Το ξέρατε ότι mugiwara-boshi σημαίνει ψάθινο Καπέλο;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 2 από 3
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Συζητήσεις    Hokuto manga in greek
Kain
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 11, 2008 5:59 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
Ntaks, pera tou oti eisai kai arxontas kai upervolika grigoros (den se prolavainoume re paidi mou), paizei na exeis kai ta prwteia, ka8ws den exei pesei stin antilipsi mou kapoios allos pou na exei metafrasei panw apo 4 chapters manga sta Ellinika (an kai mporei na uparxei kapoios kai na min to gnwrizw).

Para polu kalo, perimenoume ta epomena anuopomona.

(Sry gia ta greeklish, gia kapoio logo den pianei i allagi glwssas. Ti na 'pa8e pali to remadi...; Twisted Evil )

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
izo
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 12, 2008 9:57 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 14 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 900 Τόπος: Αμφισα
Kain έγραψε:
Ntaks, pera tou oti eisai kai arxontas kai upervolika grigoros (den se prolavainoume re paidi mou), paizei na exeis kai ta prwteia, ka8ws den exei pesei stin antilipsi mou kapoios allos pou na exei metafrasei panw apo 4 chapters manga sta Ellinika (an kai mporei na uparxei kapoios kai na min to gnwrizw).

Para polu kalo, perimenoume ta epomena anuopomona.

(Sry gia ta greeklish, gia kapoio logo den pianei i allagi glwssas. Ti na 'pa8e pali to remadi...; Twisted Evil )

Νομιζω τα παραλες ρε συ Very Happy !! Δεν ειναι και τιποτα σπουδαιο, για την πλακα μου το κανω αν και δεν περιμενα πως στην αρχη πως θα το γουσταρα με τον τροπο του σιγα σιγα... Αλλα επειδη ειμαι και γρηγορος Cool να και το 6o chapter http://www.mediafire.com/?ldn0jitbn11

_________________


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Thano$
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 13, 2008 1:10 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 11 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 99 Τώρα Βλέπω: Bleach, Naruto Shippuuden, One Piece, Persona -trinity soul-
Ένα ακόμα κεφάλαιο-αριστούργημα από τον ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ izo!!!
Υ.Γ. Η σελίδα 11 στο κεφάλαιο 6 τι είναι?

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
izo
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 13, 2008 1:22 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 14 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 900 Τόπος: Αμφισα
Thano$ έγραψε:
Ένα ακόμα κεφάλαιο-αριστούργημα από τον ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ izo!!!
Υ.Γ. Η σελίδα 11 στο κεφάλαιο 6 τι είναι?

Ειναι η Κονατα απο το lucky star ενω χρησιμοποιει την τεχνικη Hokuto Hyakuretsu Ken Laughing Laughing Laughing
Πλακα, πλακα βγηκε και το 7ο http://www.mediafire.com/?mcjg2et0zzc αλλα τωρα θα ξανακοιταξω τα 1ο και το 2ο να γιατι ειναι λιγο προχειρα σε σχεση με τα επομενα...

_________________


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Thano$
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 13, 2008 6:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 11 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 99 Τώρα Βλέπω: Bleach, Naruto Shippuuden, One Piece, Persona -trinity soul-
Αν και δεν έχω ξαναδιαβάσει το manga, ούτε έχω δει το anime έχω κατενθουσιαστεί, συνέχισε έτσι!!!
Υ.Γ. Μπορείς να μου πεις πόσα chapters είναι?

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Missing_Score
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 13, 2008 8:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 16 Σεπ 06 Δημοσιεύσεις: 592 Τόπος: Narshe Τώρα Βλέπω: South Park (μη βαρατε!)
Χωρις πλακα, εισαι υπερβολικα γρηγορος... Μακαρι να βγαινε ετσι και το Berserk...

_________________

Μελος της Αγιας Τριαδας: Gatts, Zengar, Kenshiro
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
izo
Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 14, 2008 12:53 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 14 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 900 Τόπος: Αμφισα
Missing_Score έγραψε:
Χωρις πλακα, εισαι υπερβολικα γρηγορος... Μακαρι να βγαινε ετσι και το Berserk...
Ισως το berserk αργει επειδη θα ειναι πιο προσεγμενη δουλεια και αυτο θελει χρονο και εγω ανυπομονω να το δω ετοιμο... Παντως και το 8ο chapter του hokuto τελειωσε http://www.mediafire.com/?vfz9ncy2xyp και ετσι εχει ολοκληρωθει το 1ο volume...

_________________


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Missing_Score
Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 14, 2008 3:02 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 16 Σεπ 06 Δημοσιεύσεις: 592 Τόπος: Narshe Τώρα Βλέπω: South Park (μη βαρατε!)
Εννουσα το κανονικο Berserk που βγαινει καθε πασχα και χριστουγεννα Very Happy Τα scans των παιδιων τα περιμενω και αυτα, καλη φαση Very Happy Αντε να δουμε λιγο ξυλο με τον Shin

_________________

Μελος της Αγιας Τριαδας: Gatts, Zengar, Kenshiro
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
izo
Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 14, 2008 6:03 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 14 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 900 Τόπος: Αμφισα
Βελτιωσα το 1ο και το 2o (μαζι θα τα βρειτε εδω http://www.mediafire.com/?g5rd2mroroj ) και μετα το 8ο που τελειωσε ερχεται η μαχη με το shin αλλα και πολλα αλλα...

_________________


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Thano$
Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 14, 2008 8:26 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 11 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 99 Τώρα Βλέπω: Bleach, Naruto Shippuuden, One Piece, Persona -trinity soul-
Αισθητά βελτιωμένα τα 1 & 2 και πολύ καλό το 8!
Μόνο μία παρατήρηση: Όταν τελειώνεις κάνε έναν έλεγχο, αν δεν βαριέσαι, γιατί υπάρχουν κάποια ορθογραφικά. (βέβαια δεν χτυπάνε πολύ)

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
izo
Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 14, 2008 10:15 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 14 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 900 Τόπος: Αμφισα
Thano$ έγραψε:
Αισθητά βελτιωμένα τα 1 & 2 και πολύ καλό το 8!
Μόνο μία παρατήρηση: Όταν τελειώνεις κάνε έναν έλεγχο, αν δεν βαριέσαι, γιατί υπάρχουν κάποια ορθογραφικά. (βέβαια δεν χτυπάνε πολύ)
Αληθεια ισως μου ξεφεγουν καμμια φορα αλλα ειναι το πρωτο μου μελημα να υπαρχει καλη ορθογραφια και αποδοση...

_________________


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 15, 2008 3:39 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127


Ωχ, αμάν! Θέλουμε-δεν θέλουμε θα πρέπει να το διαβάσουμε μέχρι το τέλος... Laughing
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Thano$
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 15, 2008 4:13 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 11 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 99 Τώρα Βλέπω: Bleach, Naruto Shippuuden, One Piece, Persona -trinity soul-
Γιατί δεν στέλνεις pm στον admin του AnatheManga να φιλοξενούν εκεί την δουλειά σου?
ΥΓ: Επειδή έχω αρχίσει και εγώ την μετάφραση ενός manga (bleach), μπορείς να μου εξηγήσεις (εσύ ή όποιος άλλος ξέρει) γιατί όταν πάω να κάνω archive τις εικόνες μετά όταν το ανοίγω με το CDisplay δεν μου τις βγάζει με την σειρά???

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
izo
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 15, 2008 4:42 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 14 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 900 Τόπος: Αμφισα
Thano$ έγραψε:
Γιατί δεν στέλνεις pm στον admin του AnatheManga να φιλοξενούν εκεί την δουλειά σου?
ΥΓ: Επειδή έχω αρχίσει και εγώ την μετάφραση ενός manga (bleach), μπορείς να μου εξηγήσεις (εσύ ή όποιος άλλος ξέρει) γιατί όταν πάω να κάνω archive τις εικόνες μετά όταν το ανοίγω με το CDisplay δεν μου τις βγάζει με την σειρά???
ΘΑ προσπαθησω να επικοινωνησω και θα δουμε. Αν θεσ να στα βγαζει με την σειρα απλα αριθμησε τα με την σειρα... ΑΑΑ! εβγαλα και το 9ο αντε να η μαχη shin-kenshiro που περιμεναμε http://www.mediafire.com/?0iwrgrg1exa

_________________


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Thano$
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 15, 2008 4:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 11 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 99 Τώρα Βλέπω: Bleach, Naruto Shippuuden, One Piece, Persona -trinity soul-
izo έγραψε:
Thano$ έγραψε:
Γιατί δεν στέλνεις pm στον admin του AnatheManga να φιλοξενούν εκεί την δουλειά σου?
ΥΓ: Επειδή έχω αρχίσει και εγώ την μετάφραση ενός manga (bleach), μπορείς να μου εξηγήσεις (εσύ ή όποιος άλλος ξέρει) γιατί όταν πάω να κάνω archive τις εικόνες μετά όταν το ανοίγω με το CDisplay δεν μου τις βγάζει με την σειρά???
ΘΑ προσπαθησω να επικοινωνησω και θα δουμε. Αν θεσ να στα βγαζει με την σειρα απλα αριθμησε τα με την σειρα... ΑΑΑ! εβγαλα και το 9ο αντε να η μαχη shin-kenshiro που περιμεναμε http://www.mediafire.com/?0iwrgrg1exa

Επιτέλους είχα αρχίσει να ανησυχώ ότι σήμερα δεν θα βγάλεις! Razz

Α... παραλίγο να το ξεχάσω... ένα ακόμα πολύ καλό κεφάλαιο από τον μετρ του είδους.

ΥΓ:Άσχετο αλλά τελείωσα το πρώτο chapter του manga που μεταφράζω (Bleach).Όποιος θέλει μπορεί να ρίξει μία ματιά εδώ:

http://www.animeplanet.gr/forum/viewtopic.php?t=7116&postdays=0&postorder=asc&start=0

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 3
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης