Το ξέρατε ότι hansamu σημαίνει χαριτωμένος, ωραίος;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    AMV    Using Vegas
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 24, 2008 9:41 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Γεια σας. Η αλήθεια είναι ότι μόνο πριν λίγες μέρες αποφάσισα να χρησιμοποιήσω και εγώ-επιτέλους-το Sony Vegas, πριν μια βδομάδα για την ακρίβεια. Μέχρι την εγκατάσταση όλα καλά αλλά από εκεί και μετά πρέπει να ομολογήσω ότι στην αρχή τα βρήκα σκούρα μιας και οι λειτουργίες στο πρόγραμμα που μου είχαν προτείνει και χρησιμοποιούσα ήταν πολύ πιο εύκολο.

Μέσα σε μια βδομάδα έκανα 3 ΑΜV με το Vegas και θα ήθελα την γνώμη σας, όπως επίσης και καμιά συμβουλή στο πως να βελτιώσω την χρήση του. Σας προειδοποιώ ότι δεν έχετε να δείτε κάτι ιδιαίτερο...


[1st-26 hours-μου είχαν σπάσει τα νεύρα]*spoilers Αν δεν έχετε δει την 2η ταινία*


http://www.youtube.com/watch?v=BIOQclr5_1I


[2nd-12hours-Κάπως καλύτερα αλλα και πάλι τα text δε τα έκανα με το Vegas]


http://www.youtube.com/watch?v=LMtBzKN3IGU


[3d-7hours-Kάαααπως καλύτερα σε σχέση με τα άλλα και τελείωσε λίγο πιο γρήγορα από ότι συνήθως.]


http://www.youtube.com/watch?v=QpLvR3yTtTs


Αν θεωρείται dump με συγχωρείτε πολύ. Αν και ωραία θα ήταν να υπάρχει ένα thread όπου τα παιδιά θα μπορούν να ποστάρουν τις δουλειές τους για σχολιασμό(εκτός και αν υπάρχει και εγώ δε το πρόσεξα οπότε συγγνώμη) μπας και γίνει λίγο πιο ενεργό το section μα τα ΑΜV.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Animated
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 24, 2008 4:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 26 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 507 Τόπος: Κατερινη Τώρα Βλέπω: naruto shippuuden, azumanga daioh, FLCL
Aληθεια τωρα, για πρωταρης με το Vegas τα πηγες τελεια! Οσο για τις παρατηρησεις.... εχουμε και λεμε.

Πρωτον, προσεχε περισσοτερο το masking.... ειδικα στο 2ο amv στην αρχη χτυπουσε ματι η αδυναμια σου να το συγκρατησεις.... Το vegas ειναι γνωστο για τα πολλα bug που εμφανιζει στο masking

Δευτερον, μην πειραζεις το cropping! Εννοω, τις μαυρες γραμμες πανω - κατω, (αυτες που βλεπεις σε βιντεο 16:9), μην τις μεγαλωνεις και τις μικραινεις..... δεν ειναι τοσο ομορφο.

Τριτον, βαλε περισσοτερες σκηνες! Ειδα οτι με οτι πειραματιστικες ειχες καλα αποτελεσματα, οποτε δεν θα πειραζε να βαλεις περισσοτερες σκηνες...

Τεταρτον..... εχεις πολλες σκηνες οπου οι χαρακτηρες μιλανε. Αυτο δεν ειναι κακο ομως. Το κανεις τελειο αν ενσωματωσεις lip-syncing, η απλα...... βγαλε τις σκηνες....


Αυτα.... μπραβο, αληθεια μπραβο!

Ερωτηση τωρα, γιατι και γω ακομα μαθαινω Razz , πως κανεις μια σκηνη fade out to white? Eννοω.... νομιζω υπαρχει ετσι στα transitions, αλλα μηπως χρησιμοποιησες hard flash? Και το αλλο.... στο δευτερο νομιζω amv, εκοβες καπια κομματια της οθονης για να δειξεις αλλες σκηνες.... αυτο δεν εγινε με masking... πως το κανες? Η και τις λωριδες, που εδειχναν την ιδια σκηνη απο πισω, αλλα ειχαν διαφορετικο χρωμα... λοιπον?

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Vegita Sempai
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 24, 2008 5:19 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 06 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 83 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: Τίποτα - Μετά θα δω...
Αφού ο καθένας είναι ελεύθερος να φτιάχνει thread όπου να ανεβάζει τα amvs του και να δέχεται σχόλια από τα υπόλοιπα μέλη,για ποιο λόγο να γίνει dump το thread σου? Very Happy

Anyway,επί του θέματος,είδα τα 2 από τα 3 amvs σου και συγκεκριμένα το 2ο και το 3ο.Δεν βλέπω πλέον Bleach oπότε δεν τίθεται θέμα spoiler,αλλά τα πρώτα amvs με νέο editing πρόγραμμα συνήθως είναι πολύ πειραματικά και δεν είναι ενδεικτικά του editing style που έχει ο καθένας.Μπαίνεις και στην φάση του να τα δοκιμάσεις όλα οπότε βγαίνει λίγο απ'όλα.

Rurounin Kenshin
Αρκετά καλό θεματικά και με ωραίο τραγούδι(Diary of Jane ftw).Το masking σου στην αρχή και πιο μετά έχει κάποιες ατέλειες (στην αρχή φαίνεται ξεκάθαρα πως το πηγούνι του Kenshin αλλάζει λίγο στο σχήμα καθώς κουνάει το κεφάλι του προς τα πάνω) ενώ την πρώτη φορά που χρησιμοποιείς το βιβλίο και τα μικρά overlays το βιβλίο πάει ν'αλλάξει σελίδα και το κόβεις(σου ξέφυγε λίγο το μέγεθος του clip).Tα κόλπα με το cookie cutter ήταν καλά αλλά μην τα χρησιμοποιείς πολύ,βαραίνουν αρκετά το amv ειδικά αν έχουν και overlay από πάνω.Μ'άρεσε αρκετά πάντως το σημείο που χρησιμοποιείς την μικρή εικόνα της Kaoru που την "και καλά" αναζητεί ο Kenshin.To ίδιο και τα text που χρησιμοποίησες κατά τόπους αν και η γραμματοσειρά δεν ταίριαζε.Πιο καλά θα πήγαινε σε κανά Hellsing amv...

Bleach
Πολύ λιγότερα εφέ αλλά με καλύτερη χρήση,πιο πολύ story αλλά και πάλι είχε κάποι αρνητικά καθώς πολλά clip είχαν μεγάλο μέγεθος και ήταν σαν να έβλεπες κανονικό επεισόδιο.Η αρχή του amv ήταν καλοφτιαγμένη αλλά δεν συνόδευε καθόλου τη μουσική η οποία δεν είχε ξεκινήσει ακόμα οπότε τζάμπα ο κόπος.Οι κύκλοι επίσης που χρησιμοποίησες σαν εφέ και τα 2 boxes με black/white και colour ήταν ενδιαφέροντα.

Προσωπική άποψη
Πιο πολύ clipping όπως στου Kenshin και λιγότερο εφετζίδικο.Άσε το footage να μιλήσει και δώσε μεγαλύτερη προσοχή στον συγχρονισμό και στη συνοχή του video.Ειδικά αν δεν θες να είναι random το amv,πρόσεχε τι σκηνές χρησιμοποιείς και πως κολλάνε μεταξύ τους.Από εφέ βλέπω ότι χρησιμοποιήσες κυρίως cookie cutter,masking,zooms in/out,κάποια media generators καθώς και τα κλασικά white/black flashes.Πιστεύω ότι όλα είναι χρήσιμα απλά καταστάλαξε σε ποια θα βασίζεσαι πιο πολύ.Και μεγάλη προσοχή στο lip-flap όταν μιλάνε οι χαρακτήρες και κουνάνε τα χείλη τους ενώ εσύ δεν κάνεις τίποτα μ'αυτό...Αυτό είναι το Lip synch που λέμε...

Συνολικά ήταν καλές δουλειές ειδικά αν μου λες ότι είναι τα πρώτα σου amvs με Vegas.Αν θες βοήθεια επί του Vegas ρώτα με μιας και εγώ αυτό χρησιμοποιώ.Έχω βέβαια την έκδοση 6.0 οπότε αν έχεις κάποια νεότερη μπορεί να έχουν αλλάξει κάποια πράγματα.

ps:Animated,το fade out to white γίνεται με το ίδιο τρόπο που γίνεται το fade out to black απλά επιλέγεις fade through white transition.Αν θες πιασάρικο fade out to white βάζεις το soft flash που δίνει και ένα τόνο λάμψης...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 24, 2008 5:27 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Animated έγραψε:
Aληθεια τωρα, για πρωταρης με το Vegas τα πηγες τελεια! Οσο για τις παρατηρησεις.... εχουμε και λεμε.

Πρωτον, προσεχε περισσοτερο το masking.... ειδικα στο 2ο amv στην αρχη χτυπουσε ματι η αδυναμια σου να το συγκρατησεις.... Το vegas ειναι γνωστο για τα πολλα bug που εμφανιζει στο masking

Δευτερον, μην πειραζεις το cropping! Εννοω, τις μαυρες γραμμες πανω - κατω, (αυτες που βλεπεις σε βιντεο 16:9), μην τις μεγαλωνεις και τις μικραινεις..... δεν ειναι τοσο ομορφο.

Τριτον, βαλε περισσοτερες σκηνες! Ειδα οτι με οτι πειραματιστικες ειχες καλα αποτελεσματα, οποτε δεν θα πειραζε να βαλεις περισσοτερες σκηνες...

Τεταρτον..... εχεις πολλες σκηνες οπου οι χαρακτηρες μιλανε. Αυτο δεν ειναι κακο ομως. Το κανεις τελειο αν ενσωματωσεις lip-syncing, η απλα...... βγαλε τις σκηνες....


Αυτα.... μπραβο, αληθεια μπραβο!

Ερωτηση τωρα, γιατι και γω ακομα μαθαινω Razz , πως κανεις μια σκηνη fade out to white? Eννοω.... νομιζω υπαρχει ετσι στα transitions, αλλα μηπως χρησιμοποιησες hard flash? Και το αλλο.... στο δευτερο νομιζω amv, εκοβες καπια κομματια της οθονης για να δειξεις αλλες σκηνες.... αυτο δεν εγινε με masking... πως το κανες? Η και τις λωριδες, που εδειχναν την ιδια σκηνη απο πισω, αλλα ειχαν διαφορετικο χρωμα... λοιπον?


Πρώτον, ευχαριστώ πάρα πολύ για τις παρατηρήσεις σου! Very Happy

Το masking πίστεψε με μου είχε σπάσει τα νεύρα και στο πρώτο και στο δεύτερο. Στο τρίτο πρόσεξα επιτέλους(είμαι πολύ παρατηρητικό άτομο όπως καταλαβαίνεις) ότι υπάρχει chroma key και το διόρθωσα κάπως(σε σχέση με τα πρώτα).

Έχεις απόλυτο δίκιο για το ropping, θα προσέχω περισσότερο στο μέλλον. Όσον αφορά τις σκηνές...θα προσπαθήσω να πειραματιστώ με περισσότερες εναλλαγές! Για να πω την αλήθεια-ειδικά για το τρίτο προς το τέλος- μου είχε κάνει παρατήρηση και η αδερφή μου επειδή είχα αφήσει μεγάλο κομμάτι όπου μιλούσαν οι χαρακτήρες. Πραγματικά δε πίστευα ότι χτυπούσε τόσο άσχημα, θα το προσέχω περισσότερο από εδώ και πέρα.

Πράγματι χρησιμοποίησα transition/Flash/Soft Flash και απλά μετακίνησα το μέγεθος πάνω στο απόσπασμα για να προσδιορίσω το χρονικό διάστημα. Όσο για το άλλο effect πράγματι δεν είναι masking αλλά είναι αρκετά εύκολο.

Πας Video FX/Cookie Cutter και επιλέγεις αυτό που προτιάς. Όταν προσδιορίσεις την σκηνή που θέλεις να φαίνεται μπορείς να βάλεις ένα άλλο απόσπασμα από κάτω και αυτό ήταν. Βέβαια μπορεί να χρειαστεί να μετακινήσεις το από πάνω ή το από κάτω video η ακόμα και τα δύο) για να πετύχεις να φαίνεται ακριβώς το σημείο που θες.

Όσο για την σκηνή που είχε διαφορετικό χρώμμα:
[1] Βάζεις ookie Cutter+Channel Blend
[2] Το ίδιο κομμάτι σκηνής από κάτω(χωρίς εφέ εννοείτε
Και είναι έτοιμο.
Σε περίπτωση που δε σε κάλυψα σε κάτι στείλε ΡΜ! Θα προσπαθήσω να εξηγήσω καλύτερα αν σε μπέρδεψα με κάτι.

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 24, 2008 5:41 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Vegita Sempai έγραψε:
Αφού ο καθένας είναι ελεύθερος να φτιάχνει thread όπου να ανεβάζει τα amvs του και να δέχεται σχόλια από τα υπόλοιπα μέλη,για ποιο λόγο να γίνει dump το thread σου? Very Happy

Anyway,επί του θέματος,είδα τα 2 από τα 3 amvs σου και συγκεκριμένα το 2ο και το 3ο.Δεν βλέπω πλέον Bleach oπότε δεν τίθεται θέμα spoiler,αλλά τα πρώτα amvs με νέο editing πρόγραμμα συνήθως είναι πολύ πειραματικά και δεν είναι ενδεικτικά του editing style που έχει ο καθένας.Μπαίνεις και στην φάση του να τα δοκιμάσεις όλα οπότε βγαίνει λίγο απ'όλα.

Rurounin Kenshin
Αρκετά καλό θεματικά και με ωραίο τραγούδι(Diary of Jane ftw).Το masking σου στην αρχή και πιο μετά έχει κάποιες ατέλειες (στην αρχή φαίνεται ξεκάθαρα πως το πηγούνι του Kenshin αλλάζει λίγο στο σχήμα καθώς κουνάει το κεφάλι του προς τα πάνω) ενώ την πρώτη φορά που χρησιμοποιείς το βιβλίο και τα μικρά overlays το βιβλίο πάει ν'αλλάξει σελίδα και το κόβεις(σου ξέφυγε λίγο το μέγεθος του clip).Tα κόλπα με το cookie cutter ήταν καλά αλλά μην τα χρησιμοποιείς πολύ,βαραίνουν αρκετά το amv ειδικά αν έχουν και overlay από πάνω.Μ'άρεσε αρκετά πάντως το σημείο που χρησιμοποιείς την μικρή εικόνα της Kaoru που την "και καλά" αναζητεί ο Kenshin.To ίδιο και τα text που χρησιμοποίησες κατά τόπους αν και η γραμματοσειρά δεν ταίριαζε.Πιο καλά θα πήγαινε σε κανά Hellsing amv...

Bleach
Πολύ λιγότερα εφέ αλλά με καλύτερη χρήση,πιο πολύ story αλλά και πάλι είχε κάποι αρνητικά καθώς πολλά clip είχαν μεγάλο μέγεθος και ήταν σαν να έβλεπες κανονικό επεισόδιο.Η αρχή του amv ήταν καλοφτιαγμένη αλλά δεν συνόδευε καθόλου τη μουσική η οποία δεν είχε ξεκινήσει ακόμα οπότε τζάμπα ο κόπος.Οι κύκλοι επίσης που χρησιμοποίησες σαν εφέ και τα 2 boxes με black/white και colour ήταν ενδιαφέροντα.

Προσωπική άποψη
Πιο πολύ clipping όπως στου Kenshin και λιγότερο εφετζίδικο.Άσε το footage να μιλήσει και δώσε μεγαλύτερη προσοχή στον συγχρονισμό και στη συνοχή του video.Ειδικά αν δεν θες να είναι random το amv,πρόσεχε τι σκηνές χρησιμοποιείς και πως κολλάνε μεταξύ τους.Από εφέ βλέπω ότι χρησιμοποιήσες κυρίως cookie cutter,masking,zooms in/out,κάποια media generators καθώς και τα κλασικά white/black flashes.Πιστεύω ότι όλα είναι χρήσιμα απλά καταστάλαξε σε ποια θα βασίζεσαι πιο πολύ.Και μεγάλη προσοχή στο lip-flap όταν μιλάνε οι χαρακτήρες και κουνάνε τα χείλη τους ενώ εσύ δεν κάνεις τίποτα μ'αυτό...Αυτό είναι το Lip synch που λέμε...΄

Συνολικά ήταν καλές δουλειές ειδικά αν μου λες ότι είναι τα πρώτα σου amvs με Vegas.Αν θες βοήθεια επί του Vegas ρώτα με μιας και εγώ αυτό χρησιμοποιώ.Έχω βέβαια την έκδοση 6.0 οπότε αν έχεις κάποια νεότερη μπορεί να έχουν αλλάξει κάποια πράγματα.

ps:Animated,το fade out to white γίνεται με το ίδιο τρόπο που γίνεται το fade out to black απλά επιλέγεις fade through white transition.Αν θες πιασάρικο fade out to white βάζεις το soft flash που δίνει και ένα τόνο λάμψης...



Εχ, συγνώμη για το ένα post κάτω από το άλλο αλλά υπήρχε μόνο η απάντηση του Animated όταν μπήκα. Με το masking πράγματι είχα μεγάλο πρόβλημα. Όσον αφορά την σκηνή με το βιβλίο, πράγματι αυτό έγινε XD . Τα text μου φάνηκαν καλή ιδέα και τα πρόσθεσα στο τέλος αν και δε μπόρεσα να βρω κάποια γραμματοσειρά που να ταιριάζει περισσότερο :/

Στο Bleach η αρχή ήταν έτοιμη αν αναφέρεσαι στο 3ο ^^' ήταν από flashback του Ichigo, πότε δεν έχασα άλλα κέρδισα μια συμβουλή πάνω σε αυτό :Ρ Θα προσπαθήσω να δώσω και βάση στις σκηνές όπου μιλάνε οι χαρακτήρες μιας και πήρα ήδη δύο παρατηρήσεις πάνω σε αυτό ^^'

Όσο για το στυλ του AMV η αλήθεια είναι ότι ακόμα πειραματίζομαι με το Vegas και προσπαθώ να βρω πως να χρησιμοποιήσω καλύτερα τα κόλπα του, ελπίζω και εγώ να κατασταλάξω σύντομα αν και αυτό που μου έχει τραβήξει περισσότερο το ενδιαφέρον στο Vegas είναι το masking για να είμαι ειλικρινής.

Ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις!

PS. Έχω την 0.7 έκδοση οπότε δε πιστεύω να υπάρχουν σημαντικές αλλαγές αλλά είμαι ακόμα στο ψάξε, ελπίζω να βρω και άλλα κολπάκια σύντομα και να κατασταλλάξω στο στυλ κάποια στιγμή. Ίσως το επόμενο να είναι βελτιωμένο...

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
billmcnik
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 24, 2008 7:43 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 24 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 812 Τόπος: Salonika Τώρα Βλέπω: Δεν έχω χρόνο!
magka ekanes kallh douleia ase pou me epeises na katevasw ki egw to vegas
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 24, 2008 8:18 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
billmcnik έγραψε:
magka ekanes kallh douleia ase pou me epeises na katevasw ki egw to vegas


Yey! Egina magkas! O pateras mou panta h8ele na kanei gio.

Pantws de tha to metaniwseis an to katevaseis. Einai polu endiaferon.

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
spunakos
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 27, 2008 6:10 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 124 Τόπος: Στον κοσμο μου Τώρα Βλέπω: οτι δεν εχω τπτ να δω
nice first tries Laughing

_________________
"Do, or do not. There is no 'try'." By Yoda
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 27, 2008 8:02 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Euxaristw...Elpizw na einai kaluteres sthn sunexeia

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Trance D. Daylight
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 01, 2008 3:57 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 12 Ιούλ 08 Δημοσιεύσεις: 50 Τώρα Βλέπω: One Piece, Bleach, To Love-Ru
mia hara, ego sto proto m amv me vegas iha valei mono 2 effects xd an kai dn ime megalos fan ton effects, to vegas m aresi gt sou dinei dinatotita na epexergasteis to video se 0,01 tou deyteroleptou

anyway mia hara itan ta videos, otan kaneis mask pexe ligo me to feather kai mia simvouli gia ena effect p latreyo alla min to parakaneis xd Chroma Keyer, praktika kanei ena hroma pano sto video diafanes, opote ean gia paradigma se skini naruto ihes ton Neji na kanei ton megalo tou psarino kiklo mesa ston mayrila, kaneis to mayro diafanes, kai petas ton neji panmo se alo video na kinite kanonika Very Happy poli hrisimo ean hrisimopiithei sosta kai poli spastiko ean iperhrisimopiithei

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 04, 2008 10:18 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Πραγματικά το Chroma Keyer βοηθάει πολύ ακόμα και με το masking! πλεον αν εχει πολλά χρώματα γύρα απο την περιοχή κάνς το mask ΄γύρω από το σημείο που θέλω να κόψω αφήνοντασ ε΄να χρώμα μόνο γύρω από αυτό το υόίο αφαιρώ με το chroma key και έτοιμο..σαν να έγινε τέλειο mask(πολύ μπερδεμενη εξήγηση αλλά τέσπα XD)

Αυτό είναι το τελευταίο που έβγαλα με το Vegas


http://www.youtube.com/watch?v=Pd8y6xvnYuw


To Vegas είναι φοβερό τελικά, δεν ήξερα ότι έχει τόσα κόλπα αν και έβλεμα φοβερα AMV στου youtube.

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 04, 2008 5:03 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
@XxKaiserxX
Υπηρχαν καποιες σκηνες (οπως οταν γηνοταν manga) που σου εσβηνε το scanner. Μηπως πρεπει να το πας σε μαστορα?
Spoiler:
Τα ματια μου! Evil or Very Mad

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Animated
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 04, 2008 10:37 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 26 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 507 Τόπος: Κατερινη Τώρα Βλέπω: naruto shippuuden, azumanga daioh, FLCL
Πιστευω ηταν κουραστικο να δειχνεις σε ολο το βιντεο αυτο το εφε με το scan... βαλε και λιγη περισσοτερη δραση! (και ναι, το vegas κανει θαυματα)

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 04, 2008 10:44 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Ειλικρινά το scanner ήθελα να το ωγάλω άλλα με είχαν μπερδέψει τα controls στο εφέ και στο τέλος κατέληξα να το σβύσω. GT4md συγνώμη για τα μάτια σου ΧD δε θα το ξανακάνω. Animated δε διαφωνώ, το κατάλαβα επί εορτής. Πάντως για δράση στις σκηνές δεν ήθελα περισσότερη, γιατί ήθελα να τονίσω το pairing περισσότερο... Rolling Eyes

Ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις σας

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 14, 2008 11:45 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν

http://www.youtube.com/watch?v=_If1ySpMwXw


Αυτό είναι το τελαυταίο AMV που έκανα. Η ποιότητα δεν ήταν φοβερή σε ορισμένα σημεία αλλά του youtube ήρθε και την αποτελείωσε. Μήπως έχετε κάποιες συμβουλές για να μην χάνετε η ποιότητα μετά το render, ειδικά όταν τα βίντεο είναι σε AVI μορφή (για κάποιο λόγο όταν πάω να κάνω render ως avi, το αρχείο του βίντεο βάίνει πάρα πολύ μεγάλο).

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 2
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης