Το ξέρατε ότι ni σημαίνει δυο;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Συζητήσεις    Manga με superb σχέδιο..
kabez
Δημοσιεύθηκε: Παρ Αύγ 31, 2007 10:33 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Δεν ξέρω γιατί, αλλά τελευταία αποφεύγω τα manga τα οποία το σχέδιο τους δεν είναι λεπτομερές,ρεαλιστικό,να έχει ωραία backgrounds κτλ.

Έχω διαβάσει κάποιους τίτλους που μεν είχαν ωραίο περιεχόμενο-σενάριο (Drifting Classroom,Azumanga λχ τα πιο πρόσφατα) αλλά η κόντρα σχέδιο vs υπόθεση ξαναχτυπά.
Μόνο που αυτή την φορά είμαι με το στρατόπεδο του καλού σχεδίου.Ξεχνιέται άραγε το καταπληκτικό σχέδιο του GTO (όχι το early years) και το Battle Royalle?Ίσως και το Monster.

Έχει κανείς να μου προτείνει τέτοιου είδους τίτλους?
Το ξαναλέω, δεν με πειράζει τόσο το σενάριο, μιας και πιστεύω ότι για να φτάσει στο σημείο να έχει καλό σχέδιο θα έχει και καλό περιεχόμενο επίσης.

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
anime136
Δημοσιεύθηκε: Παρ Αύγ 31, 2007 1:15 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 04 Μάρ 07 Δημοσιεύσεις: 100 Τόπος: Ξανθη Τώρα Βλέπω: πολλα και διαφορα
wolf's rain

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
ghostdog
Δημοσιεύθηκε: Παρ Αύγ 31, 2007 2:04 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 13 Ιούλ 06 Δημοσιεύσεις: 658 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: X_x
Με διαφορά για μένα το καλύερο σχέδιο υπάρχει στο Berserk, απίστευτη λεπτομέρια o τύπος ζωγραφίζει ένα chapter επί ένα μήνα , όταν σε άλλους παίρνει μια βδομάδα... Επίσης τρομερό σχέδιο είδα πως έχει και η μεταφορά-συνέχεια του Trinity blood...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Monkey D Luffy
Δημοσιεύθηκε: Παρ Αύγ 31, 2007 2:57 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
VIP .::. Podcaster
Mugiwara Kaizoku

Συμμετέχει από: 27 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 1745 Τόπος: Πισω στην Ελλαδα....I wanna go to Tokyo agaiiiiiin!!! Τώρα Βλέπω: το site του topatzi!
Προσφατα κ εγω αρχισει να διαβαζω manga,απο ομωνυμα anime,π.χ Onepiece,Dragonball,Hellsing κ.α.Το Hellsing ομως ειναι αλλο πραγμα,εχει καινουργιους κακους,περισσοτερο αιμα κ ξυλο,καμια σχεση με το anime.
Παράθεση:
Με διαφορά για μένα το καλύερο σχέδιο υπάρχει στο Berserk, απίστευτη λεπτομέρια o τύπος ζωγραφίζει ένα chapter επί ένα μήνα , όταν σε άλλους παίρνει μια βδομάδα
Ειναι αληθεια,εχω διαβασει μεχρι στο σημειο που σωζονται απο τον Skeleton Knight κ μετα που ο Guts παιρνει στα χερια του το Dragonslayer κ πετσωκοβει ενα τερας που του επιτεθηκε.Ειναι τελειο!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Darcia
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 02, 2007 10:00 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 782 Τόπος: Θεσσαλονίκη, μεγάλη φραπεδομάνα Τώρα Βλέπω: την τύφλα μου
καιρο εχω να διαβασω manga αλλα αν θελεις οντως καλό σχέδιο που να σε χαλαρωνει διαβασε , αν δεν το εχεις κανει ηδη, το Yokohama Kaidashi Kikou. 14 τευχη 150-160 σελιδων σε 11 χρονια με λιτο διαλογο και εμφαση στην εικονα. διαβαζονται ολα σε μια μερα και περιττο να πω (οπως και πολλοι αλλοι αναγνωστες) οτι ειναι απο τα καλυτερα manga που εχω διαβασει

Επισης ριξε μια ματια στο Witches (απο manga screener) καθως και αυτο εχει ιδιαιτερο σχεδιο και ειναι αρκετα ενδιαφερον.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NightWatcher
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 09, 2007 3:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 09 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 13 Τόπος: ΑΘΗΝΑ
το vagabond εχει πολυ καλο ρεαλιστικο(στα πλαισια των manga βεβαια)σχεδιο και ο σχεδιαστης του claymore ειναι απιστευτα καλος επισης!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Force Impulse
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 21, 2007 7:58 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 01 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 131 Τόπος: Ag.Paraskevi Τώρα Βλέπω: naruto, gundam seed,seed destiny
File mou den ehw na sou protinw kanena manga ektos apo auta Smile1 : Neon Genesis Evangelion (an kai den mou aresei to anime tha deis kapia endiaferonta gia paradigma ehei arketes leptomeries sto senario apo to anime paei kapos diaforetika,2) Berserk auto to manga ehei apo ta kalitera shedia pou iparhoun se manga anime kai einai an kai auto den maresei aksizei Cool 3) Gunz kai auto ehei orew shedio vasika telio an kai den to ehw diavasei pisteuw oti thane kalw Laughing

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
alex90
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 22, 2007 1:02 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 24 Μάϊ 07 Δημοσιεύσεις: 284 Τόπος: thessaloniki Τώρα Βλέπω: polla.....
wild adapter..
den ksero omos an theleis ontos na to diabaseis...
exei ligo touch apo shounen ai(an k den einai)...
i upothesh einai polu orea..
einai apo auton-h pou ekane to saiyuki...
rikse mia matia an den to ksereis..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
erouchinamadara
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 22, 2007 2:40 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 19 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 1063 Τόπος: Κουφια γη (τακλαμακαν συγκεκριμενα)
Θα συμφωνησω με Luffy και ghostdog το berserk ειναι απιστευτο και το παρακολουθω ανελιπως και το claymore μου αρεσει αν και αυτο βγαινει με ρυθμους σαλιγκαριου

_________________


BAKA!!My legend start at the 12 century
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Cougar
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 22, 2007 3:13 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 06 Μάϊ 07 Δημοσιεύσεις: 162 Τόπος: Watashi no ie ni desu
Καταπληκτικό σχέδιο και σενάριο πάντως εγώ βρήκα στο Trinity Blood και περιμένω κάθε τόμο πως και πως... Φοβερό σχέδιο επίσης αλλά ανεξαρτήτως σεναρίου έχει το Tenjou Tenge.... Very Happy

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Teachan
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 22, 2007 8:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 09 Μάϊ 06 Δημοσιεύσεις: 120 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την οθόνη... και πάντα αυτή θα βλέπω, αλλιώς πώς να απαντάω; Οπότε, μη ρωτάτε!
Εγώ προσωπικά δε νιάζομαι και πολύ για το σχέδιο, αρκεί να το έχει απλά αξιοπρεπές, αλλά για την ιστορία.

Hellsing, Dogs: Bullet and Carnage και Air Gear έχουν σούπερ σχέδιο. Αν και το Hellsing έχει χάλια σχέδιο για κοπέλες...

Το DeathNote έχει πολύ καλό σχέδιο, αλλά το σκυλοβαρέθηκα. Καλή ιδέα, χάλια εκτέλεση.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ShinnAsuka
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 28, 2007 2:53 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 28 Μάϊ 06 Δημοσιεύσεις: 492 Τόπος: Brighton Uk Τώρα Βλέπω: To spam sta threads.
Hitman reborn. apla must.wraio shounen me arketo gelio kai poli wraio progress...interesting characters kai development apisteftes maxes to sxedio poli wraio kai detailed...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kurozuka
Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 01, 2008 1:37 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 01 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 36 Τόπος: Rhodes/Athens Τώρα Βλέπω: -----
blade of the immortal?
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης