Το ξέρατε ότι marude σημαίνει εντελώς, πλήρως;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 3 από 4
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Δημοσκοπήσεις    Θα μαθαίνατε στα παιδιά σας να βλέπουν Anime/Manga?




Θα μαθαίνατε στα παιδιά σας να βλέπουν Anime/Manga?

Nai! Θέλω να συνεχίσω την παράδοση.
48%
 48%  [ 35 ]
Όχι! Ποιος ξέρη πώς θα αντιδράσουν στο NGE.
2%
 2%  [ 2 ]
Ναι, αλλά εγώ θα επιβλέπω τι βλέπουν/διαβάζουν.
34%
 34%  [ 25 ]
Δεν με νοιάζει ας δουν και Hentai.
13%
 13%  [ 10 ]

Σύνολο Ψήφων : 72


Girishajin
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 27, 2007 6:48 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 599 Τόπος: Κάπου δυτικά στο λεκανοπέδιο Αττικής... Τώρα Βλέπω: Μπόλικο JDrama, Cult Ιαπωνικές ταινίες...και διάφορα άνιμε....
Teachan έγραψε:
Ούτε εμένα. Razz Αλλά πολλές φορές έχω ευχηθεί να είχα και κάποιον μεγαλύτερο να μου ξεχωρίζει τα καλά...

Π.χ. Είδα Princess Tutu Confused

Ακόμα έχω τραύμα!!


Γιατί??? Razz Smile Ωραία είναι η τουτού... Very Happy Laughing

_________________


ひぐらしのく頃に...
日本が大好きから...
http://girishakara-nihonmade.blogspot.com/

Ένα Blog για την Ιαπωνική κουλτούρα...^^
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
HyuuGaNeji
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 29, 2007 10:39 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 18 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 238 Τόπος: thesaloniki Τώρα Βλέπω: πολλα και διαφορα
Gt oxi.Ta anime einai kati to opoio prepei na diadothei sthn ellada mias k pola atoma dn kseroun kan ti einai enw sthn iaponia akoma k o pappous pou pernei syntaksh kserei ti einai anime

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
light&ryuk
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 08, 2008 5:41 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 07 Δημοσιεύσεις: 250 Τόπος: Μάλλον θα μείνω στα Χανιά Τώρα Βλέπω: Naruto Shippuuden,Serial Experiments Lain
Ναι,σίγουρα.Γιατί όχι?Ούτος ή άλλος το ιαπωνικό animation διαθέτει μεγάλη ποικιλία με σειρές για όλα τα γούστα και τις ηλικίες.Αλλά πριν γνωρίσω αυτά τα υπέροχα πράγματα στα παιδιά μου,θα πρέπει πρώτα να τους μάθω 1 πράγμα.Αυτό που έλεγαν και οι αρχαίοι ημών πρόγονοι "Παν μέτρον άριστον"

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 09, 2008 6:50 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Αυτό πείτε το στους άσχετους που κάηκε το μυαλό τους με τις παναμερικάνικες βλακείες και του έκανε να νομίζουν ότι το anime είναι cartoon από την μεριά τους.Γιαυτό δεν ξέρει εδώ η λοίπη Ελλάδα τι πάει να πει anime.Αν ήμουν αφεντικό μίας τηλεοπτικής εταιρείας ή και κανένας συντονιστής μίας εταιρείας διάδοσης cartoon εγώ ο ίδιος θα διέδιδα ευχαρίστως τα anime και με τα 1000 !!!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
bulmasmate
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 09, 2008 9:01 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 27 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 522 Τόπος: Αττική Τώρα Βλέπω: το εγκεφαλικο να ερχεται
DjDragon έγραψε:
Αυτό πείτε το στους άσχετους που κάηκε το μυαλό τους με τις παναμερικάνικες βλακείες και του έκανε να νομίζουν ότι το anime είναι cartoon από την μεριά τους.Γιαυτό δεν ξέρει εδώ η λοίπη Ελλάδα τι πάει να πει anime.Αν ήμουν αφεντικό μίας τηλεοπτικής εταιρείας ή και κανένας συντονιστής μίας εταιρείας διάδοσης cartoon εγώ ο ίδιος θα διέδιδα ευχαρίστως τα anime και με τα 1000 !!!


an eisoun afentiko mias tileoptikis etairias....
Spoiler:
tha ekleine tin proti mera!!!!
Laughing Laughing Laughing se peirazo!!!!! Rolling Eyes Wink

_________________


Mariel
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
jhetfield18
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 09, 2008 9:37 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 11 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 68 Τόπος: Hrakleio,Kritis Τώρα Βλέπω: Bleach,Naruto Shippuuden,Hayate no Gotoku,Ladies vs Butlers,Durarara
Kai vevaia.Tha kathomai na vlepw mazi tis(thelw kai koritsaki o xazompampas Razz) diafora anime mexri na arxisei na thelei na vlepei.An mou pei twra oti protimaei alla e ti na pw pateras eimai kai gw de tha arnithw(Einai pou protrexw kiolas kai nomizo oti eimai idi me paidi Razz).Pantws ama thelei siga siga tha metadidw ti sofia mou Rolling Eyes mias kai tote tha exw mia kapoia peira.

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Zaraki Kenpachi
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 29, 2008 12:36 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 03 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 1137 Τόπος: Αθήνα/Soul Society Τώρα Βλέπω: Kaiji, Soul Eater, Neon Genesis Evangelion
Θα τους ενθαρυνα να δουνε καποια απο τα καλυτερα που εχω δει και απο εκει και περα θα τα αφηνα ανα δουνε οποια θελουνε.

_________________
Όλοι βλέπουν Code Geass...

Soul Eater seems preety popular...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
red pyramid
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 14, 2008 12:20 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 110 Τώρα Βλέπω: polla kai diafora
Μπορείς να μάθει; με το ζόρι σε ένα παιδί να γουστάρει anime ή γενικά animation?

Εγώ απλά θα του τα έβαα αλλά απλά με σκοπό να περάσω μερικές όμορφες στιγμές με το παιδί μου ή απλά για να το απασχολίσω,όχι για να το βάλω σε μία 'παράδοση'(εντελώς άκυρος όρος).

_________________
I found Jesus...He was behind the sofa the whole time.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
River
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 17, 2008 9:41 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 07 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 418
tha elega nai
alla protimo oxi se poli mikri ilikia gia kapoia anime...
alla entaksi den ksero pos tha einai autes oi epoxes pou tha erthoun....

_________________

I Wish To Be Forgiven...Zack...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
neo
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 17, 2008 2:30 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 12 Ιαν 06 Δημοσιεύσεις: 116 Τόπος: λαμια-αθηνα Τώρα Βλέπω: ξανα death note,hellsing ultimate
Παράθεση:
Μαλλον ναι αν αξιωθω να κανω παιδια θα του δειξω καποια δειγματα anime σε μια λογικη ηλικια και αν του αρεσαν θα το αφηνα να συνεχισει την Legasy μου


Συμφωνω 100%.Αμα στα παιδια μου δεν αρεσουν τα manga/anime δεν θα τους τα επιβαλλω.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
SuperGohanssj4
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 17, 2008 4:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 07 Δημοσιεύσεις: 788 Τόπος: Dragon Universe Τώρα Βλέπω: Gohan,Sasuke&Εμένα έτοιμους για Μάχη..
Εμένα πάντως θα το έχουν στο γονίδιό του Razz

_________________
May The Force Be With Fans!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Hegardt
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 23, 2008 2:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 23 Μάϊ 07 Δημοσιεύσεις: 33 Τόπος: somewhere in time Τώρα Βλέπω: chobits,samurai 7,fairy tail
kalo einai na kathodigeis tous mikroterous na tous protineis oxi na tous epivaleis.

_________________


Which Final Fantasy Character Are You?
Final Fantasy 7
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
kilrathi
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 25, 2008 7:42 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 26 Αύγ 08 Δημοσιεύσεις: 57 Τόπος: Θεσσαλονικη-Καβάλα Τώρα Βλέπω: Πολλά και διάφορα
Φυσικά θα τα μοιήσω στον υπέροχο κόσμο των anime αλλα δεν θα ήθελα να τα αναγκάσω γιατι δεν θα έχει νόημα...αλλα μ'εναν πατέρα που θα βλέπει..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
billmcnik
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 25, 2008 10:07 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 24 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 812 Τόπος: Salonika Τώρα Βλέπω: Δεν έχω χρόνο!
Vetus έγραψε:
Θα τους έδειχνα μερικές αντιπροσωπευτικές anime σειρές κατάλληλες για την ηλικία τους κι αμα τους ενθουσιάσουν και συνεχίσουν να βλέπουν και σε πιο μεγάλη ηλικία έχε καλώς. Αν όχι, δεν θα τους διαμορφώσω εγώ τα γούστα τους όπως θέλω εγώ. Θα το αφήσω στην δικιά τους κρίση.


akrivws oti skeftomai....
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
PortgasDAce
Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 26, 2008 3:04 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 21 Απρ 06 Δημοσιεύσεις: 967 Τόπος: Podos Τώρα Βλέπω: One piece(monimo auto)
Exw arxisei padws me tob bro m kai ton exw kollisei ki auton...Einai krima na min muiseis ki alla atoma s auton ton 8aumasto kosmo....Vevea suxenome kati atoma pou vlepoun naruto kai sto paizoun e3upnoi alla tsepa

_________________


I will make Whitebeard....the King
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 3 από 4
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης