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 13 Ιούλ 06 Δημοσιεύσεις: 658 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: X_x
Παράθεση:
Ευχαριστώ για την βοήθεια.Το αποτέλεσμα ήταν υπότιτλοι μάλλον βαλκανικοί. Crying or Very sad Μάλλον θα χρειαστεί να το κατεβάσω ξανά σε avi αυτή τη φορά για να είμαι σίγουρος και θυσιάζοντας την ποιότητα του video
Δεν είναι ανάγκη ... ορίστε οι αγγλικοί υπότιτλοι : http://www.opensubtitles.org/en/subtitles/218223/waga-seishun-no-arcadia-en Cool και καλωσήρθες Very Happy

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 18, 2007 3:18 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Miso re paidia, arhika gia dose to torrent na doume ligo, episis otan les balkanikoi ti ennoeis. Laughing
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pagorem1213
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 22, 2007 3:22 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 07 Δημοσιεύσεις: 56 Τόπος: Πειραιάς Τώρα Βλέπω: ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ
Το Torrent θα το βρείς στο www.isohunt.com όπως και το 99% των anime που ψάχνεις αρκεί να ξέρεις τον ακριβή τίτλο.Μάλλιστα και σε πολλύ καλή ποιότητα.Να προτιμάς ΜΚVSmile

Ευχαριστώ για τα SUBS Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 22, 2007 10:22 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Kala vasika ithela na do gia poio arheio milas kai na arhiza tote gia sosto setarisma ton players kai ton codecs kai mpla mpla mpla mpla alla afou voleutikes, enjoy Laughing
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kain
Δημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 27, 2007 12:02 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
Yoz. Cool
Ψάχνω τους Αγγλικούς υπότιτλους του Afro Samurai με τον Samuel Jackson (έστω, με τη φωνή του Samuel Jackson).
Όποιος έχει κανένα Link ας πει plz.
Θέλω κυρίως για τα επεισόδια 1 και 5.

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ghostdog
Δημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 27, 2007 1:48 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 13 Ιούλ 06 Δημοσιεύσεις: 658 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: X_x
Γενικά πολύ δύσκολο να βρείς ξεχωριστούς υπότιτλους για σειρές anime, αφού όλα τα group κάνουν Hardsubbing και softsubbing στα raws... Μόνο από κανά dvdrip να παίξει τίποτα...

Όμως για τοn Afro είσαι τυχερός αφού σου βρήκα κάτι... http://www.opensubtitles.org/en/search/imdbid-465316/sublanguageid-eng

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Windsnowflake
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 15, 2008 1:42 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 15 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 3 Τόπος: Karakura Town Τώρα Βλέπω: Berserk, Hellsing Ultimatum, Devil May Cry.
Καλησπέρα, καλή χρονιά σ' όλους με υγεία! Μια ερώτηση έχω μονάχα: γνωρίζει κάποιος αν υπάρχουν ελληνικοί υπότιτλοι για Naruto ή/και Bleach; Θέλω να τα δώσω στο ξαδερφάκι μου να τα δει και δεν έχω βρει παρά μόνο τους hard-subbed αγγλικούς (πίνουμε νερό στο όνομα των DB!!!). Ευχαριστώ εκ των προτέρων! Smile

_________________
Bankai; Tensa Zangetsu!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
fingolfin
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 16, 2008 8:15 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 23 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 287 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: Τα πάντα και τίποτα...
Δες στην animeclipse
www.animeclipse.com
Έχουν βγάλει μέχρι το 42 του Naruto και το 25 του Bleach.
Επίσης θα βρεις και πολλά ακόμη ενδιαφέροντα anime με ελληνικούς υπότιτλους εκεί, μόνο που για να τα κατεβάσεις από τον torrent tracker τους αμέσως χρειάζεσαι να γραφτείς σαν μέλος, αλλιώς θα περιμένεις κάποιες ώρες να αρχίζουν να κατεβαίνουν σαν guest.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Windsnowflake
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 24, 2008 12:34 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 15 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 3 Τόπος: Karakura Town Τώρα Βλέπω: Berserk, Hellsing Ultimatum, Devil May Cry.
Thanks Fingolfin! Smile

_________________
Bankai; Tensa Zangetsu!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kain
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 27, 2008 1:42 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
Hey...
Μήπως ξέρει κανείς πού μπορώ να βρω τους Αγγλικούς υπότιτλους από τα DVD του Neon Genesis Evangelion; Χρονισμένους και καθαρούς; Κατά προτίμηση σε κάποια απλή μορφή, όπως srt ή ssa...

Α, και αν βρει κανείς για το πρώτο και το τελευταίο επεισόδιο του Afro Samurai τους υπότιτλους θα τον ευγνωμονούσα...

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spunakos
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 06, 2008 6:35 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 124 Τόπος: Στον κοσμο μου Τώρα Βλέπω: οτι δεν εχω τπτ να δω
κατεβασα το cowboy bebop σε .ogm με dual sound αλλα δεν θελω να το δω στα αγγλικα αλλα δεν εχει subs ξερει μηπως κανεις αν υπαρχουν κ που ? ty Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Chris!!
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 06, 2008 5:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 06 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 1
Καλησπέρα σε όλους...
Ψάχνω Ελληνικους ή και Αγγλικους υπότιτλους για μια σειρα που επαιζε παλιά και λεγόταν "Medabots" ή η Ιαπωνική ονομασία "Medarot"...
Υπάρχει κάτι για εχω φάει ολο το διαδυκτιο και δεν μπορώ να βρω τίποτα.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 4 από 5
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης