Το ξέρατε ότι irrashaimase σημαίνει καλωσήρθατε (στο κατάστημα);


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
Σελίδα 2 από 10
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Development Log    Ιδέες / Προτάσεις
fingolfin
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 19, 2008 8:51 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 23 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 287 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: Τα πάντα και τίποτα...
Η δική μου πρόταση είναι η εξής.
Στην αρχική σελίδα να φαίνονται οι 5,6,10 τελευταίες απαντήσεις και όχι μόνο τα τελευταία θέματα που δημιουργήθηκαν. Βέβαια βλέπω ότι είναι αρκετά φορτωμένη η αρχική σελίδα και δεν ξέρω που θα χωρούσε να μπει αυτό που λέω, αλλά αν μοιράζαμε εκείνο το κομμάτι με τα 10 τελευταία θέματα ώστε να είχε π.χ. τις 5 τελευταίες απαντήσεις και τα 5 τελευταία θέματα(ή 4 και 6);
Κατά την γνώμη μου, το να βλέπει ένα μέλος τις τελευταίες απαντήσεις που πόσταραν κάποιοι είναι καλύτερο για την ανανεωμένη και μεγαλύτερη κίνηση του φόρουμ σε όλες τις κατηγορίες του και όχι μόνο στα 10 τελευταία θέματα που δημιουργήθηκαν.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 19, 2008 11:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
Υπάρχει πιθανότητα να δημιουργηθεί κουμπί multi-quote ? Είναι μερικές περιπτώσεις που ήθελα να κάνω quote κείμενα από 3-4 διαφορετικά άτομα αλλά βαρέθηκα να ανοίγω ένα σωρό διαφορετικά tabs και τα παράτησα Razz

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
elissaios
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 20, 2008 5:37 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: administrator ::
喜多野 栄治
:: administrator ::<br>喜多野 栄治

Συμμετέχει από: 29 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 1440 Τόπος: Thessaloniki
fingolfin έγραψε:
Η δική μου πρόταση είναι η εξής.
Στην αρχική σελίδα να φαίνονται οι 5,6,10 τελευταίες απαντήσεις και όχι μόνο τα τελευταία θέματα που δημιουργήθηκαν. Βέβαια βλέπω ότι είναι αρκετά φορτωμένη η αρχική σελίδα και δεν ξέρω που θα χωρούσε να μπει αυτό που λέω, αλλά αν μοιράζαμε εκείνο το κομμάτι με τα 10 τελευταία θέματα ώστε να είχε π.χ. τις 5 τελευταίες απαντήσεις και τα 5 τελευταία θέματα(ή 4 και 6);
Κατά την γνώμη μου, το να βλέπει ένα μέλος τις τελευταίες απαντήσεις που πόσταραν κάποιοι είναι καλύτερο για την ανανεωμένη και μεγαλύτερη κίνηση του φόρουμ σε όλες τις κατηγορίες του και όχι μόνο στα 10 τελευταία θέματα που δημιουργήθηκαν.


Δεκτών! Θα σκεφτώ κάτι, να δημιουργηθεί μία σελίδα με διάφορα τέτοια κολπάκια ώστε να υπάρχει μία γενική εικόνα στο τι καινούργιο υπάρχει στο forum.

Phantom Duck έγραψε:
Υπάρχει πιθανότητα να δημιουργηθεί κουμπί multi-quote ? Είναι μερικές περιπτώσεις που ήθελα να κάνω quote κείμενα από 3-4 διαφορετικά άτομα αλλά βαρέθηκα να ανοίγω ένα σωρό διαφορετικά tabs και τα παράτησα Razz

Σωστή παρατήρηση. Αλλά θα ήθελα να δω πως θα γίνει. Λογικά κατά την παράθεση να μπορείς να επιλέγεις διάφορα checkboxes των τελευταίων απαντήσεων. Άντε να δούμε στην πράξη τώρα πως θα γίνει αυτό Razz

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Salverion
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 20, 2008 6:36 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 16 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 1338 Τόπος: Ξεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: μια homming μύγα να έρχεται κατά πάνω μου...
elissaios έγραψε:
Phantom Duck έγραψε:
Υπάρχει πιθανότητα να δημιουργηθεί κουμπί multi-quote ? Είναι μερικές περιπτώσεις που ήθελα να κάνω quote κείμενα από 3-4 διαφορετικά άτομα αλλά βαρέθηκα να ανοίγω ένα σωρό διαφορετικά tabs και τα παράτησα Razz

Σωστή παρατήρηση. Αλλά θα ήθελα να δω πως θα γίνει. Λογικά κατά την παράθεση να μπορείς να επιλέγεις διάφορα checkboxes των τελευταίων απαντήσεων. Άντε να δούμε στην πράξη τώρα πως θα γίνει αυτό Razz


basika etsi opws to skeftika ginetai na exei ena extra-koumpi dipla apo to Παράθεση pou na leei p.x. Προσθήκη Παράθεσης i kati tetoio etsi wste sto telos otan kaneis Παράθεση i Post Reply na sou bgainoun ta messages pou ebales pros epilogi? einai efikto? rwtaw giati den kserw apo forum mods.

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
elissaios
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 20, 2008 9:43 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: administrator ::
喜多野 栄治
:: administrator ::<br>喜多野 栄治

Συμμετέχει από: 29 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 1440 Τόπος: Thessaloniki
Salverion έγραψε:
basika etsi opws to skeftika ginetai na exei ena extra-koumpi dipla apo to Παράθεση pou na leei p.x. Προσθήκη Παράθεσης i kati tetoio etsi wste sto telos otan kaneis Παράθεση i Post Reply na sou bgainoun ta messages pou ebales pros epilogi? einai efikto? rwtaw giati den kserw apo forum mods.

Δεκτό και έξυπνο. Θα δω αν μπορεί να υλοποιηθεί εύκολα Smile

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
fusion
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 27, 2008 8:32 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 897
χμ, σκέφτηκα κάτι που ίσως βοηθήσει στο να σταματήσουν να ξεφυτρώνουν dups threads.

ίσως να βοηθήσει αν υλοποιηθεί κάτι παρόμοιο:
fusion έγραψε:

απ`όσο έχω ακούσει, στο forum του Ubuntu, όπως γράφεις τον τίτλο του νέου thread, σου εμφανίζει σχετικά αποτελέσματα...


(quoting myself kick ass :p)
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 28, 2008 1:13 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Μερικές ιδέες...

1.Μήπως να φτιάχνατε διαφορετικά backgrounds ?Αυτό που έχετε ως τώρα μπλε-άσπρο είναι το πιο βασικό χρώμα και αν γινόταν θα μπορούσατε να δημιουργήσετε νέα χρώματα στην αρέσκεια του καθενός και με εικόνες από διάφορα anime που να ταιριάζουν χρωμάτιστα με το όλο background.

2.Εκεί που λέει "Τώρα βλέπω..." μπορείτε να βάλετε κι εδώ "Τώρα παίζω..." ? γιατι υπάρχουν φορές που παίζουμε ήδη anime-like παιχνίδια...όπως π.χ. Sudeki, Dragonball Z, Ephemeral Fantasia, Final Fantasy, Hack/Infection κ.α.

Ελπίζω να σας αρέσουν... Cool

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 17, 2008 3:23 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
Games μεσο PM, διαγονισμους, δημοσκοπισεις... Μια στανταρντ φορμα να στελνετε μεσο PM στα μελη και να το συμπλιρονουμε μεσα σε ενα Α χρονικο οριο... Fun και με PM Smile

Section με online play java games, (ενα ποδοσφερακι, τετρις...) και να διχνει τους ποντους κατο απο το τωρα βλεπω...

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 25, 2008 11:52 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Σκέφτηκα μία ιδέα που θα αρέσει σε όλους...

Μίας που το site υποστηρίζει τα ιαπωνικά και έτσι...Δεν δοκιμάζετε να μπορεί ο καθένας να γράφει το παρατσούκλι του στα Ιαπωνικά ?

Δέκτα τα Ελληνικά/αγγλικά/Romanji αλλά προσθέστε και τα hiragana/katakana/Kanji.

Σε περίπτωση που κάποιος δεν έχει ιαπωνικό πληκτρολόγιο και θέλει να το γράψει το όνομα του στα ιαπωνικά μπορει να το γράψει στα αγγλικά και αυτα να αλλάχτούν στην γλώσσα Ιαπωνικών και στην γραφή που ο ίδιος θέλει ! Π.χ.

Γράφω Tannosuke(το όνομα μου στην ιαπωνική έκδοση)

Θα βγάλει τα παρακάτω:

たんのすけ(hiragana)

タンノスケ(katakana)

単野介(Kanji)


Εγώ μετά τα αποτελέσματα διαλέγω τα Kanji και μετά βγαίνουν στην δημοσιότητα μπροστά στους άλλους.

Βέβαια λογώ 4000 χρηστών θα χρειαστεί να βάλετε μία μέθοδο να μπορεί να αλλάξει κανείς το παρατσούκλι του και βέβαια με την άδεια του moderator/admin για να μην έχουμε παρεξηγήσεις.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Alas
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 04, 2008 1:42 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 13 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 80 Τόπος: Κάπου κοντά στην Πάτρα
Θα ήθελα αν γίνεται να υπήρχε μια επιλογή για να δω όλους τους τίτλους που έχω βαθμολογήσει, όχι μόνο τους 8 πιο πρόσφατους.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
elissaios
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 04, 2008 1:22 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: administrator ::
喜多野 栄治
:: administrator ::<br>喜多野 栄治

Συμμετέχει από: 29 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 1440 Τόπος: Thessaloniki
Alas έγραψε:
Θα ήθελα αν γίνεται να υπήρχε μια επιλογή για να δω όλους τους τίτλους που έχω βαθμολογήσει, όχι μόνο τους 8 πιο πρόσφατους.


Noted!

Καλή ιδέα, θα το κοιτάξω να γίνει Smile
Ευχαριστώ!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 04, 2008 3:23 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
Εγώ θέλω να προτίνω να προσθέσουμε όπωςδηποτε κάτω από τα πόσσα μέλη και θέματα κάπου να μάς λέει πόσσα Post έχουν γίνει συνολικά στο forum για να ξέρουμε άν έχει κίνηση το forum ή όχι πιστεύω είναι αναγκαίο κακο.Στη κρίση σου είναι Elisaie.

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
elissaios
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 04, 2008 5:40 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: administrator ::
喜多野 栄治
:: administrator ::<br>喜多野 栄治

Συμμετέχει από: 29 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 1440 Τόπος: Thessaloniki
Hellbroth έγραψε:
Εγώ θέλω να προτίνω να προσθέσουμε όπωςδηποτε κάτω από τα πόσσα μέλη και θέματα κάπου να μάς λέει πόσσα Post έχουν γίνει συνολικά στο forum για να ξέρουμε άν έχει κίνηση το forum ή όχι πιστεύω είναι αναγκαίο κακο.Στη κρίση σου είναι Elisaie.




Θέματα = Θέματα + Απαντήσεις Smile
Είναι συνολικός αριθμός.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Alas
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 06, 2008 5:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 13 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 80 Τόπος: Κάπου κοντά στην Πάτρα
Μια άλλη δυνατότητα που θα ήθελα να υπάρχει, είναι η δυνατότητα να κάνεις edit σε παρουσιάσεις και σχόλια που ανεβάζεις για τίτλους.
Άνθρωποι είμαστε, μπορεί να μας ξεφύγει κάποιο λάθος, είναι κρίμα να μην μπορούμε μετά να το διορθώσουμε.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 07, 2008 5:48 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Σκέφτηκα μία ιδέα που είπε ο Alas στο "Bugs/ Προβλήματα" κι έτσι σχετικά για εικόνες.

Στο section όπου ρυθμίζουμε τις παρουσιάσεις νέων anime θα μπορούσε να υπάρχει η επιλογή να ρυθμίζουμε manually αυτό που θέλουμε να δείξουμε στον κόσμο και όχι αυτόματα από το database.

Αν δεν καταλάβατε...Τότε θα σας το πω ala photoshop.Θυμάστε το zoom ?αυτο ΠΡΙΝ πατήσουμε να ζουμάρει βγάζει έλα άλλο είδος mouse κένσορα μέσα που σχηματίζει ένα μικρό παραθυράκι για το ΠΟΥ θέλουμε να ζουμάρει.Έτσι κι εδώ...

Μπορείτε να ρυθμίσετε αυτό το κένσορα στις επιλογές σας εκεί όπου επιθυμείτε να παραμείνουν στο όριο και εμείς να επιλέξουμε ένα σημείο για να εμφανίσουμε στον κόσμο.

Όπως βλέπετε είναι κουραστικό να ρυθμίζουμε τις εικόνες από το "Ζωγραφική" ή το "Photoshop" ή το "Coreldraw" και μετά να τις μεταφέρνουμε στα δεδομένα του animeplanet.gr

Επίσης να υπάρχει επιλογή link ώστε να μπορούμε να τις διαλέξουμε κατευθείαν από κάποιο site αντί να τις κατεβάζουμε.

Ελπίζω να διευκολύνει η ιδέα μου τους παρουσιαστές.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 10
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης