Το ξέρατε ότι bokken σημαίνει ξύλινο σπαθί;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 22, 23, 24  Επόμενη
Σελίδα 2 από 24
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    Pozeriaste!!!
Vegetasmate
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 29, 2008 12:41 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 26 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 1163 Τόπος: Lala-land
ego pali. eimai perifanh gia tin sillogi mou apo komix....

exo oti 8elete: asterix, louki louk, mikey mouse, almanako, klassika, donald, Komix, ktl......

_________________
onee-san

We play hide and seek.....Hanamizawa style, of course
Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
yami-chan
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 29, 2008 1:17 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 1132 Τόπος: tooku basho de..
koko made?>D
some stuff~
*click thumps*

Spoiler:

Mushishi R1 vols 1-3

*vols 4-5 are coming in the following days and 6 is preordered*

KARAS
Appleseed Collector's edition


FullMetal Alchemist : The Conqueror of Shamballa R2 Limited Edition dvd
3 dvds + Guide Book + Illustration cards



Bleach art book


Bleach,Katekyo Hitman Reborn character books

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Zaraki Kenpachi
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 29, 2008 1:30 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 03 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 1137 Τόπος: Αθήνα/Soul Society Τώρα Βλέπω: Kaiji, Soul Eater, Neon Genesis Evangelion
yami-chan έγραψε:
koko made?>D
some stuff~
*click thumps*

Spoiler:

Mushishi R1 vols 1-3

*vols 4-5 are coming in the following days and 6 is preordered*

KARAS
Appleseed Collector's edition


FullMetal Alchemist : The Conqueror of Shamballa R2 Limited Edition dvd
3 dvds + Guide Book + Illustration cards



Bleach art book


Bleach,Katekyo Hitman Reborn character books


Τα θελω και γωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!! Sad Razz

_________________
Όλοι βλέπουν Code Geass...

Soul Eater seems preety popular...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Cassiel
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 29, 2008 1:38 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 04 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 459 Τόπος: Κατερίνη , Ελλάδα Τώρα Βλέπω: Σειρές Shonen
Αρχικά δεν ήξερα τι να ανεβάσω μιας και έχω τόσα πολλά που θα μπορούσαν να θεωρηθούν σπάνια -στην Ελλάδα-.Οπότε επέλεξα κάποια από 3 κατηγορίες και σας τα παραθέτω.Κάντε κλικ στις εικόνες για μεγέθυνση.

Videogames:



Αυτά εδώ είναι τα διάφορα "παιχνίδια" από διάφορα περιοδικά σχετικά με Videogames (κυρίως Nintendo), καθώς και άλλα που αγόρασα ή μου έδωσαν πολύ παλιότερα.Ανάμεσα τους και το περιβόητο "The Legend of Zelda:Collector's Edition" καθώς και ένα Demo Disk για δημόσια προβολή του GCN.

Anime:



Όλα τα τεύχοι του αμερικάνικου Newtype USA (εκτός από 5),όλα του γερμανικού Animania (τα πρώτα 50 τα έχω σε ψηφιακή μορφή) και όλα του αμερικάνικου Wizard Anime Insider.Το πρώτο manga που κυκλοφόρησε Γερμανία (Street Fighter 2),το πρώτο ελληνικό manga (Pokemon Adventures) και μερικά τεύχοι Γερμανικού Dragonball και αμερικάνικου Gundam Wing.Επίσης μερικά anime DVD της Silver Star Media που έδιναν δώρο με περιοδικά.Βασικά αυτά είναι όλα όσα έχω σχετικά με anime (αυθεντικά πάντα,γιατί από το "άλλα" έχω πολύ περισσότερα).Όσο αφορά τα videogames καλύτερα να μην αρχίσω.Κάτι 10 χρόνια Nintendo Official Magazine,κάτι 7 χρόνια Game Pro & Games,κάτι Pixel,κάτι Ultra Game Players,κάτι Nintendo World,κάτι Famitsu,κάτι...τι να λέω...πολλά έπερνα από 4 χώρες.Και κάτι άλλες εκατοντάδες σε ψηφιακή μορφή.Βασικά πέρα από όσα είναι σε ψηφιακή μορφή, όλα τα περιοδικά μου πλησιάζουν τα 1000 (δεν τα μέτρησα και μπορεί να είναι περισσότερα κιόλας).Ξέχασα να αναφέρω και καμιά εκατοντάδα παλιά κλασσικά δυτικά κομιξ που μου έμειναν από πολύ παλιά.

Ιαπωνία:



Εδώ είναι κάτι χριστουγεννιάτικα δωράκια από Ιαπωνία.Αναλυτικός οδηγός με χάρτες και πληροφορίες για το Τόκιο (2008),φορητό Ιαπωνικό-Αγγλικό/Αγγλικό-Ιαπωνικό λεξικό,κάρτες από το κάστρο Hirosaki,Maccha milk (ρόφημα),Pocky (ποιος δεν το ξέρει),σοκολάτα πολυτελείας (δεν πιάνουν μία ελληνικές σοκολάτες μπροστά της),χριστουγεννιάτικα στολίδια,χριστουγεννιάτικο τσάι (απίστευτη μυρωδιά),Senbei (κράκερς από ρύζι) και 1000 Yen.

Αυτά τα ολίγα από μένα.

_________________

Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude


Greek Otaku's Essential Threads
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας || Όλα τα Cosplays της Ελλάδας || Όλα τα jRPGs τελευταίας γενιάς
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 29, 2008 3:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
Ο Δρακος με την πανοπλια! (του εβγαλα τις μπαταριες γιατι γκαριζε σαν τον RoboRaptor)

Spoiler:


Το προ'ι'ν HI-FI ηχοσυστιμα! (Απλα μασησε τον Καζαντζιδη σε λαθος ωρα Evil or Very Mad )

Spoiler:

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
izo
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 29, 2008 5:00 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 14 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 900 Τόπος: Αμφισα
To bokken μου
Spoiler:

μπορει να μην σας λει και πολλα αλλα εχει για μενα αυτο που λενε την αξια των απλων πραγματων

_________________


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Wadoria
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 29, 2008 5:28 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 18 Μάϊ 07 Δημοσιεύσεις: 329 Τόπος: Ιωάννινα Τώρα Βλέπω: bleach,Hero Tales,Elemental Gelad
Cassiel έγραψε:
Αρχικά δεν ήξερα τι να ανεβάσω μιας και έχω τόσα πολλά που θα μπορούσαν να θεωρηθούν σπάνια -στην Ελλάδα-.Οπότε επέλεξα κάποια από 3 κατηγορίες και σας τα παραθέτω.Κάντε κλικ στις εικόνες για μεγέθυνση.
Videogames:
Ιαπωνία:
Αυτά τα ολίγα από μένα.

Woahhhhhhhhhh Shocked Shocked απο που τα πήρες όλα αυτά βρε Cassiel???Φανταστικά!!!

_________________

See my Anime list!!
To decide what to do with the future is to be human.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 29, 2008 5:28 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
utsutsu, δεν σ' έχω δει ακόμα να μας δείχνεις την φοβερή συλλογή σου από dvd (ταινίες, TV σειρές, anime, cartoon και δεν συμαζεύεται). Cool

Όταν μου έρθει κι η καινούρια παραγγελία από manga θα σας δείξω και την manga συλλογή μου. Razz

Cassiel, έχεις δοκιμάσει καθόλου Pocky με γεύση σοκολάτα ή φράουλα; Eίναι τρέλα!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Cassiel
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 29, 2008 8:32 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 04 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 459 Τόπος: Κατερίνη , Ελλάδα Τώρα Βλέπω: Σειρές Shonen
Wadoria,σε μερικά περιοδικά του εξωτερικού είμαι συνδρομητής,άλλα μου τα φέρνουν/στέλνουν άτομα από το εξωτερικό,άλλα είναι από τον καιρό που είμουν Γερμανία, ενώ άλλα από το πρακτορίο ξένου τύπου της γειτονιάς μου (λίγα όμως) και ελάχιστα από το internet.

Vetus,έχω δοκιμάσει με σοκολάτα.Φράουλα δεν έτυχε ακόμα.Αυτά στην εικόνα είναι ίδια γεύση με το ρόφημα από δίπλα.Στα ελληνικά;Δεν έχω ιδέα Razz

_________________

Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude


Greek Otaku's Essential Threads
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας || Όλα τα Cosplays της Ελλάδας || Όλα τα jRPGs τελευταίας γενιάς
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
utsutsu
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 29, 2008 10:48 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 29 Φεβ 04 Δημοσιεύσεις: 1762 Τόπος: Αθήνα
katarhas na euharistiso tous mod gia tin epanafora tis taxis. iha arhizi na anisiho gia locku locku,,,

Respect gia ta antikimena pou ehete postarei. Axizoun tin poseria sas k tin agapi sas Wink

Phantom Duck....ta espases, apla tiflothika apo to hrisafi k ti megaloprepia!

Vetus ETSI AGORI MOU. AUTO PERIMENA APO SENA!!! ta spaei to jumaru!!!!

Episis gia ta synth, ine iperoha lemeeeeeeeeee!!! Eho k ego k to latrevo alla den xero an mpori sothi. Olo leo na to pao gia resurrection alla....to eho paramelisi...

lipon 2 gia arhi k apo emena. Fliarisa alla me porosate me ta kaloudia sas k elpizo na sinehisete Smile

VF-1A Valkyrie Max Jenius (Macross)







Grandia 2 ,Special Package, Japanese. Game + CD ost. Apla TO EROTEUTIKA!


_________________
https://soundcloud.com/pressure-spirals/tracks
https://www.pressure-spirals.club/
http://pressuridion.blogspot.com/

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ligpgf
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 30, 2008 12:10 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 04 Δημοσιεύσεις: 477 Τόπος: SOS Dan Τώρα Βλέπω: Την οθόνη του υπολογιστή μου... :P
Η κάρτα γραφικών μου (επειδή και να άνοιγα το PC μου δεν θα φαινόταν καλά βάζω εικόνα από link...) Razz
Spoiler:
8800 GTX

Δυστυχώς δεν μου έρχεται κάτι άλλο στο μυαλό αυτή τη στιγμή...

_________________

Μουσική από games και anime
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 30, 2008 12:56 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Ρε συ, utsutsu, πότε είχες πάρει την ιαπωνική έκδοση του Grandia II και δεν μας την είχες δείξει; Surprised Πώπω, ζήλεψα τώρα. Πάω να πάρω καμία αντίστοιχη, ιαπωνική, συλλεκτική έκδοση του Grandia I για PSX (που είναι και τ' αγαπημένο μου RPG). Razz Πες με άσχετο, αλλά το mecha από ποιο anime ή videogame είναι;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Blade
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 30, 2008 1:20 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 15 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 720 Τόπος: Θεσσαλονίκη.
Vetus έγραψε:
Πες με άσχετο, αλλά το mecha από ποιο anime ή videogame είναι;


Από Μακρος (A.K.A. Robotech) είναι.Εγώ πριν πολυυυυύ καιρό είχα βρει αυτό σε ένα μαγαζί.


(Sry που δε βαζω δικη μου φωτογραφία αλλά είναι χαλασμένη η φωτογραφικη).

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
massimoc
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 30, 2008 5:00 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 19 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 81 Τόπος: athens Τώρα Βλέπω: |Monster|
ego exo ftia3ei to diko m death note..KAI eimai poli iperifanos!!

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Laughing Laughing Laughing

_________________


|Respect my authority..|
|Screw you guys, I am going home..|
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Cassiel
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 30, 2008 12:01 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 04 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 459 Τόπος: Κατερίνη , Ελλάδα Τώρα Βλέπω: Σειρές Shonen
Έλα γύρνα άλλη μια σελίδα και δείξε μας τα ονόματα Razz

Πέρα από αυτό σκεφτόμουν να έβαζα την συλλογή μου από 10 κονσόλες και 100+ αυθεντικά παιχνίδια αλλά εκεί που έχω τις 8 κονσόλες και τα 70 παιχνίδια,δεν γίνετε πλέον να της "βγάλω" Rolling Eyes .Να σας γέμιζα το μάτι με RPG (πολλά από αυτά) Razz

_________________

Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude


Greek Otaku's Essential Threads
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας || Όλα τα Cosplays της Ελλάδας || Όλα τα jRPGs τελευταίας γενιάς
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 24
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 22, 23, 24  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης