Το ξέρατε ότι shyuukyou σημαίνει θρησκεία;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Συζητήσεις    Manga στα ελληνικά..
Girishajin
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 15, 2008 11:14 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 599 Τόπος: Κάπου δυτικά στο λεκανοπέδιο Αττικής... Τώρα Βλέπω: Μπόλικο JDrama, Cult Ιαπωνικές ταινίες...και διάφορα άνιμε....
Σίγουρα, είναι τεράστια πρόοδος και πρέπει να θεωρούμε αυτήν την κίνηση ως ένα πολύ καλό βήμα για την ανάπτυξη του Ελληνικού κοινού. Την μετάφραση εγώ την βρήκα πάρα πολύ καλή και χρησιμοποιούν λέξεις απο την καθομιλουμένη όπως 'μπάζο', 'μωρή', 'λιντσάρισμα', κλπ, κλπ... Αυτό μπορεί να ξενίζει ή να φαίνεται κάπως αστείο στην αρχή, όμως ταιριάζει 99,9% στην απόδοση με σωστό τρόπο του κειμένου.

Εκτος αυτού, μόνο και μόνο η κίνηση της Αnubis είναι πάρα πολύ σημαντική και πρέπει να την στηρίξουμε. Ελπίζω να βγούν και νέοι τίτλοι!!

_________________


ひぐらしのく頃に...
日本が大好きから...
http://girishakara-nihonmade.blogspot.com/

Ένα Blog για την Ιαπωνική κουλτούρα...^^
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ssj4Gokou
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 16, 2008 2:29 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 11 Μάϊ 06 Δημοσιεύσεις: 172 Τόπος: Volos,Athina Τώρα Βλέπω: Bleach,naruto,Tengen Toppa Gurren Laggan,Code Geass
Pwpw eida kati shmera kai mou ekane megalh entypwsh giafto eipa na to postarw edw...Phga sta Goodys na faw san kalo paidaki Razz kai ekei pou koitousa gyrw gyrw vlepw se mia gwnia eixe mia afhsa Naruto Manga kai apo katw kartes Naruto kai epatha plaka lew ti ginete telos pantwn me afton ton Ninja akoma kai sto fah mas tha mpei se ligo Razz Kai olo afto epeish to Naruto vghke sta Ellhnika apo oti katalavenw e?

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
erouchinamadara
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 17, 2008 2:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 19 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 1063 Τόπος: Κουφια γη (τακλαμακαν συγκεκριμενα)
Εχω παρει τα δυο πρωτα volumes του Naruto και σε γενικες γραμμες μου αρεσαν πολυ.Αλλα ειχαν καποιες καφριλες στην μεταφραση διαβαστε και θα καταλαβαιτε Laughing

_________________


BAKA!!My legend start at the 12 century
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Neuro
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 07, 2008 2:23 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 07 Ιούλ 08 Δημοσιεύσεις: 4 Τόπος: Athens Τώρα Βλέπω: Καμια δεκαρια
Εγω απο οτι εχω ζηζητισι με γνωστούς όλοι μου λένε το ίδιο πράγμα ότι η ελληνική μετάφραση είναι καλύτερη! Όποτε πρεπει να χαιρομαστε...τώρα το οτι είναι ποιο ακριβα ειναι αλλο θεμα. Ολοι ξερουμε οτι γενηκα στην ελλαδα πολλα πραγματα ειναι πολυ ποιο ακριβα απο οτι στο εξοτερικο...το μονο που ελπιζω ειναι οτι σιγα σιγα οταν θα αρχισουν και αλλες ετεριες να μεταφραζουν manga στα ελληνηκα να πεσουν οι τιμες.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 2
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης