Το ξέρατε ότι neji σημαίνει βίδα;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Movies/Series/Cinema    Wanted - The movie
jedi_fillis
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 06, 2007 10:56 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 1040 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: 3X3 Eyes, FMA: Brotherhood, FairyTail, Naruto Shippuden, Bleach

http://www.youtube.com/watch?v=Z4pWuFv48Zk


wikipedia έγραψε:
Wesley Gibson (James McAvoy) is offered the opportunity to seek revenge in the murder of his father, who was an assassin. Gibson is invited by his father's partner, Sloan (Morgan Freeman), to follow in his father's footsteps. Sloan's second-in-command (Angelina Jolie) mentors Gibson. Wesley Gibson follows the death orders issued by the Fates, weavers who read individuals' destinies in fabrics produced by mystical looms


Είδα το trailer πρόσφατα. Στην αρχή μου φάνηκε πατάτα η ταινία, αλλά μετά είδα ότι κάτι μπορεί να αξίζει. Καταρχας οι ηθοποιοί,(Anjelina Jolie , Morgan Freeman Rock On Dude! , James McAvoy Neutral ) και δεύτερον οι action scenes. Δεν ξέρω, αλλά εμένα μου φάνηκαν αρκετά καλοδουλεμένες (τόσο τα effe, όσο και οι χορογραφίες). Δεν ξέρω αν η ταινία είναι τελικά καλή,γιατί το σενάριο είναι πολύ κοινότυπο (ο κεντρικός ήρωας χάνει συγγενικό του πρόσωπο, έχει special ικανότητες, training από άλλους masters, effe, πιστολίδι, hollywood, μπλα, μπλα, μπλα), αλλά i will give it a try..

Spoiler:
Καλά το όπλο που χρησιμοποιεί η Jolie για να σκοτώσει έναν τυπά στην δεύτερη σκηνή στο super market μου φάνηκε πολύ lame.. Κυριολεκτικά wtf??


Η ταινία θα βγεί στις 28 Μαρτίου 2008 στους κινηματογράφους.
Directed by Timur Bekmambetov


*EDIT* Η ταινία στηρίζεται σε comics των Mark Millar και J.G jones που κυκλοφόρησαν το 2003 - 2004

Αν και δεν έχω διαβάσει τα comics, standar θα τα ρίξω μία ματιά πριν δω την ταινία..

_________________

"I always believed that in the ninja world those who break the rules and regulations are called trash.. "
Spoiler:

..But a friend told me that those who don't care about their companions are even worse than trash..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Cougar
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 06, 2007 11:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 06 Μάϊ 07 Δημοσιεύσεις: 162 Τόπος: Watashi no ie ni desu
Αναγκαστικά λόγω cast θα το δούμε νομίζω! Very Happy

Υ.Γ. Το όπλο που χρησιμοποίησε η Angelina είναι κάτι χρόνια τώρα στα Swat...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
erouchinamadara
Δημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 07, 2007 12:25 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 19 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 1063 Τόπος: Κουφια γη (τακλαμακαν συγκεκριμενα)
Καπως κλισε και γραφικη μου φαινεται.Αλλα το cast ισως με κανει να ανεθεωρησω αν και το Trailer που ποσταρες με αφησε με παρα πολυ αναμεικτα συναισθηματα.Παντως σιγουρα θα της ριξω μια ματια

_________________


BAKA!!My legend start at the 12 century
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
jedi_fillis
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 28, 2008 8:43 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 1040 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: 3X3 Eyes, FMA: Brotherhood, FairyTail, Naruto Shippuden, Bleach
Τελικά αξιόθηκα και εγώ και την είδα.. Περίμενα πώς και πώς να την δώ και όταν πρωτοβγήκε δεν είχα χρόνο να πάω cinema..

Οι εντυπώσεις που μου άφησε ήταν από τις καλύτερες. Οι ερμηνείες των ηθοποιών καταπληκτικές με την Angelina Jolie και τον Morgan Freeman να κλέβουν την παράσταση.. Στην αρχή ο κεντρικός πρωταγωνιστής δεν με είχε ενθουσιάσει, αλλά τελικά πιστεύω ότι ήταν ότι πρέπει για αυτόν τον ρόλο.. Αξίζει να την δείτε.. Είναι μία από την καλύτερες action run 'n gun ταινίες που έχω δεί τελευταία, που ευχαρίστως ξαναβλέπεται..
Spoiler:
Κυρίως για την επίμαχη σκηνή της Mrs. Jolie *nosebleed* Laughing


Πρέπει να διαβάσω και τα comics, αλλά πού χρόνος?? *sigh*

_________________

"I always believed that in the ninja world those who break the rules and regulations are called trash.. "
Spoiler:

..But a friend told me that those who don't care about their companions are even worse than trash..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ellorai
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 28, 2008 10:38 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Στο Pigeon
Η ταινία είναι βασισμένη σε βιβλίο....

Η ταινία, κατά τη προσωπική και ταπεινή μου γνώμη, είχε τεράστια κενά στο σενάριο(πχ δεν μας εξήγησε ποτέ τι στο διάολο ήταν εκείνος ο αργαλιός και από που προέρχονταν τα ονόματα). Επίσης έχω βαρεθεί να βλέπω ταινίες του στυλ Mission Impossible 2(φάλτσο στη σφαίρα?? έλα τώρα....). Αν δεν είχε αυτές τις σκηνές και ήταν στα πρότυπα της τριλογίας Jason Bourne τότε θα μου άρεσε περισσότερο.


Οκ, καλή η Jolie αλλά η Theron είναι καλύτερη(μιας και μιλάμε για την γενιά της...δλδ μην αναφέρω την Megan Fox). Οκ τέλος με το off topic Razz Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
jedi_fillis
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 28, 2008 11:10 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 1040 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: 3X3 Eyes, FMA: Brotherhood, FairyTail, Naruto Shippuden, Bleach
Βασικά το θέμα με τον αργαλιό το εξήγησε στην τανία, όπως και την κωδικοποίηση/αποκωδικοποίηση των νημάτων (binary code), από όπου προέρχονται τα ονόματα των στόχων.. Τώρα την πηγή των νημάτων δεν την αποκάλυψαν και καλά ισχυριζόμενοι ότι ήταν από υψηλά κοινωνικά πρόσωπα της πολιτικής και μη σκηνής..

Θα μου πείς.. Ολόκληρη αδερφότητα χρησιμοποιούν όπλα τελευταίας τεχνολογίας και τρελλά PCs και ταυτόχρονα χρησιμοποιούνε αργαλιούς για να επικοινωνούν και κουμπούρες για να σκοτώνουν τους στόχους τους.. Το θέμα πάντως με τον αργαλιό, θέλανε να το συνδιάσουνε και καλά με την μοίρα (όπως λέει προς το τέλος ο Freeman).. ότι παίρνουν δηλαδή την θέση της μοίρας και αποφασίζουν ποιανού στόχου θα κόψουν το νήμα της ζωης του..

Spoiler:
Για αυτό και ο Freeman έκανε ότι έκανε.. Για να πάρει ο ίδιος την θέση της μοίρας.


Προσωπικά το curve bullet μου άρεσε στην πράξη και στο στυλ στο wanted, όσο για τις MI ταινείες η γνώμη μου είναι ότι πρέπει να καούν στην πυρα Razz ... Το Bourne Trilogy είναι καλή τριλογία, αλλά είδα πιο ευχάριστα το Wanted, λόγω ακριβώς αυτών των φανταστικών κινήσεων και του πιο ελαφρού σεναρίου του.

P.S.: Η Jolie τρώει κάτι κοριτσάκια σαν την Theron και την Fox για πρωινό Cool

_________________

"I always believed that in the ninja world those who break the rules and regulations are called trash.. "
Spoiler:

..But a friend told me that those who don't care about their companions are even worse than trash..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Garden
Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 29, 2008 11:00 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 19 Μάϊ 06 Δημοσιεύσεις: 132 Τόπος: ΡΟΔΟΣ Τώρα Βλέπω: one piece,gakuen heaven,
gnwmh m einai oti h tainia htan ths plakas! oi Ermhnies dn htan tpt to 3exwristo kai to senario htan gia ta baza, katarxas h tainia den exei thn paramikrh sxesh me to komik (ektos isws apo ta onomata kai ton titlo pou toso anaisxinta xrhsimopoihsane se mia amerikania san authn edw) to komik einai e3airetiko kai h tainia dn a3izei na leei oti vasizetai se auto....

(asxeto) Den htan kalytero apo to prince Caspian alla toulaxiston ston Caspian gelouses! thn tainia thn proteinw MONO an den paizei tipota allo sto cinema kai MONO an ekeinh thn nyxta PREPEI na pate ston kinhmatografo....

xwris na 8elw na ginomai spastikos, alla h Angelina dn einai kai tpt to idiaitero....san thn Natalie Portman dn einai kamia!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Ellorai
Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 29, 2008 12:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Στο Pigeon
Τον αργαλιό τον εξηγεί.... και πως λειτουργεί. Αλλά δεν εξήγησε τίποτα για την προέλευση των ονομάτων. Απλά υπονοούμενα(τα οποία δεν είναι και απαραιτήτως κακά). Θα μπορούσε να το εξηγήσει στο σημείο που δίνονται όλες οι απαντήσεις. Τεσπα...

Έτσι κι αλλιώς δε μιλάμε για κάποια ταινία η οποία θα πάει και για oscar(αν δω τη Jolie να παίρνει Oscar, θα παω και εγώ Hollywood Razz Razz )

Τα εφέ και τα γυρίσματα ήταν πανέμορφα σαν υλοποίηση.... αλλά σαν ιδέα το παραέκαναν. Εξακολουθώ να πιστεύω ότι αν η ταινία είχε πιο ρεαλιστικές σκηνές και έδινε μεγαλύτερη έμφαση στο σενάριο, στους διαλόγους κτλ κτλ θα μιλάγαμε για αριστούργημα.

Off topic alert!!
Megan Fox και τα μυαλά στα multi-mixer(αν και η Jolie είναι γυναίκα και η Fox κοριτσάκι. Αλλά πρέπει να επενδύσουμε στο μέλλον, να πάρουμε νέα ταλέντα lol)
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
jedi_fillis
Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 29, 2008 9:04 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 1040 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: 3X3 Eyes, FMA: Brotherhood, FairyTail, Naruto Shippuden, Bleach
Δεν έχω διαβάσει ακόμα τα comics.

Πέρα το ότι είμαι σίγουρος ότι θα μου αρέσουν, έχω την άποψη ότι γενικά τις ταινείς που βασίζονται σε βιβλία, comics, παιχνίδια, etc δεν πρέπει να τις αξιολογούμε με βάσει κριτίρια του background τους, αλλά με κριτίρια ταινιών.. Σαφώς πρέπει να σέβεται την πηγή έμπνευσης, αλλά δεν είναι πάντα εφικτό να το περάσεις μέσα από την ταινία.

To Wanted προσέφερε δράση, πιστολίδι και ποζέρικα instant kills με χορογραφίες και εφέ πολύ καλά υλοποιημένα.. Αν είναι δυνατόν κάποιος να είδε το Wanted για το σενάριο.. Πιστεύω ότι αν ήθελα να δώ το σενάριο του Wanted θα καθόμουν και θα διάβαζα τα comics, που όπως λέτε τα σπάει και το πιστεύω.. Εγώ ήθελα να δώ mindless πιστολίδι και εφέ στην μεγάλη οθόνη με το dolby surround να μου πέρνει τα αφτιά και όχι σκηνές με τον Freeman να μιλάει για την Αδερφότητα όπως ο Αρχιτέκτωνας στο Matrix που μιλούσε 10 λεπτά έλεγε φιλοσοφίες..

Όμως όλα αυτά είναι προτιμήσεις.. Είδα το trailer, διάβασα λίγα info στο net και ήμουν προετοιμασμένος να δώ την ταινία χαλαρά.. Δεν είναι hit, δεν είναι για oscar (για oscar είναι το Prince Caspian, για oscar μακιγιάζ Razz), αλλά είναι διασκεδαστική και χαλαρή.. Δεν έχει ένα συνεχόμενο άγχος, όπως το Bourne και δεν έχει τα άθλια ποζεριλίκια των MI movies. Είναι μία mindles run'n gun movie.. Τίποτα παραπάνω και τίποτα λιγότερο και αυτό που θέλει να μας δείξει πιστεύω ότι το πετυχαίνει..

Spoiler:
Angelina Jolie, Catherine Zeta Jones και Monica Belucci από γυναίκες και Natalie Portman, Jessica Alba και Keira Knightley από "κοριτσάκια".. Για να μην μαλώνουμε με τις γενεές.. Razz

_________________

"I always believed that in the ninja world those who break the rules and regulations are called trash.. "
Spoiler:

..But a friend told me that those who don't care about their companions are even worse than trash..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kilrathi
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 30, 2008 8:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 26 Αύγ 08 Δημοσιεύσεις: 57 Τόπος: Θεσσαλονικη-Καβάλα Τώρα Βλέπω: Πολλά και διάφορα
Ιδιαιτερη αλλα καλή ταινία
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Garden
Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 13, 2009 5:53 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 19 Μάϊ 06 Δημοσιεύσεις: 132 Τόπος: ΡΟΔΟΣ Τώρα Βλέπω: one piece,gakuen heaven,
Ellorai έγραψε:
Τον αργαλιό τον εξηγεί.... και πως λειτουργεί. Αλλά δεν εξήγησε τίποτα για την προέλευση των ονομάτων. Απλά υπονοούμενα(τα οποία δεν είναι και απαραιτήτως κακά). Θα μπορούσε να το εξηγήσει στο σημείο που δίνονται όλες οι απαντήσεις. Τεσπα...

Έτσι κι αλλιώς δε μιλάμε για κάποια ταινία η οποία θα πάει και για oscar(αν δω τη Jolie να παίρνει Oscar, θα παω και εγώ Hollywood Razz Razz )

Τα εφέ και τα γυρίσματα ήταν πανέμορφα σαν υλοποίηση.... αλλά σαν ιδέα το παραέκαναν. Εξακολουθώ να πιστεύω ότι αν η ταινία είχε πιο ρεαλιστικές σκηνές και έδινε μεγαλύτερη έμφαση στο σενάριο, στους διαλόγους κτλ κτλ θα μιλάγαμε για αριστούργημα.

Off topic alert!!
Megan Fox και τα μυαλά στα multi-mixer(αν και η Jolie είναι γυναίκα και η Fox κοριτσάκι. Αλλά πρέπει να επενδύσουμε στο μέλλον, να πάρουμε νέα ταλέντα lol)


Einai ypopshfia gia oscar alla gia allh tainia (Changeling) Razz ELEOS! afou einai eleinh!





Spoiler:
Angelina Jolie, Catherine Zeta Jones και Monica Belucci από γυναίκες και Natalie Portman, Jessica Alba και Keira Knightley από "κοριτσάκια".. Για να μην μαλώνουμε με τις γενεές.. Razz
[/quote]

den milousa gia emfanhsh otan elega oti proteimw thn Natalie, alla gia ypokritikh ikanothta, thn opoia h kyria Angelina mas exei apodei3ei polles fores oti dia8etei elaxisth ews mhdaminh

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης