Το ξέρατε ότι musume σημαίνει κόρη;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    AMV    ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΜV
serenity
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 27, 2007 1:15 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 02 Οκτ 06 Δημοσιεύσεις: 89 Τόπος: Αθηνα
παιδιά έχω ένα σοβαρό πρόβημα με τον movie maker...αν και στο παρελθόν με βοήθησε πολύ στη δημιουργία ΑΜV τώρα τελευταία δεν μπορώ να κάνω import βίντεο που κατεβάζω απο you tube αλλά και ούτε τα προηγούμενα που μου τα περνε.. Sad τι να κάνω?μπορεί να μου πει κανείς για κάποιο πρόγραμμα αντοίστοιχο με τον movie maker?..

thnx






..MOONN SPIRALLLLL HEARTTTTTTT ATTACKKKKKKKKKKKKK


Έχει επεξεργασθεί από τον/την serenity στις Τρι Νοέ 20, 2007 2:05 pm, 1 φορά
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
evelinxouz
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 27, 2007 1:28 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 06 Φεβ 07 Δημοσιεύσεις: 277 Τόπος: water 7 Τώρα Βλέπω: one piece, naruto shippuuden,higurashi no naku koro ni (μανουλα μου τρομαχτικο!!!)
κοιτα το movie maker ειναι σημπαθητικο για αρχαριους γενικα!! Ομως υπαρχουν μακραν πολυ καλυτερα προγραμματα απο αυτο! Εγω προσωπικα χρησιμοποιω το adobe premier θεωρειται απο τα καλυτερα δεν ειναι τρομερα δυσκολο στο χειρισμο απλα το export λογω των πολλων επιλογων που εχει αρχικα με δυσκολευε πολυ οποτε θα χρειαστεις συμβουλες σε αυτον τον τομεα.

Αλλα προγραμματα που ξερω για video επεξεργασια ειναι το wobble, το nero video ( καπως ετσι λεγεται αν εχεις τις τελευταιες εκδοσεις του nero σιγουρα θα το χει μεσα το προγραμματακι) το sony vega pro(αρκετα καλο απο κριτικες δεν το χω δοκιμασει)

λογικα για να μη σου κανει import το movie maker σημαινει οτι τα αρχεια δεν ειναι σε format που να μπορει το movie maker να ανοιξει π.χ. αν ειναι divx πρεπει να τα μετατρεψεις σε mpeg νομιζω ( το wobble πχ μπορει να σου κανει αυτη την δουλεια) Very Happy

_________________

http://www.youtube.com/watch?v=h5h2ZYPwvoE
my first anime video onegai comment & rate
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Ellorai
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 27, 2007 1:31 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Στο Pigeon
Χμμμ...Δοκίμασες να το ξανα κάνεις install; Όλα τα προγράμματα τρώνε φρίκες που και που(Καταραμένο 3D Studio Max!!!).

Το movie maker δεν το έχω δει αλλά πάρα πολύ καλά προγράμματα για video production/editing είναι τα Sony DVD Architect και το Adobe Premiere(πολύ εύκολο στην χρήση του και κάνει θαύματα...μέχρι ενώς σημείου δηλαδή).
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
fingolfin
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 27, 2007 4:12 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 23 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 287 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: Τα πάντα και τίποτα...
Να προσθέσω σε αυτά που είπαν οι προηγούμενοι ότι ένα προγραμματάκι απλό σαν το movie maker που ίσως να είναι ελαφρώς ανώτερο και μπορεί να υποστηρίζει περισσότερα είδα φορμά είναι το Power Director της Cyberlink. Επίσης ρίξε και μια ματιά στο Nero Vision...και τα δύο είναι μεν απλά προγράμματα αλλά με περιορισμένες δυνατότητες σε σχέση με αυτά που είπαν οι προηγούμενοι.
Το δικό μου AMV το έφτιαξα με το Power Director και για πρώτη προσπάθεια έμεινα ικανοποιημένος, αλλά την επόμενη φορά θα προσπαθήσω με το Adobe Premier ή το Sony Vegas.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
serenity
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 27, 2007 7:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 02 Οκτ 06 Δημοσιεύσεις: 89 Τόπος: Αθηνα
fingolfin έγραψε:
Να προσθέσω σε αυτά που είπαν οι προηγούμενοι ότι ένα προγραμματάκι απλό σαν το movie maker που ίσως να είναι ελαφρώς ανώτερο και μπορεί να υποστηρίζει περισσότερα είδα φορμά είναι το Power Director της Cyberlink. Επίσης ρίξε και μια ματιά στο Nero Vision...και τα δύο είναι μεν απλά προγράμματα αλλά με περιορισμένες δυνατότητες σε σχέση με αυτά που είπαν οι προηγούμενοι.
Το δικό μου AMV το έφτιαξα με το Power Director και για πρώτη προσπάθεια έμεινα ικανοποιημένος, αλλά την επόμενη φορά θα προσπαθήσω με το Adobe Premier ή το Sony Vegas.


Μήπως ξέρεις και που θα το βρώ για να το κατεβάσω?Θα μου ήταν πολύ χρήσιμο γιατί όσα άλλα προγράμματα κατέβασα ήταν όλλα ''απελπισία''.Πρόσφατα κατέβασα το Camtasia (δεν ξέρω αν το ξέρετε)και πραγματικα ήταν ΕΛΕΟΣ... Twisted Evil




[img] http://img403.imageshack.us/img403/4275/smny8.jpg[/img] bishouho senshi seramuun[/img]
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
SSJGojeta
Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 28, 2007 2:41 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 03 Ιούλ 03 Δημοσιεύσεις: 1461 Τόπος: Forgotten Realms
Κοίτα το μόνο σίγουρο είναι να αλλάξεις πρόγραμμα, μπορεί το movie maker να ειναι εύκολο αλλά επίσης τυραννάει κόσμο. Δυστυχώς τα καλά προγράμματα είναι κομματάκι βαριά. Αν και δεν έψαξα στην σελίδα λογικά στην www.download.com θα μπόρεις να βρεις είτε το Adobe Premiere είτε το Sony Vegas. Και τα δύο άψογα στην δουλειά τους, το premiere αρκετά εύκολο, όσο για το Vegas, ίσως στο meeting της θεσ/νίκης να το έχω δοκιμάσει να δω τι παίζετε πάνω κάτω, οπότε ίσως σου πω την γνώμη μου το σάββατο αν σε δω εκεί Smile
Πάντως δοκίμασε με κάποιο πρόγραμμα να αλλάξεις το είδος του video (δηλαδή από .avi σε .mpeg) ίσως τα δεχτεί το movie maker.

_________________

Αν δεν ξέρεις, πες δεν ξέρω και ρώτα, δεν είναι ντροπή. Καλύτερα να ρωτάς παρά να βγάζεις λάθος συμπεράσματα..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
serenity
Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 28, 2007 10:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 02 Οκτ 06 Δημοσιεύσεις: 89 Τόπος: Αθηνα
Basika katebasa to uleal dvdmovie factory kai twra to psaxnw...ti lete kanei ti doulia tou h tsampa tosa download?







...BISHOUHO SHENSHI SERAMUUN


Έχει επεξεργασθεί από τον/την serenity στις Τρι Νοέ 20, 2007 2:06 pm, 1 φορά
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
SSJGojeta
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 29, 2007 12:09 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 03 Ιούλ 03 Δημοσιεύσεις: 1461 Τόπος: Forgotten Realms
Δεν έχω ιδέα συγγνώμη Sad

_________________

Αν δεν ξέρεις, πες δεν ξέρω και ρώτα, δεν είναι ντροπή. Καλύτερα να ρωτάς παρά να βγάζεις λάθος συμπεράσματα..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
serenity
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 29, 2007 1:37 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 02 Οκτ 06 Δημοσιεύσεις: 89 Τόπος: Αθηνα
Basika yparxei ena problima m'ayto to programma..dn mporw n metatrepsw t arxeia m se mpeg h se otidhpote alo poy mporei na paiksei o media player...twra prospathw na katevasw to sony vega....einai kalo? 8 dm....






...bishoujo shenshi seramuun...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης