Το ξέρατε ότι zeitaku σημαίνει πολυτέλεια;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
Σελίδα 6 από 10
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Development Log    Ιδέες / Προτάσεις
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 04, 2008 9:14 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
[Aoshi] έγραψε:
DjDragon έγραψε:
Για γίνε πιο σαφής κύριε spammer...


Ποτε σκοπευεις να σταματησεις τις απ'ευθειας επιθεσεις στα υπολοιπα μελη?
Για ηρεμησε λιγο, η υπομονη εχει και τα ορια της. Επισης, αυτο σε κανει off-topic μιας και φτανει μονο που ο απο πανω ρωτησε το ιδιο πραμα.


Όμως επιτίθεμαι μόνο σε αυτό το μέλος γιατί αυτός συνέχεια spams κάνει...Λίγα λόγια λέει, πολλά του ρωτάμε που καταντάει κουραστικό. Αμά θέλει ας το πει λεπτομερώς ώστε να καταλάβουμε όλοι μας, αλλιώς ας μην απαντήσει αν δεν ξέρει τι θέλει να πει.

Αυτά...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 01, 2008 7:46 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Σας προτείνω μία ιδέα.

Όπως έχει το anidb.net έτσι κι εδώ. Να μπορούμε να βρούμε τα anime που θέλουμε μεσώ των κατηγοριών(κωμωδίας, τρόμου κ.α.). Οπότε πιστεύω καλό θα ήταν να προστεθούν στο θέμα αναζήτησης και κατηγορίες anime για να μας πηγαίνουν σε μία λίστα με ΟΛΑ ΤΑ ΑΝΙΜΕ της ίδιας κατηγορίας. Μόνο έτσι πολύς κόσμος θα μπορεί να βρει τα anime της αρεσκείας του, ανάλογα ποίο είδος anime του αρέσει.

Επίσης να προστεθούν στην λίστα με τα ειδή:

    Detective
    Demons
    Αστυνομικό


γιατί υπάρχουν μέσα και anime detective + αστυνομικά, όπως το γνωστό σε όλους μας detective style anime "Detective Conan" + "Matantei Loki Ragnarok" και το Αστυνομικού είδους anime "Master Keaton" + "Death Note" και τέλος των δαιμόνων "Darkstalkers" + "D.Gray Man" και άλλα. Δεν λέει φάση να είναι μόνο δράμα και έτσι. Κάθε anime έχει και τα δικά του χαρακτηριστικά όπως τα περαιτέρω που ανέφερα.

Και να προστεθούν και οι παρακάτω κατηγορίες ειδών:

    Web
    Special


στην λίστα όπου είναι και οι "Σειρά", "Ταινία" και "OVA", καθώς υπάρχουν και anime special(όπως το Bavel no hon που ανέβασα) και άλλα τέτοια και anime τα οποία βγήκαν μόνο σε ιστοσελίδες με την κατηγορία Web !

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
fusion
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 18, 2009 6:45 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 897
Και εγώ έχω να προτείνω κάτι τρομερά σημαντικό και χρήσιμο που θα αλλάξει ολοκληρωτικά το AP...

Γίνεται στα podcasts, να μπει καμιά φωτογραφία/logo του AP, ώστε οι aggregators να την εμφανίζουν;

ορίστε και του λόγου το αληθές (or something):
Spoiler:




ας υποστηρίξουμε όλοι αυτή την αλλαγή (lawl)

αυτά... Smile
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
the_gardener
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 20, 2009 6:05 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 07 Δημοσιεύσεις: 13 Τόπος: rodos
να προτεινω και εγω κατι για το θεμα των βαθμολογιων που εχει ξεφυγει!! να μπορουμε να ""κοκκινιζουμε"" καποιους χρηστες που θεωρουμε οτι τα γουστα τους δεν ταιριαζουν με τα δικα μας.

π.χ. μπαινω να δω τις βαθμολογιες για το kiba και βλεπω οτι ο "Χ" το εχει βαθμολογισει με 10, του ριχνω ενα κοκκινισμα και μετα σε οποιο αλλο κοιταξω πχ παω στο pokemon να δω τις βαθμολογιες του και βλεπω τη βαθμολογια του "Χ" αλλα "κοκκινη" και εχω το νου μου.
ισως το ιδιο μπορει να γινει και με ""πρασινισμα""

(για τους 2 αποκατω μου)
εννοειτε οτι θα το βλεπεις μονο εσυ. και εννοειτε οτι δεν παιζει λογος για ban, απλα θα βλεπεις τις βαθμολογιες αυτων "κοκκινες".


Έχει επεξεργασθεί από τον/την the_gardener στις Τετ Ιαν 21, 2009 11:43 am, 2 φορές συνολικά
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 20, 2009 9:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
Ο τροπος του "κοκκινισματος" ειναι λιγο ακηρος. Με αυτο τον τροπο ολοι οι χρηστες θα 'ναι κοκκινοι. Μπορεις απλος να θυμασε τα Nic Names τους. Εκτος αν το βλεπεις μονο εσυ.

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
fusion
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 21, 2009 10:55 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 897
στα "3 κοκκινίσματα", λέω να τρώει μπάν...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
elissaios
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 26, 2009 3:34 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: administrator ::
喜多野 栄治
:: administrator ::<br>喜多野 栄治

Συμμετέχει από: 29 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 1440 Τόπος: Thessaloniki
the_gardener έγραψε:
να προτεινω και εγω κατι για το θεμα των βαθμολογιων που εχει ξεφυγει!! να μπορουμε να ""κοκκινιζουμε"" καποιους χρηστες που θεωρουμε οτι τα γουστα τους δεν ταιριαζουν με τα δικα μας.

Hands up / Hands down σας κάνει;
Εννοώ όπως είναι και στα comments του youtube, αλλά αντί να δίνει +1/-1 γενικώς, να κοκκινίζει/πρασινίζει τον χρήστη μόνο για αυτόν που κάνει την επιλογή.

fusion έγραψε:
Και εγώ έχω να προτείνω κάτι τρομερά σημαντικό και χρήσιμο που θα αλλάξει ολοκληρωτικά το AP...

Ναι όντως μόλις το έβαλα είχαμε +1300~ visits την ημέρα.

DjDragon έγραψε:
Σας προτείνω μία ιδέα.

Όπως έχει το anidb.net έτσι κι εδώ. Να μπορούμε να βρούμε τα anime που θέλουμε μεσώ των κατηγοριών(κωμωδίας, τρόμου κ.α.). Οπότε πιστεύω καλό θα ήταν να προστεθούν στο θέμα αναζήτησης και κατηγορίες anime για να μας πηγαίνουν σε μία λίστα με ΟΛΑ ΤΑ ΑΝΙΜΕ της ίδιας κατηγορίας. Μόνο έτσι πολύς κόσμος θα μπορεί να βρει τα anime της αρεσκείας του, ανάλογα ποίο είδος anime του αρέσει.

Επίσης να προστεθούν στην λίστα με τα ειδή:

    Detective
    Demons
    Αστυνομικό


γιατί υπάρχουν μέσα και anime detective + αστυνομικά, όπως το γνωστό σε όλους μας detective style anime "Detective Conan" + "Matantei Loki Ragnarok" και το Αστυνομικού είδους anime "Master Keaton" + "Death Note" και τέλος των δαιμόνων "Darkstalkers" + "D.Gray Man" και άλλα. Δεν λέει φάση να είναι μόνο δράμα και έτσι. Κάθε anime έχει και τα δικά του χαρακτηριστικά όπως τα περαιτέρω που ανέφερα.

Και να προστεθούν και οι παρακάτω κατηγορίες ειδών:

    Web
    Special


στην λίστα όπου είναι και οι "Σειρά", "Ταινία" και "OVA", καθώς υπάρχουν και anime special(όπως το Bavel no hon που ανέβασα) και άλλα τέτοια και anime τα οποία βγήκαν μόνο σε ιστοσελίδες με την κατηγορία Web !

Τα Demons/Detective είναι tags και όχι Genres. Πάντως το Αστυνομικό/Slice of Life σίγουρα πρέπει να μπουν αλλά θα πρέπει να δηλωθούν και σε όλα τα υπάρχων αντίστοιχα anime και όπως καταλάβαίνεις, είναι πολλά...

Special συμφωνώ να μπει αλλά για το web δεν ξέρω. Ίσως αν κάποιος ξεκαθάριζε από τον κατάλογο για να δηλωθούν επίσης στους αντίστοιχους τίτλους τότε θα άξιζε τον κόπο.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 26, 2009 9:42 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
elissaios έγραψε:
the_gardener έγραψε:
να προτεινω και εγω κατι για το θεμα των βαθμολογιων που εχει ξεφυγει!! να μπορουμε να ""κοκκινιζουμε"" καποιους χρηστες που θεωρουμε οτι τα γουστα τους δεν ταιριαζουν με τα δικα μας.

Hands up / Hands down σας κάνει;
Εννοώ όπως είναι και στα comments του youtube, αλλά αντί να δίνει +1/-1 γενικώς, να κοκκινίζει/πρασινίζει τον χρήστη μόνο για αυτόν που κάνει την επιλογή.

Καλο ακουγεται.

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Smaragdia
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 03, 2009 12:56 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: Angel of Wrath::
::Moderator::<br>:: Angel of Wrath::

Συμμετέχει από: 14 Απρ 08 Δημοσιεύσεις: 641 Τόπος: Peiraus
να προτεινω και εγω κατι.. Rolling Eyes Rolling Eyes ειμαι γνωστη για το τρομερο μου μνημονικο! (τυφλα να χουν οι ελεφαντες) τοσο που ξεχναω και τι θελω να γραψω μερικες φορες...

γινεται οταν στελνουμε απαντηση σε ενα psm να φαινεται απο κατω τι μας ειχε γραψει το psm ωστε να μην κανω συνεχεια forward backward κοκ ;;; Very Happy

p.s. ειναι λιγο σπαστικο μερικες φορες γιατι συνηθως μου στελνουν και μεγαλα psm :S

_________________
http://smaragdia.deviantart.com
http://www.conceptart.org/forums/showthread.php?p=2169677#post2169677
http://www.animeplanet.gr/forum/viewtopic.php?t=7517&start=0
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 03, 2009 1:28 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
elissaios έγραψε:
DjDragon έγραψε:
Σας προτείνω μία ιδέα.

Όπως έχει το anidb.net έτσι κι εδώ. Να μπορούμε να βρούμε τα anime που θέλουμε μεσώ των κατηγοριών(κωμωδίας, τρόμου κ.α.). Οπότε πιστεύω καλό θα ήταν να προστεθούν στο θέμα αναζήτησης και κατηγορίες anime για να μας πηγαίνουν σε μία λίστα με ΟΛΑ ΤΑ ΑΝΙΜΕ της ίδιας κατηγορίας. Μόνο έτσι πολύς κόσμος θα μπορεί να βρει τα anime της αρεσκείας του, ανάλογα ποίο είδος anime του αρέσει.

Επίσης να προστεθούν στην λίστα με τα ειδή:

    Detective
    Demons
    Αστυνομικό


γιατί υπάρχουν μέσα και anime detective + αστυνομικά, όπως το γνωστό σε όλους μας detective style anime "Detective Conan" + "Matantei Loki Ragnarok" και το Αστυνομικού είδους anime "Master Keaton" + "Death Note" και τέλος των δαιμόνων "Darkstalkers" + "D.Gray Man" και άλλα. Δεν λέει φάση να είναι μόνο δράμα και έτσι. Κάθε anime έχει και τα δικά του χαρακτηριστικά όπως τα περαιτέρω που ανέφερα.

Και να προστεθούν και οι παρακάτω κατηγορίες ειδών:

    Web
    Special


στην λίστα όπου είναι και οι "Σειρά", "Ταινία" και "OVA", καθώς υπάρχουν και anime special(όπως το Bavel no hon που ανέβασα) και άλλα τέτοια και anime τα οποία βγήκαν μόνο σε ιστοσελίδες με την κατηγορία Web !

Τα Demons/Detective είναι tags και όχι Genres. Πάντως το Αστυνομικό/Slice of Life σίγουρα πρέπει να μπουν αλλά θα πρέπει να δηλωθούν και σε όλα τα υπάρχων αντίστοιχα anime και όπως καταλάβαίνεις, είναι πολλά...

Special συμφωνώ να μπει αλλά για το web δεν ξέρω. Ίσως αν κάποιος ξεκαθάριζε από τον κατάλογο για να δηλωθούν επίσης στους αντίστοιχους τίτλους τότε θα άξιζε τον κόπο.


Αμά θέλεις μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό καθώς έχω μπολικό χρόνο και τελείωσα το μεταπτυχιακό μου και είμαι ήσυχος σε όλα. Αν θέλεις μπορώ να ψάξω στο anidb όλα τα anime με τον χρόνο τους και να σε βοηθήσω σε αυτό το θέμα...Εκτός βέβαια αν κάποιο μέλος τα θυμάται αυτά που έκανε review για να το δηλώσει σαφώς αυτό...Βέβαια αυτό θα μου πάρει το πολύ 2 βδομάδες για να ολοκληρωθεί ο έλεγχος κατηγοριών σε όλα αυτά τα 1000+ anime...

Όσο για τις tags δίκιο έχεις... Λάθος μου... Τέλος πάντων ας χρησιμοποιηθεί η φάση με τις tags για να μπορεί να βοηθήσει άτομα που ψάχνουν παρόμοια anime από αυτά που τους εντυπωσιάζουν ή τους αρέσουν. Π.χ. εμένα μου άρεσε το Naruto...γράφω μία tag "Ninja" και στο τέλος θα μου βγάλει αποτελέσματα όλα τα anime που έχουν σχέση με Ninja, όπως Naruto Shippuuden, Basilisk etc...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 09, 2009 6:57 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Νέα ιδέα που πρέπει οπωσδήποτε να προστεθεί... Να μπορεί ο καθένας να διαγράφει τα δικά του posts... Ήθελα να διαγράψω κάποιο post μου και αντί αυτού κατα λάθος το πάτησα επεξεργασία ή παράθεση...

Μόνο έτσι να μπορεί ο καθένας να διαγράψει κάποια posts έτσι για να μπορεί να διορθώσει τα δικά του λάθη...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 10, 2009 10:12 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
DjDragon έγραψε:
Νέα ιδέα που πρέπει οπωσδήποτε να προστεθεί... Να μπορεί ο καθένας να διαγράφει τα δικά του posts... Ήθελα να διαγράψω κάποιο post μου και αντί αυτού κατα λάθος το πάτησα επεξεργασία ή παράθεση...

Μόνο έτσι να μπορεί ο καθένας να διαγράψει κάποια posts έτσι για να μπορεί να διορθώσει τα δικά του λάθη...

Γινεται διαγραφη αν δεν ποσταρει επομενος.

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Sutera wo aishiteru
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 16, 2009 10:25 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 18 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 244 Τόπος: 19ο σύννεφο δεξιά... Τώρα Βλέπω: Να καταπατούν το περιβάλλον ασύστολα...
Μακάρι φίλε DjDragon να καταφέρεις να αλλάξεις τις κατηγορίες όλων αυτών των 1000+ anime τίτλων και να προσθέσουμε και άλλα είδη σ'αυτά (πχ. Αστυνομικό, slice of life).
Και εγώ σε λίγο τελειώνω το αγροτικό μου και μπορώ να βοηθήσω αρκετά, αν θέλει και ο elissaios και ο holborn. Αρκεί να μας δώσουν την άδειά τους. Smile

_________________
Η ψυχή είναι μόνο αυτή που μετράει πραγματικά...


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
fusion
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 16, 2009 10:57 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 897
όσον αφορά τα tags εγώ είμαι κατά... ο καθένας θα βάζει το μακρύ και το κοντό του...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sutera wo aishiteru
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 17, 2009 1:46 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 18 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 244 Τόπος: 19ο σύννεφο δεξιά... Τώρα Βλέπω: Να καταπατούν το περιβάλλον ασύστολα...
fusion έγραψε:
όσον αφορά τα tags εγώ είμαι κατά... ο καθένας θα βάζει το μακρύ και το κοντό του...


Όχι φίλε μην ανησυχείς. Δε θα βάζει ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του. Θα ελέγχονται καλά πριν μπουν από αυτούς που αγαπάνε το site και είμαστε πολλοί αυτοί.
Άλλωστε για να έχουμε το μεράκι εγώ και ο DjDragon να ψάξουμε 1000+ τίτλους, αυτό λέει πολλά και θα έπρεπε να σε καθησυχάζει...
Αρκεί να μας δώσουν την άδειά τους οι διαχειριστές όπως πρωτοείπα.

_________________
Η ψυχή είναι μόνο αυτή που μετράει πραγματικά...


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 6 από 10
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης