Το ξέρατε ότι kaminari σημαίνει κεραυνός, βροντή;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 40, 41, 42  Επόμενη
Σελίδα 1 από 42
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    ANiME Συζητήσεις    Ποιο anime είδατε πρόσφατα και ποια η γνώμη σας για αυτό ?
aboumonkey
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 13, 2008 11:02 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 03 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 141 Τώρα Βλέπω: Πολλά που άρχισαν να προβάλονται πρόσφατα στην Ιαπωνία
Σε αυτό το thread θα μπορούμε να αναφέρουμε ποιο anime τελείωσαμε πρόσφατα και κάποιες σκέψεις γύρω από αυτο αλλά και να συζητάμε για τα anime που είδαν άλλοι . Τέλος παρακαλώ να το κρατήσουμε spoiler free για αυτό ας χρεισιμοποιούμε τα spoiler tags όλοι .

Και ξεκινώ πρόσφατα τελείωσα δύο anime :
Peacemaker Kurogane : Πολώ ωραίο animation ,παρά την ηλικία του , μάχες χωρίς still frames και ωραίο character design . Mου άρεσε πολύ αν και η αρχή του ήταν σχετικά αργή ,με τα πρώτα επεισόδια να επικεντρώνονται στους χαρακτήρες και όχι στην εξέλιξη της πλοκής αλλά μετά τα γεγονότα εξελίσσονται ταχύτατα .
Spoiler:
Και ως συνήθως σε anime το τέλος αφήνει υποσχέσεις για δεύτερη season την οποία μάλλον μπορεί κανείς να δει μόνο μέσα από το δεύτερο τμήμα του manga Shinsengumi Imon Peacemaker
. Eπίσης μου άρεσε και το ότι ήταν βασισμένο σε μεγάλο βαθμό σε ιστορικά γεγονότα της Meiji Restoration kαι το ότι βλέπεις τους θρυλικούς shinsengumi σε δράση αλλά ταυτόγχρονα γνωρίζεις και την ανθρώπινη πλευρά των τυπάδων αυτών .
Bakumatsu Kikansetsu Irohanihoheto : Άλλο ένα samurai anime που ιστορεί τις τελευταίες ημέρες των Tokugawa . Mέτριο γενικά και στον τομέα του animation που είναι απαράδεκτο για ένα anime που ακολουθεί επικά γεγονότα (
Spoiler:
μεγάλες μάχες , ναυμαχίες
). Επίσης το όλο supernatural στοιχείο και ο πραγματικά άσχετος πρωταγωνιστής δε λειτουργουν υπέρ του . Μου άρεσε όμως κυρίως για το όλο ιστορικό background και γιατί είχε κάποιους ενδιαφέροντες χαρακτήρες .

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vasgoku
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 13, 2008 2:06 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 15 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 276 Τόπος: Cyprus Τώρα Βλέπω: onepiece, naruto, dragonballz, fullmetal alchemist,claymore,Great teacher onizuka
to prince of tennis pu eida prosfata einai mia porosi su to synistw Laughing yparxei poly wraio animation sound pu se skotwnei Very Happy kai to storyline skizeiiiii Razz

_________________

i want to see what the number one hyper active knucklhead ninja has GOT!!!!!!Ahhhhhhhhhh!!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Saber-FTW
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 13, 2008 2:31 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 26 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 145 Τόπος: Thessaloniki Τώρα Βλέπω: Oti mou kapnisi. Alla ego den kapnizo :P:P
Ego eida to Fate stay night. Kai einai poli imba!!! Sas to sinisto.Einai apexto!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Zaraki Kenpachi
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 13, 2008 2:47 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 03 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 1137 Τόπος: Αθήνα/Soul Society Τώρα Βλέπω: Kaiji, Soul Eater, Neon Genesis Evangelion
Ειδα το Monster...
Δεν εχω λογια, απλα ΤΕΛΕΙΟ!!!! Very Happy

_________________
Όλοι βλέπουν Code Geass...

Soul Eater seems preety popular...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
under
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 13, 2008 2:48 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 31 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 17 Τόπος: thessaloniki Τώρα Βλέπω: death note , denno coil
tora blepo fate stay night kai sxedon exo teliosi to devil may cry pou den mou arese kai poli ala blepete
episis tin proigoumeni bdomada teliosa kai ta death note Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
VitsioMan
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 13, 2008 3:28 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 18 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 287 Τόπος: θεσσαλονικη
Εγω τωρα σχεδον τελιοσα το Chrno Crusade και ειναι αρκετα καλο, δεν μου ειχε κανει μεγαλη εντιποση στην αρχη αλλα κατεληξε να γινει αρκετα ενδιαφερον, και εχει και εναν απο τους καλητερους anime χαρακτηρες που εχω δει. Sister Rossete FTW Very Happy

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email AIM διεύθυνση MSN Messenger
izo
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 13, 2008 9:07 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 14 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 900 Τόπος: Αμφισα
bamboo blade
http://www.animeplanet.gr/567_bamboo_blade.html

ειναι παρα πολυ καλο. Με καλο animetion και ηχο μερικους πολυ πρωτοτυπους χαρακτηρες και εχει πολυ γελιο


επισης τα ova του Jojo's bizarre adventure
http://www.animeplanet.gr/689_jojos_bizarre_adventure_(2000).html
http://www.animeplanet.gr/688_jojos_bizarre_adventure.html


που το εμαθα απο εδω, και τα ειδα και αυτα και τα παλια και του 2000 ειναι εξαιρετικο με πολυ δραση...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την izo στις Πεμ Φεβ 14, 2008 11:36 pm, 1 φορά

_________________


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 13, 2008 9:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Σειρές (ή OVA ή ταινίες) που είδα ολόκληρες πρόσφατα (δηλαδή τον τελευταίο καιρό):

- RG Veda
Fantasy anime βασισμένο στο ομώνυμο manga της CLAMP (η πρώτη τους επίσημη δουλεία). Το μεγάλο μείον του είναι ότι με τα 2 μισάωρα OVA του δεν πρόλαβε να μας εξιστορήσει και πολλά από την ιστορία του manga, oπότε στην ουσία αποτελεί preview για το manga παρά μια ολοκληρωμένη δουλεία. Κρίμα.

- Potemayo
Θα κάνω και σχετική καταχώρησή του σήμερα με την ευκαιρία. Χαριτωμένη, ανάλαφρη κωμωδία που στην αρχή πιθανώς θα σας φανεί αρκετά βλαμένη ως σειρά αλλά στην συνέχεια θα την λατρέψετε απίστευτα. Από τα καλύτερα anime του 2007.

- Pugyuru
Τελείως ό,τι να 'ναι κωμωδία, ιδανική για όσους παίρνουν τρελούς μπάφους (κοινώς, για όσους έχουν δει Digi Charat και τους φάνηκε αστειό). Ναι, είμαι ένας απ' αυτούς. Razz

- Pokemon the movie 10: Dialga vs Palkia vs Darkra
H πρώτη Pokemon ταινία βασισμένη στο σύμπαν του Pokemon Diamond/Pearl. Προσωπικά, μαζί με το Pokemon the movie 8: Mew and the Hero of The Wave Lucario αποτελουν τις καλύτερες Pokemon ταινίες.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Vetus στις Σαβ Μάρ 29, 2008 3:30 am, 1 φορά
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
red pyramid
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 13, 2008 11:56 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 110 Τώρα Βλέπω: polla kai diafora
Kasimasi: Πολύ ωραία σειρά,αλλά με απαγοήτευσε και μπερδεψε το τέλος Sad

Elfen lied: Μπήκε στο top5 μου.Αυτό τα λέει όλα.

Patalliro Sonyuki: Πολύ καλό bishonen,με αρκετό χιούμορ αλλά και μερικά σχετικά fillers episodes.Το θετικό ήταν ότι η σειρά είχε 26 επισόδεια των 8 λεπτών και αυτό έκανε τα επισόδεια να κυλάνε εύκολα,γρήγορα και ευχάριστα.

_________________
I found Jesus...He was behind the sofa the whole time.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tsukabishi
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 14, 2008 12:32 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 21 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 32 Τόπος: SeRReS Τώρα Βλέπω: Τι έκανες πέρσι το καλοκαίρι στο DVD
Airgear: Einai ena apo ta korifea se romance,athleting,comedy an kai dinei arketes leptomeries stin arxi me ligi ipomoni tha to efxaristithite meta apo merika episodes.

_________________
Death is not the greatest loss in life,
the greatest loss is what dies inside of us while we live.

http://youtube.com/watch?v=rLnZ5jcsRpc&feature=related
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 14, 2008 1:58 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Δεν θημαμαι την τελευτεα σειρα που τελιοσα...
Κατεβαζω τακτικα τα Naruto και τα Gintama, και πρωσφατα αρχισα τα Code Geass που οσο ηδα ειναι γ***το.

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
jedi_fillis
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 14, 2008 2:25 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 1040 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: 3X3 Eyes, FMA: Brotherhood, FairyTail, Naruto Shippuden, Bleach
Πρόσφατα είδα το Gankutsuou: The Count of Monte Cristo. Πολύ καλό anime και με πρωτότυπο animation. Επίσης το Abenobashi Arcade Shop, το οποίο ήταν εξαιρετικό τόσο απο θέμα characters όσο και απο story. Τώρα βλέπω Rurouni Kenshin.. Απλά respect!

_________________

"I always believed that in the ninja world those who break the rules and regulations are called trash.. "
Spoiler:

..But a friend told me that those who don't care about their companions are even worse than trash..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vegetasmate
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 14, 2008 2:29 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 26 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 1163 Τόπος: Lala-land
εγω τωρα βλεπω fullmetal alchemist....τινα πω...? Κωμικο, περιπετειωδες, θλιβερο και δραματικο....

με εχει καθηλωσει!!!!

_________________
onee-san

We play hide and seek.....Hanamizawa style, of course
Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Girishajin
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 14, 2008 2:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 599 Τόπος: Κάπου δυτικά στο λεκανοπέδιο Αττικής... Τώρα Βλέπω: Μπόλικο JDrama, Cult Ιαπωνικές ταινίες...και διάφορα άνιμε....
Το πρώτο επεισόδιο απο το Mnemosyne που είδα, ήταν πραγματικά εκπληκτικό. Ενώ και οι τις δυο seasons απο το Higurashi, τις τελείωσα σε ελάχιστο χρόνο. Πραγματικά, άψογες..... Ελάχιστα επεισόδια μου μένουν για το Hikaru no Go, που όντας και παίκτης του Go, μου έχει αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις. Αντίθετα, απογοητεύτηκα οικτρά απο το Dokuro-chan....

_________________


ひぐらしのく頃に...
日本が大好きから...
http://girishakara-nihonmade.blogspot.com/

Ένα Blog για την Ιαπωνική κουλτούρα...^^
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Teachan
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 14, 2008 7:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 09 Μάϊ 06 Δημοσιεύσεις: 120 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την οθόνη... και πάντα αυτή θα βλέπω, αλλιώς πώς να απαντάω; Οπότε, μη ρωτάτε!
Princess Tutu.

Μαμά, τί έπαθα! Surprised Ακόμα να το ξεπεράσω! (Δε μ'άρεσε, το καταλάβατε.)

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 42
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 40, 41, 42  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης