Το ξέρατε ότι saru σημαίνει μαιμού;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Movies/Series/Cinema    Prince of Persia Sands of Time κι άλλες ταινίες στα σκάρια
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 04, 2008 4:31 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Όλοι περιμένουμε εδώ και 2 χρόνια για την ταινία του πολυφημισμένου Πρίγκηπα της Περσίας...Αυτήν την φορά στους Κινηματογράφους με σκηνοθέτη τον γνωστό και πολυφημισμένο Jerry Bruckheimer, δημιουργό πολλών πετυχημένων ταινίών ή τον Michael Bay, δημιουργό πολλών ταινιών που έγιναν οι καλύτερες της εποχής.Τώρα ψάχνονται στο Μαρόκο για τις σκηνές του Sands of Time.Τώρα το πρόβλημα είναι ...ΠΟΙΟΙ θα παίξουν τον ρόλο του Πρίγκηπα της Περσίας και της Πριγκήπισσας Φάρας?

Ποιός από τους 2 σκηνοθέτες θα βγάλει πρώτος την ταινία του Πρίγκηπα ?

Jerry Bruckheimer - Prince of Persia - Morocco

Prince of Persia - Michael Bay

παράλληλα είναι στα σκάρια και οι Transformers 2, Ironman 2, το Clock Tower(Παλιό παιχνίδι της Capcom), Robocop(remake)

Περισσότερα νέα

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ellorai
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 04, 2008 8:39 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Στο Pigeon
Όποιος και να τη βγάλει πρώτος, σημασία έχει ότι θα είναι ταινιάρες. Μη ξεχνάμε άλλωστε ότι τα εφέ της έκδοσης του Bruckheimer(φήμες λένε ότι θα είναι και η μοναδική έκδοση που θα βγει τελικά) θα γίνουν από την I.L.M. η οποία έχει αναλάβει επίσης ταινίες όπως Transformers 2 και 3, Pirates of the Caribbean 4, Robotech και ίσως το Warcraft.


Όσο για τον συμπαθητικό πρίγκηπα της Περσίας.... θα ήθελα να δω τους εξής ηθοποιούς....

Τον Oded Fehr(The Mummy, The Mummy Returns, Resident Evil:Apocalypse, RE:Extinction) σαν Prince of Persia(αν και ο Oded είναι λίγο μεγάλος αλλά who cares....)




Την Megan Fox(Ξαφνικά έπιασε μια ζέστη ή η ιδέα μου είναι;;Wink γνωστή από την ταινία Transformers



Και τον πολύ Omar Sharif

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 04, 2008 5:42 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
οι 2 τελευταίες φώτος τους μοιάζουν με αυτούς στων παιχνιδιών...Ο τυπάς που θα υποδυθεί τον Πρίγκηπα δεν του μοιάζει καθόλου...

1)Ο Πρίγκηπας είναι ΓΑΛΑΝΟΜΑΤΗΣ...
2)Το πρόσωπο του λίγο άγριο
3)Το σώμα του καλογυμνασμένο !

Κατά την δικιά μου άποψη θα τον υποδυόταν ο Tom Cruise...


_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
jedi_fillis
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 04, 2008 10:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 1040 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: 3X3 Eyes, FMA: Brotherhood, FairyTail, Naruto Shippuden, Bleach


Περιμένω πως και πώς για αυτήν την ταινία. Με το νέο game PoP, τι καλύτερο promotion να θέλει η ταινία. Αν και το σενάριο θα εξελλίσεται στο πρώτο game της τριλογίας sands of time (λογικά), φαίνεται αρκετά υποσχόμενη. Όσο για ηθοποιούς θα πρότεινα τους εξής:

David Belle. Ο Πρίγκηπας στο game είναι μέγας γνώστης parkour. Ποιός άλλος εκτός από τον Πρίγκηπα του Parkour θα ήταν πιο ικανός να παίξει αυτόν τον ρόλο.. Όσο για τα γαλανά μάτια, υπάρχουν και οι φακοί Very Happy


Όσο για Farah, η πιο κατάλληλη για τον ρόλο είναι η Kritstin Kreuk (η "πολυπόθητο" καρίτσι του Superman Jr. στο SmallVille και η νυν ChunLi στην δεύτερη ταινία Street Fighter)



Θα συμφωνήσω με Ellorai, για Omar Sharif στο ρόλο του κακού μαχαραγιά.

_________________

"I always believed that in the ninja world those who break the rules and regulations are called trash.. "
Spoiler:

..But a friend told me that those who don't care about their companions are even worse than trash..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 04, 2008 10:58 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Robocop remake; Ταινία βασισμένη στο Clock Tower; Aυτά κι αν είναι ευχάριστα νέα! To Robocop αποτελούσε από τις αγαπημένες μου ταινίες όταν ήμουν μικρός (άσχετα που απευθυνόταν για ενήλικες αλλά μην το ψάχνετε Razz ) και το Clock Tower αποτελεί υλικό για ένα πολύ καλό θρύλερ άμα πέσει στα κατάλληλα χέρια.

Walt Disney για Princes of Persia; Ανησυχητικό ακούγεται...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 04, 2008 11:05 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Και ο τίτλος που έβαλε ο jedi δεν είναι καλός...Πολύ χάλια είναι.Εμένα μου άρεσε ο τίτλος από τα παιχνίδια...Ας τον βάλουν αυτόν όπως των παιχνιδιών !

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
jedi_fillis
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 05, 2008 1:06 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 1040 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: 3X3 Eyes, FMA: Brotherhood, FairyTail, Naruto Shippuden, Bleach
DjDragon έγραψε:
Και ο τίτλος που έβαλε ο jedi δεν είναι καλός...Πολύ χάλια είναι.Εμένα μου άρεσε ο τίτλος από τα παιχνίδια...Ας τον βάλουν αυτόν όπως των παιχνιδιών !


Αν εννοείς για το poster, δεν ξέρω αν είναι official, πιο πολύ για fanmade το κόβω. Ο τίτλος στα παιχνίδια της τριλογίας Sands of time (τα καινούρια δηλαδή) είναι κατα σειρά.

1) Sands of time
2) The Warrior Within
3) The two thrones

Στο wikipedia είδα ότι ο Jerry Bruckheimer θα συνεργαστεί με την Buena Vista Motion Pictures Group (ή αλλιώς Walt Disney Motion Pictures Group) για την ταινία PoP. Δεν νομίζω ότι θα είναι κακό η ανάμιξη της Disney, αν αναλογιστεί κανείς το Pirates of the Caribean. Πίστευω ότι το Prince of Persia θα είναι καλή ταινία theme park style όπως και το Pirates.

_________________

"I always believed that in the ninja world those who break the rules and regulations are called trash.. "
Spoiler:

..But a friend told me that those who don't care about their companions are even worse than trash..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 05, 2008 2:37 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
jedi_fillis έγραψε:
DjDragon έγραψε:
Και ο τίτλος που έβαλε ο jedi δεν είναι καλός...Πολύ χάλια είναι.Εμένα μου άρεσε ο τίτλος από τα παιχνίδια...Ας τον βάλουν αυτόν όπως των παιχνιδιών !


Αν εννοείς για το poster, δεν ξέρω αν είναι official, πιο πολύ για fanmade το κόβω. Ο τίτλος στα παιχνίδια της τριλογίας Sands of time (τα καινούρια δηλαδή) είναι κατα σειρά.

1) Sands of time
2) The Warrior Within
3) The two thrones

Στο wikipedia είδα ότι ο Jerry Bruckheimer θα συνεργαστεί με την Buena Vista Motion Pictures Group (ή αλλιώς Walt Disney Motion Pictures Group) για την ταινία PoP. Δεν νομίζω ότι θα είναι κακό η ανάμιξη της Disney, αν αναλογιστεί κανείς το Pirates of the Caribean. Πίστευω ότι το Prince of Persia θα είναι καλή ταινία theme park style όπως και το Pirates.


Εδώ θα ανησυχήσω γιατίΑυτοί έχουν κάνει αρκετά καλές ταινίες φαντασίας...Από όσο γνωρίζω η Warner Bros είναι εταιρεία που δημιουργεί μόνο ταινίες φαντασίας και καρτουν !

Παραπέρα δεν είμαι σίγουρος αν θα κάνουν μία τέτοια ταινία μπόμπα !

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
billmcnik
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 05, 2008 6:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 24 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 812 Τόπος: Salonika Τώρα Βλέπω: Δεν έχω χρόνο!
an thn kanei o bruckheimer(eimai o megalyteros fan tou! Very Happy )8a vgei kallh.eimai kollekths twn tainiwn tou kai kamia den me afhse anikanopoihto.merikes tainies tou einai ta PotC, Pearl Harbor, Armagedon kai King Arthur.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Ellorai
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 05, 2008 7:57 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Στο Pigeon
billmcnik έγραψε:
an thn kanei o bruckheimer(eimai o megalyteros fan tou! Very Happy )8a vgei kallh.eimai kollekths twn tainiwn tou kai kamia den me afhse anikanopoihto.merikes tainies tou einai ta PotC, Pearl Harbor, Armagedon kai King Arthur.


Την ταινία την έχει αναλάβει η ίδια ομάδα που έκανε τους Pirates of The Caribbean.... Bruckheimer σκηνοθέτης, Disney παραγωγός και η Industrial Lights & Magic στα εφέ...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
BuNjI
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 06, 2008 12:03 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 21 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 38 Τώρα Βλέπω: one piece
Παραγωγός είναι ο Bruckheimer,πότε δεν είχε σκηνοθετικά καθήκοντα για να 'χει τώρα.Στους πειρατές τον είχε πάρει το αυτί μου,αλλά βλέπω γενικά ότι είναι παλιά φίρμα όσον αφορά τα blockbusters.Mike Newell λέγεται ο σκηνοθέτης του prince of percia,μέχρι κ στο link το λέει,o Bay απλά ακουγόταν οτί θα το σκηνοθετήσει αλλά ήταν φήμες.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ellorai
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 06, 2008 8:04 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Στο Pigeon
BuNjI έγραψε:
Παραγωγός είναι ο Bruckheimer,πότε δεν είχε σκηνοθετικά καθήκοντα για να 'χει τώρα.Στους πειρατές τον είχε πάρει το αυτί μου,αλλά βλέπω γενικά ότι είναι παλιά φίρμα όσον αφορά τα blockbusters.Mike Newell λέγεται ο σκηνοθέτης του prince of percia,μέχρι κ στο link το λέει,o Bay απλά ακουγόταν οτί θα το σκηνοθετήσει αλλά ήταν φήμες.



Σωστός... my bad!

Μετά από ώρες στη δουλειά, γράφεις ότι να'ναι! Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
BuNjI
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 06, 2008 9:35 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 21 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 38 Τώρα Βλέπω: one piece
Παράθεση:
Σωστός... my bad!

Μετά από ώρες στη δουλειά, γράφεις ότι να'ναι! Razz

Ωχ I got caught...Η δική μου τεμπελιά φαίνεται είναι που διατηρεί το μυαλό μου καθαρό Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 06, 2008 10:21 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
BuNjI έγραψε:
Παράθεση:
Σωστός... my bad!

Μετά από ώρες στη δουλειά, γράφεις ότι να'ναι! Razz

Ωχ I got caught...Η δική μου τεμπελιά φαίνεται είναι που διατηρεί το μυαλό μου καθαρό Razz


Μπορεί να είσαι τεμπέλης αλλά το μυαλό σου μήπως χάλασε από τα πολλά πορνό ? Razz

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
BuNjI
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 06, 2008 12:27 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 21 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 38 Τώρα Βλέπω: one piece
DjDragon έγραψε:


Μπορεί να είσαι τεμπέλης αλλά το μυαλό σου μήπως χάλασε από τα πολλά πορνό ? Razz


Μάθε άλλη φορά να διαβάζεις τα link που στέλνεις...1)Λες ότι ο Βruckheimer είναι σκηνοθέτης,ενώ είναι παραγωγός του prince of percia,2)λες ότι ο Μichael Bay ενδέχεται να το σκηνοθετήσει,ενώ το link σου λέει ξεκάθαρα οτί είναι στην απ'έξω,3)λες οτί ξεκίνησαν 2 σκηνοθέτες να γυρίζουν ταυτόχρονα το prince of persia(δεν είναι διαγωνισμός ταχύτητας ποιος θα πάει πρώτος την κόπια του στα γραφεία της disney).
Και μετά πόσταρε εξυπναδούλες,ok?
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 3
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης