Το ξέρατε ότι sou desu σημαίνει είναι σωστό;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Δημοσκοπήσεις    Aκούτε anime και/ή videogame μουσική στο αμάξι σας;




Aκούτε anime και/ή videogame μουσική στο αμάξι σας;

Βεβαίως! Κι αμα λάχει την βάζω και στην διαπασών.
81%
 81%  [ 22 ]
Τρελός είσαι; Θες να με πάρουν με τις πέτρες;
7%
 7%  [ 2 ]
Όχι. Αφού δεν ακούω μουσική από anime ή videogames.
11%
 11%  [ 3 ]

Σύνολο Ψήφων : 27


Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 16, 2008 3:36 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
H ερώτηση αυτή προορίζεται φυσικά για όσους οδηγούν αμάξι (καθώς είναι κομματάκι δύσκολο να ζητάτε από τους γονείς σας να βάλουν cd της Utada Hikaru αντί της Άννας Βίσσης Laughing ). H δικιά μου απάντηση είναι θετική. Φυσικά, φροντίζω ν' αποφεύγω moe τραγουδάκια του στυλ Card Captor Sakura openings (άσχετα που τ' ακούω συχνά στο PC μου ή στο iPod Rolling Eyes ). Kι αμα παίζει καμιά καφρίλα του στυλ Ai wo Torimodose (το πρώτο opening του Hokuto no Ken) και δεν είναι ώρα κοινής ησυχίας (ή είμαι σε κεντρικό δρόμο) φροντίζω μερικές φορές να το βάζω αρκετά δυνατά για να κάνω το κέφι μου και παράλληλα να κάνω σπάσιμο στους τριγύρω οδηγούς. Γιατί, καλύτεροι είναι αυτοί όταν μεσημεριάτικα ή αργά το βράδυ περνάνε από γειτονιές και βάζουν τα τσιφτετέλια τους λες και βρίσκονται σε καμιά παραλιακή;

Περιμένω απαντήσεις σας.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ligpgf
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 16, 2008 5:32 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 04 Δημοσιεύσεις: 477 Τόπος: SOS Dan Τώρα Βλέπω: Την οθόνη του υπολογιστή μου... :P
Εγώ δεν οδηγώ ακόμα αλλά αυτή τη σκέψη την έχω εδώ και καιρό ... Οπότε όταν αρχίσω να οδηγώ θα έχω κάποια CD να ακούω.... Τώρα για τη διαπασών χλωμό το βλέπω Razz Razz

_________________

Μουσική από games και anime
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
pit-bull
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 16, 2008 5:42 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 03 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 571 Τόπος: Volos Τώρα Βλέπω: Variemai na allazw kathe vdomada
Ennoeitai oti vazw xexe. Exw tria cd me epiloges apo op kai endings kai ta exw liwsei. Symvoulh otan akoute ta op tou initial d mhn th deite Takumi!!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
jedi_fillis
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 16, 2008 10:17 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 1040 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: 3X3 Eyes, FMA: Brotherhood, FairyTail, Naruto Shippuden, Bleach
Σαφώς! Anime OSTs FTW! Όχι μόνο openinngs, αλλά και κανονικά κομμάτια μέσα από anime series (naruto, bleach, one piece, rurouni kenshin, berserk, evangelion, fullmetal alchemist, hajimme no ippo, etc).

Επίσης videogame songs. Zelda, Super Mario, FF, MGS, etc..

Εντάξει, δεν τα βάζω στην διαπασών, αλλά μου αρέσει να ακούω τέτοιου είδος μουσική, όταν οδηγώ. Anime & Movie OSTs & Immediate Music all day long lads.. Ε ναι.. Είμαι White & Nerdy... Πως να το κάνουμε? Laughing

_________________

"I always believed that in the ninja world those who break the rules and regulations are called trash.. "
Spoiler:

..But a friend told me that those who don't care about their companions are even worse than trash..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SonGokuGr
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 16, 2008 10:17 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 24 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 317 Τόπος: "my own administrative world.." Τώρα Βλέπω: Τα πάντα..!
Κάργα στο τουτού και όχι μόνο Anime αλλά και jPop & jRock & jMetal (βλέπε Galneryus και ξερό ψωμί!)

_________________
Also known as Somnius/SomniusX - somniusx@gmail.com
| HellasProject.com | Magician.gr | MagicWeb.gr | DearDiary.gr |
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email AIM διεύθυνση MSN Messenger
kilrathi
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 25, 2008 7:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 26 Αύγ 08 Δημοσιεύσεις: 57 Τόπος: Θεσσαλονικη-Καβάλα Τώρα Βλέπω: Πολλά και διάφορα
Φυσκικα,ακου ερώτηση.Και όχι μόνο στο αυτοκίνητο.Εγώ για παράδειγμα έχω το τραγουδάκι που τραγουδά ο μικρός πράσινος δαίμονας(Yopopoy νομίζω τον λένε)απο το Konjiki no Gash Bell!! για ήχο μηνύματος
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 25, 2008 8:47 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Vetus έγραψε:
H ερώτηση αυτή προορίζεται φυσικά για όσους οδηγούν αμάξι (καθώς είναι κομματάκι δύσκολο να ζητάτε από τους γονείς σας να βάλουν cd της Utada Hikaru αντί της Άννας Βίσσης Laughing ). H δικιά μου απάντηση είναι θετική. Φυσικά, φροντίζω ν' αποφεύγω moe τραγουδάκια του στυλ Card Captor Sakura openings (άσχετα που τ' ακούω συχνά στο PC μου ή στο iPod Rolling Eyes ). Kι αμα παίζει καμιά καφρίλα του στυλ Ai wo Torimodose (το πρώτο opening του Hokuto no Ken) και δεν είναι ώρα κοινής ησυχίας (ή είμαι σε κεντρικό δρόμο) φροντίζω μερικές φορές να το βάζω αρκετά δυνατά για να κάνω το κέφι μου και παράλληλα να κάνω σπάσιμο στους τριγύρω οδηγούς. Γιατί, καλύτεροι είναι αυτοί όταν μεσημεριάτικα ή αργά το βράδυ περνάνε από γειτονιές και βάζουν τα τσιφτετέλια τους λες και βρίσκονται σε καμιά παραλιακή;

Περιμένω απαντήσεις σας.


Ολη μερα ακουω. Και το αμαξι, και στο γραφειο, και στο σπιτι... παντου. Ειμαι συνεχεια με τα ακουστικα στα αυτια και ακουω οχι μονο anime & videogame OSTs αλλα παντος ειδους τραγουδια. Απο Boston μεχρι In Flames, Soilwork και τα σχετικα που με πορωνουν οταν δουλευω. Rolling Eyes
Τωρα ενταξει, δεν λεει να το βαλεις διαπασων. Αλλα πχ φανταστειτε να εχω κολλησει στην κινηση και να με κοιτανε ολοι οι οδηγοι να παιζω ντραμς πανω στο τιμονι σαν maniac. Razz

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
Tsekouris
Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 15, 2008 9:12 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 02 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 55 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: Bleach,Naruto,Basilisk,One Piece,Full Metal Alchemist
Στο αμάξι μου,όχι γιατι δεν έχω,αλλά στον Η/Υ το βάζω τέρμα!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
pikatsou
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 06, 2008 6:44 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 08 Δημοσιεύσεις: 35 Τόπος: Θεσσαλονίκη
Στο θέμα της μουσικής ακούω τα πάντα, οπότε δεν υπήρχε περίπτωση η μουσική των animation (που την θεωρώ αρκετά ξεχωριστή ή ευχάριστη, ανάλογα με το είδος) να αποκλειόταν. Βέβαια στο αυτοκίνητο δεν ακούω ποτέ στη διαπασών μουσική.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 06, 2008 9:42 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
pikatsou έγραψε:
Στο θέμα της μουσικής ακούω τα πάντα, οπότε δεν υπήρχε περίπτωση η μουσική των animation (που την θεωρώ αρκετά ξεχωριστή ή ευχάριστη, ανάλογα με το είδος) να αποκλειόταν. Βέβαια στο αυτοκίνητο δεν ακούω ποτέ στη διαπασών μουσική.


Σωστος!Κι εγω τα ιδια, μπορει να μην οδηγαω αλλα παντοτε ακουω ανιμε μουσικη στο αμαξι!!!Δεν υπαρχει λογος να με παρουν με τις πετρες εφοσον ακουω απο το walkman μου.

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 07, 2008 12:53 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Που να με δεις να οδηγαω και να κανω headbanging με το καινουριο OP του Soul Eater. Razz

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
RosenRed
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 07, 2008 11:49 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 27 Οκτ 08 Δημοσιεύσεις: 27
Στη διαπασών και από Animetal Very Happy Εκεί να δεις πώς κοιτάνε οι γύρω....

_________________
Deep Into The Rabbit Hole...
Irony Mode
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 08, 2008 2:25 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
[Aoshi] έγραψε:
Αλλα πχ φανταστειτε να εχω κολλησει στην κινηση και να με κοιτανε ολοι οι οδηγοι να παιζω ντραμς πανω στο τιμονι σαν maniac. Razz

Μερικές φορές το κάνω αυτό. Κι άστους τριγύρω να λένε ό,τι θέλουν. Δεν θυμάμαι αν σας το είχα πει σε άλλο thread που μια φορά όταν ήταν 3 το βράδυ τραγουδούσα εν ώρα οδήγησης το Ai wo Torimodose που 'παιζε στο cd player μαζί μ' ένα φίλο μου. Μάλιστα επειδή είχαμε ανοιχτά τα παράθυρα (βλέπετε, δεν υπήρχε ψυχή στο δρόμο) πετύχαμε στο δρόμο και μια περαστικιά που μας κοιτούσε περίεργα κάνοντας την κατάσταση πιο αστεία. Laughing
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Cloud...
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 06, 2011 9:54 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 23 Ιούν 10 Δημοσιεύσεις: 265 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: One Piece, Naruto, Fairy Tail
Μπα δυσκολα στο αμαξι μονο Metal kai ARHS Fm

_________________
[img]http://animeplanet.gr/forum/signatures/big_8466.png[/img]

----------------------------------------
Δοσ μοι πα στω και ταν γαν κινασω...
Οι καιροί ου μενετοί
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kite
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 06, 2011 10:05 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Λατρεβω την μουσικη απο ορισμενα videogames.
Δεν ακουω ομως anime γιατι συχενομαι την J-Pop...

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης