Το ξέρατε ότι maji σημαίνει σοβαρά;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Συζητήσεις    Berserk
Saber-FTW
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 01, 2008 9:01 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 26 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 145 Τόπος: Thessaloniki Τώρα Βλέπω: Oti mou kapnisi. Alla ego den kapnizo :P:P
Σε αυτό το θα ήθελα να πω κάτι για το Berserk. Από όσα είδα στις πσίφους σας οι ποιό πολυ λέγανε γιατί τέτιο τέλος. Θα ήθελα να πω πως το Βerserk δεν τελιόνει εκεί αλλά πολυ ποιο μετά. Απλά δεν βγείκε η συνέχια σε ανιμε. Βγείκε μόνο σε manga. Όποιος θέλει να το τελιόση ας μπεί στο anime-eden και ας το διαβάση ή ας το κατεβάση.(Α και είναι τελειο ανιμε και manga. Δείτε το.)

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Neo_Ark
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 01, 2008 11:42 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 26 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 45 Τόπος: Στου διαόλου τη μάνα Τώρα Βλέπω: Μπροστά μου, γιατι απο πίσω με κυνηγάνε οι δανειστές μου >.<
Για τo berserk έχει γίνει είδη θέμα εδώ.

Υπήρχε ένας πολύ καλός λόγος που το anime του berserk δεν συνεχίστηκε.Ο mangaka βγάζει το ένα volume σε κάτι λιγότερο από ένα χρόνο (καθόλου περίεργο λοιπόν που ενώ το manga έχει διάρκεια ζωής κάπου 20 χρόνια δεν έχει ξεπεράσει τα 33 volumes), έτσι θα ήταν αρκετά δύσκολο για το anime να ακολουθήσει το ρυθμό του manga, κάτι που σημαίνει άπειρα fillers και υπερβολικά πολυέξοδη παραγωγή.Προσωπικά βρίσκω καλή την ιδέα του να φτιάξουν μόνο τα πρωτα 12 volumes (ή καπου εκεί) έχοντας αφήσει ένα παράθυρο για sequel.


P.S BTW άκουσα κάτι φήμες για 2ο κύκλο αλλά ράδιο-αρβίλα μου μοιάζει αν και δεν το έχω ψαξει ακόμα. Wink

P.S. Νο2 Το manga δεν έχει τελειώσει.Και ούτε πρόκειτε για τα επόμενα 5-10 χρονια. Razz

_________________


The worst foe lies within the self...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Kurozuka
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 12, 2008 11:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 01 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 36 Τόπος: Rhodes/Athens Τώρα Βλέπω: -----
Λοιπον 2 πραγματα θα πω:
1)Σε περσυνη συνεντευξη ειχε πει ο φιλτατος mangaka οτι η ιστορια ειναι περιπου στη μεση(αρα εχουμε ακομα 10 χρονια να το διαβαζουμε)
2)Στο ανιμε ειχαν παραλειψη μερικα ουκ ασημαντα πραγματα(βλεπετε Pukk και Skull knight)

Συνεπως εαν βγει ποτε συνεχεια θα ειναι λογικα του τυπου Hellsing Ultimate καθως και το σχεδιο πρεπει να αλλαξει(πιο σκοτεινο) και να προσθεσουν τις παραλειψεις απο την αρχη.Αρα.....θα κανω σιγουρα παιδια μεχρι να βγει συνεχεια στο ανιμε και θα το βλεπω με τα παιδια μου.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Neo_Ark
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 13, 2008 1:38 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 26 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 45 Τόπος: Στου διαόλου τη μάνα Τώρα Βλέπω: Μπροστά μου, γιατι απο πίσω με κυνηγάνε οι δανειστές μου >.<
Kurozuka έγραψε:

Στο ανιμε ειχαν παραλειψη μερικα ουκ ασημαντα πραγματα(βλεπετε Pukk και Skull knight)

Συνεπως εαν βγει ποτε συνεχεια θα ειναι λογικα του τυπου Hellsing Ultimate καθως και το σχεδιο πρεπει να αλλαξει(πιο σκοτεινο) και να προσθεσουν τις παραλειψεις απο την αρχη.Αρα.....θα κανω σιγουρα παιδια μεχρι να βγει συνεχεια στο ανιμε και θα το βλεπω με τα παιδια μου.


Φίλε μου θα διαφωνήσω.Η γνωριμία του Skull Knight με τον Gatts μπορεί κάλιστα να αναφερθεί σε κάποιο flashback, και σχετικά με τον Puck, ο οποίος γίνεται σημαντικός χαρακτήρας απο τα κεφάλαια αμέσως μετα το anime, δεν θα είναι δύσκολο να τον συμπεριλάβουν με καποιο filler. Wink

Αλλά θα συμφωνήσω στο ότι ένα remake είναι ποιο πιθανό από μια συνέχεια της παλαιοτέρας σειράς.

_________________


The worst foe lies within the self...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 13, 2008 5:00 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
Ένα OVA με κομμένες σκηνές πρέπει να βγει, και να ακολουθήσει 2η season.

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Kurozuka
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 13, 2008 4:47 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 01 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 36 Τόπος: Rhodes/Athens Τώρα Βλέπω: -----
ρε guys ειναι λογικο μετα απο 10 χρονια να βγαλουν 2η σεζον?
Πρεπει να αλλαξουν το σχεδιο και ακομα και οι συντελεστες που ηταν τοτε εχουν αλλαξει στο στουντιο.
Εαν βγει ποτε κοβω το χερι μου πως θα ειναι απο την αρχη(εστω και εαν την πρωτη σεζον την κανουν rmk σε ova)
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 13, 2008 6:01 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
Αν γίνει κάτι τέτοιο δεν θα είναι ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία περίπτωση. Ενδεικτικά μου έρχονται στο μυαλό το Jojo's Bizarre Adventure που βγήκαν 2 OVA το 1993 και το 2000 αντίστοιχα, και νέα ταινία το 2007.

Επίσης το Saint Seiya που βγήκε το 1986 δεν έχει τελειώσει και συνεχίζεται σιγά σιγά με OVAs μέχρι και σήμερα. Το πιο πρόσφατο saga βγήκε τον περασμένο μήνα στην Ιαπωνία.

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης