Το ξέρατε ότι onnanoko σημαίνει κορίτσι;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Movies/Series/Cinema    Robocop returns??
Ellorai
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 02, 2008 12:57 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Στο Pigeon



Μια από τις ταινίες που άφησαν εποχή και απέκτησαν εκατομμύρια θαυμαστές ήταν το Robocop του Paul Verhoeven που κυκλοφόρησε 17 Ιουλίου 1987 στις ΗΠΑ.

Η ταινία είχε το αστείο budget των 13.000.000$(μπορεί τα λεφτά να μην είχαν υποτιμηθεί τότε όπως σήμερα αλλά και πάλι το budget ήταν αστεία χαμηλό). Όμως η ταινία έσπασε ταμεία και έγινε ένας από τους πολλούς σταθμούς του Hollywood. Εκπληκτικά γυρίσματα και εφέ για την εποχή του, εφαρμογή ρομποτικής, ενδιαφέρον cast και δυνατό soundtrack από τον δικό μας Basil Poledouris(ναι αυτός που έκανε και το αξέχαστο soundtrack του Conan).

Δυστυχώς τα επόμενα 2 sequels δεν είχαν την ανάλογη πορεία με αυτή του πρώτου(είχε γίνει και σειρά αν δε κάνω λάθος). Εδώ και χρόνια όμως ακούγονται ψίθυροι ότι γυρίζεται νέα ταινία Robocop. Αρχικά υπήρχαν φήμες ότι θα κυκλοφορούσε κάπου στο 2008. Τελικά η παραγωγή πάγωσε αλλά είρθε και πάλι στο προσκήνιο σαν blockbuster του 2010. Δεν έχει γνωστοποιειθεί κανένα στοιχείο της ταινίας. Ίσως πρόκειται για remake της ταινίας του Verhoeven...ίσως όχι. Αρκετοί δημοσιογράφοι πιστεύουν ότι δεν θα έχει τόση βια και αίμα όσο το πρώτο αλλά περισσότερη δράση με την ανάλογη μουσική υπόκρουση.


Το μόνο σίγουρο είναι ότι αρκετοί(κυρίως μεγάλοι) θα ήθελαν να ξαναδούν τον μεταλικό Law enforcer.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 02, 2008 1:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
To ROBOCOP 1 και 2 ηταν τα καλυτερα. Θυμαμαι μικρος εβλεπα στον υπνο μου τον κακο που επεσε στο οξυ και ελιωσε το σωμα του Surprised Στο 2 τρομαζα με το ρομποτ Κάην και οταν καναν κομματια τον ρομποκοπ.

Ολα τα υπολιπα μετα ηταν σκουπιδο ταινιες.
Ελπιζω αυτη να εχει την απαρετιτη βια Very Happy

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Animated
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 02, 2008 1:26 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 26 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 507 Τόπος: Κατερινη Τώρα Βλέπω: naruto shippuuden, azumanga daioh, FLCL
GT4md έγραψε:
Θυμαμαι μικρος εβλεπα στον υπνο μου τον κακο που επεσε στο οξυ και ελιωσε το σωμα του


Δεν το πιστευω.... δεν θυμαμαι ποσα Robocop εχω δει και κατα ποσο τα εχω δει, αλλα αυτη ειναι η μονη σκηνη που μου εχει μεινει! Και το ειχα δει πριν....5-6 χρονια? Μιλαμε για δημοτικο..... και ακομα το θεωρω εναν απο τους χειροτερους θανατους!

Anyway, ο μπατσος μηχανη επιστρεφει? Μαλλον οχι. Απλα αμα γινει κατι τετοιο θα θελουν λογικα να ξεζουμισουν το licence μεχρι το τελευταιο δολαριο. Αμερικανιες....

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 02, 2008 2:04 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Ellorai έγραψε:
Αρκετοί δημοσιογράφοι πιστεύουν ότι δεν θα έχει τόση βια και αίμα όσο το πρώτο αλλά περισσότερη δράση με την ανάλογη μουσική υπόκρουση.

Aν είναι να έχει λιγότερο αίμα και βία από το αυθεντικό τότε δεν θέλω να δω remake. To Robocop 1 είναι από τις αγαπημένες μου ταινίες και μικρός την έβλεπα συνεχώς στο video. Το 2 ήταν αρκετά καλό και το 3 μια τρελή μετριότητα. Η τηλεοπτική σειρά μαζί με την ταινία που την συνόδευε ήταν απίστευτη φλωριά. Tσεκάροντας στην Wikipedia μου τράβηξαν την προσοχή τα εξής trivia:

Παράθεση:

Comic books published by Marvel, Dark Horse Comics and Avatar Press which, along with containing the further adventures of RoboCop, also included titles such as the speculative crossover RoboCop vs. The Terminator (which was also converted into a video game and almost into a movie) and Frank Miller's RoboCop, a graphic novel limited series of Miller's rejected original script for RoboCop 2.


Eίχα πετύχει μικρός σ' ένα περιοδικό ένα chapter του comic Robocop (μην με ρωτάτε ποιά version) και το παιχνίδι Terminator Vs Robocop ήταν από τα χειρότερα παιχνίδια της εποχής (να φανταστείτε, ο αδελφός μου αντάλλαξε το παγωτό του με την έκδοση του παιχνιδιού για Gameboy και το μετάνιωσε Laughing ).
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 02, 2008 5:21 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
GT4md έγραψε:
To ROBOCOP 1 και 2


Υπήρχαν για την ακρίβεια 3 Robocop...Έχω δει και τις 3 ταινίες...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 02, 2008 5:57 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Emena mou aresan oles oi tainies alla i deuteri itan uberz, euharistos xanavlepo ena kainourgio sequel/remake, arki na ehei tin idia atmosfaira.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 02, 2008 7:58 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Ellorai έγραψε:
Δυστυχώς τα επόμενα 2 sequels δεν είχαν την ανάλογη πορεία με αυτή του πρώτου(είχε γίνει και σειρά αν δε κάνω λάθος).


Ξέχασα να προσθέσω κι αυτό...Δεν κάνεις λάθος...Υπήρχε και σειρά όντως αλλά την έκοψαν μετά από κάποια επεισόδια για κάτι Ελληνικές βλακείες...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 03, 2008 4:42 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
DjDragon έγραψε:
GT4md έγραψε:
To ROBOCOP 1 και 2


Υπήρχαν για την ακρίβεια 3 Robocop...Έχω δει και τις 3 ταινίες...

Για την ακριβεια εγραψα "To ROBOCOP 1 και 2 ηταν τα καλυτερα.....Ολα τα υπολιπα μετα ηταν σκουπιδο ταινιες."

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ellorai
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 05, 2008 8:12 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Στο Pigeon
Δυστυχώς ακόμα και το Robocop είχε χρησιμοποιηθεί για διαφήμιση/προπαγάνδα.

Όπως στο I'Robot όπου διαφημίζονται τα αυτοκίνητα της Audi(μόνο Audi υπήρχαν στη ταινία) και τα Converse All Star 2004, στο Demolition Man όπου και καλά μόνο τα Pizza Hut είχαν μείνει στο μέλλον κτλ κτλ έτσι και στο Robocop είχε γίνει διαφήμιση.

Το Ford Taurus του 1986 είχε χρησιμοποιηθεί ως το αυτοκίνητο της αστυνομίας στη ταινία. Εκείνη τη χρονιά, ο ανταγωνιστής του Taurus ήταν το Pontiac 6000 το οποίο και χλευάζεται στη ταινία ως το νέο μοντέλο 6000 SUX(το SUX από τη λέξη Sucks....).
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης