Το ξέρατε ότι nishi σημαίνει δύση / δυτικά;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Επόμενη
Σελίδα 9 από 12
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Συζητήσεις    D.Gray-Man
homonculus
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 08, 2010 3:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 23 Ιούν 09 Δημοσιεύσεις: 212 Τόπος: shinigami realm
Wow that chapter was a little confusing...... (nai mperdeuomai kai eukola genika..)
Spoiler:
O Alma egine akuma kai na mantepsw.., twra 8a palepsei me ton Yu?? NICE! Oi alloi pou htan ekei paizei na exoun pe8anei? (akoma pio nice.. ektos apo ton Bak gia tous alous dn 8a klapsw..) An kai dn nmz na pe8anan oloi, telos pantwn.. 8elw na dw kai o Allen ti 8a kanei..

Aman ante twra perimene ena mhna-.-
Nai exw bare8ei na to lew auto sto telos ka8e chapter... alla ti na kanw.. me trwei i agwnia Razz

_________________


..Only daydreamers are really alive, because only them can rise above every day's routine and search for a higher goal to achieve.. [Jarlaxle]

夢想家
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 09, 2010 12:02 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Oh my God...Υποκλίνομαι! Δεν-το-πιστεύω!

1ον...Μα καλά, μόνο 21 σελίδες!? Άτιμη σαδίστρια mangaka μας θες να υποφέρουμε μέχρι το επόμενο chapter!

2ον...Ήταν απλώς απίθανο! Καημένος Kanda, τι έχει περάσει κι αυτός, κι ο Alma με όλα αυτά που έγιναν ποιος να τον κατηγορήσει που του την έδωσε έτσι κι ο Allen τι καλός που είναι που κατάφερε να σπάσει το "ξόρκι" του Wisely(ή όπως τον λένε τέλοσπάντων)...

Spoiler:
Δεν πέθαναν με τίποτα, όλο και κάτι θα έχει κάνει ο Allen για να τους προστατέψει -όπως κάνει πάντα με τέτοιο κόμπλεξ που έχει- αλλά θα ήταν μια αλλαγή να πέθαινε κάποιος επιτέλους. Πω πω όμως ο άλλος ο Alma πολύ cool akuma έγινε. Αμέσως "Πού είσαι Yu?" μόνο που η συνέχεια άλλαξε. Όχι "έλα να παίξουμε" όπως έλεγε παλιά αλλά "έλα να σκοτωθούμε". Αχ, δε θα ξαναδούμε τον Yu? Δε μπορεί, κάτι θα κάνει κι αυτός! Αλλά πλέον δε μπορείς να τον κατηγορήσεις που δεν είναι και πολύ φιλικός΄ένα φίλο έκανε όταν ήταν μικρός κι αυτόν αναγκάστηκε να τον "σκοτώσει"!


Όντως, ποιος κάθεται να περιμένει μέχρι τον άλλο μήνα? Αααααααχ...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Monkey D Luffy
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 10, 2010 12:16 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
VIP .::. Podcaster
Mugiwara Kaizoku

Συμμετέχει από: 27 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 1745 Τόπος: Πισω στην Ελλαδα....I wanna go to Tokyo agaiiiiiin!!! Τώρα Βλέπω: το site του topatzi!
Fallen_Angel_Itachi έγραψε:
Όντως, ποιος κάθεται να περιμένει μέχρι τον άλλο μήνα? Αααααααχ...
Aν διεκρινα καλα,στο τελος του chapter ελεγε "continues on July Issue" Razz
Μπαινω τωρα και εγω στην παρεα της αναμονης του νεου chapter καθως μολις χθες εφτασα στο 194 chapter.To DGrayman ειναι ενα απο τα λιγα υποσχομενα manga που υπαρχουν.Σε κραταει στην αγωνια,σε τρομαζει με την εμφανιση νεας απειλης(την πρωτη εμφανιση του Level 4 Akuma δεν θα την ξεχασω καθολου),οι χαρακτηρες ειναι ενας και ενας,το σχεδιο πολλη λατρευτο(στην φαση που ειχε ξυπνησει ο Allen και τον εδειχνε στην Noah version του,i was like "daaaamn,i wouldn't mind do him Razz").Eγω μετα απο αυτο το arc του Kanda θα ηθελα να δω ενα γερο flashback για το Order,γιατι οσο ναναι την εχουν λερωμενη την φωλια τους,και ο Earl εφοσον αυτην την εισβολη που εκανε θα την ειχε κανει καιρο τωρα γιατι την καθυστερησε τοσο και αυτο θα θελα να δω.Ακομη,ειμαι ο μονος που πιστευει οτι ο Cross δεν πεθανε;Εχω υποψιες οτι ισως το εκανε η αλλη εκδοχη του Allen.Μιας και του λεγε οτι υπαρχει και περιπτωση να αναγκαστει να σκοτωσει καποιον κοντινο του,πολλα παιζουν.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Jorg
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 10, 2010 1:03 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 11 Ιαν 09 Δημοσιεύσεις: 552 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης Τώρα Βλέπω: τη ζωή μου να καταρρέει!
Και στο προηγουμενο ελεγε "continues on June Issue" αλλα βγηκε τον Μαϊο.

_________________
A scattered dream that's like a far-off memory. A far-off memory that's like a scattered dream. I want to line the pieces up. Yours and mine.

Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Monkey D Luffy
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 10, 2010 1:04 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
VIP .::. Podcaster
Mugiwara Kaizoku

Συμμετέχει από: 27 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 1745 Τόπος: Πισω στην Ελλαδα....I wanna go to Tokyo agaiiiiiin!!! Τώρα Βλέπω: το site του topatzi!
Αν ειναι ετσι ακομα καλυτερα Wink

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 10, 2010 5:22 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Monkey D Luffy έγραψε:
Ακομη,ειμαι ο μονος που πιστευει οτι ο Cross δεν πεθανε;


Καθόλου! Κι εγώ δεν το πολυ-πιστεύω ότι πέθανε έτσι απλά και χωρίς καν μια σωστή μάχη ο φοβερός και τρομερός master Cross. Εξάλλου, ας είμαστε ρεαλιστές, η mangaka δεν έχει σκοτώσει ούτε ένα σημαντικό-αγαπητό χαρακτήρα ακόμη! Νομίζω ότι υπάρχουν πολλά που παίζουν ακόμα με την εξαφάνιση του Cross-γιατί ακόμα αξαφάνιση είναι!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Monkey D Luffy
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 10, 2010 6:27 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
VIP .::. Podcaster
Mugiwara Kaizoku

Συμμετέχει από: 27 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 1745 Τόπος: Πισω στην Ελλαδα....I wanna go to Tokyo agaiiiiiin!!! Τώρα Βλέπω: το site του topatzi!
Μην ξεχναμε δεν ειχε το Judgment μονο για Innocece αλλα και την Maria.Oποτε σιγουρα θα εχουμε μια επανεμφανιση του.Ισως και ηταν ενας απο τους λιγους τροπους να ξεφυγει απο το Order αν το σχεδιασε μονος του.Και παλι ομως καποιος το προκαλεσε και ηταν σε εκεινη την κατασταση.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
homonculus
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 10, 2010 6:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 23 Ιούν 09 Δημοσιεύσεις: 212 Τόπος: shinigami realm
O Cross epapse na einai 'sindedemenos' me to ena apo ta duo anti-akuma opla tou, to Judgment. To allo 'oplo' h Maria (h' kapws etsi telos pantwn) den bre8ike. Kai me auto eixe thn ikanothta na ginetai aoratos. Ptwma den bre8ike... Ara: den paizei na exei pai8anei. Apla. Exei tosa polla na pei ston Allen akoma, den iparxei periptwsh na pe8ane, i am sure Razz

_________________


..Only daydreamers are really alive, because only them can rise above every day's routine and search for a higher goal to achieve.. [Jarlaxle]

夢想家
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 10, 2010 9:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
I completely agree with you lads! Κι ας μην ξεχνάμε και πως χωρίς το πτώμα (η Maria ήταν exorcist με anti-akuma weapon την φωνή τη που έχει πεθάνει κι αυτός επαναφέρει το πτώμα της απ'τους νεκρούς γι αυτό είναι μέσα σε φέρετρο) έχει τη δυνατότητα να αλλάζει τη μορφή του με αυτή τη μασκούλα που φοράει πάντα! Και είναι και πολύ δυνατός! Και όπως είπες φίλε μου, έχει πολλά ακόμα να πει στον Allen αλλά δε νομίζω να το έκανε μόνος του αλλά άδραξε την ευκαιρία με το που την είδε. Εγώ νομίζω ότι κάποιος from within the Order είναι μπλεγμένος στην υπόθεση ο οποίος είναι μάλιστα at the beck and call του Earl. It's always an inside job...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 02, 2010 2:45 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Το τελευταίο chapter τα σπάει (πάρα πολύ). Ανεξάρτητα από το τι θα γίνει στο επόμενο
Spoiler:

Αν θα πάει μαζί τους ο Allen ή όχι.


Έχει να πέσει γερή μάχη.
Spoiler:

Πολύ εύκολα τον χτύπησε ο Kanda τον Alma, αλλά το πιο πιθανόν είναι να δούμε ένα υπέροχο power-up στο επόμενο. Γενικά όσο πάει η ιστορία τόσο πιο καλή γίνεται.


YΣ. Ευτυχώς είχε αρκετές σελίδες.

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 02, 2010 3:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Που είχε αρκετές σελίδες? Για μηνιαίο έπρεπε 40+ σε κάθε τεύχος...Αν όντως αντιμετωπίζει τόσο σοβαρά προβλήματα υγείας όσο λένε η mangaka, τότε δικαιολογείται...αλλά μόνο τότε.

Πάντως ένα πράγμα έχω να πω: απίστευτο. Το καινούργιο chapter ήταν απλώς υπέροχο΄και μάχες και προχωρούσε η πλοκή και εμφανίζονται κι άλλα πράγματα και τώρα πέφτει το δίλλημα στον Allen -κομβικό σημείο κατά τη γνώμη μου- και παίρνει και πάλι πολύ screen-time o Yuu -να μην ξεχνάμε και τις fangirl ρίζες μας- και είναι απλώς τέλειο! Νομίζω ειλικρινά η mangaka δεν γράφει, κεντάει! Κεντάει κανονικά! Κι εμένα μου φαίνεται να κάνουν και οι δύο power up στο επόμενο και ναι, αποκλείεται να καταστράφηκε τόσο εύκολα γιατί παρόλο που έγινε κι αυτός akuma και η innocence όντως τον καταστρέφει, ασ μην ξεχνάμε ότι ήταν κάποτε second exorcist και έχει ακριβώς τις ίδιες ιδιότητες με τον Kanda, δηλαδή να αναδημιουργείται, να μην πεθαίνει όσες φορές κι αν τον σκοτώσεις, να επιβιώνει απ'τα πάντα -σαν τις κατσαρίδες- το οποίο για κάποιον που είναι με το μέρος σου είναι συν, αλλά για τον αντιπαλό σου είναι πολύ...πολύ εκνευριστικό! Να φανταστώ τώρα θα καταλάβουμε πως νιώθουν οι αντίπαλοι του Kanda?

Πάντως ότι κι αν είναι μου φαίνεται δύσκολο -τόσο δύσκολο όσο να έχει πεθάνει ο Cross- να κατασρτάφηκε έτσι εύκολα ο Alma. Στο κάτω κάτω όταν κάνεις τόσο κόπο για να παρουσιάσεις έναν νέο χαρακτήρα δεν τον σκοτώνεις με το "καλημέρα" και μετά από συνολικά πέντε προτάσεις, τον αφήνεις να πει τα πάντα, να μαλώσει με τον άλλον και είτε να πεθάνει από το χέρι του είτε να τον σκοτώσει έτσι ώστε να επέλθει και η κάθαρση,που σε όλα είναι το σημαντικότερο. Και ειλικρινά δε νομίζω να πεθάνει ο Yuu-η mangaka δεν είναι ακόμα τόσο άρρωστη. (δεν εννοώ κάτι κακό, απλώς υπενθυμίζω πως μέχρι τώρα δεν έχει σκοτώσει και κανέναν χαρακτήρα αγαπητόπαύλασημαντικό οπότε λίγο δύσκολο να το κάνει τώρα).

Χμ... μ'αρέσει που ήθελα να γράψω και λίγα...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 02, 2010 8:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Σε σχέση με το προηγούμενο, μια χαρά ήταν. Αλλά πάλι ως συνήθως σ' αφήνει να ψάχνεις την επόμενη σελίδα. Τουλάχιστον ήταν πολύ καλό, καλύτερα 33 παρά 45 σελίδες τραβηγμένο αν δεν της βγαίνει αλλιώς.

Για να πω την αλήθεια, μετά από μια καλή μάχη, αν έκανε την καρδιά της πέτρα και τον σκότωνε τον Kanda θα την παραδεχόμουν(μην πετάτε πέτρες). Άπό την άποψη ότι πλέον τον έχει εξελίξει εν μέρη τον χαρακτήρα και συνήθως, αν όχι σχεδόν ποτέ, τέτοιοι χαρακτήρες δεν πεθαίνουν. Αλλά δεν πρόκειται, δεν έχει βρει ακόμα αυτό που ψάχνει. xD Στα επόμενα έχουμε να δούμε πολλά (να δούμε πότε θα τα δούμε animated όλα αυτά).

Μπα, δεν ήταν καθόλου εντυπωσιακός ο θάνατος, αν είναι να φύγει ο Cross πρέπει να φύγει με στυλ. Cool

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Jorg
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 02, 2010 10:36 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 11 Ιαν 09 Δημοσιεύσεις: 552 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης Τώρα Βλέπω: τη ζωή μου να καταρρέει!
Καταπληκτικο το καινουριο chapter! Η μαχη Kanda-Alma φαινεται υπεροχη και ανυπομονω για το επομενο chapter.

Οσο για το αν ο Kanda σκοτωθει, το βλεπω σχεδον απιθανο. Αν πεθανει θα προκαλεσει την οργη ολων των fangirls που εχει αποκτησει στη διαρκεια της καριερας του Razz.

_________________
A scattered dream that's like a far-off memory. A far-off memory that's like a scattered dream. I want to line the pieces up. Yours and mine.

Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 02, 2010 11:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Εγώ πάλι, όσο Kanda fangirl και να είμαι, όσο hardcore και να είμαι, αν τν σκοτώσει δε θα διααρτυρηθώ ούτε λεπτό γιατί θα έχει φύγει "αξιοπρεπώς" με την έννοια ότι θα πεθάνει απ'το χέρι αυτού του ανθρώπου που θεωρούσε φίλο του και πήγε να σκοτώσει. Αλλά και η τραγικότητα ενός θανάτου νομίζω αρκεί και στον συγκεκριμένο χαρακτήα πιο πολύ λύτρωση θα είναι παρά κάτι άλλο.

Αλλά προς θεού, δε λέω ότι θέλω να πεθάνει. Απλώς ότι θα το καταλάβαινα...πες κι εσύ XxKaiserxX που το έχουμε συζητήσει!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
homonculus
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 03, 2010 12:01 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 23 Ιούν 09 Δημοσιεύσεις: 212 Τόπος: shinigami realm
No Fucking way Yuu will die!!! Period!!
(god vgainei to fangirl apo mesa mou..)
Wraio chapter, wraio telos, ade perimenoume thn apantisi tou Allen.. Pes kati na ton apostomwseis agori mou! heh..

_________________


..Only daydreamers are really alive, because only them can rise above every day's routine and search for a higher goal to achieve.. [Jarlaxle]

夢想家
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 9 από 12
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης