Το ξέρατε ότι imouto σημαίνει αδερφή (μικρότερη);


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Movies/Series/Cinema    The Chronicles of Narnia: Prince Caspian
Ellorai
Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 17, 2007 3:28 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Στο Pigeon
Στις 16 Μαϊου στην Αμερική θα προβληθεί το sequel του "Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe". Τη σκηνοθεσία την έχει αναλάβει ο Andrew Adamson, ο οποίος είχε αναλάβει και τη πρώτη ταινία.

Όπως πάντα για να μην κουράσω με μεγάλα κείμενα σας παραπέμπω στο: http://imdb.com/title/tt0499448/
για περισσότερες πληροφορίες.




http://www.youtube.com/watch?v=zk-D7SuwICU
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
VitsioMan
Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 17, 2007 2:47 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 18 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 287 Τόπος: θεσσαλονικη
Δεν μου πολυ αρεσε η πρωτη ταινια αλλα η δευτερη φαινεται να ειναι πολυ καλη (απο το trailer τουλαχιστον).
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email AIM διεύθυνση MSN Messenger
Ellorai
Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 17, 2007 4:31 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Στο Pigeon
Βασικά όλοι πιστέψαμε ότι το πρώτο Narnia θα ήταν κάτι ανάλογο του Lord Of The Rings(σε αγριότητα τουλάχιστον) και προέκυψε ένα όμορφο παραμύθι(το οποίο προσωπικά μου άρεσε).

Πριν από αρκετούς μήνες μιλούσα με έναν Ινδό ο οποίος δουλεύει σε ένα από τα μικρά special effects studio που βοήθησαν στη δημιουργία των effects της ταινίας τότε και αυτά που μου είπε μου ανέβασαν την ιδέα που είχα για την ταινία.

Ελπίζω το δεύτερο να είναι καλύτερο μιας και λογικά το budget της ταινίας θα πρέπει να είναι μεγαλύτερο...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Wadoria
Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 17, 2007 6:31 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 18 Μάϊ 07 Δημοσιεύσεις: 329 Τόπος: Ιωάννινα Τώρα Βλέπω: bleach,Hero Tales,Elemental Gelad
perimenv perissotera apo thn deyterh tainia mias ki exv diabasei ola ta biblia.

_________________

See my Anime list!!
To decide what to do with the future is to be human.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
erouchinamadara
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 18, 2007 8:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 19 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 1063 Τόπος: Κουφια γη (τακλαμακαν συγκεκριμενα)
Η πρωτη ταινια δεν μου αρεσε καθολου ηταν ενα παραμυθακι που λεει κοιταξτε ειμαστε αθανατοι ακομα και αν πεθανουμε και μας κουρεψουν εμεις ξαναζωντανευουμαι!!!Ελπιζω να η 2η να ναι καλυτερη και πιο ωριμη

_________________


BAKA!!My legend start at the 12 century
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ellorai
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Αύγ 28, 2008 11:11 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Στο Pigeon
Καλύτερο το sequel (αν και μπορώ να πω ότι μ'άρεσαν και τα 2)..... τα εφέ εξακολουθούν να είναι εκπληκτικά...δείτε τη σκηνή με το ποτάμι και θα καταλάβετε)....


Αυτό που διάβασα και δεν το ήξερα είναι ότι η λέξη Aslan(το όνομα του λιονταριού) είναι τούρκικη λέξη και σημαίνει "λιοντάρι".
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Animated
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Αύγ 28, 2008 11:21 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 26 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 507 Τόπος: Κατερινη Τώρα Βλέπω: naruto shippuuden, azumanga daioh, FLCL
Πολυ παιδικο ηταν μωρε παρα τις μαχες.... αν επαιρνε πιο σοβαρα τον εαυτο της η ταινια, θα ηταν ακομα καλυτερη.....

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Ellorai
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Αύγ 28, 2008 11:51 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Στο Pigeon
Βασικά... τα βιβλία(δεν τα έχω διαβάσει..κρίνω από ότι ακούω) είναι παιδικά παραμύθια έτσι και η ταινίες έπρεπε να είναι "παιδικές". Εμένα μου άρεσαν τα εφέ και εικαστικά και θεματολογικά.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Αύγ 28, 2008 1:32 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Εμένα γενικά μου άρεσε αρκετά η ταινία...Λέει πολύ σαν background...Το σενάριο εκεί ήταν έτσι κι έτσι.Πιο καλό ήταν το τέλος που άφησε εποχή που μεγάλωσαν όλοι αυτοί.

Προσωπικά δεν το είδα σαν Lord of The Rings ούτε σαν Warcraft, γιατί πολύ απλά δεν είχε τα στοιχεία που θα άρμοζε σε μία επική ταινία.

Πιο πολύ εμένα μου θύμισε το anime "The 12 Kingdoms" που είναι ομιλούντα και τα ζώα και δαίμονες και έτσι...(εκτός την μαγεία κι έτσι).

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης