Το ξέρατε ότι wakeme σημαίνει χώρισμα;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 49, 50, 51, 52, 53  Επόμενη
Σελίδα 50 από 53
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Fan-Art    Computer Art ~ Vol. I
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 24, 2010 6:26 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Thank you guys Very Happy . Χαιρομαι που δεν ειναι τελειως ξεμπαρκο απο το παλιο μου στυλ και εξακολουθει να θυμιζει manga

@Shinomerlin
Αυτο με την αποσταση των ποδιων δεν προκειται να το γκρινιαξω μιας και τις προτιμας that way. Οσο για τις ποζες και τις camera angles θα συμφωνησω με τον kabez, θελουμε να δουμε κι αλλες γωνιες μια και τις face-to-face τις τελειοποιεις Smile. Ξερω οτι ειναι λιγο τολμηρο αυτο που ζηταω, αλλα δοκιμασε να κανεις μερικες εντονες προοπτικες, απλα συντομα σκιτσα καθαρα για λογους εξασκησης (πιστευω πως αν βουτηξεις αποτομα στα βαθια θα βελτιωθεις με την διπλασια ταχυτητα). Συγχαρητηρια για την προοδο ^_^

@Kabez
Μοιαζει με monk Smile , εχει και το χαρακτηριστικο ξυρισμα.
Ωραια επιλογη στα χρωματα του tattoo (θα μου αρεσε ακομα περισσοτερο αν δεν ηταν συμμετρικο) και μου αρεσει πολυ το νεο συνολακι (πιστευω πως θα εχει ακομα μεγαλυτερη ελευθερια κινησεων με το αμανικο). Σκεφτεσε να βαλεις στη στολη του λιγο κοκκινο ακομα για να ταιριαζει με το τατουαζ;

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kabez
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 01, 2011 6:37 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard


Λιγο mechar development

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kain
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 19, 2011 2:23 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με ταμπλέτες σχεδίασης. Σκέφτομαι να πάρω κάποια οικονομική, όχι πάνω από 80 ?, αλλά πρώτα θα ήθελα να ρωτήσω πώς ακριβώς χρησιμοποιείται. Σχεδιάζω πάντα σε χαρτί, με προσχέδια, και μελανώνω με πένα, οπότε βλέπω τι σχεδιάζω. Με την ταμπλέτα όμως θα σχεδιάζω στην ταμπλέτα και η εικόνα θα φαίνεται στην οθόνη, οπότε ουσιαστικά θα σχεδιάζω στα τυφλά προσπαθώντας να βρω τον στόχο. Υπάρχει κάποιο κόλπο που δεν ξέρω, που το κάνει ευκολότερο από όσο το φαντάζομαι, μήπως κάτι μου διαφεύγει, ή όντως έτσι λειτουργεί; Με λίγο ψάξιμο στο net είδα πως πολλοί αγοράζουν ταμπλέτα και έχουν την ίδια απορία, και πως πολλοί από όσους παίρνουν ταμπλέτα την χρησιμοποιούν κυρίως για τον χρωματισμό, αλλά και πάλι στα τυφλά δεν πάει το χρώμα; Εάν μπορούσα να ακουμπήσω πάνω στην ταμπλέτα το χαρτί με το προσχέδιο και να έχω την ταμπλέτα για "μελάνωμα" και σκανάρισμα ταυτόχρονα θα βοηθούσε πολύ, αλλά από ό,τι καταλαβαίνω δεν γίνεται κάτι τέτοιο, πέραν του οτι οι ταμπλέτες με ενεργή επιφάνεια μεγάθους Α4 είναι πολύ ακριβές για την ώρα. Κάποιος, λοιπόν, που χρησιμοποιεί ταμπλέτα, θα μπορούσε να μου δώσει κάποιες πληροφορίες για το πώς χρησιμοποιείται;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Itachi_kun1990
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 19, 2011 6:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 17 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 3134 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Naruto,One piece,toriko,hunterXhunter,buddy complex,space dandy και πολλά ακόμα
kain εγώ που έχω μία αν και δε την χρησιμοποιώ και πολύ είναι με Lcd και στο tablet οπότε βλέπω εκεί τώρα από όσο έχω δουλέψει σε tablet χωρίς εικόνα είναι μέχρι να το συνηθίσεις αν και δε θα το συνιστούσα. Συνήθως tablet είναι για Lining κτλ και τα κλασικά στο χέρι

_________________
oruka karu ota tatoyito, koro noreo koros taka. urame, nikume, soste mini kouiki oni mai. nigete, nigete sein shiomi tsokumai. soste itsu kara, oreta nazi omote oreno mai koi
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
kabez
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 19, 2011 6:54 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Kain έγραψε:
Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με ταμπλέτες σχεδίασης. Σκέφτομαι να πάρω κάποια οικονομική, όχι πάνω από 80 ?, αλλά πρώτα θα ήθελα να ρωτήσω πώς ακριβώς χρησιμοποιείται.


Για το συγκεκριμενο budget κοιτα καλυτερα προς τα προιοντα της wacom ( http://eu.shop.wacom.eu/ , ειδικα εκει που λεει BAMBOO ) . Ειναι σουπερ η αποδοση τιμης-προιοντος , και αν κοιταξεις στο παραπανω site στα used ( αριστη κατασταση εννοειται μιας και προκειται για σοβαρη εταιρια ) θα βρεις μπορει και με 50ε.



Παράθεση:
Σχεδιάζω πάντα σε χαρτί, με προσχέδια, και μελανώνω με πένα, οπότε βλέπω τι σχεδιάζω. Με την ταμπλέτα όμως θα σχεδιάζω στην ταμπλέτα και η εικόνα θα φαίνεται στην οθόνη, οπότε ουσιαστικά θα σχεδιάζω στα τυφλά προσπαθώντας να βρω τον στόχο. Υπάρχει κάποιο κόλπο που δεν ξέρω, που το κάνει ευκολότερο από όσο το φαντάζομαι, μήπως κάτι μου διαφεύγει, ή όντως έτσι λειτουργεί; Με λίγο ψάξιμο στο net είδα πως πολλοί αγοράζουν ταμπλέτα και έχουν την ίδια απορία, και πως πολλοί από όσους παίρνουν ταμπλέτα την χρησιμοποιούν κυρίως για τον χρωματισμό, αλλά και πάλι στα τυφλά δεν πάει το χρώμα;


Βασικα συνηθιζεις πολυ πολυ γρηγορα τοσο που το ξεχνας οτι αντι να κοιτας κατω αυτο που σχεδιαζεις , κοιτας ευθεια σου στην οθονη. Ειναι κατι σαν τα ποπκορν στο σινεμα, δεν σκυβεις ολη την ωρα να κοιτας τι τρως, απλα το κανεις αυτοματα οσο κοιτας την ταινεια. (και ποτε δεν αστοχεις. σχεδον Very Happy)

Ξερεις κατι? Παντα το πιστευα αλλα πλεον που εχω γνωρισει καμποσο κοσμο με tablets μπορω να το επιβεβαιωσω : ολα ειναι θεμα mindset. Αν εχεις την δυνατοτητα να σχεδιαζεις καλα στο χαρτι , τοτε θα εχεις την δυνατοτητα να σχεδιαζεις το ιδιο καλα (το λιγοτερο) και με το tablet. Θα δεις οτι ο τροπος που αντιλαμβανεσαι τα πραγματα, που σκεφτεσαι τι γραμμες θα βαλεις σε ενα σχεδιο, που θα μπουνε, τι χρωματα θα εχεις εκει κτλ κτλ , εχει πολυ μεγαλυτερη βαρυτητα απο το μεσο που θα χρησιμοποιησεις.

Τα μονα ατομα που εχω δει που σχεδιαζανε καλα στο χερι αλλα με το tablet τα βρησκανε σκουρα, ηταν ατομα που τα εγκατελειψαν σχετικα νωρις και δεν εκαναν προσπαθεια να αναπροσαρμοστουν με το "νεο μεσο" , την γραφιδα.

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 19, 2011 9:03 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Κabez, δεν μου δειχνει τις εικονες που ανεβασες Sad

Παράθεση:
οπότε ουσιαστικά θα σχεδιάζω στα τυφλά προσπαθώντας να βρω τον στόχο. Υπάρχει κάποιο κόλπο που δεν ξέρω, που το κάνει ευκολότερο από όσο το φαντάζομαι, μήπως κάτι μου διαφεύγει, ή όντως έτσι λειτουργεί;

Το πολυ τρεις ωρες να σου παρει μεχρι να το συνηθησεις. Και +1 για ολα οσα ειπε ο kab στο τελευταιο ποστ του, ΒΑΜΒΟΟ for life!!!!!

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kabez
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 20, 2011 2:21 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
damn ναι, τα links μου αργοπεθαινουν λιγο λιγο o_O

Μμμ, καποια οχι τοσο προσφατα, αλλα ηταν μια εξασκηση που ηθελα να κανω στα προσωπα. speedies 10λεπτου

Spoiler:


,

καθως και μια μουτζουρα ;D
(ακομα πιο speedy , 8λεπτου :ρ )

Spoiler:

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ami
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 20, 2011 3:23 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: Digi-m0d ::
::Moderator::<br>:: Digi-m0d ::

Συμμετέχει από: 25 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 657 Τόπος: up up up <3 Τώρα Βλέπω: a bad bad boy.
Βασικά, από την δουλεία σου (kabez) που έχω δει, μου αρέσουν περισσότερο εκείνα τα σχέδια που αποκαλείς "μουτζούρες" γιατί είναι πιο αυθόρμητα και μυστήρια. Όταν τα στυλιζάρεις/καθαρίζεις νομίζω ότι χάνουν λίγο από την μαγεία τους.
Spoiler:
Φυσικά θα μου πεις, δεν μπορείς να στήσεις χαρακτήρα βασισμένος σε τέτοιο σκίτσο (και συμφωνώ), αλλά γούστα είναι αυτααά...

_________________

[ m A k e A R T , n O T w A R ] | [ AP Forums: Γενικοί Κανόνες ]
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kingkostas
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 06, 2011 4:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 20 Απρ 06 Δημοσιεύσεις: 647
Uperoxa proswpa me xarakthra kab!!!

Op eida kai ta prohgoumena, vagelio, kab kai shinomerlin teleia pragmata paides!!!! lets keep up

_________________

[img]
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
kabez
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 11, 2011 4:43 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
thnx pple για τα crits! Very Happy


Ami έχεις δίκιο. Στην ουσία είμαι ακόμα (ακόμα νταμν :d) σε στάδιο πειραματισμού. Πρέπει να πετύχω την κατάλληλη συνταγή ώστε και να έχω και μουτζουρωτά σχέδια , αλλά και να μόλις τα δει ο οποιοσδήποτε να καταλαβαίνει με μια ματιά τι είναι , πως λετουργεί, πως περπατάει κτλ. Και αυτό είναι ένα θέμα μέχρι στιγμής για εμένα γιατί πότε παίζω σε ισοροπίες industrial design (..οκ περιπου δηλαδη :ρ) που κάνει ένα σχέδιο.. βαρετό καπως, και πότε πέφτω σε "kabez-ο-μουτζούρες" που δείχνουν σχέδιο αλλά δεν είναι κατανοητό πάντα το τι και το πως. χμμ..

King ρε ανθρωπε ποσταρε και εσυ κατι εδω, τι τα κρύβεις Very Happy


.

Μερικά καινούρια (σχετικά) σχεδιάκια, πιο πολύ σαν πειραματισμοί βασικά όπως το πρώτο που είναι matte painting (ή πρώτη μου απόπειρα δηλαδή!!4 ώρες ουφ!!) , καθώς και το δεύτερο κάτι σε πιο manga-φάση αλλά και πάλι σαν πείραμα μέχρι στιγμής..!

Spoiler:


Spoiler:


οκ, και η πρώτη και δεύτερη μου απόπειρα να κάνω ένα κομικ. Το πρώτο είναι σχετικά "καθαρό" (έι προσπάθησα!! Razz) και χρησιμοποίησα χαρακτήρες που μου έδωσε κάποιος άλλος, το δεύτερο είναι ακόμα on the works (για αυτό δεν είναι απόλυτα καθαρό)

Spoiler:


Spoiler:

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ami
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 12, 2011 8:37 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: Digi-m0d ::
::Moderator::<br>:: Digi-m0d ::

Συμμετέχει από: 25 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 657 Τόπος: up up up <3 Τώρα Βλέπω: a bad bad boy.
kabez έγραψε:
Πρέπει να πετύχω την κατάλληλη συνταγή ώστε και να έχω και μουτζουρωτά σχέδια , αλλά και να μόλις τα δει ο οποιοσδήποτε να καταλαβαίνει με μια ματιά τι είναι , πως λετουργεί, πως περπατάει κτλ.

Είναι δύσκολη η συνταγή που ψάχνεις και φοβάμαι μην χάσεις περισσότερο χρόνο στην αναζήτηση, παρά στην εφαρμογή της...

Δεν είναι απαραίτητο πάντα ο τρόπος που αποτυπώνεις το conceptual art (στα ελληνικά Razz)να είναι και ο τελικός / εφαρμογής. Όλο αυτό έχει να κάνει πάντα με τις προτεραιότητες σου σαν σχεδιαστής και τους σκοπούς που εξυπηρετείς με τα σχέδιά σου.

Το industrial σου πάει πολύ και ειδικά αυτή η ασπρομαυρίλα / μονοτονίλα! ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.

kabez έγραψε:
οκ, και η πρώτη και δεύτερη μου απόπειρα να κάνω ένα κομικ. Το πρώτο είναι σχετικά "καθαρό" (έι προσπάθησα!! Razz) και χρησιμοποίησα χαρακτήρες που μου έδωσε κάποιος άλλος, το δεύτερο είναι ακόμα on the works (για αυτό δεν είναι απόλυτα καθαρό)

Spoiler:


Spoiler:

Νομίζω ότι το δεύτερο manga έχει την σωστή ατμόσφαιρα ενώ το πρώτο φαίνεται πιο αμήχανο ως προς την τοποθέτηση τον χαρακτήρων στον χώρο...

_________________

[ m A k e A R T , n O T w A R ] | [ AP Forums: Γενικοί Κανόνες ]
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 27, 2011 2:06 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Aυτό που σου είπαν king, θέλουμε να δούμε τις πρόσφατες εργάρες σου!

Κabez, πολύ μου αρέσει το rough sketching σου, και μπορείς ακόμα να το αναπτύξεις αρκετά. Δοκίμασε να παίξεις λίγο ακόμα με τα πάχη των γραμμών έτσι ώστε οι σκιές και τα σημεία με αντιθέσεις να έχουν πιο χοντρά περιγράμματα. Ίσως να δοκίμαζες και μια brush που να να έχει opacity jilter (όσο λιγότερο πατάς, τόσο πιο απαλή γραμμή) για τα σημεία που φωτίζονται αλλά δεν ξέρω κατά πόσο σε βολεύει that way ^^'.

Ami έγραψε:
Βασικά, από την δουλεία σου (kabez) που έχω δει, μου αρέσουν περισσότερο εκείνα τα σχέδια που αποκαλείς "μουτζούρες" γιατί είναι πιο αυθόρμητα και μυστήρια. Όταν τα στυλιζάρεις/καθαρίζεις νομίζω ότι χάνουν λίγο από την μαγεία τους.

Oι καθηγητές μου στο ελεύθερο σχέδιο το αποκαλούσαν γραφή επειδή στο κάθε παιδί έβγαινε κάτι το εντελώς χαρακτηριστικό που πρόδιδε την ταυτότητα του. Τα δικά μου είναι πάρα πολύ άγρια και απεριποιήτα σε μορφή quicksketch οπότε αναγκαστηκά πρέπει να τα φροντίζω έστω και λιγάκι μετά. Του kabez βγάζουν νόημα κι έτσι (όταν είδα το κόμικ στο da αναγνώρισα ποιον από του χαρακτήρες του είχε χρησιμοποιήσει).

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kabez
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 29, 2011 5:37 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Ami έγραψε:

Δεν είναι απαραίτητο πάντα ο τρόπος που αποτυπώνεις το conceptual art (στα ελληνικά Razz)


Βασικά conceptual art είναι άλλο. Razz . Και εγώ το μπέρδευα για πολύ πολύ καιρό στην αρχή με το concept art.

Η μορφή ενός project στην concept art είναι αυστηρά ζωγραφική και μέσα από ένα σχέδιο (συνήθως 2d). Αντίθετα η conceptual art μπορεί να είναι και με μορφή κειμένου , όπως το γνωστό "Μια και 3 καρέκλες" του Κοσουλθ

http://en.wikipedia.org/wiki/One_and_Three_Chairs


που σου δείχνει μια αληθινή καρέκλα , μια ζωγραφική , και ένα χαρτί με τον ορισμό της καρέκλας από λεξικό. Και τα 3 ειναι σωστές αναπαραστάσεις μιας καρέκλας όμως.


Παράθεση:

Το industrial σου πάει πολύ και ειδικά αυτή η ασπρομαυρίλα / μονοτονίλα! ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.


θενκιζ Ami!
Προς τα εκεί με βλέπω να τήνω λίγο λίγο μιας και σε χαρακτήρες/ανατομία έχω ακόμα αρκετά να μάθω, για την ώρα τουλάχιστον.

Και έχεις δίκιο για το κομικ, πρέπει να μελετήσω και άλλο "κομικολογία" δυστηχώς μιας και τα μόνα κόμικ που διάβαζα πάντα και επηρεαζόμουν , πέρα από τα της Disney ήταν μετά τα manga. Αλλά θα πρέπει να πειραματιστώ και με άλλα στυλ να βρω αυτό που μπορώ και μου αρέσει να κάνω σε αυτόν τον τομέα.
Τώρα για την ώρα μελετάω λίγο τα αμερικάνικα (Deadpool ftw) που οκ, ο κόσμος τα θεωρεί βαρετά και κλισέ, αλλά σου δίνουν πολύ δυνατά μαθήματα ρεαλισμού και ανατομίας.

@Vaggelio , έχεις δίκιο σε αυτό με το πάχος της γραμμής που λες. Έχω ξεκινήσει να πειραματίζομαι τελευταία μαζί του, αλλά μέχρι στιγμής δεν ξέρω που πάνε τα τέσσερα. ακόμα . ;D

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ami
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 30, 2011 2:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: Digi-m0d ::
::Moderator::<br>:: Digi-m0d ::

Συμμετέχει από: 25 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 657 Τόπος: up up up <3 Τώρα Βλέπω: a bad bad boy.
kabez έγραψε:
Βασικά conceptual art είναι άλλο. Razz . Και εγώ το μπέρδευα για πολύ πολύ καιρό στην αρχή με το concept art.

Η μορφή ενός project στην concept art είναι αυστηρά ζωγραφική και μέσα από ένα σχέδιο (συνήθως 2d). Αντίθετα η conceptual art μπορεί να είναι και με μορφή κειμένου , όπως το γνωστό "Μια και 3 καρέκλες" του Κοσουλθ

http://en.wikipedia.org/wiki/One_and_Three_Chairs


που σου δείχνει μια αληθινή καρέκλα , μια ζωγραφική , και ένα χαρτί με τον ορισμό της καρέκλας από λεξικό. Και τα 3 ειναι σωστές αναπαραστάσεις μιας καρέκλας όμως.
Σ΄ευχαριστώ kabez για την παρατήρησή σου! Πραγματικά, νόμιζα ότι είναι το ίδιο!
Embarassed

_________________

[ m A k e A R T , n O T w A R ] | [ AP Forums: Γενικοί Κανόνες ]
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kabez
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 24, 2011 3:32 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Spoiler:


2 ωρες.
για πειραματικους λογους ;d

μαλλον ηρθε η ωρα να γυρισω πισω στα ρομποτακια μου τελικα :ρ

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 50 από 53
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 49, 50, 51, 52, 53  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης